indiferenta la barbati

De la: tutankhamon, la data 2010-06-14 21:40:41adevarul e ca doare foarte tare indiferenta atunci cand vrei sa ai fizic o persoana si acea persoana nu este interesata de tine....si mai mult am observat ca barbatii sunt mai afectati cand o femeie nu le cedeaza si e indiferenta la avansurile lor...li se pune asaaa..o pata pe creierasi si nu mai vad alta femeie, decat pe aia...ca si chestia aia cu fructul oprit...cu cat e mai interzis, cu atat il vrei mai tare...

femeile, pe de alta parte, sunt mai practice...nu ma vrei? pa! mai gasesc eu carnaciori si pe alte meleaguri...
Pai daca li se pune nu..Si insista inseamna ca sunt obsedati si sunt bolnavi mintal....sexul este pt animale,,,.....Apoi un barbat cu bun simt,respecta principiile femeii.Nu insista ....Daca femeia nu vrea sa aiba dea face cu el,,pt ca nu are caracter si nu vrea nici un viitor cu el....Dar sunt din aia care nu au ce fac,,,,bolnavi mintal..pt ca un barbat inteligent,,ar intelege un refuz si nu lar lua ca pe o provocare....unii nemernici de barbati ne vad pe noi femeile ca pe niste papusi golfrabile...si nu ii intereseaza paererea noastra...lor sa le fie bine...sunt niste nemernici aia care gandesc asa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 23:18
IRINO,sexul e doar pentru animale,atunci chiar pacat,tu cum ai aparut pe lumea asta,parintii tai nu au facut sex
scrichy
Postat pe 14 Iunie 2010 23:33
De la: scrichy, la data 2010-06-14 23:33:02IRINO,sexul e doar pentru animale,atunci chiar pacat,tu cum ai aparut pe lumea asta,parintii tai nu au facut sex
Pai da,dar parintii mei erau casatoriti atunci cand mpau facut pe mine...Nu sunt copil din flori...Dar asa isi dorea taticul un copil..Dar dupa ce ma avut pe mine,,,nu a mai vrut niciunul...Ca asa plangeam,,,de mica..Si nu ii lasam sa faca ce vor ei le cantam la simfoniii...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 23:36
TUTH ea s-a referit ca sexul e pentru animale,probabil ca e facuta dupa alta metoda de exaterestri,apropo taticul tau avea dreptate,il cred
scrichy
Postat pe 14 Iunie 2010 23:42
scriule..acuma depinde si de animale.....
tutankhamon
Postat pe 15 Iunie 2010 00:01
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-12 22:24:43 Multe se plang..Ca uite am fost fata mare..adica virgina si tot nu ma respecta barbatul...Pai normal ca nu te respecta,,daca nu ai pus batul pe el..Daca nu esti hotarata si esti supusa si lasi sa te joace asa cum vor muschii lui..Normal ca de asta nu da 2 bani pe tine..Multe femei asteapta bun simt de la barbati...Dar ala s-a pierdut de mult...Daca femeia nu este hotarata si barbatul o castiga asa usor..De asta nici nu o apreciaza...Pt ca si un lucru,daca il poti avea usor,,ajungi sa te saturi usor de el si doresti altceva....Dar cu cat obtii un lucru mai greu,,cu atata simti ca iti place mai mult si ca casatoria sa fie trainica,,,trebuie sa fie Dumnezeu..Pt ca intr-o casatorie mai sunt si necazuri si avem nevoie de Dumnezeu ca sa iesim din ele


tu ai pus biciul pe vreun barbat pana acum?
cricat
Postat pe 15 Iunie 2010 08:28
scuze!!!! batul........
cricat
Postat pe 15 Iunie 2010 08:29
De la: cricat2002, la data 2010-06-15 08:28:48
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-12 22:24:43 Multe se plang..Ca uite am fost fata mare..adica virgina si tot nu ma respecta barbatul...Pai normal ca nu te respecta,,daca nu ai pus batul pe el..Daca nu esti hotarata si esti supusa si lasi sa te joace asa cum vor muschii lui..Normal ca de asta nu da 2 bani pe tine..Multe femei asteapta bun simt de la barbati...Dar ala s-a pierdut de mult...Daca femeia nu este hotarata si barbatul o castiga asa usor..De asta nici nu o apreciaza...Pt ca si un lucru,daca il poti avea usor,,ajungi sa te saturi usor de el si doresti altceva....Dar cu cat obtii un lucru mai greu,,cu atata simti ca iti place mai mult si ca casatoria sa fie trainica,,,trebuie sa fie Dumnezeu..Pt ca intr-o casatorie mai sunt si necazuri si avem nevoie de Dumnezeu ca sa iesim din ele


