soacrele astea....

Asa e anaROBERT.
Sper sa vina cat mai repede ziua in care veti fi si voi linistiti si singurei ca altfel o luati razna acolo .
bau
Postat pe 11 Februarie 2010 01:01
pfff asa am spus si eu la inceput ca na in prima faza nu mi-a fost bine nici mie mi-a parut rau ca i-am vorbit urat ca totusi are o varsa eu am o varsta dar acum...nu ma mai afecteaza nimic am primit o lovitura dura de la viata care mi-a dat putere si care ma ajuta sa merg mai departe...sper ca oricine sa aibe posibilitatea de a avea casa lui dar traim in romania si suntem cam departe de realitate cu salariile de aici nu poti face nimic din pacate dar cum speranta moare ultima am sa sper in continuare poate poate...nu se stie de unde sare iepurele.
anaROBERT
Postat pe 11 Februarie 2010 01:06
Neata! Vad ca aseara nu ati avut somn ;)

Mony, nu ma intelege gresit. Acum daca vad lucrurile un pic altfel, inseamna ca gata? Sunt data la scarbe? Pai credeam ca sunt permise si parerile proprii. Ma refer strict la ale mele. Si daca vrei sa stii cum mi se pare raspunsul lu' anarobert, cu tot respectul, am mai spus asta, trebuia slefuit. Fiecare are parerea ei, dar sa nu transformam locul asta in piata, ca asa cum spunea si socrela noastra, nu mai ramane nimeni pe aici. Si cand am zis ca raspunsul lu' stefy este ok, eu asa consider, pentru ca a fost ..elegant. Ma refer doar la raspuns, nu si la partea cu acuzele, ca nici nu-mi mai amintesc ce-a zis exact.

anarobert, te inteleg ca ai probleme cu soacra. Si eu am. Te inteleg ca te-a deranjat ce a spus stefy. A fost parerea ei. De datoria ta, cred eu, era sa ii raspunzi pe masura. Tu efectiv ai luat foc. Si ai luat rau! Si ai inceput sa o tot trimiti, ba la desene, ba la discovery, pff...te-ai dezlantuit. Si apelativul cu "fetito".. mie mi se pare total.. "ne-elegant". Si ce m-a deranjat pe mine defapt, a fost ca stefy a scris, din ce zice mony, ca nu am mai "derulat" in urma... ca "sa-ti fie rusine ca iti barfesti soacra". Asa si? "Da draga, mi-e rusine. Mi-e rusine de nu mai pot! Multumita?" Si cu asta era demult incheiat subiectul.

Mony, ignorand tenta asta de "raspuns rautacios", ia zii tu acum, am dreptate? Ca te vad ca-ti gandesti bine raspunsurile inainte sa le scrii..:)

anarobert, ca sa ma intelegi. Nu am nimic cu tine, pentru ca nu te cunosc. Eu doar ti-am atras atentia ca puteai sa ii raspunzi altfel, sa nu te enervezi din orice rahat si sa faci cumva sa eviti ceea ce s-a intamplat pana la urma. Stefy ti-a aruncat perla si tu pe parcursul a vreo 2 pagini ai tot reactionat. Deja discutiile pe forum erau bune de topic "Nurorile astea..."

Acum, daca revine stefy si tu incepi iar, eu personal, am sa deschid un alt topic de gen, va las aici si pe restu' le iau dincolo
ses
Postat pe 11 Februarie 2010 09:56
ses nu te trece nimeni la "scarbe".... tu vei ramane mereu printre noi .... printre cele "dulci "
Sunt de acord cu tine ca nu trebuie sa ne comportam urat pe topic....lucru care l-am zis de mult,mai ales sa ne jignim si sa ne vorbim urat.
Cel mai bine e sa revenim la ale noastre .... nu trebuie sa deschizi alt topic ca venim dupa voi
bau
Postat pe 11 Februarie 2010 10:36
buna dimineata mamici. ses nu au fost decat discutii in contradictoriu au fost jigniri deruleaza si uimeste-te ce a scris si da m-am simtit atacata si am atacat-o pe masura ei dei ''sa imi fie rusine ca imi barfesc soacra''deci nu barfesc pe nimeni pur si simplu ne spunem offurile ne dam sfaturi,pareri.aopi a urmat''sunt o poama la casa omului''ce ar trebui sa ii suflu in struna ok subiectul stefystefy este incheiat pt mine este nula si de aceea a fost incheiat de aseara si fara pareri de rau eu nu te cunosc personal iar din cate am vazut pe forum esti un pic cam directa si severa prin raspunsurile care le dai dar repet nu am nimic cu tine este felul tau de a fi dar eu personal nu permit nimanui sa ma jigneasca fara sa ma cunoasca asa cum a facut stefystefy.dar oricum revenim la subiectul ''soacrele''
anaROBERT
Postat pe 11 Februarie 2010 10:44
Buna dimineata anaROBERT.
Ce faci azi ?
Te-o lasat Robert sa dormi macar putin azinoapte?
Ce mai face socrela ?
bau
Postat pe 11 Februarie 2010 11:05
neatza mony da ma lasat am dormit azinoapte dar na m-am culcat pe la 3 m-am uitat na ''nora pentru mama''si m-am trezit la 10:00 ce sa faca soacra e la munca azi e de zi casa libera si fara stres.voi ce faceti?
anaROBERT
Postat pe 11 Februarie 2010 11:07


