Dr. Ala Danilceac, solicitare urgenta de informatii!!

EU VAD CA TU TE ATACI LA ORICE COMENTARIU PE CARE IL FAC. SUNT DESTUL DE CALMA. INSA CRED CA TU...........MA ABTIN.
kidz008292
Postat pe 2 Iunie 2010 16:10
9. DANILCEAC ALA, fiica lui Mihail (nscut la 10.10.1939 n loc. Chetroica Veche, jud. Edine) i Alexandra, nscut la data de 18 iulie 1981 n localitatea Cupcini, judeul Edine, Republica Moldova, cetean moldovean, cu domiciliul actual n Republica Moldova, localitatea Cupcini, str. Miciurin nr. 15, jud. Edine;



http://www.cetatenie.org/viewdossier.php/view/3144/mo1
pinicuta
Postat pe 2 Iunie 2010 16:10
http://www.lumeaemica.ro/r/Ala-Danilceac/258017.html
pinicuta
Postat pe 2 Iunie 2010 16:11
Draga mea inca o data iti demonstrezi inteligenta...nici nu sti ce inseamna "a te ataca"
bau
Postat pe 2 Iunie 2010 16:17
buna..si cu tot respectul...deci...m-ati innebunit...am deschis acest subiect si imi pare rau acum...uf! deci...doar am intrebat ce pareri aveti despre aceasta dr...pt ca abia sunt si eu in sapt 10 si nush unde si la cine sa ma duc, dar nici n-as vrea sa schimb o mie de medici....deci....cum a ramas??:))
mediana_kidz
Postat pe 2 Iunie 2010 21:46
mediana cel mai bine e sa mergi la mai multi medici, sa vezi care iti inspira incredere,care ti se pare tie bun. Crede-ma, eu am fost la medici care mi-au fost recomandati,dar eu am ales pe cel care mi s-a parut ca pot avea incredere in el si mi se pare mie bun,nu pt ca i se pare la unu si la altu bun.
Poate aceasta doctorita, rezidenta, asistenta ce o fi, o fi fost buna pt unii, dar nu si pt altii,asta nu inseamna ca trebuie sa fie buna si pt tine.
Mi s-a intamplat sa aud multe laude la adresa unor doctori si putine lucruri urate, dar acele lucruri urate m-au facut sa ma gandesc de 10 ori inainte. Un doctor care nu stie sa se comporte cu un pacient nu merita sa fie doctor si nici sa profezeze aceasta meserie.
Cand un doctor nu ti se pare bun schimba-l ,ca e plin de doctori. Nu te gandii ca esti la inceputul,jumatatea,sfarsitul sarcinii. Cauta un doctor in care sa simti ca ai tu incredere.
Sarcina usoara in continuare si la termen.

In legatura cu subiectul acesta,dupa tot ce s-a scris, eu nu as avea incredere in aceasta doctorita.( e doar parerea mea)
bau
Postat pe 2 Iunie 2010 22:50
mediana, numai tu poti sa hotarasti "cum a ramas", nu iti poate spune nimeni ce medic ti se potriveste: din impresiile impartasite de altii tu iti formezi parerea ta si decizia iti apartine. Pupici si sarcina usoara!
pinicuta
Postat pe 3 Iunie 2010 10:10
fetelor sunteti atat de penibile...sincer...e un forum pt copii si mamici sau de tate??????????????????vai mama noastra
mirela_alex
Postat pe 4 Iunie 2010 16:33
de ce iubita?pentru ca dam libertatea oamenilor sa decida ei unde se duc (la ce medic)?
pinicuta
Postat pe 4 Iunie 2010 16:49
pt k atacati aiurea...nu stiu...oare nu aveti nik mai important de facut?eu doar am vrut sa-mi spun parerea despre dr al nimic altceva....mi s-a cerut parearea mi-am spus-o si de aici o intreaga poveste...ce am facut?trebuia sa tac??????????? trebuia sa nu ma bag in seama?????????????de ce at mai cer mamicile pareri???????????sa rasp noi si voi ...fetele bune....sa ripostati?????????spune-mi tu mie ce am facut atat de rau????????????????
mirela_alex
Postat pe 4 Iunie 2010 17:21
mirela_alex reciteste si da-ti seama singura...degeaba iti zic eu si apoi zici ca ma iau de tine. Eu nu ma iau de tine,doar ti-am atras atentia ca te contrazici singura si ca te faci si pe tine tata totodata.
Nimeni nu s-a luat de tine pt ce ai raspuns la ce a intrebat initiatoarea topicului.
Tu ai pus o intrebare care trebuia sa ti-o pui tie mai intai,iti dadeai raspunsul la ea si apoi aflai si raspunsul persoanei care ai intrebato.
