Cafeneaua forumului

Nu mai stu exact, dar cam 10 kg, si nu am tinut decat 1 luna si jumat, doua maxim,daca imi aduc bine aminte.Dar cumnatul meu a slabit vreo 7-8 kg intr-o luna, in conditiile in care mananca. Mai ales noaptea.
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 11:13
multumesc fetelor pt raspuns.asa o mai scot si eu, pana la tatal meu acasa, dar sta la 1 bloc, asa ca nu prea mergem mult, dar mai mergem la cumparaturi cu tati cu masina si mai iesim si noi , ori de cate ori avem ocazia
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 11:16
Bun venit fetelor noi.Sper sa vb cat mai mult
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 11:17
buna, am 31 de ani si puiul meu mic 3 luni, imi plac discutiile voastre
danielatul
Postat pe 20 Decembrie 2007 11:50
bine ai venit danielatul.suntem de aceeasi varsta.scump puiul tau
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 11:55
buna dana, ce faceti, eu invat cu calc deschis sa vad ce este nou pe aiic, pipici la toti bebei si mamicile
pericol21
Postat pe 20 Decembrie 2007 12:01
danielatul si pericol21, voi intrati si pe forumul mami?intru si eu , dar mai rar, e prea multa lume, acolo sunt cu mari76, dinainte sa nasc
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 12:19
da, intram si eu si daniela, dar pe mine deja ma enerveza sunt prea multe, se iau la cearta si am gasit site-ul asta si cred ca voi sta aici
pericol21
Postat pe 20 Decembrie 2007 12:32
fetelor, este cineva din Bucuresti, zona Mall Vitan?
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 13:04
am vazut ca nu prea este nimeni din Bucuresti!
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 13:07
Eu sunt din Bucuresti. :)
AndraMicu_delly
Postat pe 20 Decembrie 2007 15:02
Buna.In ce zona stai in Bucuresti?
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 16:43
fetelor. nu mai ziceti niciuna nimic
pericol21
Postat pe 20 Decembrie 2007 17:35
da chira, am fost pe mami.ro, si inca mai intru, e frumos si acolo, am milte prietene adevarate, dar si-a cam bagat coada o nesimtita, doua si...... asta e, orice padure are uscaturile ei
danielatul
Postat pe 20 Decembrie 2007 18:40
salutare.sunt cornelia din cluj si am o fetita de 6 luni jumate.......ma bucur sa va cunosc.
danielatul........am aflat de forumul acesta de la samier....am devenit prietene de pe forumul ....mami.....
va pupik
cocolici
Postat pe 20 Decembrie 2007 19:47
cum a fost la plimbare, dana?
pericol21
Postat pe 20 Decembrie 2007 19:48
salut,ma primiti si pe mine? ii multumesc la daniela pentru ca mi-a spus de forum si de ajutorul acordat.Ne mutam incet de la mami aici ,eu am un bebe de 5 luni foarte scump si dragalas,va pup noapte buna
DianaDaniela
Postat pe 20 Decembrie 2007 20:51
Buna sunt georgeta va rog spunetimi si mie ceva despre cura cu herbal daca da rezultate si ce regim alimentar trebuie sa tii eu am o fetita de 9 luni si pe parcursul sarcinii am pus 23 de kg acum mai am 7 in plus si nu stiu cum sa le dau jos va rog sa imi spuneti si mie.
georgeta_claudia2000
Postat pe 20 Decembrie 2007 21:21
eu am pus 30 si ceva de kg si mai am de dat vre-o 20 , vreau sa fiu cun am fost; sa sti ca cura cu herbal life isi face deja efectul si au trecut deja 9 zile, trebuie multa rabdare; iti voi spune maine, cum se tine ca acum impodobim bradul.. va pup si nopate buna
pericol21
Postat pe 20 Decembrie 2007 22:43
cocolici ma bucur k esti si tu cu noi aici,
samier ptr putin,
ana (pericol21) alexia nu a mers afara decat pana la masina si imediat in scara
maine santem programate la cercei in urechi, ni-i pune dr pediatru
noapte buna tuturor!!!
