fetishurile

da

preci, cand mi-ai cerut prietenia nu intelegeam, adica, cum de nu suntem noi prietene?!
zambila
Postat pe 9 Iunie 2010 22:06
hai,mai zambi...
nu-mi da sperantze in zadar...
preci
Postat pe 9 Iunie 2010 22:09

fu razbel in toata regula,zambi...
ca-n reclama aia la nush ce sunca,in care el si ea isi distrug reciproc lucrurile...
oalio!
nemernicu s-a legat de pantofii mei!
era sa dea damblaua-n mine,nu alta!
preci
Postat pe 9 Iunie 2010 22:14
da' valiza??? ca mie asa imi place sa-mi fac valizaaaaaa!!! cea mai mare satisfactie o am.. ca sa nu zic altcumva.. cand o pun la spinare si plec!
'seara fetile!
silfida
Postat pe 9 Iunie 2010 22:16
bre...
sandero asta-i de toata coma...
preci
Postat pe 9 Iunie 2010 22:17
cred ca incurcai topicu'!!!
silfida
Postat pe 9 Iunie 2010 22:17
de ce? noi nu suntem fete?
zambila
Postat pe 9 Iunie 2010 22:18
seara buna,silfi...
la valiza n-am apucat s-ajung...
si n-avea rost sa ma leg de ea,oricum...ca-i prea mica pt colectia mea de pantofi..
preci
Postat pe 9 Iunie 2010 22:19
stiu c-o sa va lipsesc!!!..dar ma voi retrage pt cateva zile. prepar valiza si mai trag cate-un ochi pe aici sa vad ce perle mai scoateti!
imi pareti cam linistite-n seara asta, chiar absente ...
care-i treaba? am pierdut ceva???
silfida
Postat pe 9 Iunie 2010 22:30
stam cam prost cu fetishurile silfi....numai d'aia...
suntem asha..
fleurdelis
Postat pe 9 Iunie 2010 22:32
Aveti, pe draq, neuron, nazziro, nu incurca neuronul cu ovulul, ca sunt sigur ca 1 ovul sigur aveti tu&co.
il_gatto13
Postat pe 9 Iunie 2010 23:12
decat k al matale bre nea in grato, care s-o gataat>>?>>
fie el ce-o fii neuronul sau ovulul
fleurdelis
Postat pe 9 Iunie 2010 23:15
Fleurdelis, tu cu ce ai scis acum: cu neuronul sau cu ovulul? La cum ai scis, eu cred ca cu ovulul, de fapt, cu ce ai avut si tu. Te inteleg, dar nu te compatimesc, pentru ca, daca ai avea bunul simt sa-ti tii ovulul in san, ai sta pe coasa ta si ai fi aprecialbila, dar la cat esti de ieftina..... Aici ma gandeam in gandire, ca un ovul cat sa valoreze?!!! Ca doar nu suntem la clinica aia de ovule. Stii tu, sigur stii............

il_gatto13
Postat pe 9 Iunie 2010 23:41
De la: nazirra, la data 2010-06-09 13:35:48ceau fetili....faraoano.....da sa ti poup....ca nu te am mai vazut de un car de ani p acilea.....


scuze da o intinsei la munci....fir-ar ele ale mamii lor....ti pup si eu bre...da' stii cat de tare????
tutankhamon
Postat pe 9 Iunie 2010 23:41
...nea gatule, nu mai scrie, bre, cu ouale ca-s cligana....
daria_
Postat pe 9 Iunie 2010 23:53
pt gatto_13 ,pt o mai buna aprofundare
Primul care a descris fetisismul in anul 1887 a fost Sigmund Freud. Acesta vorbeste despre fetisism ca o forma a parafiliei, disfunctie psihologica ce implica o anumita dorinta sexuala obsesiva. Alaturi de fetisism, in randul parafiliei putem include si voyeurism-ul (Peeping Toms), exhibitionismul, sau transvestismul. Tipul parafiliei cunoscut drept fetisism descrie o obsesie sexuala in care obicetul afectiunii este un lucru , obiect.