Daca afli de ce ti-am atras atentia te rog sa-mi spui si mie apoi.
As vrea sa stiu daca am dreptate sau nu?
bau
Postat pe 4 Iunie 2010 22:58
tu ai perfecta dreptate....voi nu vedeti?dianina a intrat a aruncat cu venin si a plecat si de aici toata nebunia...si mi se pare aiurea cand 10 persoane au fost multumiti de prestatia dr ala sa vina cineva sa arunce cu vb grele...si mi s-a parut normal sa o apar pt ca stiu ce om si ce dr este...nu cred ca m-am certat cu nimeni...parerea mea ca tre incheiat acest subiect...va poop pe toate si pe bbei vostri...multa sanatate!
mirela_alex
Postat pe 5 Iunie 2010 10:32
mirela_alex cum ai spus mai sus,fiecare are dreptul sa isi spuna parerea si sa dea un sfat cand se cere. Asa ca fetele care au o parere buna despre aceasta doctorita trebuie sa accepte parerile si celorlalte persoane care nu au o parere buna.
Si nu baga mana in foc pt nimeni ca s-ar putea sa te arzi. Cum am mai spus, poate cu tine s-a comportat exemplar,poate cu alta s-a comportat dezastruos.
Nu te-ai gandit ca poate daca chiar i s-a intamplat acestei persoane sa treaca printr-un asemenea calvar,nici ea nu crede ce ati scris voi. Nici ea nu poate sa vada "un monstru"(cum l-a descris ea) ca fiind un "inger"(cum l-ati descris voi) . Incearca sa te gandesti cum ai fi fost tu daca ai fi trecut prin asa ceva.
O zi frumoasa in continuare.
bau
Postat pe 5 Iunie 2010 10:42
ma uimiti, pentru ce atatea justificari ca nu inteleg un om simplu nu poate fi privit de ceilalti din jur la fel, deci...mai fetelor, nu ma vai agitati aiurea ca nu rezolvati nimic, eu nu cred ca cineva ar inventa asemenea poveste doar ca sa-i faca rau doctoritei, am nascut si eu, am vazut si eu cum se purtau medicii cu mamicile care erau a nimanui, care nu aveau bani de spaga...coborati cu picioarele pe pamant si fiti realiste, ce Dumnezeu?
aly_raz
Postat pe 5 Iunie 2010 10:52
aly pai tre sa explic ca la copilul mic,ca altfel nu inteleg fetele....pai intreb cu ce au gresit si imi spune ca aia e vinovata,ca aia a aruncat cu venin .... deci chiar am impresia ca ma inteleg mai bine cu copii ai mici.... pai tocmai daca nu le pasa de suferinta unei mamici,ce mai pot spune. Ai dreptate,cred ca ar trebuii sa ma reorintez pe alt subiect ca aici imi racesc gurita degeaba
bau
Postat pe 5 Iunie 2010 11:08
sau poate sa imi iau ochelari,ca am aflat ca nu vad
bau
Postat pe 5 Iunie 2010 11:09
draga bau, imi pare sincer rau de parerea ta, dar eu am nascut acum 10 zile si dr ala nu s-a miscat de langa mine de cand am fost dusa in sala de nasteri, si pe deasupra a venit si mai devreme de la clinica unde mai lucreaza.
si inca un lucru, doctorita la care m-am tot dus de cinci ani, (ea descoperindu-mi o sarcina, pentru ca alta nu a fost in stare sa ma puna la ecograf, si mi-a dat niste pastile, fatul nemaifiind viabil) m-a lasat balta cu vreo 5 zile inainte de craciun in conditiile in care fusesem la ea cu trei zile inainte. asa ca am fost la urgenta mi-au fost puse perfuzii dar doctorita care era de garda nu a fost interesata sa ma preia, asa ca doua zile mai tarziu m-am vazut cu doctorita ala. noroc cu ea, eu avand disgravidie emitizanta nu faceam altceva decat sa vars. si de atunci am fost la ea,
mereu interesata, doctorul la care m-a trimis sa fac ecografie foarte bun. nu aveai nevoie sa intrebi nimic pentru ca el iti spunea absolut tot, asa ca eu sunt foarte multumita.

