UN CIINE CARE ISI ASTEAPTA STAPINUL....

Poate va vine sa rideti dar mie imi vine sa pling dragelor care iubiti animalele.....De 5 zile la parasit stapinul lui banuiesc intrun loc dar el nu se misca cred ca il asteapta, e vb de un ciine mare si frumos e ceva de rasa cred ca ....e vinatoresc
Duminica la observat sotul meu linga un pod la noi in oras si nu sa miscat de acolo pur si simplu imi dau lacrimile cind ma gindesc ca e si el un suflet abandonat, poate cineva la lasat ca nu mai avea ce sa ii dea de mincare sau sa pierdut pur si simplu dar totusi cred ca la lasat in acel loc si bietu ciine il asteapta pe stapinul lui sa il ia acasa. Merg la el de 3 ori pe zii si ii duc de mincare si deja a inceput sa ne cunoasca numai cind ne vede masina se ridica in picioare si da din coada in semn ca ne cunoaste.
Nu stiu la cine sa apelez sa il ajut pe bietul animal va rog daca stiti ceva sami lasati un mesaj sa nu-l las acolo pe timp de iarna ca e si el un suflet
Va multumesc mamici cu suflet bun.
lumi_store
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:45
buna, ce s a intamplat cu cainele?? Din ce oras esti??
amelia_kidz
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:03
sint din aiud jud alba e tot acolo am fost si azi dimineata la el, e bucuros numai cind ne vede ma bucur ca mai sint oameni cu suflet azi dimineata mai avea ceva de mincare cred ca ia mai dus cineva.....
lumi_store
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:35
OFFF cam departe de noi..(bucuresti) si nici nu cunosc pe cineva prin zona aia .Eu stau la curte, si am 3 caini pana acum toti aparuti cam asa si cu cel din povestea ta poate se idura cineva si il ia ,caci acum este destul de caldut afara ..dar vine frigul rau .Daca este nevoie sa dai ceva anunturi pentru el ..eu pot sa trimit niste banuti daca imi dai un cont ,stiu ca sunt multi caini pe strazi dar ..cine stie poate reusesti sa l salvezi pe acesta .Sa mi spui te rog daca este nevoie de ceva(poate unele manici or sa creada cine stie ce...dar si mie imi este mila de animalele neajutorate ..nu au nici o vina ele ca patesc ce patesc sau ca devin agresive ...)
amelia_kidz
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:51
Pai asta e problema ca nu stiu la cine sa apelez stiu ca exista ceva ....undeva protectia animalelor dar nu stiu unde si cum..........?
Azi a fost sotul meu si se pare ca are si ceva prieteni erau niste ciini cu el saracutul de el macar bine ca nu e singur.
Pupici.
lumi_store
Postat pe 6 Decembrie 2009 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
operatia de strabism 4 De la: kidz005943 10 Decembrie 2009 21:17
BONA CONSTANTA 1 De la: mirelalilianatiu 14 Ianuarie 2012 11:38
Aptamil HA Pre ! 1 De la: georgy1980 15 Septembrie 2010 14:39
cereale pt bebe!! 11 De la: horobeanu 27 Octombrie 2009 17:45
NU STATI DEGEABA!!! METODA CEA MAI SIMPLA DE A FACE BANI PE INTERNET!!!! 0 De la: 23 Februarie 2010 11:37
Setari Cookie-uri