danielatul
Postat pe 20 Decembrie 2007 23:46
Buna dimineata! noi ne-am trezit devreme si am avut o noapte tare agitata se pare ca iar avem rosu in gat nu stiu ce sa ne mai facem cred ca o sa incerc sa nu o mai scot deloc afara desi nici asta nu cred ca e bine .Daria are 9 luni si de pe la 6 luni avem probleme si cu somnul si cu gatul .Cam o data pe luna face rosu in gat iar cateva nopti sunt cosmsr adevarat nu stiu ce sa mai fac .Cand nu e racita e agitata din cauza dintilor caci inca nu are niciunul si doctorul a zis ca din cauza asta este agitata.Pana la 6 luni dormea toata noaptea se trezea la 7 dimineata manca iar dupa aceea somn pana la 9 acum nu a mai avut o noapte sa nu se trezeasca de cel putin 4 ori dea ceai ii pun suzeta si adoarme la loc.ASA ca la ora asta eu sunt deja la a doua cafea .Voi ati baut cafeaua?
georgeta_claudia2000
Postat pe 21 Decembrie 2007 08:36
pericol21 fetita ta cum doarme si mai ales cum mananca pentru ca noi si la capitolul asta suntem praf.Daria are 75 de cm si numai 7500 gr.spre deosebire de baiat COSMIN mananca foarte putin dar doctorul spune ca arata destul de bine.Azi ma duc iar cu ea sa vad ce are .Pentru noptile agitate mi-a recomandat romergan i-am dat 7 zile si a fost mai linistita dar imi e frica sa ii mai dau desi doctorul a zis sa ii dau in continuare.Dati-mi si mie un sfat ca nu stiu ce sa mai fac desi mai am un baietel de aproape 9 ani cu el nu am prea avut probleme .MERSI!
georgeta_claudia2000
Postat pe 21 Decembrie 2007 08:43
neata fetelor
danielatul.....va tin pumnii sa nu planga la pusul cerceilor...alexia mea a plans foarte tare pe momnent dar apoi a fost ok.
in legatura cu scosul bebeilor afara..eo o scot cam o ora cand nu-i ft ft frig si nu bate vantul tare.
claudia.......si fetita mea se trezeste mai nou noaptea la 2, la 4, la 6, apoi la 8......dar mananca un pic daca mananca .apoi adoarme...atata numai ca se trezeste.nici ei nu i-au iesit dintisorii....poate deasta sunt agiitati. a mea desi are 6 luni si un pic rare au fost noptile in care sa nu ma trezeasca.cred ca vreo 3 nopti sau 4 au fost cele in care a dormit de la 11---12 pana dimineata la 8.
eu mai am o problema........nu se culca niciodata inainte de 11 sau 12 noaptea....dar ce sa fac?....asta e......
cocolici
Postat pe 21 Decembrie 2007 09:00
buna dimineata fetelor,buna georgeta-fetita mea se trezeste in jur de ora 9, rontaie cate un biscuitel , papa un iaurt sau cereale pana pe la pranz, dupa somn o ora. iar dupa ce se trezeste pap mancare facuta de mami, aproape orice si lap[te papa dupa ora 6 , se culca tarziu, iar in perioada asta este mai agitata din cauza dintilor, dar la ultimul laptic ii pun o doza de nurofe, am evitat sa-i dau romergan pt ca mie frica sa nu creeze dependenta, are 10 kg de vre-o cateva luni, si suzeta este doar o jucarie, daca te mai pot ajuta cu altceva sa imi spui
pericol21
Postat pe 21 Decembrie 2007 09:14
Buna dimineata.ne-am trezit si noi, putin plangacioase, in dimineata asta, dar am mancat si acum ne jucam.Toata noaptea am cam fost agitate, ne-am trezit de 3 ori, dar ne-am culcat la loc, nu deschideam ochii, doar mami se scula din pat sa vada ce fac, ca eu ganguream , dar cu ochii inchisi...De la 4.30 pana la 5.30 nu am dormit dar am fost cuminti in patut, aveam chef de joaca..., dar am stat cu lumina stinsa si am adormit la loc...

danielatul, bafta la pus cerceii, sper sa nu planga prea mult, noi ne-am pus cerceii la 2 luni si o saptamana si am plans mai mult ca la vaccinul de la 2 luni,dar ne-a trecut repede...Si i-am dat pe la urechiuse cu crema de galbenele de 2-3 ori pe zi, cam vreo 2-3 saptamani, si nu a patit nimic...

