ADENOIDIT- ati auzit dragelo?

Am un baietel de 2ani si 7luni de curind a inceput gradinita, de cind a intrat in colectivitate nu e prea bine cu el ba a fost racit ba a avut rosu in git si acum de o sapt nu ii mai trece tusea care e cu mucozitati f. urita medici de la noi zic ca nu are nimic doar niste secretii nazale si git iritat e si ragusit pe deasupra, am apelat la un medic pediatru din brasov am vb doar pe meil nu l-a consultat si mia spus ca asta se intimpla la copii care intra in comunitate e vb de o infectie a polipilor nu mea prescris nimic sa ii dau dar mia spus ca ii trece la primavara........
Daca ati mai auzit de asa ceva anuntatima sipe mine si ajutatima cu tratament bun si ceva pt imunitate daca stiti
PUPICI
lumi_store
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:12
buna asa dr mai rar tusea cum este productiva ?
raluca08_kidz
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:15
asa se intampla cu majoritatea copiilor cand incep gradinita,cand miam dat fata la gradinita o tineam o saptamana acolo una acasa ca se inbolnavea foarte repede in al doilea an de gradinita nu a mai avut nimic,mia racit o singura data,mamicile de la gradi care au trecut prin asa ceva miau zis ca asa se intampla ,la ineput nu leam crezut dar asa sa si intamplat,ultima oara leam scapat pe fete de tuse cu sirop din muguri de brad,in 2 zile nu au mai avut nimic,si am inceput sa le dau si imunogrip junior,doar ca sa nu cumva sa se inbolnaveasca iar sau sa ia gripa cea noua care ma sperie
karinaadela
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:26
pentru imunitate sa i dai imunorezistan si pentru tuse daca e grav i dai antibiotic ambroxol e foarte bun ajuta mult
raluca08_kidz
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:27




IMUNOREZISTAN am gasit prospectul

INDICATII
Tratamentul infectiilor gripale si a infectiilor respiratorii in general (amigdalite, faringite, laringite, rinofaringite, bronsite). Se administreaza de la primele semne de gripa sau infectii respiratorii: curbatura febrila de tip gripal, asociata cu globi oculari durerosi. Creste rezistenta organismului la boala, revigoreaza organismul slabit si grabeste recuperarea.
ADMINISTRARE:
Adulti si copii peste 7 ani: 2 ml, cu ajutorul capacului dozator, de 3 ori pe zi, in putina apa, pana la ameliorarea simptomelor.
Doza pentru copiii cu varsta cuprinsa intre 2 si 7 ani este jumatate din doza adultului.

COMPOZITIE:
Suc stabilizat din herba Echinacea purpurea recens, extract din radacina de ginseng siberian (Eleutherococcus senticosus), extract de Pelargonium sidoides si extract din herba Eupatorium perfoliatum.
Contine alcool etilic de cereale 30 % vol.

ACTIUNE:
Produsul fitoterapic Imunorezistan asociaza efectul imunostimulator dat de Echinacea purpurea, actiunea antiinflamatoare data de Eupatorium perfoliatum si actiunea tonica si antiastenica data de Eleutherococcus senticosus. Echinacea purpurea creste rezistenta organismului la infectii prin stimularea proliferarii celulelor imunocompetente si stimuleaza activitatea corticosuprarenalei. Eupatorium perfoliatum este remediul starilor acute la nivelul aparatului respirator, cu actiune imunostimulatoare si antiinflamatoare, recomandat in curbatura musculara insotita de dureri osoase si cefalee asociata cu globi oculari durerosi. Eleutherococcus senticosus, ginsengul siberian, prin actiunea tonica si antiastenica, revigoreaza organismul slabit si grabeste recuperarea.

REACTII ADVERSE
Pot apare reactii adverse la persoanele alergice la polenul plantelor din familia Asteraceae (exemplu: musetelul, papadia, galbenelele, etc.), caz in care se recomanda intreruperea tratamentului si consultarea medicului.


