care este parerea voastra despre barbati?

De la: tymbark, la data 2010-07-01 16:12:39
De la: ameno, la data 2010-07-01 13:53:13T. eu cred ca barbatii se nasc molai dar de multe ori MAMA e cea care ii influienteaza in o asa mare masura transformarea lui in viata ca devine acea bestie despre care se plang femeiile.
iar pe parte femeiasca....la fel...copiaza figura materna si daca e mai sensibila de fire face aceleasi greseli.
toata discutia asta poate deveni o telenovela fara sfarsit....dar eu cred ca totul depinde de la frageda crestere atat pe masculin cat si pe feminin.
Niciodata nu o sa vezi un barbat sau o femeie bestie daca nu tine de ceva din trecutul familiar.
exceptie de la regula fac parte doar cei care au suferit vreo trauma...dar si acolo din nou se intoarce la inceputurile din copilarie.
ok...mi-am pus scutul anti glont

-in putine cazuri da "tine de ceva din trecutul familiar", in mai multe cazuri cred ca se regaseste educatia din partea ambilor parinti si mai tarziu, influenta ambilor parinti
-este corect ca in unele cazuri numai mama influenteaza ( poate ai trait tu ceva legat de soacra) dar nu cred ca o viata intreaga, barbatul traieste in familie dupa regulile si ideile maica-sii
nu are sens sa facem psihologia barbatului pe aici ca ne afundam in amanunte care ne depasesc! spune doar parerea vis a vis de barbat si atat


t. clarse regaseste educatia ambilor parinti....dar eu am specificat "mama"doar din simplul fapt ca, copilul petrece majoritatea timpului cu mama de cand a venit pe lume si pana se duce...cordonul ombelical e zdravan...
de obicei tatal munceste sau se face ca munceste si isi petrece mai putin timp...in fine nu despicam firul in patru, nu-i litera de lege ceea ce am spus.

"poate ai trait tu ceva legat de soacra" din fericire pentru mine eu am parte de o soacra jos palaria.in ciuda faptului ca bate 90 ani e o femeie f cerebrala si impartiala.Am gresit ma penalizeaza si imi explica clar motivul...a gresit fiusu acelasi tratament fara regrete.
ea cu gura ei mai ii aduce aminte la fiusu ca fara mine era praf .
s-o tina domnul inca o suta de ani
ameno
Postat pe 2 Iulie 2010 12:25
De la: ameno, la data 2010-07-02 12:25:05
De la: tymbark, la data 2010-07-01 16:12:39
De la: ameno, la data 2010-07-01 13:53:13T. eu cred ca barbatii se nasc molai dar de multe ori MAMA e cea care ii influienteaza in o asa mare masura transformarea lui in viata ca devine acea bestie despre care se plang femeiile.
iar pe parte femeiasca....la fel...copiaza figura materna si daca e mai sensibila de fire face aceleasi greseli.
toata discutia asta poate deveni o telenovela fara sfarsit....dar eu cred ca totul depinde de la frageda crestere atat pe masculin cat si pe feminin.
Niciodata nu o sa vezi un barbat sau o femeie bestie daca nu tine de ceva din trecutul familiar.
exceptie de la regula fac parte doar cei care au suferit vreo trauma...dar si acolo din nou se intoarce la inceputurile din copilarie.
ok...mi-am pus scutul anti glont

-in putine cazuri da "tine de ceva din trecutul familiar", in mai multe cazuri cred ca se regaseste educatia din partea ambilor parinti si mai tarziu, influenta ambilor parinti
-este corect ca in unele cazuri numai mama influenteaza ( poate ai trait tu ceva legat de soacra) dar nu cred ca o viata intreaga, barbatul traieste in familie dupa regulile si ideile maica-sii
nu are sens sa facem psihologia barbatului pe aici ca ne afundam in amanunte care ne depasesc! spune doar parerea vis a vis de barbat si atat


t. clarse regaseste educatia ambilor parinti....dar eu am specificat "mama"doar din simplul fapt ca, copilul petrece majoritatea timpului cu mama de cand a venit pe lume si pana se duce...cordonul ombelical e zdravan...
de obicei tatal munceste sau se face ca munceste si isi petrece mai putin timp...in fine nu despicam firul in patru, nu-i litera de lege ceea ce am spus.

