ce facem cu vaccinul BCG si incurand si urmatoarele...

buna maicilor si burticilor!!!! mamici ce ati nascut de curand ce ne facem k nu sunt vaccinati bebici (BCG) si in curand nici vaccinul de 2 luni nu o sa mai fie pe stoc ... nu stiu ce sa zic..statul asta de kkt, in loc sa isi ocroteasca viitorul populatiei il distrug. copii astia nu au gresit cu nimic tari si totusi sunt pedepsiti pentru greselile ~ noastre,, oare dc nu importa alt vaccin dac tot al nostru nu e bun si nici la cantacuzino nu au de gand sa-i dea licenta sa fabrice iar !!!
cimuca_lumi
Postat pe 23 Martie 2010 17:08
Eu despre bcg nu ma mai stresez, cat despre celelate vaccinuri, pui niste banuti deoparte pentru bebe si le faci pe cele cumparate, sunt si mai bune (fara efecte secundare) si cu mai multe radacini , pt mai multe imunizari..
Despre bcg nu pot sa-ti spun decat ca desi la noi e inca un vaccin obligatoriu, rata tuberculozei in romania e inca foarte mare fata de alte tari din europa, de unde concluzia ca acest mare institut cantacuzino oricum nu facea un vaccin bun.. macar acum stim ce avem de facut, si anume sa dam bani daca vrem sa avem bebelusii ok... eu vroiam sa il fac pe asta cu bani la 2 luni si nu stiam cum sa-mi conving sotul, asa ca zic merci ca cel gratis nu se mai gaseste. si asta nu pt ca mi-as permite, ci pentru ca prefer sa mamanc eu mai putin si sa-i dau bebeului ce e mai bun...
valentina_tomita
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:57
cimuca ...cate clase ai? la tine in scoala nu s-a invatat treaba asta cu un i sau 2 de ii...ai cel putin 10greseli.
kidz007945
Postat pe 3 Mai 2010 23:40
Shit happends...;)

Viteza asta....
ses
Postat pe 4 Mai 2010 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mamici din brasov 6 De la: hainebebecopii 12 Decembrie 2010 21:10
AFTER SCHOOL CLUBUL ISTETILOR DIN CONSTANTA 1 De la: kidz001127 7 Iunie 2009 10:40
vand carucior si scoica auto 1 De la: lupu7 2 August 2009 15:59
Cum inveti bebelusul sa stea pe oala? 7 De la: zambila 21 Decembrie 2010 13:12
Copii nascuti in ianuarie.... 5 De la: kidz003337 19 Ianuarie 2010 17:28
Setari Cookie-uri