vanataie pe limbutza

mamici am si eu o intrebare..aseara am observat ca bebitza mea este vanata pe partea inferioara a limbii..de fapt nu vanata...este aproape neagra...stiti cumva care ar putea fi cauza??
Claudia_sonya_nicole
Postat pe 10 Martie 2010 16:14
salut. cum adica parte inferioara a limbutei? sub limbutza adica?
aly_fab
Postat pe 10 Martie 2010 16:16
La doctor ai fost?A vazut cum este? Eu nu pot sa-mi dau seama cum spui tu.
bau
Postat pe 10 Martie 2010 16:22
buna, la fel am patit si noi cu Razvanel, ne-am trezit intr-o zi cu limbuta rosie intr-o parte, ca si cum ar fi fost supta ne-am speriat rau de tot, nu stiam din ce cauza poate fi, am mers la pediatru ca intamplator aveam si programare si ne-a zis ca e de la jucarii, el cum baga in gurita tot isi prindea si limbuta cand le musca parerea mea e ca nu trebuie sa-ti faci griji, daca dispare vanataia dupa cateva zile, de nu, consulta un medic. pupici
aly_raz
Postat pe 10 Martie 2010 16:23
aly_raz, bau salutare! da, si eu ma gandeam la acelashi lucru, poate s-a jucat cu ceva..si a bagat in guritza...
aly_fab
Postat pe 10 Martie 2010 16:26
mai mult ca sigur, cel putin noi am patit-o si stim
buna aly_fab, mony...

claudia chiar te rog sa revii cu detalii
aly_raz
Postat pe 10 Martie 2010 16:30
Da mai ales cum musca ei.
Buna fetele
bau
Postat pe 10 Martie 2010 16:32
scuzati intarzierea...am o mica terorista acasa:D probabil de la asta e....ea tot isi scoate limbutza si face balonase si probabil si-o prinde intre gingii...am uitat sa spun ca are aproape 10 luni si e perioada in care ii dau dintisorii kiar daca e nascuta la 28 de saptamani....oricum daca vanataia persista cu siguranta voi apela la pediatrul ei...
Claudia_sonya_nicole
Postat pe 10 Martie 2010 17:19
claudia stai linistita, nu ai intarziat, stim cum e cu bebele, mai ales ca are 10 luni, eu am scapat de un stres, merge singurel si nu mai stau mereu dupa fundul lui chiar am fost norocoasa la capitolul asta.
las ca ii trece si la micuta ta vanataia, o sa vezi, pupici
aly_raz
Postat pe 10 Martie 2010 17:29
aly_raz abia astept sa mearga si buburuza mea...dar ptr ca am nascut-o prematur,desi are 10 luni arata cam de 6 luni si nici in funduletz nu prea sta bine....ehhh...cu rabdarea trecem si marea...oricum dpdv al gandirii si al altor activitati se comporta ca un copil de 10 luni...asta conteaza mai mult,zic eu....
Claudia_sonya_nicole
Postat pe 10 Martie 2010 17:38
nu ma pricep la prematuri, stiu insa ca toate la timpul lor, o sa creasca ea si sa vezi cate va mai face, cand va merge de-a busilea sau pe langa pereti nu o sa mai ai timp de stat locului
aly_raz
Postat pe 10 Martie 2010 17:44
aly_raz sunt convinsa de asta:D:X oricum o vad si acum ca pe zi ce trece apare altceva nou la ea....vine cu o alta "traznaie" :D
Claudia_sonya_nicole
Postat pe 10 Martie 2010 17:59
multa sanatate la piticutza ta claudia. sunt sigura ca o sa mearga in doua luni.
aly_fab
Postat pe 11 Martie 2010 00:39
eu din cate stiu dar poate ma insel fetitele merg mult mai devreme decat baietii acum poate ma insel sau nu in toate cazurile .
anaROBERT
Postat pe 11 Martie 2010 00:40
hihihi la fel am patit si noi, de la jucariile pt dentitie, nu te speria, trece repede,
lidya
Postat pe 11 Martie 2010 00:40
altul era subiectul anaROBERT, iar te-ai bagat ca musca-n lapte
lidya
Postat pe 11 Martie 2010 00:42
lidya nu fi rautacioasa cu anarobert...a vazut ea cv cu mersul la pitica mea...buburuza s-a nascut la 28 de saptamani si desi are 10 luni nici nu sta inca in funduletz....arata cam de 6 luni...si ii ziceam lui aly_raz ca abia astept sa mearga si buburuza,desi la prematuri treaba se ntampla mai tarzior....
aly_fab ms mult pentru urare....si la piticii tai la fel...multa sanatate
Claudia_sonya_nicole
Postat pe 11 Martie 2010 18:22
claudia ce face fetita? cum e cu vanataia?
aly_raz
Postat pe 11 Martie 2010 18:44
aly_raz...a inceput sa ii treaca...ms ptr intrebare si ptr grija:X:X bebitzu tau ce face?:D
Claudia_sonya_nicole
Postat pe 11 Martie 2010 18:48
acum a papat dupa 2 ore de somn si se joaca cu taica-su
ma bucur ca e mai bine
aly_raz
Postat pe 11 Martie 2010 19:01
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buletin 2 De la: garbo_453572 23 August 2016 17:03
CAMPANIE DE CRACIUN-CASTIGATI 100 EURO 1 De la: crys_1976 17 Decembrie 2009 17:14
LA MULTI ANI!!! 1 De la: doinak 1 Iunie 2009 15:55
vergeturile!!!!!!!!!!! 6 De la: kidz007604 8 Aprilie 2010 16:00
Reactiile vaccinului de un an (MMR)...Atzi fost sau suntetzi shi voi in aceeasi situatie? 25 De la: Demian 8 Noiembrie 2010 16:48
Setari Cookie-uri