soacrele astea....

multumesc! desigur cine doreste le dau
somotiucu
Postat pe 9 Februarie 2010 11:43
A.. pai e bine daca vine asa rar in vizita si daca mai e si departe. Credeam ca locuiti cel putin in acelasi oras. Dar de ce te stresezi asa tare? Nu-i mai da atata importanta si cred ca o sa iti fie mai bine.

Have fun!
ses
Postat pe 9 Februarie 2010 11:49
poi nu le mai lasati la tv! poate de acolo se inspira! poi sa va zic! socru meu s-a recasatorit cu una... ( sotul meu ii zice mastihoaie) si cand am fost pe acolo o inceput ea cu talente si alea alea... apoi eu nu sufar cu inima... si i-am zis k ea in familia mea nu se baga si nu o intereseaza k ce facem noi... si de atunci fiecare cu ale lor! si nu comenteaza nik! k pe mine oricum nu ma intere! poi eu sa am o soacra ca a ta diana_maria cred k ar lua ceaiu in fiecare zi... deci amu fara suparare... nu las pe nimeni sa se bage in casnicia mea k e belea... nici ai mei si nici ai sotului! va pup
ale_micutza
Postat pe 9 Februarie 2010 11:50
pai pe ea crezi ca o lasa cineva, am noroc ca sotul meu nu se lasa influentat ca eu cred ca eram de mult despartiti, si ea sta cu unul mai tanar cu 10 ani ca ea, dar ii place sa ne strice si noua fericirea
diana_maria_kidz
Postat pe 9 Februarie 2010 11:54
fetelor voi sunteti cazuri fericite...eu traiesc cu ea in casa si credeti-ma este un calvar era mai bn daca traiam separat poate ne intelegeam cumva
anaROBERT
Postat pe 9 Februarie 2010 12:23
mno ii bun dak mai sunt si baimarence pe aici pfff... eu sincer sa iti zic cu sotul am stat 2 ani in chirie! nu am vrut nici in ruptul capului sa ma mut cu socrul in aceeasi casa... si odata am vazut k nu ne mai descurcam si am zis k mergem si stam acolo si blablabla... am rezistat 3 saptamani si am crezut k mor incet!
si pana la urma ne-am mutat din nou in chirie si acum stam la casa... ne-a lasat un unchi de-al sotului si nu ii platim chirie numai chiar curentul ( ceea ce consumam ) si socrul tot aia zice... mutatziva inapoi k a fi bine si alea alea.... dar ciuciu... yo cu el nu ma mut si gata!
ale_micutza
Postat pe 9 Februarie 2010 13:09
:)) ce tare esti daca as avea posibilitatea si eu as pleca cu chirie dar e greu....asa ca suportam deocamdata
anaROBERT
Postat pe 9 Februarie 2010 13:25
ce povesti frumoase
pai cam asa stau lucrurile ,cu socrii ,soacrele......socru meu nu sta cu noi numai de fiecare data cand ne intalnim ii place sa ne spuna el ce sa facem,cum sa facem....dar cum il vad rar ,chiar daca stam in acelasi oras....la o luna/doua... si atunci 30min max....tac din gura si ma gandesc in alta parte.....
Dar soacra toata ziua in casa....e cam dificil sa tac din gura
Cam asa sunt majoritatea....nici cu parintii mei nu ma laud....ca na totusi nici ei nu-s socrii faini....ca de multe ori cand venea mamamea la mine imi spunea dar ce face sotu tau,dar unde tot pleaca.....ca na sotu meu cand vin ei isi cam face de lucru .... dar eu am invatat-o pe mamamea daca vrea sa ne ajute bine....daca nu atunci mai bine sa ne lase in pace si sa nu s bage in familia noastra.... si de atunci cand vine la noi vad ca nu mai are atata treaba....
offff....greu greu
anaROBERT ce ai mai facut azi?
ale_micutza creca se uita prea mult la tv si de aia le place sa dramatizeze tot si sa faca din viata o adevarata telenovela.
diana_maria pove si noua de socrela ta.
ses ii greu asa singura,mai ales ca e si sotul plecat.....dar cand vine ramane de tot sau pleaca iar?
bau
Postat pe 9 Februarie 2010 13:31
tare de tot... dar stiti cum se zice... socrii si soacrele sunt un rau necesar... k dak nu ar fi ei... nu am avea soti si asta e singurul motiv pentru care ii multumesc socrului meu... k il am pe sotul meu
ale_micutza
Postat pe 9 Februarie 2010 13:41
eu ce sa fac mai nimic ma trezit bebelul la 10 ce ora matinala am facut putina curatenie si acum fac o ciorbica cat este bucataria libera sa nu dau nas in nas cu nimeni ca nu imi sunt dragi in rest ce sa fac cu fetele pe forum la o sueta.tu ce faci ce ai facut?comoara ce iti face?
