Schimbarea patutului la bebei???

Buna seara mamici......

vreau sa va intreb : la ce varsta ati schimbat patutul bebelui cu unul normal, dar de copii? fetita mea are 1 an si 4 luni si nu doarme noaptea, se tot trezeste si ma intreb daca faptul ca nu mai are loc in patutul ei ar fi cauza. toata noaptea se foieste, se loveste, isi baga picioarele printre grilajele de lemn iar cd o mutam in patul mare cu noi doarme fara probleme.

ma gandeam sa-l schimbam si sa-i luam unul pt copii, adica pat normal dar foarte jos si cu separator ca sa nu cada cd se intoarce.

credeti ca e prea devreme? e o idee buna?

multumesc
horobeanu
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:11
Incearca si cu asa ceva......, dar nu teai gindit ca sar putea sa fie doar o smecherie .......?
Ei cit sint de mici atita sint de smecheri baietelul meu are 2ani si 7luni dar tot in patut doarme a avut si el o perioada cind nu vreea sa mai doarma in patutul lui dar ii spuneam mereu ca acolo e locul lui pina va creste mai marisor toti copii dorm cind sint mici in patut si pe urma schimbam patutul cu ceva mai mare pt copii mai mari......
Daa o sa ii iei ceva la fel tot cu grilaj banuiesc ca o sa fie aceeasi poveste ca si cu patutul mai laso umpic si vezi ce se intimpla pupici pt micuta ta
lumi_store
Postat pe 1 Decembrie 2009 14:06
cu siguranta e o alta smecherie de-a ei, culmea cand o pui cu tine in pat doarme nu se simte inghesuita samd
Daca vrei sa-i schimbi patul nu-i nici o problema si eu l-am schimbat inainte de a face doi anisori cu un pat normal la care i-am pus o aparatoare ca sa nu cada din pat.Avem loc amandoua chiar si rezultatul este cam asa: ne punem in pat amandoua pana ce adoarme si apoi eu ma evapor usor la mine in pat.Chiar daca are pat mare tot cu capul infipt in aparatoare doarme sau in lada de deasupra capului de zici ca o inghesui cine stie cine Mai mult acum trebuie sa fac ture noaptea sa vad unde a ajuns ca umbla tot patul Rezultatul este ca doarme singura aprox.mai tot timpul dar are nopti cand e mai agitata si umblu somnanbula dintr-o camera in alta si sfarsesc prin a adormi si eu langa ea .Cand am inscris-o la cresa si am vazut patuturile alea mici de bebei cu grati chiar ma intrebam cum o sa doarma ea acolo ca e obisnuita in pat mare...e, doarme foarte bine are loc destul si chiar nu-i inghesuita.Deci draga Horobeanu micuta ta e o smechera si vrea langa mama in pat ca acolo e muuuult mai bine
Am pe profil poze cu ea si patul ei cel mare si tot nu are loc
alinakatt
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dintisori la sugari 6 De la: alexia012eg 7 Noiembrie 2008 08:13
intrebare 4 De la: kidz003021 7 August 2009 17:44
alimentatie 19 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:16
mastocitoza 23 De la: anacs 27 August 2012 23:32
pete de mucegai 35 De la: kidz005563 26 Aprilie 2010 09:35
Setari Cookie-uri