Perna si bebele?????

buna mamicilor......vreau sa va intreb de la ce varsta l-ati pus pe bebe sa doarma pe perna??

bebelina mea are 6 luni si nu i-am pus perna pana acum si de vreo 2 saptamani doarme numai intr-o parte.nu mai vrea deloc sa doarma pe spate.

va multumesc.
horobeanu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:18
Buna.Si Alex doarme mai mult pe o parte,pe stanga dar se intoarce si pe cealalta si pe spate.perna nu i-am pus si nu ii voi pune ,eu am auzit ca la vreo 2 ani,dar nu stiu sigur si nici nu ma preocupa inca.si el are 6 luni jumate.
ninutza_kidz
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:23
eu nu l-am pus deloc pe perna. se aseaza singur daca vrea (inainte de culcare), cu fata pe perna. dar si daca adoarme acolo, in timpul somnului el se foieste prin tot patul, in toate pozitiile din lume, si tot nu ar ramane pe perna nici daca as vrea. Oricum nu vad rostul sau utilitatea de a-l pune pe perna pt ca el doarme in mare parte pe burta, ca si mine, si eu tot fara perna dorm. cred ca e si mai sanatos pt coloana (la bebelusi ma refer).
ruschita
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:25
eu am citit ca pe la 3 ani bebe poate sa stea cu capul pe perna... tudor are 5 luni si doarme numai pe spate... chiar daca il pun eu intr-o parte si ii punem ceva la spate, nu se linisteste pana nu revine la pozitia lui....
andracalin
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crese in sectorul 6 1 De la: Lory07 18 Ianuarie 2009 16:25
retete noi pt bebeii care au inceput diversificarea 14 De la: ramonica 17 Decembrie 2008 23:34
masaj in timpul perioadei de alaptare 4 De la: horobeanu 9 Noiembrie 2009 22:17
mamici din Cluj-Napoca 82 De la: felideni 3 Decembrie 2013 13:29
Stie cineva???? 12 De la: ina_rebeca 10 Septembrie 2010 12:21
Setari Cookie-uri