STATUT - FEMEIE DIVORTATA...

ai dreptate dar cu doua flori nu se face primavara sunt inca multi care gandesc la fel ca in secolele trecute dar ei duc o casnicie de groaza eu nu mi-am dorit nici odata sa divortez dar asta e

garbo005082
Postat pe 6 August 2010 20:07
nici cu 2 frunze toamna nuuu????
fleurdelis
Postat pe 6 August 2010 20:09
DUMNEZEULE SA INTORS LUMEA CU SUSUL IN JOS
garbo005082
Postat pe 6 August 2010 20:13
fleurdelis
Postat pe 6 August 2010 20:20
De la: garbo074997, la data 2010-08-05 19:59:10 vreau si io maaaa se poate...se poate da nu numai fondul


NATURAL E MAI BUN SI EFICIENT.
KNIGHT_31
Postat pe 6 August 2010 20:50
Este un stigmat , dar pe care trebuie sa il porti cu demnitate . Cand spui divortata f. multa lume te priveste suspicios , EU AM GANDIT ALTFEL , SUNT MANDRA DE MINE CA AM AVUT CURAJUL SA SPUN STOP , SUNT ALTFEL DE OM DE CAND AM DIVORTAT , MAI SIGUR PE MINE , NETIMORAT , UN OM CARE PUNE CAPUL PE PERNA FARA SA CAUTE RASPUNS LA INTREBARI FARA RASPUNS . Zilele trecute mi-a fost dat sa ma vad (PE MINE INAINTE DE DIVORT )in ochii unei colege , o persoana nou angajata f. retrasa , vesnic innegurata fara a comunica prea mult cu celelalte colege . Ma sunat intr-o dimineata plangand ca a urmarit-o cineva cand s-a intors de la serviciu si nu poate veni la serviciu pt ca are un ochi vanat . Nu un atacator era de vina ci un nenorocit care nu a inteles ca in perioada asta grea se cer si sacrificii de ex. stat peste program ,. . pt acest lucru acea femeie a incasat-o . evaluati acum ce e mai usor de indurat , acest stigmat de femei divoortata sau chinul zilnic langa un om care nu isi merita statutul . Cu parere de pau pentru ea am realizat ca eu am ales varianta cea mai buna pentru mine , nu spun ca e usor ., nu este , dar nu se compara cu linistea sufleteasca pe care o am .
abbi
Postat pe 6 August 2010 21:32
De la: bellmaria, la data 2010-07-16 17:16:07si eu incerc sa divortez dar dupa 20 ani,si nu accepta ,sa ma inveti si pe mine cum l-ai convins sa-ti acorde divortul


De cand trebuie sa-i ceri lui acordul? Nu exista asa ceva! Tu nu discuti cu el, va "discuta" instanta!
christa
Postat pe 7 August 2010 10:37
De la: adita111, la data 2010-07-25 16:41:58avand in vedere ca ai trecut prin asa ceva ce ma sfatuiesti sa fac eu .......el bea , e violent nu mai vorbesc de faptul ca nu ne mai intelegem , cred ca nu am curaj sa fac ce ai facut tu
.

Cum adica, "ce sa fac"? Mai stai sa te gandesti? Am facut si eu aceeasi greseala, m-am "gandit" de doua ori si i-am mai dat o sansa, i-am intins din nou mana, ca sa-l "salvez" .... iar el - el ce crezi ca a facut? S-a sters cu mana la c...r si a syers pe jos cu sansa oferita. Draga mea, nu mai sta pe ganduri! Violenta, mana in mana cu alcoolul nu duc la nimic bun! Lasa-l!
christa
Postat pe 7 August 2010 10:57
De la: garbo005082, la data 2010-08-06 20:07:45ai dreptate dar cu doua flori nu se face primavara sunt inca multi care gandesc la fel ca in secolele trecute dar ei duc o casnicie de groaza eu nu mi-am dorit nici odata sa divortez dar asta e





Nimeni nu-si doreste sa divorteze ...sau sa ramana singur...

