hainute ideale

care sunt hainutele ideale pt bebelusii vs. ? sunt curioasa deoarece inainte sa il nasc pe vlad i-am cumparat f multe body-uri cu capse .. crezand ca o sa fie f greu sa il imbrac , iar acum nu le suport deoarece se calca mai greu decat cele cu capse doar sus si jos , si la impachetat la fel dureaza de 2 ori mai mult decat la celelalte . deci dupa voi care sunt cele mai bune hainute , si cele mai placute bineinteles . dpdv al texturii , capselor etc . si inca ceva .. cam cat cheltuiti lunar pt hainute ? eu avand impresia ca trebuie sa reduc bugetul
ion_cristina
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:31
ceva de bumbac oricum (ma refer in special la ce vine direct pe piele). nu conteaza cu cate capse sau nasturi, dar sa nu fie pe spate deoarece il jeneaza pe bebe cand sta culcat peste ele. poa sa fie si fara nici o capsa dar sa fioe mai largut un pic sa nu il chinui cand il imbraci. de cheltuit lunar...nu stiu...pt ca andrei al nostru a primit multe hainute de la nasi si rude, deci jumate sau mai mult din garderoba lui nu e cumpoarata de noi Oricum, mai bine mai putine haine dar de calitate decat mai multe dar din care sa cada puful daca musca din ele etc...
ruschita
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:25
Eu am toate body-urile din bumbac si cu capse jos sau pe lateral pe ambele parti(se adauga,cred ca stii),nu am vazut cu capse in spate.in schimb imi plac pijamalutele cu capse la spate pana la mijloc dar nu cele groase ca am impresia ca se sufoca in ele si imi plac si cele cu capse de sus pana jos pe picior.
Mi-a spus pediatra sa evit lana si siteticul(de asta stiam).
Iar despre buget, pai Alex a primit foarte multe de la nasa lui,a primit de la prieteni iar ce i-am luat noi nu mai zic.dar nu vreau sa abuzez cu hainutele pt ca e prea mititel si imediat nu ii mai sunt bune si parca imi pare rau sa vad ca i le-am pus de 3-4 ori si gata cu ele,in cutie.
Dar chiar si asa,nu ma pot abtine sa nu ii iau ceva dragut daca vad sau sa nu ii i-a sotul cate o camasuta .
Sunt de acord cu Ruschita ca mai putine si de calitate decat multe si vai de ele.
ninutza_kidz
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:29
mie im plac hainutele de la mothercare si carter's .... cam astea i le-am luat lui vlad .sunt de f buna calitate in special cele de la carter's si ff dragute ... dar sunt inconveniente : cele de la mothercare sunt ff scumpe si cele de la carter's desi accesibile ca pret sunt greu de gasit .
ion_cristina
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:24
servus. eu cred ca cele mai practice body, mai ales pentru bebei foarte mici, sunt cele cu 7 capse. se imbraca usor si nu se chinuie bebele cu trasul peste cap. si mai bine ne chinuim noi cu calcatul decat bebele cu imbracatul. despre locul capselor, am avut hainute de toate felurile: si cu capse in fata, si la spate pana la mijloc, si inchise pe umar. am intrebat si doctorita, care ne-a spus ca nu jeneaza capsele, chiar daca sunt la spate, atunci cand bebele incepe sa doarma si pe burta. si oricum, cand a crescut, a inceput sa doarma in toate pozitiile asa ca pe orice parte ar fi capsele, tot sta o parte din timp pe ele.
ana2008
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:45
depinde de bebelus daca se chinuie sau nu cu trasul pe cap .. cel putin al meu adora sa fie imbracat asa ..dupa ce ii iese capsorul din body e tot numai zambete .. si asta de cand era mic ... tine ori de bebe ori de cum il imbraci ... eu incerc sa ma si joc cu el cand il imbrac si e chiar f bucuros atunci cand ne pregatim sa iesim .
ion_cristina
Postat pe 16 Ianuarie 2009 18:51
da si lui andrei ii placea sa ii pun bluzitele pe cap, ne jucam ziceam ca facem turban si era foarte incantat, si cand il imbracam si cand il dezbracam. ba chiar ne plimbam asa cu turbanul pe cap prin casa, mergeam la oglinda, am facut si poza cu el asa, era tare haios...
ruschita
Postat pe 17 Ianuarie 2009 10:37
ruschita am ras cand am citit mesajul tau pt ca si noi avem multe poze cu vlad cu turban pe cap zici ca e un turc ...
ion_cristina
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intarcarea 2 De la: kidz005123 5 Noiembrie 2009 23:40
cine a facut cezariana? cum v-ati revenit dupa? 5 De la: kidz004460 11 Ianuarie 2010 21:35
metrocloparomid fiole in sarcina.....e indicat? 2 De la: anafaraon 6 Ianuarie 2010 22:05
HEMIPAREZA 4 De la: ANYYTA 5 Aprilie 2009 15:11
Ce parere aveti despre acest centru de limbi straine pentru copii? 1 De la: Calin_Redish_1 10 Martie 2012 10:54
Setari Cookie-uri