mony nu vii nicaieri, clar?
(ca nu plecam nici noi )
E bine daca a stat vantul..
ses
Postat pe 11 Februarie 2010 11:19
Ce frumos....

Noi ce sa facem ...ne-am trezit de dimineata .... ca asa da Denis trezirile ... inainte le dadea soacra... deci prefer mai bine sa mi le dea puiul meu.
Cu soacra la mine toate is ok... ma mai supara din cand in cand....dar de certat calumea nu ne-am mai certat cred ca avem trei saptamani .. . din contra acu 2 zile am facut gogosi impreuna....ce realizare

Dar voi aveti mult timp de cand nu va vorbiti? De anu nou cum a-ti procedat ?
bau
Postat pe 11 Februarie 2010 11:20
ses super tare cand am vazut faza cu "mony nu vii nicaieri, clar?" ma gandeam " si cum o sa ma retii " .... dar e bine ca nu plecati
bau
Postat pe 11 Februarie 2010 11:22
anu nou ca anul nou am fost la parintii mei nu am dat ochii cu ei dar motul la copil a trebuit sa ma car cu toate bagjele si cu tot necesarul la parinti mei acasa toti invitatii au trebuit sa vina acolo ca de....am preferat sa dau alte indicatii si sa ii astept in drum decat sa ma trezesc cu jigniri si priviriri de te baga in pamant.sarbatorile tot la parintii mei le-am facut oricum nu aveam eu sarbatori acasa cu ei nu am cu cine
anaROBERT
Postat pe 11 Februarie 2010 11:22
mony, hackeream eu ceva, nush!

Pai faza cu gogosile e chiar misto! Adica, cred ca incep sa-mi doresc si eu soacra pe langa casa. Mai am cu cine sa ma cert, mai facem gogosi, clatite... mai trece timpul...nu?

anarobert, dar unde-s parintii tai? Nu puteti sta la ei sa scapi de-un stres?
ses
Postat pe 11 Februarie 2010 11:26
Si au venit si ei la taierea motului la ai tai?
bau
Postat pe 11 Februarie 2010 11:26
ses pai soacra ta nu vine la tine nici macar sa va certati ?
bau
Postat pe 11 Februarie 2010 11:27
Am educat-o frumos. Adica nu vine decat cu telefon inainte. Si mai nou, daca nu ii raspund la telefon, nu vine. Ca stie ca risca sa-mi pazeasca usa. (A mai venit neanuntata si mi-a stat pe la usa ca eram plecata din oras )

ses
Postat pe 11 Februarie 2010 11:30
eee voi sunteti cazuri fericite sa ma exprim asa faceti gogosi impreuna pe ses o viziteaza numai cu aprobarea ei eu.....nu ma pot lauda cu asa ceva eu o am aici perete in perete nu nu a venit la motul copilului nu are ea ce cauta la parintii mei de cand mi-a jignit copilul si credeti-ma m-as muta la parintii mei dar unde ei au apartament cu 2 camere mai am un frate care maine poimaine se insoara si asta...unde?
anaROBERT
Postat pe 11 Februarie 2010 11:33
Mda, ma gandeam eu ca daca era loc, erai de mult acolo...
ses
Postat pe 11 Februarie 2010 11:35
da asa este ses as fi fost acolo unde imi place si acolo unde ma simt bine dar nu ii pot priva pe altii de spatiu pentru ca nu o duc bine cu ''soacra''asta este ce sa fac cum am tras 5 ani pana acum o sa trag si de acum ceea ce sa schimbat este ca nu mai sunt ''proasta''de acum 5 ani acum am un bebic care mi-a dat forta si taria de caracte de care aveam nevoie caci sincer fetelor daca ma credeti tare proasta mai era....ma puteai jigni imi puteai orice eu nu ma suparam pe pers respectiva intradevar in sufletul meu ma macinam si imi plangeam de mila singura dar acum.....nuuu mai exista m-am schimbat la 180 grade se credeti-ma e mult mai bn
anaROBERT
Postat pe 11 Februarie 2010 11:39
Pentru ca de cele mai multe ori, soacra caleste pe multe. Unele raman asa , altele se inteleg bine si nu e cazul, dar multe, dupa problemele cu soacra, invata... Invata mult. Eu eram la fel la inceputurile mele cu a mea. Acum situatia s-a inversat.

