ce faceti in cazul o fam cu copii au necazuri ?ii ajutati?

ii ajutati?ii ignorati?
sau esti indiferent de cel de linga tine?
cobra_jimbolia
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:15
dar tu ce faci ?
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:19
stiu o fam cu 6 copii penticostala dar nimeni nu sare sa ii ajute?am stat 2 saptamini si nu ezitsa stau pe internet sa ii ajut
cobra_jimbolia
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:30
si cum ii ajuti de pe net?

si cine ii pune sa faca atatia copii? religia?? si acum, nu le mai creste religia copiii?? naspa
zambila
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:33
mami...dar cand s-au apucat sa faca atatia copii si nu s-au ferit sa puiasca....nu s-au gandit ca sunt necajiti si nu au cu ce ii creste??? si nu ma lua pe mine ca e penticostala si ca asa a vrut dumnezeu sa ramana aia cu burta la gura de 6 ori la rand...exista metode de contraceptie fara pilule si caucioace.....trebuie numai putina atentie si grija....
tutankhamon
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:35
bravo tie...
cat despre cei 6 copii, nu i-a pus nimeni sa faca atatia
e usor sa-i faci, mai greu e sa-i si cresti
asta se numeste responsabilitate. nu faci copii la foc automat si pe urma astepti ajutor din partea altora, parerea mea...
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:35
ajuta-i, tu,...520, ce mai cauti ajutoare pe net?
sora_ilsi
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:36
vedeti voii todeauna suntem indiferenti de semenul nostru nu toti?uni.de aceea si rautatea e asa de mare in tara ca nu mai sti ce se petrece .daca nu ne vom schimba cu totu,se inplineste un cuvint din biblie frate pe frate se va da la moarte
;;iubesteti aproapele ca pe tine insuti;ma surprinde rautatea unora .nu conteaza copii,sau de ce sa culcat ,conteaza ce fac eu pentru cel de linga mine,poate miine va fi alt om in necazuricu alte probleme tot asa raspund ?nui de mirare ca tara merge asa cum merge.HAI ROMANIA
cobra_jimbolia
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:45
Eu cunosc o mama tanara, singura, cu doi copii incredibil de frumosi si inteligenti, dar care se chinuiesc intr-o saracie crunta...
Mama lucreaza part time, pentru ca nu are cine sa o ajute cu copiii... nu are pe nimeni altcineva.
A fost alegerea ei sa faca doi copii cu un barbat care nu a recunoscut nici unul si care a disparut la scurt timp dupa nasterea celui de-al doilea...
Inutil sa o mai acuze cineva de inconstienta... acum copilasii exista si suporta consecintele

Noi, vecinii, o ajutam cum putem... dar ajutorul nostru este doar temporar... e doar o solutie de moment, pentru ca nimeni nu-si poate asuma responsabilitati pe termen lung, nu din rea vointa ci pentru ca nu ne putem permite...

situatiile de genul asta sunt mult mai complicate decat par...

.
garbo_C
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:45
e asa cum imi imaginam, ...520, tu nu vrei sa ajuti, vrei sa-ti faca altii treaba...si cu rautatea ta, mai lasa-ne...eu iti pot da pe loc cateva sute de cazuri din astea la care eu pun osul, nu cer ajutoare pe net...asta e ce trebuie sa faci tu: sa pui umarul ca de-aia se duce tara de rapa, nu cum zici tu, cu de-astia ca tine care nu-si asuma responsabilitati...buey, cand afli de cineva ca are nevoie de ajutor, te duci tu insuti acolo si faci ce trebuie, nu-i pui pe altii sa faca pentru tine, capisci?
sora_ilsi
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:50
asta vrea papica pt el,ehe,he,he....

