Cafeneaua forumului

bune mamici, sper ca noul an ce vine sa va gaseasca sanatoase la fel si pe bebici vostrii,ce planuri aveti de revelion, noi ne ducem la buni din patea lu' mami, sunt mai tineri si sigur vom, avea parte de distractie...voi?
pericol21
Postat pe 31 Decembrie 2007 10:47
BUNA MAMICI SI PITICI. VA UREZ LA TOTI UN AN NOU FERICIT CU MULTE BUCURII.
georgeta_claudia2000
Postat pe 31 Decembrie 2007 15:05
LA MULTI ANI!
rares_kidz
Postat pe 1 Ianuarie 2008 11:34
" La multi ani " tuturor bebeilor si parintilor de asemenea !
sdanutza
Postat pe 1 Ianuarie 2008 12:13
LA MULTI ANI! Sa aveti un AN NOU fericit, sa aveti parte numai de bucurii si sa va bucurati de bebicii vostri.
chira
Postat pe 1 Ianuarie 2008 12:36
la multi ani tuturor
dori_kidz
Postat pe 1 Ianuarie 2008 22:55
Buna
Ma primiti si pe mine?
Si eu sunt o mamica unei printese de 11 luni, si suntem din Constanta.
La Multi Ani !
lady_dy19
Postat pe 2 Ianuarie 2008 08:10
buna dimineata! Nu sunteti la cafea? Bineinteles ca te primim lady dy19.Sa-ti traiasca printesa si sa te bucuri de ea.Sunt de acord cu tine, ca mai bine singura decat cu certuri.Este mai greu, dar asta e...Va descurcati voi.
chira
Postat pe 2 Ianuarie 2008 10:20
neata tuturor, am si eu o problema cu alexia, vi s-a intamplat si voua?
nu mai am suficient san, incerc sa-i dau completare lapte praf, am incercat mai intai cu milumil, am crezut ca nu-i place, apoi cu nan, acum santem la humana, refuza cu desavarsire biberonul, cum il simte plange, incerc sa o pacalesc sa-i bag tzatzica si apoi incet bibi, dar simte si plange, trage din tzatzica, vine putin lapte si apoi se enerveaza, o musca, iar o ia, si tot asa, cand incerc sa-i dau bibi, plange, ce sa ma fac cu ea? are 3 luni si jumatate
danielatul
Postat pe 2 Ianuarie 2008 11:58
inseamna ca nu ii place biberonul! a baut ceai cu biberonul? Sper sa nu-ti fie greu sa o inveti cu biberonul, ca este inca mica, ar trebui sa primeasca.noi nu am avut probleme si am inceput de la 4 luni cu lapte praf, seara.Si dupa san ii dadeam completare.Trebuie sa primeasca pana la urma, cand o sa-i fie foame rau, ma gandesc...
chira
Postat pe 2 Ianuarie 2008 12:06
Buna

De ce nu incerci cu lingurita? Mia dr. mi-a spus ca de fapt in completare se da laptele cu lingurita , ca sa nu uite de piept.Eu nu am facut asa si nu a mai vrut piep, preferand laptele la biberon.
Succes
lady_dy19
Postat pe 2 Ianuarie 2008 13:33
buna sunt iubylow ad MARIANA din galati si as vrea sa vb despre orice.Sa stiti k eu mam ingrasat 5kg dar am slabit f simplu.VA PUP
vioricamunteanu
Postat pe 2 Ianuarie 2008 16:58
O SA SE OBISNUIASCA.FETITA MEA ARE 1AN SI 10LUNI ,IAM DAT PIEPT 2 LUNI APOI CU BIBER LAPTE DE VACA AM CU CEAI SI LA PRIMIT DE PRIMA OARA.pOT ZICE K LA 3LUNI A STAT AKASA CU MAMAIA IAR EU AM FOST LA MARE.SUZETA O TINE CAND O ADORM ATAT
vioricamunteanu
Postat pe 2 Ianuarie 2008 17:05
si eu am inceput cu lapte praf de la 5 saptamani cand am facut mastita si am ajuns la spital cu febra 39 cu 9 ..dar l-a acceptat. Saracuta Alexia..mi-e mila de ea....mai ai putin si o sa poti sa-i dai fructe si poate atunci iti va fi mai usor..zic si eu...eu i-am dat lui Andrei de la 4 luni o masa de fructe si asa am mai avut lapte pentru urmatoarea masa....sper sa rezolvati aceasta problema !
