EXISTA SI TITULATURA DE MEDIC PSIHOLOG!!!

De la: scrichy, la data 2010-04-19 00:49:38FETELOR, ,dejaq facusem una bucata greseala,dar corectai


cate puncte in minus aveai scrichy??? era mareeeeeeeeeee ??? (greseala)
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:50
REYYA,eu cu vederea nu am stat niciodata prea bine,dar cu celelalte simturi.....ma descurc,a dracului lege a compensatiei,greseala{mica},compensatia insa eeeee,eeeee,ceva....
scrichy
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:54
Hai ca m-am intors ca nu ma pot abtine:

Motivatia deschiderii acestui topic era de a ne "da clasa", de a ne face demonstratii de inteligenta si cultura, dar, cum s-a dat in bara si i s-a demonstrat cu argumente clare, de necontestat, ca greseste, a dat-o la intors, mai ceva ca la Buzau...

Si gata, am iesit ca e "tarliu" si oricum stricam, aici, "orzul pe gaste" - nu va recunoaste niciodata

P.S. Nu astept raspuns si chiar am rugamintea de a nu fi citata!
panty_C
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:08
Panteruta , tine mine ce-ti spunea Iasomia : ,,fleosc"
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:10
FLEOSC!!!
panty_C
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:12
De la: reyya, la data 2010-04-18 23:55:19,,suntem cu totii pe fundul unui iad unde fiecare clipa este un miracol "
de ce nu citezi integral ? :-)



pt ca nu trebuie sa fiu in totul de acord cu Cioran.ca suntem pe fundul iadului cu totii insa, este real.sti ce a spus la Paris,intr-un discurs Cioran?ca Romania este o flegma pe harta Europei.eu nu sunt nationalista si tot nu mi-a placut modul lui de gandire.tu ce parere ai?
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:15
eu as crede ca Romania e tara in care am crescut si m-am scolit si nu e catusi de putin o ,,flegma" pe harta Europei ,decat daca tu o vezi asa..nu conteaza unde mergi sau de unde vii, contezi tu ca persoana, valoare ,etc ..si Romania as crede ca a dat multe valori ,asta e parerea mea.
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:21
Cioran..a trait toata viata lui la Paris ( insa nu este unul dintre preferatii mei , deci ma cam lasa rece) citeste ,,tratat de descompunere" cand ai timp..daca vrei sa vezi cam pana unde merge Cioran..in ideile lui
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:23
De la: Celleste_, la data 2010-04-19 00:28:21
De la: Alexxandra, la data 2010-04-18 22:08:59
De la: Celleste_, la data 2010-04-16 14:07:29
De la: Alexxandra, la data 2010-04-16 11:28:04
cine a spus ca ma intereseaza sufletele voastre?gresesti.eu ma iubesc decat pe mine.sunt narcisista.pt ca voi nu aveti frumusete in suflet,ma refer la unii dintre voi,chiar nu ma interesati.nimic nu avem in comun.asa ca nu te mai supra estima.imi sunteti total indiferenti ca nick-name-uri.imi pare rau de cei ce nu intra pe forum din cauza unora ca voi.


Narcisismul consta intr-o dereglare a personalitatii normale reprezentata prin exagerarea imaginii de sine, care este considerata perfecta.
La baza narcisismului exista doua teorii: conform celei dintai, dereglarea provine dintr-o trauma veche. Cea de-a doua teorie sustine faptul ca dereglarea consta in invatarea comportamentului care nu are baza intr-un caz clinic.
Persoanele narcisiste au o parere exagerata despre ei. Deci rar se gandesc ca ar exista o problema. Chiar daca se afla sub tratament, studiile arata ca este nevoie de ani buni pentru a putea vedea un progres seminificativ.
. Un narcisist nu va putea sa mentina o relatie corecta si va avea probleme acasa si la serviciu. El va crede ca are o viata plina de bucurii si de prieteni si ca este foarte renumit si apreciat. Din pacate, narcisistul se va simti ofensat si va avea tendinta de a da vina pe alte persoane pentru un lucru negativ care li s-ar putea intampla.

http://www.elady.ro/articole/Psihologie/Narcisismul.html

ce zici, alehandro? te recunosti?



de aceea nu stiti nimic.ca stati cu google dupa voi.google de multe ori va dezinformeaza.pune mana si citeste si o carte.citeste in manuale ce este narcisistul.ma iubesc pe mine.pe voi nici decum.care este dereglarea,ca nu va iubesc?dar de ce v-as iubi?auzi frate,esti bolnav ,dereglat ...ca nu iubesti anumite persoane,sau in general oamenii cu capul patrat.vaiiiiii cata inteligenta emani!!!