CONTINUT:
50 ml

PRODUCATOR:
PlantExtrakt

Pret cu TVA: 13.95 lei
raluca08_kidz
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:30
Da este productiva......., iam luat antibiotic si eu aseara.
Sper ca o sa fie bine
lumi_store
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:55
ce antibiotic ai luat?
raluca08_kidz
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:15
Ospampx (de250) si ii dau la 8 ore si STODAL care am auzit ca e bun imi trebuie ceva bun pt imunitate ca mi-e groaza sa il mai duc nu stiu.....
lumi_store
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:21
Da am auzit si mai ales experimentat cu baietelul meu.
Este primul an si el la gradi, si noua de la nas am ajuns sa facem si otita medie bilaterala, deoarece i s-a infundat din cauza secretiilor nazale care i-a infundat trompa lui eustache aia dintre urechi si nas. Dupa ce am mers la 6 medici am nimerit la unul bun care ne-a scapat cu SUMAMED Forte este un antibiotic care se da in doza unica de trei ori, adica trei zile, dupa aia am facut inhalant cu sare si e f bine acum. Inhalantul cu sare e minunat pt nas, se pun 4 linguri in jum de litru apa fiarta, eu il pacalesc pe puiut ii spun ca stam la cort si facem o ciorbita, ii dau o lingura sa amestece in apa
Cel mai important ca sa nu ajungeti la otite e sa aiba nasucul desfundat, asa ne-a zis medicul, si in fiecare seara facem inhalant si curatam nasul cu apa cu sare si cu betisor de urechi. La noi a functionat. Sanatate multa!
infofun2005
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:21
da stodal este homeopat dar imunorezistan am tr prospectul 2 ml 10 zile sanatate
raluca08_kidz
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:23
A si pt tuse noi am luat Prospan, are extract de iedera, e bun. Poti sa intri pe Romedic si sa intrebi acolo la sectiunea ORL iti va raspunde un medic si asta destul de repede, daca mai vrei sfaturi avizate si din alte surse. Pupici!
infofun2005
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:26
Cum se manifesta otita bilaterala...., se plinge de durere de ureche? Al meu zice ca nu il doare urechea ?
lumi_store
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:54
Da plange de durere la ureche, daca nu plange e ok.
Insa neaparat trebuie sa-i desfunzi nasucul, noi am avut mult de suferit din cauza adenoizilor inflamati.
Incearca si cu imunorezistan am citit mai sus prospectul, s-ar putea sa fie bun, eu nu am stiut de el.
Pt desfundat mai poti folosi si apa de mare, insa la noi a fost efect 0.
Toate cele bune!
infofun2005
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:05
Am vazut ca ai cerut ceva pt imunitate, mie mi-a raspuns un medic pediatru cam asa: "Ce tot cereti voi mamele pastile pt imunitate la copii asa de mici, nu intelegeti ca micutii nu au imunitate pt ca abia acum si-o formeaza, cum sa maresti ceva sau sa stimulezi ceva ce inca nu exista. Dupa 2.6-3 ani copilul pierde anticorpii de la mama si incepe sa-si faca propriul sistem de aparare, de aceea racesc atat de des, iar multi medici fac greseala de a trata imediat cu antibiotic ceea ce face ca sistemul imunitar sa ramana zero din moment ce nu reuseste sa-si faca anticorpi pt ca antibioticul nu l-a lasat."
Asadar eu m-am decis sa renunt la antibiotice doar daca exista o infectie o sa-i dau, adica daca are rosu in gat merg mai intai la exudat daca are un agent microbian atunci ii dau antibioticul potrivit. Si mai am de gand sa apelez la un medic Homeopat am inteles ca da rezultate bune. Si noi ne-am saturat de antibiotice pana peste cap.
Acum ii dau polen cu miere si ulei de peste + spirulina, dar al meu are peste 4 ani al tau am citit ca e mai mic.
infofun2005
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:17
Nici la noi nu da rezultate apa de mare, el isi sufla nasucu ori de cite ori e nevoie, eu folosesc pt curatat BIXTONIM si e bun pupic i
lumi_store
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:58
Am luat si IMUNOREZISTAN pt vvitor daca o sa mai fie probleme, deocamdata e mult mai bine baietelul meu....
pupici si mersii mult
lumi_store
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:15
sanatate si numai bine lumi
raluca08_kidz
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alimentatie 19 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:16
ce parinti are copilul asta? 10 De la: budulean_daniela 9 Martie 2009 16:39
Ce analize , ecografii se fac copiilor 0-3 ani 1 De la: mony08 17 Februarie 2010 14:59
intoarcerea la munca mai devreme de 2 ani 6 De la: flexashop 6 Februarie 2010 10:51
concediu de risc maternal 37 De la: kidz003910 30 Noiembrie 2014 16:36
Setari Cookie-uri