indoiala de copil...?!


acu', ca nu mai esti virgina, si la asa un inceput, cre' ca poti sa cauti cu succes si vreun psihopat. Ar fi o continuare demna...
quasaria
Postat pe 1 August 2010 11:37
De la: Thor_again, la data 2010-07-31 20:36:28Si ca sa nu ramana in coada de peshte, hai s-o mai spunem si pe asta: mentinerea intacta a virginitatii (care se datoreaza posesiei de himen elastic) este valabila doar pentru fraierul care o ia de noua
In realitate, daca a avut un contact (chiar si cu un morcov sau, in zilele de azi, cu un vibrator), din punct de vedere strict al sensului termenului, respectiva nu mai e virgina...

Ca sa iti mai dau o tema de gandire: himenul se poate reface pe cale chirurgicala. Ce zici, aia care si l-a refacut dupa vreo doi ani de acuplari, mai e virgina? Conform textului citat de tine, da, este. Doar are himenul intact, chiar daca e refacut.


Nu vorbeam de partea morala ori metaforica in ceea ce priveste virginitatea, ci din punct de vedere medical. "Tehnic", daca vrei.
Din cate stiu eu, chiar si in instanta este acceptat, in probarea virginitatii, un document medical care atesta prezenta, intacta, a himenului.
Moral? Este problema fiecaruia.

Nu cred ca discutia legata de modul in care percep eu, sau altcineva, notiunea de virginitate, o va ajuta pe initiatoarea topicului in solutionarea dilemelor personale.


cami_g
Postat pe 1 August 2010 11:38
cami - in acceptiunea generala, o virgina e aia are n-a facut sex. Deloc. In nici un mod, fel, pozitie.

Daca o dam pe probe,himenul este o membrana cu forma diferita si cu un grad de elasticitate diferit - se poate rupe de la absorbantele interne, se poate rupe dupa o tentativa de contact sau e posibil sa nu se rupa decit dupa multe contacte finalizate "cu succes" - sau la prima nastere. La fel de bine poate fi refacut chirurgical. So... relevanta este discutabila.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 11:42
Cami s-a referit la "virginitate" din punct de vedere medical, ceea ce, coroborat cu sensul real al notiunii, nu prea e corecta...
Dor a facut referire la sensul real al cuvantului. De aici s-a iscat si controversa.
Si Cami, nu, nu este o proba in instanta, in adevaratul sens al cuvantului. "Virginitatea" din punct de vedere medical nu poate proba 100% in instanta existenta sau non-existenta unui raport sexual. Tocmai din motivele enumerate anterior, inclusiv de Quasaria.
Pentru a putea fi luat ca proba in instanta, acel document medical trebuie sa fie coroborat cu alte probe.

Tu ai spus ca nu vorbeai de partea morala ori metaforica in ceea ce priveste virginitatea, ci din punct de vedere medical. Tocmai aici a constat eroarea. Si ti-am explicat de ce anume este o eroare. Bine, nu e vina ta, dar asta e altceva. Dupa cum spuneam anterior, nici medicii nu mai sunt ce au fost odata, vis a vis de cunoasterea limbii romane
Thor_again
Postat pe 1 August 2010 11:56
Intrebare: Pana la urma, ce vrei tu de fapt sa se intample acum? Sa continui sa te vezi cu el?

Cred ca iti doresti...asa.... in sufletelul tau, sa-si fi dat seama ca ai fost virgina si sa aprecieze acest lucru.

Vorbind la modul general, astfel de actiuni, mi se par trucuri de doi lei. Sa incerci sa faci pe "experimentata" cu gandul ca el va vedea, de fapt, puritatea si inocenta ta si va ramane uimit si indragostit
Haida-de........
Cand va fi sa-l intalnesti pe EL...te va iubi oricum...cu sau fara himen, cu sau fara experienta.

Nu lua commentul meu ca pe o critica....mi-am spus doar parerea.

