oare nasc?

buna ziua tuturor... am si eu o intrebare pentru voi!
de dimineata am fost la spital de urgenta deoarece mi-a curs sange si din cate stiu nu e normal! am aproape 36 de sapt! dureri nu am avut absolut nimic! de vreo cateva ore am inceput sa am dureri de spate dar nu insuportabile! de la spital mi-a spus k dopul mi-a fost iesita cam in proportie de vreo 25 la % ! si k colul e un pic deschis, bebe e destul de jos pt k zice k atunci knd a bagat mana a simtit unde e capul!
nu ma doare burta deloc deloc (inca)!dar in schimb mie destul de tare si bebe da foarte tare din burta! mi-a zis k nu e de internare mi -a prescris no-spa de 3 ori pe zi si mia dat o injectie de DEXAMETAZONA ! mi-a spus k in caz k am contractii mari si mi se rupe apa sa ma duc din nou! sangerare mai am dar nu mult! cu o matusa am vb si mi-a zis k trebuie sa nasc!
va rog sa imi raspundeti poate k ati mai patit careva asa ceva???
ale_micutza
Postat pe 21 Noiembrie 2009 17:17
pff nu e nimeni pe aici??? nu e nimeni online?
ale_micutza
Postat pe 21 Noiembrie 2009 21:28
pff nu e nimeni pe aici??? nu e nimeni online?
ale_micutza
Postat pe 21 Noiembrie 2009 21:28
BUNA, NU TREBUIE SA INTRI IN PANICA CE SA-TI SPUN EU AM NASCUT LA 38 SAPT JUMATE SI LA FEL AM SANGERAT SI NOAPTEA M-A DURUT MIJLOCUL SI BURTA PUTIN CA ATUNCI CAND ITI VINE MENSTRUATIA SI PANA SEARA AM NASCUT, M-AM DUS JOI LA CONTROL SI IMI SPUNE CA NASC PESTE 2 SAPT COL INCHIS ETC IAR SAMBATA AM NASCUT DECI NU SE STIE NICIODATA IMPORTANT E SA FI TU PREGATITA CU TOT CE TREBUIE SA NU-TI FIE FRICA CA DIN CATE STIU AI MAI TRECUT PRINTR-O NASTERE NU DACA DURERIILE INCEP SA APARA SA NU STAI ASA SI SA TE DUCI LA SPITAL CAT DESPRE DOP AM AUZIT FEMEI CARE AU NASCUT SI DUPA 2 SAPT DUPA CE A IESIT DOPUL DIFERA DE LA FEMEIE LA FEMEIE MIE SPRE EX MI-A RUPT APA MOASA CU 5 MIN INAINTE SA NASC DECI IN CONCLUZIE SA NU STAI ACASA DACA TE APUCA DURERILE CA TE POTI DILATA SI REPEDE NU AI DE UNDE SA STI DACA TE MAI POT AJUTA CU INTREBARI ITI STAU LA DISPOZITIE NASTERE USOARA SI CURAJ CA O SA FIE TOTUL BINE
alice_david
Postat pe 21 Noiembrie 2009 21:44
stai linistita k asa am patit si eu mi s a deschis colul la 36sapt si am nascut la 39sapt ...asa k nu trebuie sa te panichezi...iar sangerarea o sa vezi k se opreste dak stai numai si numai la pat..k eu o luasem razna de atata sedere.stai linistita in pat si nu face efort...nastere usoara si multa sanatate:*
carter
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre nasteri si sarcini 4 De la: Aly_Fab 18 Februarie 2010 18:11
Cadouri pentru prichindel 1 De la: mamicisipitici 16 Ianuarie 2011 21:31
Pedepse de care stim sau nu.... 9 De la: alinakatt 16 Octombrie 2009 11:00
hemoroizi 3 De la: rexona 13 Noiembrie 2008 08:34
MARIREA ALOCATIEI- COPIII NOSTRI MERITA ASTA!!! 3 De la: AdinaB 3 Februarie 2010 08:39
Setari Cookie-uri