sdanutza
Postat pe 2 Ianuarie 2008 20:42
va multumesc fetelor ptr sfaturi, am lasat-o putin sa flamanzeasca (zic eu, k nu am puterea asta dar...) si a acceptat intradevar rugata, a supt azi doua biberoane, sper sa accepte in continuare
IUBYLOW nu am cum sa-i dau cu lingurita, ai putea sa-i dai 150 ml cu lingurita? nu cred si apoi si rabdarea... si oricum trebuie la bibe, ptr k laptic nu mai e, a intercat vacuta :))))
va pup
danielatul
Postat pe 2 Ianuarie 2008 21:56
Salut.Nu este nimeni la cafea?Ati vazut ce zapada este afara?(ma refer la Bucuresti, nu stiu cum este in alta parte) este super.Cred ca o sa iesim mai tarziu cu pitica afara, sa vedem cum reactioneaza.S-a uitat putin pe geam si era tare mirata...Sa-i facem cateva poze in zapada...
Chira s-a culcat aseara la 12.10 si s-a trezit la 10.30.Nu pot sa cred ca s-a culcat asa devreme si nu s-a mai trezit.Mai sunt zile cand se culca pe la 11-12, dar dupa 30 min-1 h se trezea si mai statea 1h.A mai scancit putin spre dimineata, dar atat, nu ne-am trezit, dormeam in continuare.Ne deranjeaza dintisorii.Nu vor sa iasa odata sa nu ne mai doara.
chira
Postat pe 3 Ianuarie 2008 11:07
Eu sunt la a treia cafea :p Este incredibil ce se intampla afara!!!!! Nu am mai vazut asa ninsoare din copilarie. Bine ca se pot bucura si cei mici acum de saniuta. :)
AndraMicu_delly
Postat pe 3 Ianuarie 2008 12:08
Fetelor, am o intrebare.Ce smantana si iaurt mananca bebeii vostr?.Chira face acum 8 luni.Iaurt ii dau de la ZUZU, 0.1%, dar au numai cutie mare si nu-mi place, iar smantana zilele astea , de sarbatori, am incercat sa caut una vegetala, dar nu am prea gasit nimic.Dr.Chirei mi-a spus ca exista una vegetala , pe care o cumpara din Metro, dar nu stia cum se cheama, dar am fost si nu am gasit nimic.Poate imi spuneti si mie.
Pupici.
chira
Postat pe 3 Ianuarie 2008 12:36
buna
eu ii dau fetitei me danonini si casa buna. ii place fr. mult. smantana nu i-am dat.

lady_dy19
Postat pe 3 Ianuarie 2008 13:18
iulia mananca un singur iaurt si acela este danonino, smantana nu papa si nici branza...sia re 10 lunite pe 12, poate iii vor place mai tarziu
pericol21
Postat pe 3 Ianuarie 2008 14:55
Multumesc fetelor. Mi-a zis dr. ca pot sa-i dau mamaliguta cu branza si smantana.Iar iaurt , tot la danonino ma gandisem si eu sa-i dau, dar am zis sa vad ce mananca bebeii vostri.