tu ai pus biciul pe vreun barbat pana acum?
Normal ca am pus batul pe ei...Dar barbatii pe mine ma respecta...Eu nu fac sex cu nici un barbat pana ma casatoresc..eu nu mint,,,muncesc,,,nu profit de pe nimeni...Normal ca Dumnezeu imi da energia necesara ca sa ma impun,ca nici de pe mine altii sa nu profite si imi da argumente ca sa ii pun in banca lor...Pt ca ca sa poti fii exigenta cu altii,mai ales cu barbatii,,tu ca femeie trebuie sa fii mai intai exigenta cu tine...Ca barbatii sa te respecte...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 12:50
Daca femeia nu face nici ea rau la altii,,normal ca Dumnezeu o ajuta sa se impuna...Pt ca majoritatea femeilor se iau dupa barbati,si fac si ele rele...NORMAL ca barbatii nu le respecta...Pt ca ispitele sunt chiar prin oamenii de langa tine....Daca te iei dupa ei,,,va faceti rau unii la altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 12:53
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-15 12:50:35
De la: cricat2002, la data 2010-06-15 08:28:48
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-12 22:24:43 Multe se plang..Ca uite am fost fata mare..adica virgina si tot nu ma respecta barbatul...Pai normal ca nu te respecta,,daca nu ai pus batul pe el..Daca nu esti hotarata si esti supusa si lasi sa te joace asa cum vor muschii lui..Normal ca de asta nu da 2 bani pe tine..Multe femei asteapta bun simt de la barbati...Dar ala s-a pierdut de mult...Daca femeia nu este hotarata si barbatul o castiga asa usor..De asta nici nu o apreciaza...Pt ca si un lucru,daca il poti avea usor,,ajungi sa te saturi usor de el si doresti altceva....Dar cu cat obtii un lucru mai greu,,cu atata simti ca iti place mai mult si ca casatoria sa fie trainica,,,trebuie sa fie Dumnezeu..Pt ca intr-o casatorie mai sunt si necazuri si avem nevoie de Dumnezeu ca sa iesim din ele


tu ai pus biciul pe vreun barbat pana acum?
Normal ca am pus batul pe ei...Dar barbatii pe mine ma respecta...Eu nu fac sex cu nici un barbat pana ma casatoresc..eu nu mint,,,muncesc,,,nu profit de pe nimeni...Normal ca Dumnezeu imi da energia necesara ca sa ma impun,ca nici de pe mine altii sa nu profite si imi da argumente ca sa ii pun in banca lor...Pt ca ca sa poti fii exigenta cu altii,mai ales cu barbatii,,tu ca femeie trebuie sa fii mai intai exigenta cu tine...Ca barbatii sa te respecte...
Eu si in strainatate,,pun batul pe barbat..Dar la figurat...Ii pun in banca lor,prin cuvant...Dar ca sa asculte de cuvantul tau,,in primul rand un om,,mai ales un barbat trebuie sa te respecte...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 12:55
Bre irino, vezi ca din cauza respectului au pierit si donozaurii, nene
anakin
Postat pe 15 Iunie 2010 13:48
De la: anakin, la data 2010-06-15 13:48:21Bre irino, vezi ca din cauza respectului au pierit si donozaurii, nene
nu mai spune
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 14:26
"Multe se plang..Ca uite am fost fata mare..adica virgina si tot nu ma respecta barbatul...Pai normal ca nu te respecta,,daca nu ai pus batul pe el..Daca nu esti hotarata si esti supusa si lasi sa te joace asa cum vor muschii lui..Normal ca de asta nu da 2 bani pe tine"