Hai bafta multa in tot ce faci !
Lukkiana
Postat pe 1 August 2010 15:43
Cum??!!! Vorbiti din nou si nu a spus absolut nimic?! Pai ce sa te mai intereseze ca si-a dat seama ca erai virgina .... pe tine sa te intereseze doar ca-i cioban .. si inca unul prost de tot! Sa te intereseze parerea unei persoane pentru care ai un anumit respect. Ori pentru asta nu se merita ... Ignora-l si, cel mult, ii raspunzi doar la "buna ziua".
Doinita201
Postat pe 1 August 2010 16:01
mai,draga ...odata in viata se intimpla asta....trebuia sa stie si el .....sss_apoi dupa parerea mea ,trebuia sa fie o amintire frumoasa ,adica cu fiori..... oricum cred ca el nu si-a dat seama..... nu te intrista, nu mai suntem pe vremea lu bunica
Dia17605
Postat pe 1 August 2010 18:19
Tie ti-a placut momentul cand ai ales sa o faci pe ciclu? Ai avut macar o secunda de placere in acele momente?
AI FOST O FRAERA, CAND PUTEAI FOARTE BINE SA TE DISTREZI DE MINUNE PENTRU PRIMA SI ULTIMA DATA IN VIATA TA, MAI ALES CA ERAI VIRGINA
In ziua de astazi, tineretului ii lipseste comunicarea intre parteneri
PACAT DE VIRGINITATEA TA. PUTEAI SA AI O AMINTIRE DE ,,NEUITAT,, -- PUSTOAICO
garbo101277
Postat pe 1 August 2010 19:02
da,bre...
ai fost o FRAERA d'aia...
preci
Postat pe 1 August 2010 19:18
preciliciule, da' te rog sa notezi ce-a zis, da?
"In ziua de astazi, tineretului ii lipseste comunicarea intre parteneri"

pe vremea tineretii lu' garbolina277, adica probabil amu vreo 50 de ani, exista comunicarea aia...
el cu paru', ea cu bocetele si cu poalele-n cap de frica...
Thor_again
Postat pe 1 August 2010 19:38
De la: garbo101277, la data 2010-08-01 19:02:52
AI FOST O FRAERA, CAND PUTEAI FOARTE BINE SA TE DISTREZI DE MINUNE PENTRU PRIMA SI ULTIMA DATA IN VIATA TA


pentru prima si ultima data in viata!! Dupa aia n-o mai faci niciodata. Ai vazut cum e...gata.
Atunci ce puteai si tu sa te distrezi de minune! Fraiero!
Nu mai vezi ... pocazia in viata ta!
quasaria
Postat pe 1 August 2010 19:41

ramane cum am stabilit anterior, Q
Thor_again
Postat pe 1 August 2010 19:46
Q . esti in "forme" de zile mari!
panty_C
Postat pe 1 August 2010 19:49
pantera, nici nu stii ce adevar graiesti.... din pacate.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 19:52
thorele...sa nu-ti comunic io fro' doo,vad ca ti-o cauti cu lumanarea...

yeap!
Q e in forma maxima..
preci
Postat pe 1 August 2010 19:52
he he he, felinuto
vazui mesajul in bula si chiar ma gandeam "oare asa forme sa aiba Q pe ea? "
Thor_again
Postat pe 1 August 2010 19:53
da, sint plina de forme azi. Forma de topor, forma de secure....
quasaria
Postat pe 1 August 2010 19:58
sexy rau,ce mai...
preci
Postat pe 1 August 2010 19:59
si cu mopul in mina.
Sexy rau, nu asa.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 20:04
Q..
cre' ca-i luna si bec la tine,mami..
preci
Postat pe 1 August 2010 20:07
numa' de camera kupilului mi-a fost mila pina acum, da' urmeaza o noapte lunga in care probabil o slefuiesc si pe aia.
quasaria
Postat pe 1 August 2010 20:25
De la: garbo101277, la data 2010-08-01 19:02:52Tie ti-a placut momentul cand ai ales sa o faci pe ciclu? Ai avut macar o secunda de placere in acele momente?
AI FOST O FRAERA, CAND PUTEAI FOARTE BINE SA TE DISTREZI DE MINUNE PENTRU PRIMA SI ULTIMA DATA IN VIATA TA, MAI ALES CA ERAI VIRGINA
In ziua de astazi, tineretului ii lipseste comunicarea intre parteneri
PACAT DE VIRGINITATEA TA. PUTEAI SA AI O AMINTIRE DE ,,NEUITAT,, -- PUSTOAICO