chira
Postat pe 3 Ianuarie 2008 15:25
noua cred ca ne ies premolarii si suntem terminate, n-am timp nici de un dus fara ea.. va pupam si mai vorbim poate ne vo, linisti intr-un final
pericol21
Postat pe 4 Ianuarie 2008 22:44
Salutare fetelor:)...sunt lidia,sunt consultant de nutritie la herbalife.inca nu sunt mamica,dar am o nepotica de 7 luni pe care o ador.Daca pot ajuta pe cineva cu un sfat sau cu un program de nutritie....imi puteti scrie oricand pe adresa nutritie_naturista@gmail.com.Eu consum produsele de un an de zile.am un rezultat de -32 de kg si ma simt super ok:)....da rezultate daca e tinut programul cum trebuie.va pupic si numai bine si la bebelasii vostri:)sunt niste dulci
lidia
silviamariana38
Postat pe 5 Ianuarie 2008 11:35
buna fetelor..nu cred ca este nimeni la cafea la ora asta...dar de-abia acum a adormit Andrei si am timp sa stau la calculator....e bine de cei care stau in Bucuresti si ma refer aici la cei mici pentru ca au zapada din plin...noi avem dar foarte putina si oricum Andrei nu prea stie ce e aia !Va pup !
sdanutza
Postat pe 5 Ianuarie 2008 16:19
Buna...Abia acum am reusit sa intru si eu putin .Am avut probleme cu calculatorul.Ne-am cumparat altul de Craciun si de atunci se tot chinuie sotul sa-l puna la punct, mai ales cu sarbatorile, nu prea a avut timp.Iar de ieri am avut probleme cu internetul.A reusit sa termine si a si plecat putin.Iar Chira doarme.Asa ca profit.Ce faceti?Ce fa fac prichindeii?
chira
Postat pe 5 Ianuarie 2008 17:52
buna lidia, cat ai tinut tratamentul cu herbal life ca sa scapi de acele 32 kg, eu pe 12 fac o luna de cand il tin si deja se vad rezultate super, crezi ca poti sa imi dai mai multe informatii depree tine, kg, inaltime
pericol21
Postat pe 5 Ianuarie 2008 18:12
buna ,ligia tot eu te deranjez, am o prietena in bucuresti care vrea sa slabeasca cu herbal life dar un consultant ia recomandat un program de vre-o 7 mil de lei si nu are atatia, eu urmez un program care ma costa in jur de 4 mil200, ar vrea si ea sa vb cu cineva in legatura cu asa ceva... id-ul ei de mess alexandraciobanu06
pericol21
Postat pe 5 Ianuarie 2008 19:10
ok...o sa iau legatura cu ea:*...e cam mult un program asa d emare pt inceput....eu zic sa mearga pe programul de baza care e undeva la 215 ron.dar o sa vb cu ea si o sa vad ce probleme are ...poate reusesc sa o ajut cu un sfat.te pup.lidia_25m e id-ul meu
silviamariana38
Postat pe 5 Ianuarie 2008 20:38
Buna fetelor am intrat si eu putin nu prea mai avem timp pentru ca ne dau dintisorii avem deja doi si mergem singure dar mami trebuie sa stea tot in spatele meu sa nu cad.
cat despre slabit noi incercam ceva mai ieftin CURA DE SLABIT DOCTOR IONUT MORARU a incercat un vecin si a functionat eu nu am de slabit decat 7 kg .Spuneti ce parere aveti despre asta
georgeta_claudia2000
Postat pe 5 Ianuarie 2008 22:07
buna dimineata fetelor...ce faceti???
eu acum ma pun sa-i dau papica lui Andrei...mai vb cand termin..sper ca pana ma intorc sa ma asteptati cu un ceai ! va pup !
sdanutza
Postat pe 6 Ianuarie 2008 11:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doriti hainute bebe super ieftine? 1 De la: Bianca291 2 Mai 2009 20:56
SET SCOALA NENUCO 1 De la: XEMONIA 3 Decembrie 2009 23:22
Vand Carucior ICOO Targo Country - Olive Mars Attack 2 De la: kidz001484 27 Iunie 2009 16:35
Vand pompa san electronica PHILIPS AVENT ISIS iQ UNO 4 De la: clddumitrescu 21 Iunie 2010 00:04
Salina artificiala Timisoara SUSESI 1 De la: office_salinasusesi_ro 10 Februarie 2010 20:24
Setari Cookie-uri