sangerari vaginale la fetite de 10 luni

buna am si eu nevoie de ajutor,am o fetita de 11 luni,acum o luna am observat o pata de sange pe pempars.M-am dus cu ia la cabinet pt consult si ma trimis la urgenta sectia ginecologie,acolo mi-sa spus ca e ceva normal la fetite.Am ramas tot nedumerita si am cautat pe net si am constatat ca nu e normala aceasta sangerare.Am continuat cercetarile ducanduma la pediatru si mi-a dat analize de facut si au iesit foarte bine ca nu are nimic,daca poate careva sa imi dea niste sfaturi despre sangerarea vaginala le astept.
karinaadela
Postat pe 23 Martie 2009 11:01
am mai auzit, dar nu stiu despre ce varsta era vorba, dar am cititi intr-o carte ca bebelusele pot avea "menstruatii" (a se citi sangerari), dar cred ca se refereau totusi la varste mai fragede, nu stiu, o sa ma maiinteresez
ruschita
Postat pe 23 Martie 2009 17:53
vezi sa nu fie o sangerare a cailor urinare, nu neaparat vaginala. la un urolog ati fost?din ce oras sunteti?
ruschita
Postat pe 23 Martie 2009 17:53
iam facut si analiza de urina si nu ia iesit nimic,de atunci nu sa mai intamplat,dar am ramas cam nelamurita chear daca pediatra mia dat un set numeros de analize si au iesit bine,dar mai avand o fata si ei nu i-sa intamplat asa ceva si nici din anturaju nortru care au fetite nu au auzit de asa ceva
karinaadela
Postat pe 23 Martie 2009 19:02
dar esti sigura ca de la pasarica era?poate era de la fundulet (ma gandesc ca scutecele nu stau fixe pe corp, poate se mai misca pe corp odata cu miscarile copilului)
ruschita
Postat pe 23 Martie 2009 20:24
la 2 zile de la nastere am gasit si eu pe pampersi si atunci am aflat k e normal din ceam citit cik hormoni de la mama sau transmis la fat acum sa ti zic dak e bn nu stiu acum bebita are 3 luni dar nu am maoi avut probleme sper sa gasesti rasp la intrebarile tale
onutza_kidz
Postat pe 23 Martie 2009 20:32
onutza_kidz
Postat pe 23 Martie 2009 20:34
am aflat si eu ca e normal sa aibe fetitele mici sangerari in primele zile de nastere dar nu la 10 luni.
karinaadela
Postat pe 24 Martie 2009 15:15
am studiato cu atentie sa vad exact de unde provine scurgerea si era de la pasarica,la orce medic mam dus sa uitat mai intai la fundulet
karinaadela
Postat pe 24 Martie 2009 15:16
am mai auzit o poveste asemanatoare si dr. a spus ca nu este rinichiul alimentat cu suficiente lichide.
kidz001131
Postat pe 30 Mai 2009 17:04
Buna!
stiu ca problema ta este veche ,dar mi s-a intamplat si mie cu fetita mea si as vrea sa stiu cum s-a rezolvat sau ce ai facut in acest sens,ce analize,teste ,sau daca este totusi ceva normal.Cu cat citesc mai mult pe internet cu atat intru in panica.Te rog frumos sa-mi raspunzi cand ai timp.Multumesc frumos.O zi buna!
mili1234
Postat pe 19 Martie 2011 14:26
Buna Mili!
Aceeasi problema o am si eu cu fetita mea de 10 luni. acum cateva zile avea o pata de sange care provenea din vagin pe pampers. Te rog sa ma tii si pe mine la curent daca mai afli ceva.
dina2011
Postat pe 6 Iulie 2011 08:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna!( pt viitoarele mamici) 1 De la: iubirici22 28 Ianuarie 2011 12:54
SUC TEDI 8 De la: deliarebecca 30 Mai 2009 20:43
Perna si bebele????? 4 De la: andrajuganarucalin 26 Ianuarie 2009 12:16
Intoleranta la proteina din lapte 9 De la: alinutza22 31 Decembrie 2008 12:29
concediu maternal 1 De la: claudiagaal 14 Februarie 2009 11:58
Setari Cookie-uri