anaROBERT
Postat pe 9 Februarie 2010 13:42
ma amuza povestirile voastre, dar am o intrebare pentru cele care isi critica atat soacrele, voi cum veti fi peste 30 de ani?
stefystefy_kidz
Postat pe 9 Februarie 2010 13:42
nici intr-un caz cum sunt soacrele acum,de ce m-as baga in viata si in fericirea copilului meu?daca el este fericit si o duce bine de ce eu ca mama sa ii stric fericirea?
anaROBERT
Postat pe 9 Februarie 2010 13:43
oare sa fie asa? daca tot va deranjeaza prezenta lor, de ce nu va mutati? chiar daca e greu nu? nu sunt bune ca soacre, dar stati in casa lor, rusine!
stefystefy_kidz
Postat pe 9 Februarie 2010 13:46
eu o sa fiu o soacra rea nu o sa las orice poama le baiatul meu
ale_micutza
Postat pe 9 Februarie 2010 13:47
super tare, imi place cum gandesti ale, pana la urma tot de la nurori placa totul nu?
stefystefy_kidz
Postat pe 9 Februarie 2010 13:51
stefystefy vorbesti ca o soacra sau poate chiar esti o soacra atata timp cat nu sti ce este in familia fiecaruia nu te baga nu judeca si nu critica nu esti in masura sa o faci nu iti place topicul esti impotriva discutiilor te invitam afara nu avem nevoie de critici
anaROBERT
Postat pe 9 Februarie 2010 13:54
poate... depinde... eu nu sunt "terorizata" de soacre... numai de socru... dar mno asa e viatza... si dak stau sa ma gandesc fara ele ar fi cam dificil! k doar cine mai sta cu bb knd chiar e nevoie?
ale_micutza
Postat pe 9 Februarie 2010 13:55
ale_micutza
Postat pe 9 Februarie 2010 13:56
ale_micutza asta numai in masura in care stau sii n care te ajuta eu desi stau in casa cu ea nu ma ajuta cu nimic nici macar sa stea cu el deci...
anaROBERT
Postat pe 9 Februarie 2010 13:56
fetelor am retete pt bebelasi id meu este ana_lui_fanica
raluca08_kidz
Postat pe 9 Februarie 2010 13:57
eu nu am probleme ma inteleg super cu soacra
raluca08_kidz
Postat pe 9 Februarie 2010 13:57
mamicilor.. yo va intreb ceva.. dar nu e de topic.. bb a meu are febra si e foarte rosu in obraji! oare dc? si ce sai fac?
ale_micutza
Postat pe 9 Februarie 2010 13:58
ce sari asa in sus anarobert? nu tu iti critici soacra? nu am de ce sa ies afara, ca nu e topicul tau, asa ca...e liber oricine sa-si spuna parerea, daca te deranjeaza, i-a atitudine, cu soacra, nu cu mine, ok?
stefystefy_kidz
Postat pe 9 Februarie 2010 13:59
dai nurofen 2,5 ml
raluca08_kidz
Postat pe 9 Februarie 2010 14:01
si fuguta la doctor sa nu fie racit sa iti dea ceva medicamente
raluca08_kidz
Postat pe 9 Februarie 2010 14:02
da doar nu o sa va certati din cauza soacrelor... poi acuma sincer... sotul nu e aks.. k alfel ar participa el la topicul acesta pe el il dispera sotia tatalui meu (ai mei is divortati si fiecare cu viata lui) deoarece ori de cate ori vin la noi sau mergem noi in vizita tot ii spune sotului meu:
"mno amu meretzi voi aks k am eu grija de bb k voi nu stiti " si sotul se inerveaza la culme
ale_micutza
Postat pe 9 Februarie 2010 14:03
saracutu si daca ai un supozitor paracetamol pt copii sa i bagi in fundulet
raluca08_kidz
Postat pe 9 Februarie 2010 14:03
multumesc
ale_micutza
Postat pe 9 Februarie 2010 14:05
nu are rost sa varsati nervii una pe alta.Focus la soacrele care va terorizeaza.Poate cine stie gasiti solutii sa le puneti cu botul pe labe
alinakatt
Postat pe 9 Februarie 2010 14:06
pai ori nurofen ori paracetamol?hotaraste-te ca nu se dau ambele ca se anuleaza reciproc.
SEBY1YEAR
Postat pe 9 Februarie 2010 14:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand carut bertoni star roz nou 1 De la: margeo99 6 Ianuarie 2010 12:00
You want a long life? 1 De la: sorinheisu 20 Iulie 2009 15:55
Vand scaun de masa Bertoni Mac Meal 4 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:20
Vand carucior copii Cosatto Cabi folosit doar landoul 1 De la: bebitz 23 Octombrie 2009 15:00
bb-ei nascuti in august..la mai mult.... 25 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 09:55
Setari Cookie-uri