Totul tine de "mansarda" fiecareia. Daca ii permiti de la inceput, e suficient numai sa se uite la tine si te enervezi. (poate am mai zis-o, dar asa eram eu).

Cand incepe "razboiul" ea este o femeie in toata regula, trecuta prin viata, cu bune si rele, ea stie... Tu esti o copila nevinovata, care nu stie ce o asteapta, care vrea o casnicie, armonie, copii, distractie. Nu stii ca risti sa il iei "la pachet" cu soacra, ca odata ce ai un copil, incepi sa traiesti pentru el si tu esti pe planul 2. Daca el doarme, atunci dormi si tu, daca el plange, atunci plangi si tu, daca el e bolnavior, atunci si tie ti se rupe sufletul de durere, daca el e bine, atunci poti si tu sa mai iesi undeva cu "oamenii mari"... etc.

Pana nu treci prin ele, nu crezi. Asta te intareste si te face mai puternica. E doar o chestiune de timp, zic eu.

ses
Postat pe 11 Februarie 2010 11:51
da asa este ai perfecta dreptate poate ca de aia nu mai pun la suflet nimic din ceea ce spune si din ceea ce face deocamdata nu imi permit sa plec undeva cu chirie ca na traim timpuri destul de grele pentru noi tinerii,si tocmai de aceea sa nu imi rup nimic de la gura nici mie nici familiei mele stau aici cu ea si suport...daca asta imi este destinul,daca asa mi-a fost scris....e drept ca destinul ni-l mai facem si noi de aici si proverbul''cum iti asterni asa dormi''dar daca stiam de la inceput se mai marita cotea cu fisu
anaROBERT
Postat pe 11 Februarie 2010 11:56
Pai ma, atata timp, cat el te iubeste si te respecta, ea nu mai conteaza. Zii mersi ca nu e unul care sa faca tabara cu maica-sa.
ses
Postat pe 11 Februarie 2010 12:01
daaaaaaaaaa aoleu cred ca imi luam campii dar ce stateam si suportam plecam.....fugeam cat ma tineau picioarele....da asa este este de partea mea dar nu pentru ca eu l-as fi intors impotriva mamei lui ea singura si-a creat drumu asta....sper doar ca la timpul potrivit sa plateasca pentru tot....va dati seama ca din motive cunoscute de toate mamicile de pe forum eu nu imi pot expune toata viata pe topicul asta va spun doar asa in mare viata mea ca daca as sta sa va povestesc totul ffff credeti-ma ati ramane uimite si nu cred ca mai este cineva in situatia mea....si eu respect fetele care''au sange in vene''si cum au avut o discutie in contradictoriu cu soacrele au plecat cu chirie sau mai stiu eu unde.....tot respectul.
anaROBERT
Postat pe 11 Februarie 2010 12:05
asa e fetelor..dar am vrut sa va arat ca altii au probleme iar voi va certati din nimicuri.cu fata am fost la doctor si e bine acum.daca tot ma condamnati ca am zis sa nu va mai certati treaba voastra.faceti cum vreti.mergeti inainte cu forumul eu nu pot comenta pe acest forum pt ca am o soacra de milioane.nu prea ne vedem.si cand o dacem suntem cele mai bune prietene.nu am ce sai reprosez,nici ea mie pt ca ne vedem f putin .eu nu condamn soacrele ca o sa fiu si eu in viitor.,dar daca voi aveti motive facetio.pupici
mada_sabina
Postat pe 11 Februarie 2010 12:16
dragele de voi, da ati avut activitate nu gluma. Sunt un nimeni pentru voi dar m-ati criticat o pagina intreaga, cum vine treaba asta?
va reamintesc, pentru cele care au memoria scurta, nu eu am inceput cu afirmatii jignitoare, doar mi-am spus parerea si cred inca ca e una buna, mutati-va felete, faceti ceva bun cu viata voastra daca va supara asa tare soacrele nu? e cel mai bine pt toata lumea

imi cer scuze daca am jignit pe cineva, nici pe departe nu asta a fost intentia mea, am vrut doar sa fiu putin obiectiva la acest subiect...

