Aparitia maselutelelor!!!

buna ziua mamici....vroiam sa va intreb ce produse folositi sau ati folosit cd au aparut maselutele la bebeii vostri? fetitei mele ii ies 4 masele (2 deja au spart) si nu doarme noaptea deloc.

eu folosesc o solutie homeopata "Camilia" dar cred ca e apa de ploaie. mai am si calgel dar si acela are efect de scurta durata.

voi cu ce ati calmat durerile micutilor?

multumesc

horobeanu
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:06
buna... eu la delia tot timpul am folosit DENTINOX N GEL ....e mult mai bun decat CALGELUL...cel putin asta e parerea mea ca prima oara si eu tot calgel am folosit la primii dintisori ai deliei si cand am pus la mine pe gingie...nu am simtit mai nimik...deci ce efect sa aiba la durerile lor?si incearca sa ii dai seara inainte de culcare 5 ml de nurofen ca si asta este pt calmarea durerilor dentare....pooopicei dulci
deliarebecca
Postat pe 12 Septembrie 2009 13:14
sau gengigel asta l-am luat noi zilele astea ca ne pregatim pt canini si nu se stie dar suntem destul de multumiti de dentinox l-am folosit si la masalute si a fost ok dar vorba aceea paza buna trece primejdia rea ...
SEBY1YEAR
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:16
buna de gengigel nu am mai auzit pana acum... de unde l-ai luat ? il gasesc in orice farmacie sau numai la SENSI BLU...FARM DONA, ETC....
deliarebecca
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:29
chiar de la sensi blu l-am luat nu stiu daca e si in farmaciile obisnuite noi am mers sa intrebam de altceva si cand l-am vazut am intrebat ce si cum am citit prospectul ca era o farmacista foarte draguta si l-am cumparat
SEBY1YEAR
Postat pe 14 Septembrie 2009 13:58
nu se gaseste in farmaciile obisnuite, am cautat noi, unele farmaciste se uitam ca la urs la mine, nu stiau de gengigel, chiar si la Dona k avem una in cartier . O sa luam si noi din Sensi blue, unde au preturile cele mai umflate
aly_raz
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:45
noi la dona am gasit gengigelul, dar nu pot zice ca am vazut sa aiba vreun efect...
pinicuta
Postat pe 17 Septembrie 2009 22:58
gengigel au si stomatologii (unii ) - in cabinetele de adulti zic - cica se folseste si la gingivite si paradontoze...
pinicuta
Postat pe 17 Septembrie 2009 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand INFACOL 1 De la: paulescu 3 August 2009 18:16
concediu maternal 1 De la: claudiagaal 14 Februarie 2009 11:58
constipatia... 17 De la: sara09 16 Martie 2011 19:17
hainute bebelusi super ieftine 1 De la: irinar2010 13 Aprilie 2010 10:28
Salut la toata lumea 3 De la: zambila 30 Iulie 2009 16:34
Setari Cookie-uri