fontanela

Am vazut ca s a mai vorbit despre asa ceva ..dar ..dau copy paste ..de la locul unde am intrebat ..poate aici imi raspunde cineva.,CU MENTIUNEA CA NU IMI ADUC AMINTE SA II FII FOST MASURATA FONTANELA VREO DATA . Buna seara mamici..lamuriti-ma si pe mine va rog mult in legatura cu acest subiect ..povestea este asa ..vlad nascut la 40 sapt. calendaristic ..dar cu o deficienta de dezvoltare intrauterina de aproape 2 luni..nota 9 la nastere ..2,5kg ..De la aproape doua luni am facut kinetoterapie ..(pentru ca nu deschidea manutele)..Inca din spital ni s a spus de vigantol ..o singura picatura pe zi vara deloc,...am facut si ecografie la fontanela cred ca pe la 5 l-6 luni..cand ni s a spus nu este nimic in neregula ..doar fontanela cam mica .Pana saptamana trecuta nu mai m-am gandit la partea asta ..vineri am ajuns la spital cu alta problema ...si am auzit-o pe doctora ..aaa i s a inchis fontanela..nu am intrebat o ce inseamna (vlad avea atunci temp.40 de grade..).Crede ti ca ar trebuii sa i fac ceva investigatii..???? Pana la 6 luni el a fost vazut cam o data pe luna de un medic neurolog .si nu ne a spus nimic Acum nici kineto nu mai facem pentru ca el a recuperat intarzierea pe care o avea..Multumes foarte mult pentru sfaturile pe care sper ca o sa le primesc


amelia_kidz
Postat pe 9 Decembrie 2009 16:45
Iar in legatura cu vigantol..nu prea i am dat ..iar luni cand am fost la control si i am spus doctorului ..despre fontanela ..s a uita si mi a spus ca sa nu ii mai dau vigantol..
amelia_kidz
Postat pe 9 Decembrie 2009 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crampe la bebei 40 De la: office_salinasusesi_ro 19 Februarie 2010 15:13
informatie 2 De la: rexona 13 Noiembrie 2008 08:38
cum facem baie? 9 De la: izab33lla 16 Iulie 2009 14:28
O altfel de bona 1 De la: kidz000587 28 Februarie 2010 17:32
infectie urinara cu e coli 73 De la: aliadi_kidz 9 Noiembrie 2012 21:14
Setari Cookie-uri