Irina... cele ca tine care-si striga independenta si forta in gura mare, si-o iau cel mai rau!
Morena29
Postat pe 15 Iunie 2010 14:33
bau
Postat pe 15 Iunie 2010 14:39
De la: Morena29, la data 2010-06-15 14:33:26"Multe se plang..Ca uite am fost fata mare..adica virgina si tot nu ma respecta barbatul...Pai normal ca nu te respecta,,daca nu ai pus batul pe el..Daca nu esti hotarata si esti supusa si lasi sa te joace asa cum vor muschii lui..Normal ca de asta nu da 2 bani pe tine"


Irina... cele ca tine care-si striga independenta si forta in gura mare, si-o iau cel mai rau!
Aici nu este vorba despre independenta...Ci ca femeia vrea sa fie respectata de barbat...Cat despre independenta,,nu ai cum sa fii independenta daca ai un barbat si copiii..trebuie respect fata de femeie.Chestia cu independenta este atunci cand nu esti casatorita si nu ai amanti ca sa te intretina...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 14:47
O femeie poate fii independenta,,sau un barbat poate fii independent..Daca esti singur..Atunci poti sa faci ce vor muschii tai.Dar din moment ce ai acceptat pe cineva in viata ta...Nu mai poti fii independent,,sau independenta sa faci ceea ce vrei tu fara sa tii cont si de parerile celuilalt....Din moment ce convetuiesti cu cineva,,,trebuie comunicare si sa faceti lucruri care face placere la amadoi...Sa fiti pe aceasi lungime de unda...De asta inainte ca barbatul si femeia sa intre intro relatie..Trebuie mai intai sa se cunoasca bine,sa se impreteneasca....Nu sa te indragostesti de cineva care nu ai nimic in comun..Nu aveti despre ce discuta..Si sa va intelegeti doar in pat...Patul nu este totul....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 14:52
Ca si cum eu...Mas incurca cu un imbecil..Care habar nu are cum il cheama..Si nu sia batut capul ca sa invete ceva in viata asta...Ce poti discuta cu un asemenea barbat..Normal ca ne-am certa toata ziua...Si apoi si eu ca femeie vreau sa ma simt in largul meu,,sa discut despre ce imi place...pt ca sexul nu este totul..Dupa un timp,,,nu mai este chiar atata de importat sexul....Cat ramane important respectul,,sa ai ce discuta cu persoana de langga tine....Daca esti o fata citita,,sa iti iei un barbat citit...Ca sa aveti ce discuta...dar daca barbatul este un imbecil,,,si nu ai ce discuta cu el...Pt ca habar nu are nici pe lume traieste..Ce poti discuta cu un asemenea barbat....De asta trebuie comunicare si sa cunosti bine persoana inainte sa fiti prieteni,,,un timp sa va cunoasteti....Pt ca un barbat care vrea ceva serios,,,tine cont de anumite lucruri..Nu pune sexul pe primul plan..Numai barbatii si femeile imbecile.pun sexul pe primul plan
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 14:58
nu o scoti la capat cu tine....
cricat
Postat pe 17 Iunie 2010 22:36
Lasa mai Irino, ca tu ziceai ca-l trimiti la munca, asa ca n-o sa mai ai timp de discutii.
Si-apoi daca incepi tu cu ale tale, o sa-ti astupe el repede gura cu ceva.
AMELYY
Postat pe 17 Iunie 2010 22:43
nuti_vio
Postat pe 17 Iunie 2010 22:47
De la: AMELYY, la data 2010-06-17 22:43:31Lasa mai Irino, ca tu ziceai ca-l trimiti la munca, asa ca n-o sa mai ai timp de discutii.
Si-apoi daca incepi tu cu ale tale, o sa-ti astupe el repede gura cu ceva.
Da daca iti iei vreun roman..Ala nu stie multe...Daca nu faci ce zice el,,te mai si loveste..SUNT agresivi si prosti crescuti...eu nu merit un asemenea specimen prost crescut...sunt o fata prea buna si simtita ca sa imi iau un prostalan...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iunie 2010 23:11