astazi avem multa treaba, vrem sa mergem si la cumparaturi...,sa vedem daca ne ia tati, ca spune ca este aglomerat si sa nu stam prea mult cu pitica dupa noi..., vrem sa facem si bradul, avem si de calcat...Ne bucuram ca de azi sta tati acasa, dar mai are si el de facut nste drumuri, asa ca nici azi nu vom profita prea mult de el...

Bun venit celor noi.
chira
Postat pe 21 Decembrie 2007 09:20
cocolici, aceeasi problema o am si eu.Chira nu se culca inainte de 12 noaptea, are chef de joaca.Chiar daca nu o baga nimeni in seama, sta doar cu veioza aprinsa,se joaca singura.Asa a fost de la inceput...Si am incercat sa o trezesc ziua, sa nu mai dorma, dar tot degeaba, cand ii este somn,incepe sa maraie si atunci adoarme. nu am cum s-o tin treaza...Si dr. ei a spus ca nu am ce sa-i fac, ca o sa se regleze singura...In schimb pitica mea nu se scoala inainte de 10 , decat rar...Sunt multumita ca macar seara nu plange,este f.vesela,tipa (de bucurie) cat poate si iti dai seama cum se aude,fiind liniste...
chira
Postat pe 21 Decembrie 2007 09:47
nici nu se va ingrasa dac noptile vor continua asa si daca nu mananca, eu i-am facut program, ca la un moment dat vazand ca-i fac pe plac imi dadea cu mana peste castron, ca nu vrea si i-am mai dat cand a vrut si nu mai faci facut fite
pericol21
Postat pe 21 Decembrie 2007 10:04
MERSI DE SFATURI TOCMAI AM VENIT DE LA DOCTOR SI MI-A ZIS CA NU ARE NIMIC IN GAT SI CA E NORMAL CA IN PERIOADA ASTA SA II CURGA NASUCUL MAI MULT . IAR PENTRU POFTA DE MANCARE SI PENTRU SOMN MI-A DAT PERITOL . AM UITAT SA SPUN CA NU A FOST ASA MOFTUROASA SI MINCA CHIAR ORICE DAR DE VREO LUNA SI CEVA ESTE ASA DOCTORUL ZICE CA DIN CAUZA DINTILOR CARE NU MAI APAR SI POT APAREA MAI MULTI ODATA.CAND ERA MAI MICUTA 6-7 LUNI MANCAAPROAPE TOTUL CU LINGURITA SI BIBERONUL NUMAI DIMINEATA ACUM E INVERS SUNT NEVOITA SA II DAU MAI MULT CU BIBERONUL CA SA MANANCE CEVA BA CHIAR O MAI PACALESC CU BIBERONUL SI II MAI DAU CU LINGURITA
georgeta_claudia2000
Postat pe 21 Decembrie 2007 13:06
asa face si iulia cand ii dau dinti, noua ne-au iesit 4 dinti sus in cateva zile, nu mai insista cu mancarea, dar bagaiii lapte cu biberonul cat mai des si ceai sa aiaba lichide sa nu se deshidrateze de la cacuta, iulia cred ca face si de 6 ori pe zi cand e vorba de dinti, stai linistita,, eu asa ii fac iuliei si toat lumea este multumita... mai ales ea
pericol21
Postat pe 21 Decembrie 2007 15:00
salut mamici si bebici, nu am pus cerceii astazi ptr k dr si-a cerut scuze k a intervenit ceva urgent si trebuie sa plece, asa k ne-a pasat ptr luni.
si alexia se culca tot dupa 12 noaptea
COCOLICI, la cate luni i-ai pus cesceii alexiei?
danielatul
Postat pe 21 Decembrie 2007 17:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bb-ei nascuti in noembrie..la mai mult.... 45 De la: office_salinasusesi_ro 5 Iunie 2010 19:31
Hainute si jucarii pentru Paste 1 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:25
Premergatoare ieftine si de calitate excelenta 1 De la: alexandra 23 Octombrie 2009 21:54
Hainutze noi, de firma, pt piticei, aduse din SUA, sezon toamna-iarna 4 De la: Creatza 2 Octombrie 2008 16:48
Mami vinde tot: carucior, tricicleta, marsupiu, hainute, sterilizator, cadita, etc! 2 De la: madubody 25 Iunie 2013 15:22
Setari Cookie-uri