nu mai puneti boticu'

iasomia
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:53
tu citesti ce scrii??? bueeeeyyyy...i-am facut eu SASE copii??? i-am tinut eu lumanarea la fund????ce mama ma-sii!!!ia gandeste putin - daca poti - daca tu, personal, nu iti poti permite financiar si material sa cresti 6 copii, te apuci si pompezi la nevasta-ta ca nebunul???
tutankhamon
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:54
...pai vorba ceea:E mai uor s faci copii, dect oameni.

nu punem boticu' floricica, il ajutam cu niste opinii .
acum, fara , gluma eu ajut pe cine pot. dar ma si interesez pe cat posibil sa vad cu cine am de-a face.
bluelight
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:29
si eu blue....dar cand vad atata prostie.....adica stii foarte bine ca nu ai posibilitati materiale si ii dai inainte si faci plozi...si dupa aia plangi ca nu ai cu ce sa-i cresti???? hai sa fim seriosi.....putine educatie nu ar strica la oamenii astia...
tutankhamon
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:33
De la: garbo083520, la data 2009-12-15 11:45:30nui de mirare ca tara merge asa cum merge.HAI ROMANIA


da, HAI ROMANIA! la campionatul mondial din 2120... ca asta de anul viitor e cu STAI ROMANIA! Acasa!
victor68
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:33
Asa e Tuth, dar unii oameni invata dupa ce-si traiesc greseala.Eu nu judec pe nimeni sau cel putin incerc sa n-o fac. Daca am cu ce ii ajut. Daca vad ca ei se limiteaza la cerut, n-o mai fac. Si nu ma refer la cei pt care milogeala e un mod de viata. Ei ies din calcul.
bluelight
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:39
chiar si astazi, am ajutat un copil sa fie mai fericit ! un copil talentat, un copil care, poate intro-o zi o sa devina geniu, sau o vedeta! si chiar as face-o cu placere pt urmatorul..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:21
Parinti inconstienti. Daca sunt asa saraci cum de le mai arde sa se mai cotarceasca? Si unde mai au loc? Ce le mai place cotarceala...
Doara
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:09
poate ma ajutati si pe mine
cu vreo 50000 de euroi
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:12
Lasa Anouk ca stau eu pe net pentru tine.
Doara
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:13
deal...
stai oleaca mai mult, ca m-am razgandit
vreau 100000, sa fie suma rotunda
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:14
Pe aci se da pomana?! ca mi-am cam trebui nishte bani ...
anndrreead_sexygirl
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:16
hmmmm...la 13 ani nu iti trebe chiar atat de multi

ori esti d-aia, colectionara de boarfe ?
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:17
Nesatulo. Vrei sa nu mai dorm la noapte?
Doara
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:18
bine, daca insisti mai plusez 50000
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:20
trebuie sa te prefaci daramata. ca sa-i meriti
bluelight
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:22
aaaauuuu, m-am lovit in aripa
altele fac la plozi la foc automat, si io mai vreau unu'
da' tre sa fac tratament, si tratamentu' costa

ia, shushaua...pe net cu voi...
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:24
se da bani?

cine, unde, cum? pe cine trebuie sa ucidem?

ioi, sis... vezi ca e p'aici un nene care cica te rezolva prin telepatie, d'aia... trebuie doar sa-i multumesti...
garbo_C
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:24
oarecum ! nu sunt colectionare d boarfe nr.1 da'...una in plus nu strica
anndrreead_sexygirl
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:24
sis, ai dat in urma...fetele presteaza pentru mine acu'
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am indragostit de.....varul meu!!! 1 De la: cordor 18 Ianuarie 2010 02:41
Ce s-a intamplat de fapt? Ma doreste sau nu? 29 De la: garbo096571 7 Mai 2010 17:13
invitatie la dans 94 De la: zazaq 16 Ianuarie 2013 22:32
Casnicia prelungeste viata unui barbat... 48 De la: sora_ilsi 3 Noiembrie 2009 13:12
Romania 45 De la: garbo055472 31 Decembrie 2009 16:53
Setari Cookie-uri