As putea sa fiu insarcinata?

Mai fata, din atatea ironii, intelege si tu esentialul: aceasta discutie, dupa cum am mai spus, chiar trebuie sa o porti cu mama ta!
Impreuna puteti merge la un medic in alta localitate, ceea ce oricum nu strica niciodata! Mai bine sa o ingrijorezi acum decat sa o omori peste cateva luni, nu crezi si tu?!
moniq_
Postat pe 20 Iunie 2010 18:11
Pana la urma ai ramas insarcinata?
cricat
Postat pe 29 Iunie 2010 09:15
deci....e cu ochi????
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2010 09:23
Saraca fata!
voi va dati seama prin ce trece ea sarracuta daca e gravida?
Asta e, unele decizii ale tineretii lasa sechele adanci.
persidadamian
Postat pe 29 Iunie 2010 09:29
Asa este. Mai greu este ca sta undeva la tara. Acolo trebuie procedat cu mai multa atentie.
cricat
Postat pe 29 Iunie 2010 09:34
persia....nu o mai caina atata....a cautat-o, a vrut-o....acuma sa se descurce...asa cum a facut sex, sa se descurce si cu o eventuala sarcina...
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2010 09:35
La 17 ani ai zice ca, dupa cate ore petrec adolescentii in net, ar trebui sa fie informati asupra tuturor mijloacelor contraceptive si a masurilor de prevenire a unor asemenea accidente, dar ash... nu-si pierd ei timpul cu asa ceva. Si apoi... "vine valul si-mi ia calul..."
De "pilula de a doua zi" ai auzit? Nu? Afla acum, pentru viitor... . Dar ai grija ca nu o poti lua decat o data, maxim de doua ori pe an.
Tylly
Postat pe 29 Iunie 2010 09:37
Draga mea cumparati un test de sarcina, e cel mai indicat, dupa cum ti-au spus-o multi, nu te mai supara, nu stii ca lumea e rea si judeca. Vede gunoiul din ochiul altora, nu pe al lor. Fiecare gresim in viata. Ai grija cand faci dragoste cu prietenul tau!
fania1972
Postat pe 29 Iunie 2010 10:50
Pilulele nu sunt indicate, au foarte multe reactii adverse, printre care cancer la san sau colul uterin, apoi sunt considerate ca si un avort, un mare pacat.
fania1972
Postat pe 29 Iunie 2010 10:53
Fania.... si sa faci sex la 17 ani nu este pacat? Zici tu?
cricat
Postat pe 29 Iunie 2010 17:03
Acum fetele sunt mult mai precoce decat eram noi la varsta lor. Dar unele lucruri nu vor sa le stie.
Domnisoara vroia sa stie daca simtomele pe care le are sunt semne de sarcina. Astea difera de la femeie la femeie, numai testul spune adevarul.
cricat
Postat pe 29 Iunie 2010 17:08
dupa simptomele pe care le-ai descris da, este posibil sa fii insarcinata, mai ales k poate sa-ti vina ciclu si peste sarcina, in prima luna...apoi, daca ai constatat o sensibilitate la mirosuri si ai greturi din cauza lor,sau esti obosita mai tot timpul...este un semnal de alarma! dar...poti sa faci un test de sarcina, desi si acela poate da un rezultat gresit....cel mai bine e sa te duci la consult la ginecolog sa-ti faca un eco! stiu k e delicata situatia, dar e spre binele tau...
audrey
Postat pe 8 Iulie 2010 12:40
hey fata da este cu ochi sau nu este cu ochi,ne ti aici in suspance si noi ca dragutele am sarit imedfiat sa iti spunem parerile si sfaturile noastre si tu......nimic.
anaROBERT
Postat pe 8 Iulie 2010 12:43
tin sa va anunt ca nu sunt insarcinata, mi-am facut un test de mult dar nu am mai intrat pe site ! si multumesc inca o data pt parerile si sfaturile voastre! chiar si pt cele rautacioase!
scorpiutza_love_u
Postat pe 11 Iulie 2010 13:58
cricat
Postat pe 11 Iulie 2010 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Menaje a trois 92 De la: quasaria 10 Februarie 2010 20:24
E normal sa apara o astfel de durere? 2 De la: garbo_414701 20 Martie 2016 11:47
Topicul "singuraticilor" -- pentru cei ce nu apartin nici unui grup de pe Garbo 632 De la: tutankhamon 16 Februarie 2010 00:51
Ce am invatat de la mama(amuzant) 84 De la: Estera111 28 Aprilie 2013 18:52
Sexul cu un prost... 94 De la: PerfectStranger 8 Decembrie 2013 02:10
Setari Cookie-uri