"poate ai trait tu ceva legat de soacra" din fericire pentru mine eu am parte de o soacra jos palaria.in ciuda faptului ca bate 90 ani e o femeie f cerebrala si impartiala.Am gresit ma penalizeaza si imi explica clar motivul...a gresit fiusu acelasi tratament fara regrete.
ea cu gura ei mai ii aduce aminte la fiusu ca fara mine era praf .
s-o tina domnul inca o suta de ani

ok...am inteles si m-ai lamurit ca esti bine cu soacra, ma bucur pt tine
tymbark
Postat pe 2 Iulie 2010 13:45
hmmm si barbatii sunt le fel de complicati ca si femeile, fiecare are visul lui si dorintele lui ascunse, fiecare are caracterul lui care il face unic si de asemenea fiecare are defecetele lui
giul1a
Postat pe 2 Iulie 2010 13:49
mai multi decat isi poate imagina creierasul tau..cu 2 "neutroni" cata minte ....lipsa poti avea sa vii cu un topic atat de tamp???? dang dang dang dang
superbus
Postat pe 2 Iulie 2010 14:01
De la: giul1a, la data 2010-07-02 13:49:54hmmm si barbatii sunt le fel de complicati ca si femeile, fiecare are visul lui si dorintele lui ascunse, fiecare are caracterul lui care il face unic si de asemenea fiecare are defecetele lui

ete bre...ceva corect, asa da
tymbark
Postat pe 2 Iulie 2010 14:35
De la: superbus, la data 2010-07-02 14:01:18mai multi decat isi poate imagina creierasul tau..cu 2 "neutroni" cata minte ....lipsa poti avea sa vii cu un topic atat de tamp???? dang dang dang dang

mie mi te adresezi super...sau....
tymbark
Postat pe 2 Iulie 2010 14:38
nu, bre!
eroare...
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 14:45
Principalul scop al barbatilor in viata femeilor e de a le satisface: sexual...si material...uneori emotional...si sa ajute la facutul copiilor...in rest..nimic bun
CristinneD
Postat pe 6 Iulie 2010 19:20
Pai sexual, emotional si material inseamna "nimic bun"? Dar ce ar fi bun?
Doara
Postat pe 6 Iulie 2010 19:22
ia uite.... si eu, ca totdeauna, aflu ultima!
moniq_
Postat pe 6 Iulie 2010 19:23
De la: CristinneD, la data 2010-07-06 19:20:15Principalul scop al barbatilor in viata femeilor e de a le satisface: sexual...si material...uneori emotional...si sa ajute la facutul copiilor...in rest..nimic bun

este bine si asa decat nimic.....nu crezi?
tymbark
Postat pe 6 Iulie 2010 20:59
Barbatii sunt oameni, in primul rand.
ana4myself
Postat pe 7 Iulie 2010 13:50
De la: CristinneD, la data 2010-07-06 19:20:15Principalul scop al barbatilor in viata femeilor e de a le satisface: sexual...si material...uneori emotional...si sa ajute la facutul copiilor...in rest..nimic bun


asta e din ciclul..:"am cautat,am gasit,dar....totusi mai caut.."

trebuie sa recunosc insa,ca sunt placut surprins de comentariile unor doamne,care pe alte topicuri "desfiinteaza" pur si simplu barbatul..

sa nu fie dreaq chiar atat de negru..?
roby_cado
Postat pe 7 Iulie 2010 15:00
pey nu se stie e rau fara rau
giul1a
Postat pe 7 Iulie 2010 16:10
bai a mia e bunaa!
caaa...oricat de prosti ar fi...ei tot is mai destepti ca noi
fleurdelis
Postat pe 7 Iulie 2010 22:51
dar...,ceva nou..,n-ai sa ne spui?
roby_cado
Postat pe 8 Iulie 2010 07:26
tie??
niiciodataaaaaaaa!
nu poti sa ma ignori??
fleurdelis
Postat pe 8 Iulie 2010 19:09
nop...
roby_cado
Postat pe 9 Iulie 2010 09:15
robii stii fazele alea din copilarie cd veneau bunicii (pe care nu puteai sa-i suferi!) si-si plescaiau proteza la urechea ta in exersarea unui pupat??
care se mai dorea si afectuoooos???
iti lungeai maneca cu mana si te frecai vartos pe obraz in acel loc....
fleurdelis
Postat pe 9 Iulie 2010 21:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce sa (ne)iubim? 33 De la: allexanndrra 9 Septembrie 2009 01:53
As vrea sa stiu si eu parerea voastra...a"multimii"...un sfat poate... 249 De la: Celleste_ 3 August 2010 21:30
Placere pentru doamne sau domnisoare 1 De la: garbo_500559 30 August 2019 11:31
Pentru gasca de "jalnici" 24 De la: ladyDY 15 Februarie 2010 09:40
va rog spunetimi p[arerea voastra 31 De la: bau 5 Iulie 2010 15:27
Setari Cookie-uri