ses, da-mi voie sa-ti spun ca dintre toate fetele care au participat la "scandalul'' asta esti singura cu coloana vertebrala, te felicit.

inca ceva: le compatimesc pe saracutele socrele care au asemenea nurori
stefystefy_kidz
Postat pe 11 Februarie 2010 13:45
mada_sabina ma bucur ca ai o soacra asa de buna.... sau ca te intelegi asa de bine cuea pt ca va vedeti mai rar .... dar astept sa ne povestesti tu lucruri bune despre soacra ,ne place sa auzim si de-ale bune
Ma bucur ca fetita ta este bine acum...aveti grija de voi si multa sanatate
bau
Postat pe 11 Februarie 2010 13:55
ziua buna ,,nurori".Intru ,,pe la voi"doar in vizita.tin sa va spun ca nu m-am plictist deloc zilele astea.Sunteti fenomenale .(sensul bun al cuvantului,nu vreau sa ma certati si pe mine).am urmarit ,,discutiile vostre .si atunci cand nu esti implicata direct vezi lucrurile dintr-un alt unghi.Sa va spun cum vad eu lucrurile:Stresul e mare,mai intervine si situatia financiara precara care nu ne ofera (din pacate)posibilitatea sa locuim doar cu sotul si copiii nostri ..cum ar fi frumos.Mai avem si ghinionul sa nu fim ,,pe aceasi lungime de unda"cu soacra.Ne dam silinta,mai facem si compromisuri o gramada,dar tot nu reusim sa convietuim sanatos si armonios.Tanjim dupa o viata linistita plina de dragoste si intelegere!Si apoi fiecare e altfel....ana-robert are de exemplu un temperament mai coleric(dupa cum reiese din discutii),si simte ca nu se mai poate.....Atunci apare stefystefy,care incearca sa-i spuna ca nu e ,,crestineste"sa-si vorbesca soacra,mai ales in cazul in care locuieste la ea in casa........si fiindca stefystefy si ana-robert sunt firi total opuse degenereaza discutia in cearta.Stefystefy incearca sa mentina ,,cearta" in termeni cat de cat civilizati,dar fiindca nu se simte inteleasa cum trebuie ataca si ea usor ironic!Nu face decat sa puna paie pe foc!Ses e si ea undeva la mijloc,foarte diplomata nu vrea sa supere pe nimeni .Sper ca nu v-a suparat interpretarea mea,oricum am sa va ,,urmaresc discutiile"in continuare cu drag.Va doresc sanatate maxima si multa liniste sufleteasca!
chanty
Postat pe 11 Februarie 2010 14:16
uite domnule ca mai sunt si persoane care vad lucrurile asa cum sunt, iti multumesc chanty, jos palaria, mi-a placut ce ai scris.
stefystefy_kidz
Postat pe 11 Februarie 2010 14:21
da fetelor aveti dreptate...asta este se mai intampla sa mai iei si foc a fost...a trecut ce sa faci suntem firi diferite nu orice si oricine iti cade bine la inima dar a trecut aici vb despre soacre respectiv nurori e liber oricine sa isi dea cu parerea din partea mea
anaROBERT
Postat pe 11 Februarie 2010 14:27
Da chanty, corect
Mai treci pe-aici!
ses
Postat pe 11 Februarie 2010 14:32
Linistea de dupa furtuna...
ses
Postat pe 11 Februarie 2010 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand premergator 1 De la: 29 Ianuarie 2009 10:57
Vitalact 1 De la: kidz006457 21 Ianuarie 2010 09:11
Hristos a Inviat! 6 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:24
Un cadou inteligent direct de la Mos Craciun ! 1 De la: Lorenamistic 25 Octombrie 2009 14:23
Multe hainute pentru primavara- vara! La comenzi mai mari de 30 lei aveti reducere 20% din pretul afisat! 1 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:26
Setari Cookie-uri