vreau un sfat!sa mai raman alaturi de el?sau sa-l las?

De la: nazirra, la data 2010-04-30 23:21:27diho ...ma bucur ca te ai intors....am ramas putini doar.....

Vezi ca ti-am trimis un mesaj cu nr. de telefon, baga-l in memorie ca te balacaresc daca nu imi raspunzi
dihoritza
Postat pe 30 Aprilie 2010 23:24
biniiiii.....acuma il bag.....si mami....inaite sa suni...scrie mesage...io s nu s banca!!!!!!
nazirra
Postat pe 30 Aprilie 2010 23:25
De la: nazirra, la data 2010-04-30 23:25:34biniiiii.....acuma il bag.....si mami....inaite sa suni...scrie mesage...io s nu s banca!!!!!!

bine, dilimache, asa o sa fac. acum ies ca sunt franta
va pup pe toate!
dihoritza
Postat pe 30 Aprilie 2010 23:27
pup si io..... noapte buna!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 30 Aprilie 2010 23:28
Sar prea ca problema nu este intre tine i el,ci acceptrile dintre tineri i cei n vrst,n care cei n vrst,au uitat c sau lovit i ei(sau nu),de aceleasi probleme la timpul lor.Toata problema ramane sa te gandesti,daca stai singura cu pariti,sau vrei sa te casatoresti.Discuta aceasta dilema cu prietenul tau in legatura cu cel deranjeaza actul final,dupa care vei sti singura ce varianta sa gasesti.
Lolea
Postat pe 1 Mai 2010 00:53
Sau poate deja a gasit o varianta plauzibila!
florin_c76
Postat pe 1 Mai 2010 02:10
bombonico, lasa actul oficial. dragostea nu sta in el. pt ce iti trebuie? si cred ca se simte in corzi baiatul. daca noi simtim asta imi inchipui cum e la el. relaxeaza-te, iubiti-va, e deajuns. nu lasa o hartie sa fie cel mai important lucru dintre voi. totul trebuie sa fie de la sine.pup
MARILENA_25
Postat pe 1 Mai 2010 12:35
De la: roby_cado, la data 2010-04-30 13:29:31he he..,e femeie..,si presimt eu asa ca va face cariera pe aici..


Aseeaa... s-o luam cu inceputu': Buna seara (asta e singura mutritza care seamana a salut, nu ca m-as da de-a berbeleacu' de dragu' berii)

Doi - da,ie femeie - trebuia sa pui pariu

Trei - aia cu cariera e de bine au de rau?

Patru - Une-i gentlemanu' care dadea sfaturi, ca mi-adusesem cartie si condei sa iau notitze...
Opal
Postat pe 1 Mai 2010 19:45
De la: nazirra, la data 2010-04-30 12:20:08ei cini????????iote calu lu margelatu!!!!!!!!!!1


Opal
Postat pe 1 Mai 2010 20:01
Deci cum e cu lasatu'?
florin_c76
Postat pe 2 Mai 2010 00:29
"..Trei - aia cu cariera e de bine au de rau?.."