deci, draga mediana, du-te sa vb o data si cu ea, fa si eco la dr parviz daca te trimite, si abia dupa, daca nu esti multumita, du-te la alt doctor, asa cu m ti se sugereaza aici pe forum.
garbo164430
Postat pe 3 August 2010 11:17
Dr. ALA DANILCEAC este super doctorita. O recomand cu mare incredere. Incercati sa mergeti la dinsa la cabinet la Policlinica GRAL MEDICAL. Am observat ca a tot fost vorbita si de bine, si de rau. Totusi mergeti o singura data la dinsa, sa vedeti ce fel de om este, din toate punctele de vedere. Am fost la dinsa intr-o anumita problema. Calma, linistita, iti explica asa ca pe intelesul nostru. N-am cuvinte. Din punctul meu de vedere a fost si va ramine doctorita mea preferata pe probleme de ginecologie. Am sa merg la dinsa cu mare incredere. Deci mergeti la dinsa cu incredere. Super doctorita, si parerea mea personal - Foarte Frumoasa.
garbo164635
Postat pe 6 August 2010 13:40
http://bit.ly/cSu4aU
dancris
Postat pe 6 August 2010 13:43
ehhh...o fi citit si doctora asta ce scrie lumea de ea si s-a gandit sa-si revizuiasca comportamentul
ameno
Postat pe 20 August 2010 21:10
Draguta chiar sa-ti fie rusine!!Am nascut cu acest medic extraordinar si intamplator in acelasi timp cu mine a nascut o alta mamica tot cu DR ALA DANILCEAC.Aceasta mamica a facut crize de isterie, s-a aruncat sub masa in sala de nasteri iar acest medic minunat a dat dovada de un calm si o intelegere cum rar ai sa intalnesti.Acest medic m-a ajutat sa duc o sarcina cu mari probleme pana la capat si am nascut o minunatie de baietel de 4100.Merg tot la ea si acum pentru ca e singuru medic ginecolog care intr-adevar isi asculta pacientii si crede-ma ca am fost la nnn medici conferentiari etc.Si tot cu acest medic au nascut o multime de alte mamici care au fost extrem de incantate de grija si atentia acestui medic si nu a fost vorba de bani asa cum spui tu, chiar absolut deloc. Iar ca medic echografist da, Dr Parviz este super ok!Mi se pare normal sa sari in apararea acestui medic pentru ca cel putin eu in 9 luni credeti-ma ca am facut fff multe vizite la spital dat fiind probl cu sarcina, si am vazut ce fel de medic, om este!Culmea e ca se aduc aceste vb urate exact despre niste medici care JOS PALARIA TOT RESPECTU!!!v-am pupat
garbo176952
Postat pe 22 Noiembrie 2010 02:03
sincer nu am avut timp pana acum sa citesc toate mesajele, sau mai bine zis rabdare, dar acum am facut-o. si nu mai pot de ras. ma tavalesc sa vad cat de tare se enerveaza unele.
se stie ca adevarul suprem nu il stie nimeni niciodata.
insa, ce a spus dianinina e intr-adevar greu de crezut, mai ales pentru cele care o cunosc pe dr ala, pentru cele care au nascut cu ea.
poate o fi reactionat asa cum a zis ea, dar intr-o alta dimensiune. mai stii poate fata o fi pasionata de sf-uri.
dar ceva ma pune pe ganduri , referitor la comentariul ei.
dianina zice ca atat ea, cat si dr parviz sunt de groaza, sau ceva de genul asta. dar tot ea zice ca nu o cunostea pe dr ala, pentru ca a ajuns la ea doar pentru ca doctorita ei nu a raspuns la tel. at, ma intreb eu, oare de unde stia de dr parviz ( acest doctor, fiind ecografist, nu il intalnesti decat daca ti-e urmarita sarcina de catre doctorita in cauza)???
dar cine citeste toate mesajele? cum ziceam eu abia acum, dupa vreo patru luni, abia am avut rabdare sa citesc toate mesajele. iar chestia cu reclema e deplasata. asa ca repet, cine vrea sa vada cum e, sa se duca o data la ea. daca ii place de doctorita in cauza se mai duce la ea, cui nu, nu se mai duce. simplu ca buna ziua.