Cauzalitatea nu e foarte clar definita dar se pare ca isi are originea in adolescenta ,cand repstectiva persoana se simte atrasa de un anume obiect si practica masturbarea cu acel obiect.
Simptomele fetisismului presupun cautarea obsesiva a satisfactiei sexuale prin implicarea in actul sexual a unui obiect inanimat. Statistic vorbind cele mai comune fetisuri sunt cele pentru lenjeria intima, piercing-uri, piele, peruci sau ciorapi. Asemanator fetisismului, diferenta constand in faptul ca obiectul obsesiei este orientat spre o anumita parte a corpului, poarta denumirea de partialism. Este foarte important sa se poata face diferenta dintre aceste doua tipuri de parafilie, intrucat persoanele care sufera de partialism sunt excitate sexual de o anumita parte a corpului, si nu de un lucru .
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 23:56
mai 13 esti ofilit rau de tot esi si tu un pic obsedat de ovare
garbo074997
Postat pe 9 Iunie 2010 23:59
nuti_vio
Postat pe 10 Iunie 2010 00:00
fantezia mea ciudata , e normalitatea. adicalea, sa fac ceea ce imi doresc .ciudata fantezie. chiar abdominabila
si_totusi
Postat pe 10 Iunie 2010 00:01
doamne ce-si mai doresc oamenii :sa fie normali si iobitori si buni asteas fetisuri nu?
garbo074997
Postat pe 10 Iunie 2010 00:04
cenusa lui ex soacra-mea se pune si ea la fethis?? Cellestica unde e pomelnicl pt morti?? :-))
reyya
Postat pe 10 Iunie 2010 00:06
dust in the wind...
reyya
Postat pe 10 Iunie 2010 00:07
maaaai chestia cu cenusa cre ca la farmece asa cred eu na
garbo074997
Postat pe 10 Iunie 2010 01:06
E ultima oara cand mai postez pe acest site. Am intrat din nimereala, de obicei nu dau atentie la astfel de site-uri, mai precis forum-urilor de pe ele, pe care le-am considerat intotdeauna ieftine, din cauza subiectilor ce se baga la comentat, si imi dau seama ca nu am gresit. N-are rost sa ne ascundem dupa deget, omul este si o fiinta sexuala, plina de erotism, de aceea am vrut sa propun un topic, care sa iasa din stereotip si care sa masoare maturitatea postrevolutionara a oamenilor si, in special, a femeilor,pentru ca un barbat matur, stapan pe sine si ancorat in realitate poate fi adus in diferite sfere ale convietuirii, inclusiv cea erotica sau sexuala, de o femeie abila. Am apreciat comentariile ce exceleaza ale Reyyey (plus inca de la vreo 2-3 persoane), dar nu sunt de acord ca fetishul e combinat intotdeauna cu masturbarea. E posibil, dar nu e unanim valabil.In occident, fetishul reprezinta o extraoptiune care se intampla atat in interiorul cuplului, cat si in afara lui, si se practica fara nici un fel de reticenta sau fara a se ajunge la a-si pune poalele in cap. Dar asta inseamna maturitate, stapanire de sine, ancorare in realitate, ceea ce la noi ........ si sunt convins ca toate muierile alea - si pe alocuri vad ca si ceva baietei - de-si pun poalele in cap, cu comentariile marunte, ar fi primele care ar practica fetishurile, daca nu cumva le mai si practica. Stii cum e, si-ar trage-o in draci, dar le e rusine s-o spuna, pentru ca ele se afiseaza ca fecioare. Ieftin, foarte ieftin. In concluzie, nu mi-am propus sa atac pe nimeni, dar nu suport persoanele proaste, idioate, tampite, care se afiseaza ca fiind foarte citite, iar ele sunt pseudo-docte. Asa ca, daca a facut vreuna greseala de m-a atacat......... i-am raspuns pe masura, poate nu chiar pe masura pe care ar fi meritat-o. Din acest moment, nici nu ma mai intereseaza ce comenteaza cineva, n-am timp sa bat campii, timpul e pretios, iar eu chiar am ce face cu el. Pentru cei care vor da interesul pentru acest topic, toate aprecierile, dar pentru cei ce bat apa in piua si arunca dejectii, nu pot spune decat: asta e, ce sa-i faci? persoana retardata.
il_gatto13
Postat pe 10 Iunie 2010 11:22
doamne ajuta!!!
zambila
Postat pe 10 Iunie 2010 11:26
Greut, dar a mers!
moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 11:27
De la: il_gatto13, la data 2010-06-09 18:50:43Iar tu, Jeanette, esti sora geamana cu moniq, alta idioata ca si tine.


Jeanette, vreau sa stii ca e cel mai frumos compliment pe care mi-l putea face vreodata cineva pe aci'!
moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 11:29
mersi mult
altfel , bine c-am scapat.........
jeanette40
Postat pe 10 Iunie 2010 11:33
Crezi tu? Unul ca asta, sigur se intoarce; si daca nu, o trimite pe mama lui!
moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 11:40
Se reincarneaza el in altceva sa ne injure. Nu rezista el nerazbunat.
Doara
Postat pe 10 Iunie 2010 20:01

Recomandari

Setari Cookie-uri