a fost, este si va ramane pt totdeauna o amintire de neuitat!
am mai spus-o si-o repet: nu-mi pare rau!
ank_a
Postat pe 1 August 2010 21:10
Ancutik', Admir mult raspunsurile tale. Sunt intelepte pentru un copil. M-am tot gandit daca ce ne-ai povestit este fictiune sau adevar. Zarurile totusi au fost aruncate....Nu uita ce ti-am spus mai sus!
Viata este prea scurta sa poti invata tot din propriile greseli, asa ca incearca sa inveti si din greselile altora. O tanara care a procedat aproape ca si tine a sfarsit prin a contacta o boala incurabila, tocmai pentru ca nu,, a jucat cu cartile pe fata''......Incearca sa selectezi mesajele si sa le citesti pe cele pozitive, nu te mai incarca cu ce nu-ti place sa auzi si mai ales nu uita ca ,,principiul suprem al vietii e iubirea'' care are ca aliat iertarea. Sti ce spunea SENECA,,..adesea este mai bine sa ignori o insulta decat sa o razbuni'' ..si mai ales iarta ,,Cei slabi nu pot niciodata sa ierte. Iertarea este virtutea celor puternici''-CONFUCIUS.
psihoprea
Postat pe 2 August 2010 10:30
Salutare tuturor, am stat ceva timp acum si am urmarit cu interes topicul. Fata asta trece prin momente destul de dificile,confuze, atat datorita experientei traite cat si datorita varstei. Eu o inteleg , intr-un anumit fel si o sa-i spun o povestioara cu talc .... Cand aveam 17 ani am intalnit un baiat de care m-am indragostit, nu a fost o dragoste cu fluturasi in stomac specifica varstei, pur si simplu imi placea de el, ma simteam bine cu el, era in fond prima mea relatie. Ne sarutam, ne imbratisam , ne mangaiam..dar inca nu eram pregatita sa am o relatie sexuala. El m-a inteles si el era virgin oricum , so...eram 2 neexperimentati. In fine, baiatul a inteles si asa am ajuns cu relatia pana aproape de 19 ani...k, baiatul pana la urma mi-a trantit-o ori o facem ..ori ma lasa, nu mi-a spus-o direct dar am dedus. Acum deja eu eram pregatita si nu vedeam ceva rau sa-mi incep relatiile sexuale cu o persoana pe care o stiam de atata timp. Problema era ca mama nu concepea sa am relatii sexuale fara sa fiu maritata . Aveam ceva mai mult de 19 ani cand am avut prima data relatii sexuale cu baiatul asta. Noi planuri de casatorie aveam...dar pt. viitor dupa ce ne terminam facultatea. Mama intre timp m-a obligat sa ma marit cu el. El si familia au acceptat asa ca am facut nunta. La putin timp dupa nunta au inceput problemele ..am descoprit ca era o persoana extrem de violenta . La 23 de ani am facut un copil, un baietel, pe care mi l-am dorit enorm. La 24 de ani am divortat, dar nu pot sa spun ce chin am indurat in acei ani de casatorie...doar pt. ca trebuia sa ma marit ca nu mai eram virgina...la naiba cu asta. Acum regret ca nu mi-am trait viata...am timp si de-aici incolo oricum imi pare rau ca nu am trait acele iubiri adolescentine, ca nu am avut timp sa cunosc senzatia de fluturi in stomac. Acum ma coplesesc greutatile de zi cu zi, serviciul, copilul etc. So..TRAIESTE-TI VIATA DE ADOLESCENT , FA-O CU CAP , INVATA DIN GRESELILE ALTORA, NU REGRETA NIMIK DIN CEEA CE FACI.

PS : nici prima mea experienta sexuala nu a fot atat de placuta pe cat credeam, aproape ca neinteresanta, deja mi se sterge din memorie.Pentru mine prima experienta de neuitat a fost atunci ca pt prima data am simtit dragostea adevarata, imbratisarile pline de pasiune, dorinta..asta este momentul tiparit in mintea mea.
giorgyka
Postat pe 2 August 2010 14:41
De la: giorgyka, la data 2010-08-02 14:41:08Salutare tuturor, am stat ceva timp acum si am urmarit cu interes topicul. Fata asta trece prin momente destul de dificile,confuze, atat datorita experientei traite cat si datorita varstei. Eu o inteleg , intr-un anumit fel si o sa-i spun o povestioara cu talc .... Cand aveam 17 ani am intalnit un baiat de care m-am indragostit, nu a fost o dragoste cu fluturasi in stomac specifica varstei, pur si simplu imi placea de el, ma simteam bine cu el, era in fond prima mea relatie. Ne sarutam, ne imbratisam , ne mangaiam..dar inca nu eram pregatita sa am o relatie sexuala. El m-a inteles si el era virgin oricum , so...eram 2 neexperimentati. In fine, baiatul a inteles si asa am ajuns cu relatia pana aproape de 19 ani...k, baiatul pana la urma mi-a trantit-o ori o facem ..ori ma lasa, nu mi-a spus-o direct dar am dedus. Acum deja eu eram pregatita si nu vedeam ceva rau sa-mi incep relatiile sexuale cu o persoana pe care o stiam de atata timp. Problema era ca mama nu concepea sa am relatii sexuale fara sa fiu maritata . Aveam ceva mai mult de 19 ani cand am avut prima data relatii sexuale cu baiatul asta. Noi planuri de casatorie aveam...dar pt. viitor dupa ce ne terminam facultatea. Mama intre timp m-a obligat sa ma marit cu el. El si familia au acceptat asa ca am facut nunta. La putin timp dupa nunta au inceput problemele ..am descoprit ca era o persoana extrem de violenta . La 23 de ani am facut un copil, un baietel, pe care mi l-am dorit enorm. La 24 de ani am divortat, dar nu pot sa spun ce chin am indurat in acei ani de casatorie...doar pt. ca trebuia sa ma marit ca nu mai eram virgina...la naiba cu asta. Acum regret ca nu mi-am trait viata...am timp si de-aici incolo oricum imi pare rau ca nu am trait acele iubiri adolescentine, ca nu am avut timp sa cunosc senzatia de fluturi in stomac. Acum ma coplesesc greutatile de zi cu zi, serviciul, copilul etc. So..TRAIESTE-TI VIATA DE ADOLESCENT , FA-O CU CAP , INVATA DIN GRESELILE ALTORA, NU REGRETA NIMIK DIN CEEA CE FACI.