eh...,ai sa intelegi tu cand ai sa fi "promovata"..,deocamdata..
roby_cado
Postat pe 2 Mai 2010 01:47
poi ce sa spun:-?? nu are o relatie stabila an afara de tine nu?:O
garbo085841
Postat pe 2 Mai 2010 03:17
poi el nu mai are p altcnv in afara de tine nu?
garbo085841
Postat pe 2 Mai 2010 03:18
Draga mea ceea ce faci tu inseamna constrangere, ai scris ca te amana cu nunta, voi nu ati stabilit impreuna nunta? Incearca sa oferi, sa daruiesti celui de langa tine fara a astepta nimic in schimb, sentimentele tale si visele tale sunt doar ale tale. Incearca sa lucrezi mai mult cu persoana ta, persoanele din jurul tau sunt de fapt oglinda ta, nu alege sa fii victima, ridica-te, mergi mai departe. Nu te ruga de nimeni. Niciodata, nimeni nu o sa-ti rezolve probleme din viata ta decat tu insuti. Parerea mea: ati luat-o pe un drum gresit, traiti intr-un compromis continuu...
Ai grija de tine...Simo!
Simo_Diana
Postat pe 2 Mai 2010 04:43
nu vreau sa fiu rautacioasa, chiar deloc, dar mai bine renunta la el. stiu k e simplu sa dai sfaturi si greu de urmat mai ales cand inima spune altceva. eu am stat cu un tip 5 ani impreuna si inca 4 am lungit-o de dragul amorului si nu am ajuns nicaieri.cand voiam eu casnicie, se ambitiona el si nu voia. cand voia el, ma ambitionam eu. daca va doreati cu adevarat casatoria tb sa se intample pana acu!
acum eu sunt cu un tip care ma cerut dupa 2 luni impreuna... si apoi cand fosta lui a aflat ca el are ganduri serioase cu cineva s-a imbolnavit subit, are nevoie de psiholog ca sa streaca peste despartire....iar el a renuntat aproape la mine....ca ii e mila de ea. si ca sa o consoleze a dormit intr-o seara la ea iar eu ca o proasta, care iubeste, m-am dus la ea la bloc si am facut galagie la 12 noaptea...daca cu celalat am lungit-o 4 ani cu asta sunt la inceput si sper sa imi vina mintitle la cap si sa nu ajung in situatia in care mai fusesem , aceea de a iubi numai eu si a m a implica numai eu.
edanadom_ro2002
Postat pe 2 Mai 2010 08:09
De ce neaparat nunta?tinerii din zilele noastre sunt aerisiti, fara prejudecati si apoi nu nunta da tonul unei bune convietuiri . Va mutati impreuna, daca deja nu locuiti si lasati lucrurile sa curga.Daca e bine ,foarte bine si daca nu, stiti ca ati incercat si ca trebuie sa va reconsiderati alegerea.
garbo_1
Postat pe 2 Mai 2010 08:24
Mai Ieduta, daca vroiai sa ajungi undeva, in loc sa prelungesti amorul, mai bine iti cumparai o harta turistica si o busola.Chiar daca nu ieseai in acelasi loc, oricum erai undeva pe aproape.Asa ai iesit nicaieri.Acum, jura tu pe oasele lui Ali Baba, este mai bine asa?
Ioana007
Postat pe 2 Mai 2010 08:39
Garbo, draga mea.
Doua capre stateau de vorba amandoua, intr-o seara, fumand pipa.Cred ca erau doua capre indiene.
-Cum facem sa ne deosebim de oameni?
-Uite ce zic eu, -a raspuns cealalta.-Hai sa ne cununam la biserica.
-Ai inebunit?
-Dar oamenii cand folosesc boschetii, cer voie cuiva?
Ioana007
Postat pe 2 Mai 2010 08:43
eu cred ca nu un act princare esti trecuta la numele lui va face o relatie sa durezedaca daca vrea sa te lase te poate lasa si cu acte si fara asa vezi sa nu il strezeti prea mult cu aceasta casatori
rodica387
Postat pe 2 Mai 2010 09:30
cred k ezita mereu sa faca cv frum pt tn si dak amana mereu nunta si plus de asta cum poate sa nu-si faca timp pt cea mai frum zi din viatsa lui cum e nunta si eu cred k ar trebui sa-l intrebi vrea sa faca nunta sau nu k sa nu stai sa-l asteapti cu ochii in soare pana se hotaraste el k poate el nu t mai iubeste k la inceput cine stie..
denycaty
Postat pe 2 Mai 2010 09:35
daca vrei un sfat/o parere ....din pacate dur/a si crud/a . inainte de-a te casatorii fa temele in ceea ce priveste legislatia divortului. dupa ceva ani ..putini la numar chiar...faza cu iubirea trece pe locul 10...iar sfaturile parintilor de acum (singurele care sa le iei in seama) vor avea o alta semnificatie
garbo008283
Postat pe 2 Mai 2010 09:35
Parerea mea e ca nu te frea de sotie, are el ceva pe suflet, capul sus, esti sigura ca era destinat , sortit tie ?
garbo016917
Postat pe 2 Mai 2010 09:43
Super mesajul lui garbo049886 asa e nimeni nu are dreptul sa gindeasca pentru altcineva,acela esti doar tu.Stii mai bine ce decizie sa iei si in 4 ani cred k sti daca il poti alege pe el sau daca te merita cu adevarat.Iar pentru cei care nu fac decit haz de problemele altora le-as spune eu ceva dar nu imi permit,vedeti-va de treaba voasta,nu se stie niciodata cind vi se intimpla si voua ceva rau.
blond_angel
Postat pe 2 Mai 2010 09:52
De la: me_bombonik, la data 2010-04-27 12:32:54am si eu o dilema.am un prieten de 4ani.de 2ani ma tot amana cu programarea nuntii.ba ca are probleme la servici ba ca nu are bani suficienti.eu nu vreau o nunta mare.ceva mic si dragut.in schimb el..e f mofturos.de pasti m-a cerut ,mi-a dat inelul..dar nu a venit la parintii mei..ce m-a deranjat f tare.chiar daca sunt dificili tot parintii mei sunt.nu?dar nici pomeneala prea curand de nunta..voi ce ziceti?vrea sau nu vrea sa fie cu mine?o parere sincera va rog.multumesc!
o zi buna!
adivina
Postat pe 2 Mai 2010 09:53

eu am ajuns la concluzia ,ca baiatul cu pricina,"n-are vreme sa se insoare"
o fi prea ocupat saracutul di el
LILO
Postat pe 2 Mai 2010 10:00
Nu va mai grabiti la maritat. Hartia aia nu va garanteaza nimic. Dar nimic.
Doara
Postat pe 2 Mai 2010 10:07
ma gandesc ca daca nu vroia sa mai fie cu tine nu facea nici acest pas de a te cere,in schimb formalitatile acestea cu parinti si toate cele nu isi au rost nu traiesc ei cu el ci tu
pysyo
Postat pe 2 Mai 2010 10:09
chiar nimiiiic ???????????
fleurdelis
Postat pe 2 Mai 2010 10:09
Da nimic. Daca va vrea sa insele, va insela si cu hartia aia in sertar si daca va vrea sa se desparta, un divort nu-l va speria si daca va simti ca n-o mai iubeste, hartia nu ii va readuce dragostea lui. Daca e sa fie dragoste si sa ramana impreuna vor ramane, daca nu... hartia ramne doar hartie.
Doara
Postat pe 2 Mai 2010 10:14
deodata ce te-a cerut in casatorie inseamna k vrea ceva cu tine,lasa mai bine sa vina totul de la sine.
garbo115311
Postat pe 2 Mai 2010 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere , va rog 33 De la: si_totusi 5 August 2010 12:59
SEX DUPA 40 ANI LA BARBATI 862 De la: pufuletdesalcie 28 Februarie 2018 00:00
sex 34 De la: Axl_22 11 Decembrie 2011 15:02
cum pot? 25 De la: madita 12 August 2011 15:54
Sunt eu dobitoaca...sau restul lumii e nebuna?? 124 De la: Rotty 23 Septembrie 2014 09:06
Setari Cookie-uri