Dar uneori e mai bine sa iti pastrezi demnitatea

Fruntea sus . Ai si copil. Ai un motiv in plus sa fii tu insati...
anca_53
Postat pe 7 August 2010 12:25
si sotia mea care am stat 18 ani cu ea si avem 5 copiii vrea sa divorteze cu toate ca eu o yubesc si nu doresc dar nu am ce face!!
garbo121101
Postat pe 7 August 2010 18:20
singuratatea in doi este ,dupa parerea mea cel mai trist mod de viata
amandoi pe cate o jumatate a aceluiasi pat


prefer statutul
lady_in_black1
Postat pe 7 August 2010 18:43
Buna!
Aveti dreptate,femeia divortata e birfita.Acum trebuie sa-si faca singura curaj sa razbata in viata cu probleme sociale,sentimentale sau de orice natura.
ginuta1963
Postat pe 8 August 2010 06:44
Eu cred ca lumea este mai putin importanta.Conteza cum iti merge tie.

Postat pe 8 August 2010 16:13
De la: lady_in_black1, la data 2010-08-07 18:43:19singuratatea in doi este ,dupa parerea mea cel mai trist mod de viata
amandoi pe cate o jumatate a aceluiasi pat


prefer statutul


E MAI NASPA CIND E FIECARE CU CAMERA LUI, IN ACELASI PAT E BINE, SIMTI VIBRATIA CELUILALT
KNIGHT_31
Postat pe 8 August 2010 19:45
cum iti asterni asa dormi
ala e compromis nu casnicie
ca ne convine sau nu,suntem datori in primul rand fata de noi,si apoi fata de calalalt sa ne facem viata frumoasa
lady_in_black1
Postat pe 8 August 2010 20:47
Nu-ti mai fa probleme deoarece si eu sant divortata de doud ori.Ceea ce iti -recomand sa faci,este sa nu te mai gandesti prea mutl la acest lucru sa iti cauti de problemele tale.Mai tarziu cand va veni timpul iti vei gasi un om potrivit.Deocamdata, nu mai da atentie la barfele oamenilor care si asa sant rautaciosi , si..isi fac din virtile altora un subiect perpetuu de discutie.Sociatatea romaneasca este din pacate depasita in privinta asta si multa lume este foarte conservatoare, si putin realista.Deci...fii optimista, priveste cu incredere in viitor,si..cauta sa faci abstractie de la mentalitatea ingusta a unor membrii ai populatiei noastre.D
garbo164637
Postat pe 9 August 2010 01:59
De la: garbo121101, la data 2010-08-07 18:20:22si sotia mea care am stat 18 ani cu ea si avem 5 copiii vrea sa divorteze cu toate ca eu o yubesc si nu doresc dar nu am ce face!!


mah baiatule...
poate problema e la tine .
zi drept, mai merge ...tirbusonu' ?
la noi in tziganime e o vorba;
"p*ula tare stalpu' casei "
adi27
Postat pe 9 August 2010 15:58
tirbusonul prea merge , dar problema este ca sa luat dupa alte voebe ca mai umblu si cu altele
garbo121101
Postat pe 9 August 2010 19:32
Si viata merge inainte cu si fara jumatate...

anca_53
Postat pe 9 August 2010 19:53
De la: garbo121101, la data 2010-08-09 19:32:51tirbusonul prea merge , dar problema este ca sa luat dupa alte voebe ca mai umblu si cu altele

Si cum ea e proasta si nu stie sa disceara singura divorteaza. Ingerashule.
Doara
Postat pe 9 August 2010 19:56
De la: garbo164637, la data 2010-08-09 01:59:04Nu-ti mai fa probleme deoarece si eu sant divortata de doud ori.Ceea ce iti -recomand sa faci,este sa nu te mai gandesti prea mutl la acest lucru sa iti cauti de problemele tale.Mai tarziu cand va veni timpul iti vei gasi un om potrivit.Deocamdata, nu mai da atentie la barfele oamenilor care si asa sant rautaciosi , si..isi fac din virtile altora un subiect perpetuu de discutie.Sociatatea romaneasca este din pacate depasita in privinta asta si multa lume este foarte conservatoare, si putin realista.Deci...fii optimista, priveste cu incredere in viitor,si..cauta sa faci abstractie de la mentalitatea ingusta a unor membrii ai populatiei noastre.D


LIZ TAYLOR S-A CASATORIT DE VREO 8 ORI ASA CA MAI AI PINA O AJUNGI
KNIGHT_31
Postat pe 9 August 2010 21:28
De la: lady_in_black1, la data 2010-08-08 20:47:14cum iti asterni asa dormi
ala e compromis nu casnicie
ca ne convine sau nu,suntem datori in primul rand fata de noi,si apoi fata de calalalt sa ne facem viata frumoasa


