fetishurile

De la: il_gatto13, la data 2010-06-08 09:47:37Ca sa te inscrii la rubrica "sex" si sa vorbesti despre diverse, mi se pare de-a dreptul.......... De aceea as vrea sa va propun sa vorbim despre fetishuri ca "genuri de trairi", dupa cum le zicea N. Kidman. Deci, ce stiti despre fetishuri si care va plac? Hai, munciti, munciti....



buna.se poate vb despre sex pt ca este tema pe site.dar in termeni civilizati.de pilda fetisul este atractia neobisnuita,o fixatie fata de diferite obiecte ce intensifica actul sexual.cele mai comune obiecte sau fetisuri sunt pielea,latexul,talpile,palmele,burtica,pantofi,cercei,jucarii erotice.fetisuri mai ciudate sau mai putin cunoscute sunt,sange,tehnosexualitatea,banul,si limbajul vulgar feitigo sau romanesc,care seamana cu al tau un pic.vezi intr-un mod civilizat putem discuta si despre fetisuri sexuale.
caasandra
Postat pe 9 Iunie 2010 14:42
De la: il_gatto13, la data 2010-06-09 10:11:53Am inteles, reya, expunerea ta, dar intreb: tu poti decupla fantasmele de obiectele fetish? Este limpede ca fetishul e obiectul, pentru ca el este zeul sau idolul (fetishul)fantasmei, pentru ca totusi exista fantasme si fantasme, nu? Cat despre faptul ca distrug cuplul, eu nu cred asta, pentru ca eu nu cred ca fetishul completeaza cuplul si nici nu-l intretine, pentru ca un cuplu, daca e cuplu, are la baza mult mai altceva decat fetishul. Eu consider ca fetishul este in viata uuui cuplu ca o extraoptiune, la care poti renunta oricand fara sa afecteze in vreun fel. Cat despre CIRESICA: ESTI O MARE TAMPITA!!!! VEZI SA NU TE MANJESTI DE PE MONITOR CU PROSTIA CE EXPLODEAZA DIN TINE. Oricum, o sa vad daca imi pastrez contul aici. Cu exceptia a doua raspunsuri excelente, restul nu sunt decat tufe de Venetia, cel putin pana acum.


Mr Gatto..nu ai inteles esenta conceptului : fetishul in sine exclude acordarea atentiei maxime partenerei...obiectul fetis devine ,,piesa de rezistenta",actele sexuale in care sunt implicate fetisistii sunt de obicei DEPERSONALIZATE
Cauzele fetisismului nu sunt bine cunoscute. Unele studii arata faptul ca aceste obiceiuri se dezvolta din cauza unor experiente din copilarie, cand un obiect este asociat cu o anumita placere sexuala. Alti teoreticieni o asociaza cu masturbarea insotita de un obiect.
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 15:32
,,extraoptiunea" aia ...capata o altfel de dimensiune pt un fetisist :-) Devine ,,atractia de baza" si nu extraoptiune :-)
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 17:42
reyya , draga.......lasa-l sa debiteze zici ca e frate cu blondina sau si cu Aleha
jeanette40
Postat pe 9 Iunie 2010 17:46
De la: tutankhamon, la data 2010-06-09 12:20:21banul e sigur in ziua de azi fetisul, si nu fantezia....pentru ca numai cand o femeie aude in ziua azi cuvintele cont, card, dolari, euro.....cade pe spate si nu mai conteaza cu cine se cupleaza/marita....

daca cade pe spate,fara sa-i vada,e o fantezie,daca ii vedesi doarme cu ei in pat e fetish,daca tipul are si conturi,e o extraobtiune
scrichy
Postat pe 9 Iunie 2010 17:48
De la: jeanette40, la data 2010-06-09 17:46:25reyya , draga.......lasa-l sa debiteze zici ca e frate cu blondina sau si cu Aleha



jeano cred ca ar trebui sa stai la locul tau,fara a aduce lezari,altor persoane care nici macar nu au deschis vre-o discutie cu tine.ce ti-a facut de pilda blondina?nu face comparatii nefericite pt" bunul tau simt."
caasandra
Postat pe 9 Iunie 2010 18:00
girls..eu am adus doar o clarificare pe tema cu pricina , restul ..cine, ce ..cu cine..prea multe dispute pe aici :-)
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 18:04
de unde stii tu cine, ce si cand a vorbit cu mine?????????????
jeanette40
Postat pe 9 Iunie 2010 18:11
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 18:35
De cand i-a nascut nevasta, este extrasenzoriala..
anakin
Postat pe 9 Iunie 2010 18:42
ladyDY
Postat pe 9 Iunie 2010 18:43
cini i bre o fi alehandra????????
nazirra
Postat pe 9 Iunie 2010 18:50
Iar tu, Jeanette, esti sora geamana cu moniq, alta idioata ca si tine.
il_gatto13
Postat pe 9 Iunie 2010 18:50
Mai, baiatul vrea un singur lucru. E clar ca nu stie ce e acela fetish, dar ar dori sa i se povesteasca cat, cum, de cate ori. Daca se poate cu lux de amanunte. Altfel nu sunteti pe subiectul lui. Cam asta e fetishul lui ca sa faca si el ce a zis Ciresica. Sunteti rele ca voi incercati sa-i explicati altceva. Of, of. Cum nu vreti sa ajutati baiatul.
Doara
Postat pe 9 Iunie 2010 18:51
dorulet....
nazirra
Postat pe 9 Iunie 2010 18:54
Si lista celor ce se aseamana cu gemenele poate creste tot mai mult, depinde de singurul neuron pe care-l au si pe care-l excita la maxim.
il_gatto13
Postat pe 9 Iunie 2010 18:55
Ia te uita ce de treaba aveti la fetisuri frate!!!