PS : nici prima mea experienta sexuala nu a fot atat de placuta pe cat credeam, aproape ca neinteresanta, deja mi se sterge din memorie.Pentru mine prima experienta de neuitat a fost atunci ca pt prima data am simtit dragostea adevarata, imbratisarile pline de pasiune, dorinta..asta este momentul tiparit in mintea mea.



cu totii gresim....numai ca unii se invata minte...altii nu!
eu deocamdata fac parte din categoria a2a! ...desi sunt constienta de greselile pe care le fac...in continuare risc desi esecul e evident!


iti multumesc! mult noroc in viatza!
ank_a
Postat pe 2 August 2010 17:03
te scuzi spunand ca esti copil dar cand te-ai culcat cu el nu tot copil erai , este cea mai mare stupizenie pe care am auzit-o
garbo104589
Postat pe 2 August 2010 18:23
De la: garbo104589, la data 2010-08-02 18:23:42te scuzi spunand ca esti copil dar cand te-ai culcat cu el nu tot copil erai , este cea mai mare stupizenie pe care am auzit-o


nu ma scuz....doar recunosc ceea ce sunt! ....asta nu e o scuza!
ank_a
Postat pe 2 August 2010 21:29
Daca n-ai dorit ca partenerul tau sa stie ca ai fost virgina, noua de ce a trebuit sa ne spui?
Suntem mai importanti decat partenerul tau intim?
In alta ordine de idei, a-ti incepe viata sexuala printr-o minciuna ti se pare mai onorant decat a-ti recunoaste inocenta?
As mai fi dorit sa-ti pun inca o intrebare legata de igiena , insa ma abtin...
m_ada
Postat pe 2 August 2010 21:43
De la: m_ada, la data 2010-08-02 21:43:50Daca n-ai dorit ca partenerul tau sa stie ca ai fost virgina, noua de ce a trebuit sa ne spui?
Suntem mai importanti decat partenerul tau intim?
In alta ordine de idei, a-ti incepe viata sexuala printr-o minciuna ti se pare mai onorant decat a-ti recunoaste inocenta?
As mai fi dorit sa-ti pun inca o intrebare legata de igiena , insa ma abtin...



vroiam doar sa aflu raspunsul vostru cu privire la intrebarea care am adresat-o......
...de la voi...pt ca de la el nu am cum....odata ce l-am mintit...

esti libera sa spui/sa intrebi ce doresti....
daca tot spui ca te abtii...atunci trebuia sa te abtii de la tot si sa nu te bagi in seama!
ank_a
Postat pe 2 August 2010 21:53
http://www.garbo.ro/articol/Sanatate/5904/Sexul-in-timpul-menstruatiei-nociv-sau-nu.html
ank_a
Postat pe 2 August 2010 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care este parerea voastra despre barbati? 79 De la: fleurdelis 9 Iulie 2010 21:58
Monotonia in cuplu 90 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:53
sex dupa operatie de cancer la san 29 De la: florin_c76 17 August 2009 23:12
vreau un sfat ! 18 De la: florin_c76 4 Mai 2010 22:57
ce iubesc barbatii??? 32 De la: nuti_vio 7 Iulie 2010 16:54
Setari Cookie-uri