Bebe si visele

Buna ziua mamici...vroiam si eu sa va intreb daca stiti de la ce varsta apar visele la bebeii nostri?

fetita mea are 1 an si 2 luni si de vreo saptamana incepe sa planga in somn instantaneu si apoi dupa cateva secunde adoarme iar. se poate sa viseze ceva urat si sa se sperie??

multumesc
horobeanu
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:00
buna.... din cate am citit si eu pe net visele apar la bebei in jurul varstei de 10-12 luni.... se poate sa fi visat ceva urat sau ceva ce a vazut in timpul zilei si nu i-a facut placere....stai sa vezi mai tarziu cand o sa inceapa sa vorbeasca in somn.... printesa mea a cum cateva seri vb in somn: "mamaie ana"(sa ii dau bomboana lu ana) in ziua aia l-e luasem bomnoane si ne intalnisem cu prietena ei si imi spunea sa ii dau bobo si lu ana... si ea noaptea a visat faza asta cu bomboanele...ca pe mine si pe sotul ne bufnea rasul... si dupa a dormit dusa nu a mai spus nimik ca sotul statea cu telefonul pregatit sa o inregistreze.. poate poate mai zice ceva in somn...poooopicei dulci
deliarebecca
Postat pe 12 Septembrie 2009 13:07
macar sa-mi duc aparatul in camera lui sebi sa-l am pregatit nu de alta poate-l apuca si pe el vorbitul in somn oricum de obicei el plange cum face si fetita ta horobeanu atunci cand il dor dintisorii plange cateva secunde dupa care se intoarce singur pe partea cealalta si se culca linistit ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat
chestiunea se repeta chiar si de 2-3 ori pe noapte dar doar cand ii apar dintisorii in rest doarme dus
SEBY1YEAR
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:13
Bia acum se trezeste din ora in ora noaptea, dar asta e din cauza maselelor care-i ies.

oofffff, de vreo 4 nopti nu mai stiu ce sa facem noaptea.

horobeanu
Postat pe 12 Septembrie 2009 18:02
Bebe viseaza inca din burtica mamei (nu s-a descoprit inca ce ar putea visa), dar cred ca pana la o anumita varsta nu se pot manifesta. Fetita mea de 1 an si 8 luni s-a trezit plangand si cand am intrebat-o ce a visat mi-a zis HAM HAM si mi-a aratat burtica. Visase ca un cutu rau o muscase de burtica :)
Pupici la pitici.
claudia07
Postat pe 28 Septembrie 2009 08:20
Si a mea visa, cel putin asa cred, cind avea 1 an si ceva se trezea urlind si dupa iteva momente adormea la loc.Acum ca e mai mare )2 ani si 5 luni) mi-a cazut din pat alergind dupa personajele ei preferata Am auzit-o noaptea ``Mowgli poi nu titza`` adica sa se intoarca inapoi sa nu mearga cu fetita Mai rau e ca se ridica in picioare si vrea sa plece din pat.Toata noapte trebuei sa fac ture la ea in camera sa o urmaresc ca riscul sa-mi plece la plimbare e foarte mare. Tot ce face peste zi viseaza si chiar vorbeste in somn.e tare dulce cind o pufneste risu lsi dupa cade lemn in somn ca si cum nimic nu a fost
alinakatt
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e voie la dentist? 5 De la: ale_micutza 12 Septembrie 2009 09:01
branza calcica 9 De la: SEBY1YEAR 5 August 2009 14:36
Mamici medici? 2 De la: office_salinasusesi_ro 2 Aprilie 2010 19:15
Motive pentru care incepeti munca mai repede de 2 ani de la nastere 1 De la: ancamts 7 Martie 2009 14:15
concediu prenatal 5 De la: kidz007106 15 Martie 2010 19:42
Setari Cookie-uri