ADEVARAT
KNIGHT_31
Postat pe 9 August 2010 21:29
buna seara imi cer scuze daca deranjez
si eu sunt o femeie divortata
care l-a randul ei a incercat sa-si refaca viata dar se pare ca nu am reusit de fel
am mers un timp pe idea ca am nevoie de un tata copilului si de un om pe care sa ma pot baza atunci cand am nevoie dar se pareca nu am gasit un astfel de tata si am trecut repede in extrrema cealalta
si am renuntat
Lady_0N_Fire
Postat pe 9 August 2010 21:48
tatal copilului(sau al copiilor)este unul singur
nu sunt de acord cu ideea de a cauta un tata ptr copil
nu m-am gandit niciodata la asta
barbatul de langa mine va fi partenerul meu si niciodata tata la copil
imi doresc sa se comporte ca un tata,dar nu ii va fi niciodata tata
lady_in_black1
Postat pe 10 August 2010 00:09
Voi intra si eu cat de curand in clubul femeilor divortate. Ceea ce cred eu e ca femeile divorteaza din motive tare diferite de ale barbatilor. Pe cele car ele cunosc eu, desi chipurile aveau o situatie cat de cat ok(aparenta, adica job bun, castig pe masura) cu sotiilor au preferat sa fie singure si sa fie raspunzatoare de cresterea si educatia copiilor lor. De ce? Pentru ca nu asigurau o stabilitate emotionala, in primul rand. Planuri de viitor ioc, adeptii traitului de pe azi pe maine... Barbatii vor sa divorteze ca sa schimbe atmosfera, s-au plictisit si inacrit de reprosuri, vor pe cineva fresh, si chiar daca respectiva sotie e fresh, vor altceva. Dupa cum spune fostul meu sot: vrea sa fie fericit! Vrea sa isi cheltuiasca banii dupa bunul plac, singur, fara responsabilitati prea mari...Un copil bolnav si o fosta sotie preocupata de sanatatea copilului nu au cum sa opreasca un astfel de barbat.
Femeile divortate pentru mine sunt femeile care stiu ce vor si ce nu mai vor, pentru ele si pentru copii lor. Sunt niste femei puternice care in afara unei casatorii au puterea de decizie si de a zice NU. Nu. Pur si simplu. Concesii, incredere, dezamagire apoi...caracterizeaza casatoria care nu merge.
marisia
Postat pe 10 August 2010 15:29
da poti sa iti faci de cap
garbo164871
Postat pe 11 August 2010 02:03
Da. Dar nu cu cei ca tine.
Doara
Postat pe 11 August 2010 06:10
Sorry, stiu ca se dezbate statutul femeii divortate, nu e amuzant deloc ... da' la paginile 4 si 5 am ras cu lacrimi!:))

cat_13
Postat pe 11 August 2010 06:57
De la: garbo164871, la data 2010-08-11 02:03:26da poti sa iti faci de cap


Mare Ti-i gradina, Doamne! Tu crezi ca de-aia divorteaza femeile? Pentru a-ti face de cap nu-i nevoie sa divortezi - daca ti-e felul o faci si gata! Iertati-l, ca nu stie ce spune!
christa
Postat pe 12 August 2010 19:23
io nu va inteleg pe astea care va considerati ...impuscate in aripa ...ma rog, ranite dupa divort.
in primul rand, relatia intre femeie barbat este un parteneriat pur si simplu , indiferent daca este sau nu parafat de o hartie. io am am avut la viata mea de pana acum vreo 2o de asemenea parteneriate. dupa fiecare "divort" eu ramaneam acelasi , la fel si fosta partenera. ca ce zice lumea ?
era sa scriu ceva urat ...adica mi se rupe !
daca ramane un copil dupa un asemenea parteneriat intrerupt ?
pai dragele mele, copilul l-ati facut cu voia voastra , atunci dedicati-va lui si numai lui. iar in ce-l priveste pe domnul tata, acesta sa participe macar material la cresterea puiului. si daca nu participa , fiind un nesimtit dati-l in judecata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
adi27
Postat pe 13 August 2010 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia sagetator si barbatul balanta 4 De la: garbo174707 4 Noiembrie 2010 08:22
Varsator-Taur 22 De la: garbo_12723 27 Iulie 2013 10:52
FEMEIA TAUR -- BARBATUL TAUR 1 De la: cinezee 2 Martie 2009 14:34
hmmm help 3 De la: cretzy 12 Aprilie 2009 09:27
femeia capricorn barbatul sagetator 5 De la: salvyna_g 17 Iulie 2010 18:37
Setari Cookie-uri