garbo164430
Postat pe 22 Noiembrie 2010 21:20
te cred aceasta doctora si mie mi-a facut mult rau am avut o sarcina oprita in evolutie si m-am dus la ea pt chiuretaj mi-a lasat resturi am fost la ea de 4 ori in 6 sapamini sa ii spun ca am singerari si ea ma trimis de fiecare dat acasa ca e normal si am ajuns la urgenta cu hemoragie apoi am ajuns la un alt doctor pt un alt chiuretaj datorita complicatiilor am luat un medicament foarte puterni dupa care nu stiu daca o sa mai pot face bebe sa intimplat in august 2010 si ea stie foarte bine ca asa e
garbo270966
Postat pe 22 Martie 2012 19:43
De la: garbo270966, la data 2012-03-22 19:43:01te cred aceasta doctora si mie mi-a facut mult rau am avut o sarcina oprita in evolutie si m-am dus la ea pt chiuretaj mi-a lasat resturi am fost la ea de 4 ori in 6 sapamini sa ii spun ca am singerari si ea ma trimis de fiecare dat acasa ca e normal si am ajuns la urgenta cu hemoragie apoi am ajuns la un alt doctor pt un alt chiuretaj datorita complicatiilor am luat un medicament foarte puterni dupa care nu stiu daca o sa mai pot face bebe sa intimplat in august 2010 si ea stie foarte bine ca asa e
garbo270966
Postat pe 22 Martie 2012 19:51
e adevarat ca fire e daguta dar ca meserie e praf oricum ea stie bine ca asa a fost si sincer mai mult pt ea am scris mesajul poate este mai atenta si nu ami nenoroceste si alte fete
garbo270966
Postat pe 22 Martie 2012 19:58
Eu am nascut prin cezariana acum doi ani cu Dr. Ala Danilceac si mi s-a parut chiar foarte ok. Am avut ceva probleme in sarcina, dar datorita am ajuns cu bine la termen. Si nu m-am dus la recomandarea cuiva, m-am programat la Gral intr-o sambata, ca doar atunci eram mai libera si asa am ajuns la ea. Am ramas placut surpinsa din prima si am si ramas sub supravegherea ei pana la capat. Pentru al doilea copil cu siguranta fara indoieli merg la ea.
garbo_4009
Postat pe 30 Mai 2012 11:04
Buna ziua, si eu sunt fosta pacienta a Dr. Ala Danilceac, si cum fiecare are dreptul la propria opinie ...Dr. Ala este un om si un dr. nemaipomenit, eu am nascut prin cezariana in 2010 cu dansa si a fost f ok, de la inceput pana la sfarsit, am fost foarte multumita de modul in care s-a purtat, prietena mea a nascut si ea tot cu dansa la o sapt. dupa mine si deasemeni a fost foarte multumita, acum o alta prietena merge la ea si va spun sincer ca merita numai cuvinte de bine , nu vreau sa-i fac reclama, mi-am spus doar parerea, pe cine am trimis la ea nu a regretat.
Zica_Pusa_1
Postat pe 12 Septembrie 2012 15:16
ce o tot laudati atata pe dopctora asta???nu e buna de nimik!!!din cauza ei,eu acum mi am pierdut prima sarcina!aveam dureri groaynice si imi spunea ca e ceva normal.a vazut ca bebe evolua cam greu si totusi nu mi a dat nici un medivcament k sa mi l salveze...nmu stia decat ecografie,bani si pa la revedere..asa se tine o sarcina???eram deja in luna a2a si nu mi a recomandat macar o vitamina...sau macar un banal no spa pt dureri...doamne cata lume o lauda,nu mi vine sa cred...
garbo_11581
Postat pe 20 Februarie 2013 12:36
Dragelor,
Am nascut pe 4 februarie 2012, la Spitalul Universitar, prin cezariana, cu dna. Ala. M-a luat in evidenta in luna a opta, ea fiind al treilea medic care mi-a urmarit sarcina. Nu stiu ce experiente ati avut voi, dar din punctul meu de vedere e profi, serioasa, atenta si haioasa. Si m-a si asteptat pana am ajuns eu de la Ploiesti, era viscolul ala mare de era traficul aproape sa fie inchis.
I-as transmite tinerei care CICA a fost palmuita, ca daca mamica nu e in stare sa impinga copilul afara medicul obstetrician trebuie sa te apese pe coaste ca sa-l scoata afara. Asta e valabil pentru orice cezariana. Nu stranuti si iese pruncul. :)
Spitalul e ok, in afara de putin praf pe sub paturi. Un pic inghesuita rezerva de 3, ca sa intri la baie trebuia sa te strecori. Asistente ok, in afara de una, careia daca ii bagai bani in buzunar mai avea sa te pupe si-si schimba atitudinea. Dar ni s-a aratat cum se spala bebeul si cam tot ce trebuie sa stii. Chestia asta nu se intampla de exemplu la Maternitatea din Ploiesti, pe care am ocolit-o.
Una peste alta am fost tratata peste asteptarile mele. Ba chiar mi-au facut si vaccinul anticorpi parca? Cel care se face ca sa mai poti duce o sarcina viitoare daca ai RH negativ.

Pana la urma sa nu uitam ca e om si nu face minuni.
Magdala_Badin_1
Postat pe 25 Septembrie 2013 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gradinita Arlechin Constanta? 1 De la: s_simmona 16 Iunie 2009 11:58
buna 2 De la: kidz007106 15 Martie 2010 19:41
cum il fac sa vorbeasca?? 2 De la: alinakatt 16 Ianuarie 2010 12:46
somaj dupa ccc 5 De la: lilicrst 10 Decembrie 2010 13:28
IMBRACAMINTE COPII 1 De la: tavibkk 25 Februarie 2008 06:53
Setari Cookie-uri