Doamne, ce greseala enorma, citisem smintita.
AMELYY
Postat pe 18 Iunie 2010 00:04
simti tu ca te trateaza cu indiferenta?...poate nu-l mai interesezi sau poate ca nu l-ai interesat niciodata,asa ca da-l d.... e lumea plina de barbati..si apropo cand cineva te trateaza cu indiferenta,zambeste-i ,sa nu vada cat de mult te doare!..va merge sigur
matix1
Postat pe 19 Iunie 2010 13:40
fleurdelis
Postat pe 19 Iunie 2010 18:32
De la: quasaria, la data 2010-06-13 21:49:39fals - barbatii nu UITA mai repede, nici nu se vindeca mai repede de inima albastra - si nici nu-si ling mai repede ranile, din contra.
Diferenta consta doar in faptul ca unele relatii sint vazute de barbat ca experiment si atit, iar de femeie ca o garantie pentru mai mult. Si cea care greseste e femeia...
E chestiune de asteptari.

In rest, cind sint sentimente de ambele parti, barbatii sint de obicei cei fragili. Nu femeile.

foarte frumos si adevarat! poate intrun final, se va trezi la realitate si luptatoarea, cred ca si-a luato rau de tot daca a ajuns sa imprastie cu noroi pe toti barbatii; problema ei este ca da dovada de o femeie ofticata, cred ca a pierdut destul de mult din cauza unui barbat dar asta nu inseamna ca are dreptul sa denigreze barbatul si in special, sa generalizeze!
tymbark
Postat pe 24 Iunie 2010 19:09
Cred ca depinde foarte mult de educatia partenerilor,de caracter,de ce au in comun cei doi...Daca l-ai luat numai pentru ca e bun la pat-asta ai...Dupa o vreme atractia fizica dispare,intervine monotonia.Depinde de ambii parteneri reusita cuplului si poate o aventura extraconjugala pastreaza flacara aprinsa.Banuiesc...Tare mi-e drag sa vad cupluri care dureaza de cinzeci-saizeci de ani tinandu-se de mana...Ei au trait in alte vremuri si poate tentatiile si influenta media n-au fost asa de mari.Oare noi cum o sa fim?
ancadetroit
Postat pe 25 Iunie 2010 12:47
Si la noi a fost totul roz la inceput, dar cu timpul doar problemele unuia sunt mai importante, ale lui, si mereu trebuie ca amandoi sa gasim rezolvare , pe cand la mine, singura trebuie sa ma descurc in a le gasi o rezolvare, sau problema timpului liber,eu spre exemplu nu prea am din cauza serviciului, nu pot renunta la el in vremurile acestea, pe cand el... are deoarece lucreaza in ture, si mjulte altele...( le-am enumerat doar pe acelea care se pot spune)
In concluzie , doar lui sa-i fie bine, tu ...
marianamamaruta
Postat pe 25 Iunie 2010 15:45
De la: marianamamaruta, la data 2010-06-12 18:54:41de ce doare mai tare indiferenta la femei , decat la barbati?
dintr- o dragoste puternica, se naste imediat indiferenta?va rog ajutati-ma sa gasesc niste raspunsuri.


Nu am inteles despre ce tip de indiferenta vorbesti.
Daca este vorba de indiferenta care urmeaza dupa ce tu ai reprosat barbatului ca
te-a inselat, sigur ca da, este o indiferenta dureroasa , bolnavicioasa , care te poate marca foarte tare si atunci este nevoie sa iti iei metode de precautie pentru a nu generaliza si a aplica asupra tuturor barbatilor stigmatul ignorantei.

Daca este vorba de indiferenta ,pentru ca nu te suna, este tot pentru un semn de intrebare pe care chiar tu l-ai ridicat .

Barbatul se intreaba daca tu esti muntele pe care el trebuie sa urce sau altfel :diamantul mult visat.
Se prea poate ca raspunsul sa vina negativ ,se prea poate pozitiv ,dar nu ai rabdarea necesara sa iti comunice la ce rezultat a ajuns cu gandirea lui .
Trebuie sa intelegem ca barbatii gandesc totusi diferit ,sunt o alta ramificare a speciei,asa cum nu poti sa pretinzi unui copil sau unui strain sa gandeasca intocmai ca tine , nici jumatatii tale nu ii poti cere totul dintr-o data.

