Ajutor...are diaree

Buna seara mamici, ce sa fac cu baietelul meu care de azi dimineata are diaree .Poate sa fie de la dinti? pt. ca de vreo doua zile nici nu a vrut sa manance prea bine.Eu luni i-am dat ficat de pui fiert in lapte si cu putin iaurt(am citit tot pe aici pe forum), si a mancat cateva lingurite apoi a vomat tot, iar ieri am incercat sa i dau peste dar a facut lafel,el nu a vrut nici acum ~doua luni peste sau ficat....poate sa fie de la ele?Astazi i-am dat cateva lingurite de orez cu morcov si lapte de la Milupa special pentru diaree.Crede-ti ca daca doamne fereste nu este ceva mai grav ar trebuii sa i treaca pana maine(in noaptea asta ii mai dau un biberon cu lapte ).Cine a trecut prin asa ceva ...cum ati procedat?(imi este frica pt. ca el oricum nu era foarte mancacios si are si 8kg la 9 luni si doua sapt.si sper sa nu scada si mai mult).MULTUMESC SPRE SA FIE CINE PE AICI CARE SA MA AJUTE CU NISTE SFATURI.
amelia_kidz
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:39
Vero cand a avut diaree a tinut-o vreo 2-3 zile, dar se pare ca e de la dinti, ca ne-a iesit al doilea dintisor. Mie dr de fam mi-a zis sa ii dau debridat de 3 ori pe zi cate 3ml. Acum nu stiu, Vero are 9 luni jumate si 9,300kg. Dar daca e de la dinti nu prea ai ce face...poti sa ii mai dai si un pic de ceai de menta.
Sa va faceti bine. Va pupam
ralucimp
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:50
Debridat avem si noi , dar nu vrea sa auda de asa ceva .Acum este fff agitat sper sa fie bine in noaptea asta ,daca nu plecam la spital .(noi avem deja 4 dinti si acum 3 sapt.am fost la doctor pt. ca nu manca si ni s a sps ca i-ar iesii 4 dinti sus ,de aceea sper sa fie de la ei).M ultumim pentru urari, o seara linistita.
amelia_kidz
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:56
Poti sa-i dai si jumatate de pliculet de smecta diluat in ceai daca ai in casa nu-i face nici un rau din contra dar daca diareea continua si maine eu zic ca cel mai bine sa te duci la dr multa sanatate la bb
alice_david
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:13
Cum se simte micutul?Mai are diaree?Sanatate multa.
andre_david
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:14
Buna dimineata, aproape am scapat de diaree..ne-au iesit 4 dintisori (cam multi in 3 zile nu? ), mai mancam si astazi regim si maine sper sa fie 100% bine cu diareea.DAR AVEM O ALTA PROBLEMA ACUM: I-AU APRUT NISTE PETE ROSII PE EL. MAI INTAI PE CAP AM OBSERVAT IERI DE DIMINEATA , AM CREZUT CA ESTE DE LA TRANSPIRATIE ,CA A FOST PREA CALD,IAR ASTAZI CAND NE AM TREZIT ARE TOATA BURTICA PLINA PANA SI LA PUTULICA DE PETE.AM FOST LA SPITAL SI NE A SPUS CA POATE SA FIE O ALERGIE .VOI ATI PATIT ASA CEVA ...............CUM ATI REZOLVAT ......CAT A DURAT?
amelia_kidz
Postat pe 21 Noiembrie 2009 10:29
nu tia dat nimic pt al.ergi aerius foloseste verisoara mea si leoperamid pentru diaree isi face imedeat efect 2 ml
raluca08_kidz
Postat pe 21 Noiembrie 2009 15:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ii lacrimeaza ochisorul 15 De la: Aly_Fab 27 Februarie 2010 10:43
zborul cu avionul 4 De la: anamariaguta 28 Noiembrie 2008 13:52
Brand New Nikon D90, Nikon D300, D80 For Sale. 1 De la: kidz007473 28 Martie 2010 10:58
Oportunitate venit suplimentar 1 De la: silviu_m74 23 Noiembrie 2009 16:20
GREUTATE BEBE LA 1AN 9 De la: GretaPopescu 5 Aprilie 2010 01:36
Setari Cookie-uri