A invatat baietasul cum e cu fetisurile in sex si dragostea adevarata?

Roby, merci darling, nu ma asteptam de la atita atentie din partea ta.
Ciresica
Postat pe 9 Iunie 2010 18:56
Fetito, ti-am cerut eu ajutorul sau te arde si pe tine vreun DOR MARUNT?
il_gatto13
Postat pe 9 Iunie 2010 18:57
bre il gatto.....noi macar il avem....
nazirra
Postat pe 9 Iunie 2010 18:58
mey..ce lupte pe aici! :-)
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 19:15
e fetishuri.....
nazirra
Postat pe 9 Iunie 2010 19:16
prea ,,hard" :-) cu asa ,,fetisuri " merge si un solo de chitara pe ,,ballbreaker" :-)
reyya
Postat pe 9 Iunie 2010 19:18
extra...senzoriala deci
fleurdelis
Postat pe 9 Iunie 2010 19:18
De la: nazirra, la data 2010-06-09 18:54:56dorulet....

Woe. Ce placere pe capul meu. Na si de la mine.
Ia uite baiatule aici fetish.
Doara
Postat pe 9 Iunie 2010 19:33
maiii...ce
copilarii vorbiti voi aici mai!
pur si simplu..viata decurge mai ciudat acum....
n-as vrea sa supar pe nimeni cu nimic mai ales in virtual, insa faptul ca pozele, parerile, gandurile, vorbelee....imi apartin...nu inseamna ca am limitat granitele prieteniei...
fleurdelis
Postat pe 9 Iunie 2010 19:38
De la: reyya, la data 2010-06-09 02:28:27Intotdeauna Q , obiectul fetis ajunge sa fie mult mai important decat partenerul/a , actul sexual se invarte in jurul obiectului cu pricina
ACTELE SEXUALE IN CARE SUNT IMPLICATI FETISITII SUNT DE REGULA DEPERSONALIZATE, SUBIECTUL ATENTIEI DEVINE EXCLUSIV OBIECTUL FETIS. In anumite situatii, obiectul cu pricina trebuie sa fie folosit de partener intr-un anumit mod.


reyya, am vrut doar sa fiu draguta...
Sa nu spun direct ca aia's de-a dreptu'psihopati.

Si mi-au placut opiniile aferente... cum sa faca dom'ne rau fetishu', ca un cuplu se bazeaza pe altceva daca e cuplu: pai normal. Poa'sa spele vase impreuna.

Oricum, eu as prefera sa descopar ca are o amanta decit o relatie erotica cu vreun sutien. Macar ar fi dreak intreg la cap. Nu m-as gandi ca asta m-o fi cautat si pe mine de bretele, si n-a gasit...
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2010 21:51
to'arsha Q...
partidu' nu accepta psiho d'aia in sanul lui..
partidu' decat i formeaza sh-apoi le da drumu' in lume,sa face propaganda..
preci
Postat pe 9 Iunie 2010 21:56
BRAVA!!! BRAVA, tovarasico!
Hai, va las sa combateti bine cu fetisurile alea, ce eu ies la o tigara...
Si imi iau si fetisul meu... cum care> Capitalul lui Marx, mai draga!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 9 Iunie 2010 21:58
preci, eu, ca soim al patriei, ca la stadiu'asta s-a oprit evolutia mea patriotica, as vrea sa stiu pe unde prin lume le da drumu'.
sa nu trec pe acolo....
quasaria
Postat pe 9 Iunie 2010 22:03
ca tot veni vorba...
pc-ul poate trece drept fetish,nu?

mi-o iau daca-i spun lu' al meu ca m-am indragostit de pc-ul lui pana-mi recapat laptopu'?
preci
Postat pe 9 Iunie 2010 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce inseala barbatii? 294 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:55
SEX DUPA 40 ANI LA BARBATI 862 De la: pufuletdesalcie 28 Februarie 2018 00:00
Durere vaginala la excitare! 10 De la: garbo223990 1 Aprilie 2015 06:35
VREAO O FATA DIN NEAMT SAI FAC UN COPIL DAR FATA SA AIBE 16 SAU 18 ANI 24 De la: garbo015269 21 Septembrie 2009 19:54
Pastrarea virginitatii pina la casatorie PRO si CONTRA 165 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:56
Setari Cookie-uri