Inarmeaza-te cu rabdare daca mai merita cumva acest lucru,desi nu cred deloc ca merita sa te ostenesti si sa astepti telefoanele lui. Comunica foarte deschis fara ocolisuri cu el asa cum ai discuta cu mine intr-o zi la o cafea si sigur se vor clarifica niste lucruri... vei merge in bine sau in rau cu el , dar in nici un caz nu vei mai sta in incertitudinea care ,se vede , te apasa atat de tare.
marilena_71
marilena71
Postat pe 29 Iunie 2010 11:53
De la: tymbark, la data 2010-06-24 19:09:30
De la: quasaria, la data 2010-06-13 21:49:39fals - barbatii nu UITA mai repede, nici nu se vindeca mai repede de inima albastra - si nici nu-si ling mai repede ranile, din contra.
Diferenta consta doar in faptul ca unele relatii sint vazute de barbat ca experiment si atit, iar de femeie ca o garantie pentru mai mult. Si cea care greseste e femeia...
E chestiune de asteptari.

In rest, cind sint sentimente de ambele parti, barbatii sint de obicei cei fragili. Nu femeile.

foarte frumos si adevarat! poate intrun final, se va trezi la realitate si luptatoarea, cred ca si-a luato rau de tot daca a ajuns sa imprastie cu noroi pe toti barbatii; problema ei este ca da dovada de o femeie ofticata, cred ca a pierdut destul de mult din cauza unui barbat dar asta nu inseamna ca are dreptul sa denigreze barbatul si in special, sa generalizeze!
Pai cred ca tu nu ai inteles la ce am spus eu...Eu cred ca exista si barbati buni... Daca un barbat ma respecta si imi vorbeste frumos si eu ii vorbesc frumos..Daca ma enerveaza,,normal ca nu sunt prietenoasa...Din moment ce ma enerveaza...Eu ma comport cu oamenii exact cum se comporta si ei cu mine Daca mi se vorbeste frumos si se comporta frumos cu mine s sa nu simt cai nu umbla cu smecherii...In rest daca esti barbat cu suflet bun,,ma comport frumos..Daca este vreun barbat care umbla cu smecherii,,ma vorbeste pe la spate si simt ca nu este ok..Normal ca nu ma comport frumos cu el,,din moment ce imi este antipatic...Pt ca eu sunt sincera si ce am de spus ii spun omului ii fata,,nu il vorbesc pe la spate..Asa ca eu ma comport cu barbatii,in functie de cum si ei se comporta cu mine...Adica cu oamenii in general
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iunie 2010 13:11
Pai cred ca tu nu ai inteles la ce am spus eu...Eu cred ca exista si barbati buni... Daca un barbat ma respecta si imi vorbeste frumos si eu ii vorbesc frumos..Daca ma enerveaza,,normal ca nu sunt prietenoasa...Din moment ce ma enerveaza...Eu ma comport cu oamenii exact cum se comporta si ei cu mine Daca mi se vorbeste frumos si se comporta frumos cu mine s sa nu simt cai nu umbla cu smecherii...In rest daca esti barbat cu suflet bun,,ma comport frumos..Daca este vreun barbat care umbla cu smecherii,,ma vorbeste pe la spate si simt ca nu este ok..Normal ca nu ma comport frumos cu el,,din moment ce imi este antipatic...Pt ca eu sunt sincera si ce am de spus ii spun omului ii fata,,nu il vorbesc pe la spate..Asa ca eu ma comport cu barbatii,in functie de cum si ei se comporta cu mine...Adica cu oamenii in general






xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iunie 2010 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog dati-mi un sfat 95 De la: Sal_a_toi 13 Septembrie 2011 12:40
. 3 De la: garbo257947 9 Aprilie 2012 21:30
Fund bombat 18 De la: garbo_420653 27 Decembrie 2015 18:39
cat de lung e drumul de la casatorie la lipsa de comunicare.......? 23 De la: cremene 3 Noiembrie 2009 15:36
vreau o parare va rog 29 De la: florin_c76 28 Aprilie 2010 13:08
Setari Cookie-uri