va rog mult ajutati-ma cu un doctor ginecoloc din timisoara

buna ,tuturora si LA MULTI ANI!!
am 31 ani si m-am casatorit de un an si dorim sa facem un bebe , sincer nu am incercat pana acuma sa raman insarcinata ,dar as dori sa merg la un doctor bun care ma poate ajuta si in cazul in care apar probleme ca nu as putea ramane....am auzit de d-l doctor Gluhovschi, stiti cumva ceva de el, sau puteti sa-mi recomandati pe altcineva????
asu_lore
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:23
Buna,nu sunt din tm, dar acolo am nascut (bebe are 1 an si aproape o luna)cu dl. Dr Sas, este dir. matern.Odobescu si ca dr este bun ,am fost multumita dar ca om este ceva deosebit.La inceput mergeam la dr Cioata dar trebuia sa stau ore intregi la rand si se mai intampla sa aibe cate o nastere si atunci... era mai greu, nefiind din tm sa ma reprogramez. Si am mai mers si la un dr tanar tot la clinica la dr Cioata dar acum imi scapa numele, lucreaza si la Bega, o sa imi aduc aminte si o sa iti spun.
Ca dr este excelent Cioata dar dr cu care am nascut, desi nu are un cabinet asa modern ca dr Cioata, este un om care m-a inteles mai bine, si puteam sa discut orice cu el ,era muuuuult mai, nu stiu cum sa zic....mai uman.Si la cate fite am avut cand am fost gravida... si acum ma mir ca m-a suportat, dar s- comportat ireprosabil si dupa ce am nascut chiar am observat ....eram cea mai vizitata ,, pacienta,, venea si de 2-3 ori pe zi , macar sa vada ce fac si ce face bebe.
Si Grigoras am auzit ca este bun, am avut colege de salon care au nascut cu dnsul.
In privinta preturilor, vreau sa iti spun ca dr Sas de cate ori mergem la control, cand intrebam cat costa imi spunea ca ,,nimic,, si cu insistente imi zice: 30 ron ,pt eco.Bineinteles ca nu atat ii dadeam dar asa, ca si chestie, te facea sa te simti bine si in siguranta , tot timpul imi spunea ,, lasa ca nu banii conteaza, voi sa fiti sanatosi,,. Ca sa ai un termen de comparatie , la Cioata plateam o consultatie cu eco, inainte de a fi insarcinata peste 150 ron. Eu am tot fost la tm pt ca ma tot lupt cu candida de care nu am scapat nici cat am fost insarcinata!
Mai vb!
A stai ca acum recitesc ce ai scris! Of, esti atat de tanara dece pui raul in fata? Prietena mea are exact varsta ta si aceeasi problema, daca se poate numi asa. Stiu ca i-a facut nu stiu ce teste genetice,si ei si sotului.Le puteti face si voi pt siguranta, dar sigur nu va fi nici o problema! Iubiti-va muuuult si faceti bebelusul ala pe care vi-l doriti, nu mai asteptati, este ceva extraordinar!
carla_dana_p
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:18
Ceau Lore! Am vazut ca ai intrebat de d-l doctor Gluhovchi. Eu sunt insarcinata in luna a patra si luna trecuta am fost prima data la el. Mi s-a parut super ok si eu m-am dus la el la recomadarea unei prietene care a nascut cu el si a fost foarte foarte multumita. Eu cred ca poti sa mergi sa vb cu el sa-ti faci o idee si cred ca o sa-ti placa. Ca preturi mi s-a parut ca ar fi cam aceleasi ca la toate cabinetele, 50 RON consultatia, cred ca 40 era eco, nu mai stiu exact. dar nu e exagerat si el ca om e super ok.
Iti scriu si nr. lui in caz ca vrei sa-l suni: 0744.180.355.
La primul control, in sapt. 7, am fost la dr. Sas. Intr-adevar e calumea doar ca mi s-a parut prea ocupat. Ca profesionist am auzit numai de bine si de el. Dar eu am preferat sa merg la cineva care stiu sigur ca are timp sa-mi raspunda la toate prostiile. O sa merg la urmatorul control care o sa fie mai amanuntit sapt. viit. si dc vrei o sa-ti spun cum a fost. Iti doresc sa ai multa incredere ca in Tm sunt multi doctori buni. Si bebele nu o sa intarzie sa apara, numai ca nu vine cand vrem noi.... Inarmeaza-te cu rabdare si Doamne ajuta! Diana.
garbo000357
Postat pe 13 Ianuarie 2009 10:29
Ceau Diana!
Multumesc mult pt.sfaturi si pt. incurajari chiar sunt interesata de acest doctor ca mai stiu din auzite de 2 persoane care au nascut cu el si ambele au avut probleme sa ramana insarcinata ,dar am auzit ca este foarte atent cu pacientele lui si asta imi da tare multa incredere ,acuma sincer iti spun mi-e cam jena sa merg la barbati nu am fost decat la 2 femei doctor, si una dintre ele mi s-a parut tare pentru bani mi-a depistat chisturi pe ovare am facut tratamente cumparate de la ea dupa care am hotarat sa merg la altcineva (din cauza ca sunt prea pudica), am mers la alta femeie doctor Iuhas(auzisesem ca e ok si ea), dar a zis ca sunt curata ca nu am nici o problema si din cauza ca era prea aglomerata a terminat cam repede cu mine nu ma ajutat cu prea multe..
eu as vrea sa ma mai tii si pe mine la curent cu informatii despre d-l gluhovschi,iti multumesc cu aceasta ocaziesanatate si o sarcina usoara, Doamne ajuta
asu_lore
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANGAJAREEEE 1 De la: mihamedlife 10 Februarie 2009 09:19
Cetatenia franceza 19 De la: Lalea_kidz 21 Februarie 2017 15:39
cine poate sa-mi schiteze trasaturi generale ale zodiei berbec cu ascendent in scorpion ? 17 De la: alfheim 6 Iunie 2011 10:39
crese in iasi 3 De la: garbo216089 31 Iulie 2011 21:38
triplu test in orasul suceava 1 De la: vio7891 7 August 2009 21:35
Setari Cookie-uri