Fata, esti bolnava, asta-i adevarul. Ai recunoscut singura ca esti narcisista. Da, narcisismul este o dereglare a personalitatii, deci, nu esti normala.
Daca primul articol nu ti-a placut, citeste acest fragment, extras din document, in care Freud spune ca narcisismul este in fond o forma de schizofrenie. Nici pe Freud nu-l crezi?

"PRIMA PARTE. NOIUNI INTRODUCTIVE
1.NARCISISM I RELAIE DE OBIECT
1.1. Teoria freudiana despre narcisism
Freud a mprumutat termenul de narcisism" de la medicul englez Havelock Ellis, care studia i el tulburrile sexuale. Individul narcisic este profund interesat de propria sa persoan ; Freud era de prere c schizofrenul, cufundat n lumea sa bntuit de voci, halucinaii i deliruri, merita a fi calificat drept narcisic. Freud ns a explicat acest aspect n termenii teoriei lui.
El a detectat mai multe laturi ale narcisismului. n Pentru a introduce narcisismul (1914), ntrebndu-se care este destinul libidoului n schizofrenie, el remarc :
Libidoul sustras din lumea exterioar a fost direcionat spre eu, n aa fel nct a luat natere un comportament care poate fi numit narcisism [i care] este extinderea i clarificarea unei stri care existase deja nainte. Suntem, aadar, ndemnai s nelegem narcisismul ce ia natere prin nglobarea investiiilor unui obiect drept un narcisism secundar, care se edific pe unul primar [ ] Mai ncolo, n acelai text, el vorbete despre alegerea obiectului iubirii n funcie de tipul narcisic :
Omul iubete: [ ]
a) Ceea ce este (el nsui),
b) Ceea ce el nsui a fost,
c) Ceea ce ar dori s fie,
d) Persoana care a fost o parte din el nsui
Aadar, Freud distingea un narcisism primar (asupra cruia a oferit versiuni contradictorii ), un narcisism secundar i o alegere de obiect narcisic."

vrei si continuarea?






o,temporar!
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:25
De la: reyya, la data 2010-04-19 01:21:54eu as crede ca Romania e tara in care am crescut si m-am scolit si nu e catusi de putin o ,,flegma" pe harta Europei ,decat daca tu o vezi asa..nu conteaza unde mergi sau de unde vii, contezi tu ca persoana, valoare ,etc ..si Romania as crede ca a dat multe valori ,asta e parerea mea.



expresia este a lui Cioran,spusa intr-un discurs la Paris.nu fi oglinda cu 2 fete ca nu tine.nu scoate din context,pt a creea tu o idee falsa.ti-am spus ,nu sunt ceea ce credeti voi ca sunt,si va "bat" la cultura.insa trebuie sa recunosc ca imi placi,pt ca si tu ai cultura.si mai sunt aici useri,de acelasi gen.pacat ca nu deschideti si topice de cultura.chiar daca mai glumiti sau va jucati intre voi ,userii vechi.ar trebui sa comunicati si cu userii noi,pt a invata ceva de la voi.nu ii indepartati.
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:40
De la: reyya, la data 2010-04-19 01:23:47Cioran..a trait toata viata lui la Paris ( insa nu este unul dintre preferatii mei , deci ma cam lasa rece) citeste ,,tratat de descompunere" cand ai timp..daca vrei sa vezi cam pana unde merge Cioran..in ideile lui



ti-am spus l-am citit pe Cioran si pt ca nu inteleam de ce gandeste asa l-am recitit mai cu atentie,plus ca i-am citit si viata,gandindu-ma ca poate acolo gasesc cauza,unor asemenea ganduri.scria morbid.
alexxandra
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:47
Daca lasam bascalia deoparte,un topic de cultura oricand ar fi interesant,dar marea majoritate vor sa se destinda,asa ca trecem la prostioare,eu fiind adepta lui Balaceanu-Stolnici,care are un stil,care consta in delectarea cu diferite carti,filme,etc, care nu au legatura cu cultura,"citesc din cand in cand si prostioare",spunea domnia sa odata
scrichy
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:51
Alexandra , stii ce spunea Camil Petrescu , in ,,Jocul ielelor" ??? ,,cata luciditate atata drama" ...poate cei de pe aici sunt mult prea seriosi in viata reala si aici intra sa se destinda, de dragul pamfletului...
reyya
Postat pe 19 Aprilie 2010 01:59
REYYA,marea majoritate vor sa se destinda,sa nu stea cu mintea incordata,ai nevoie de asa ceva.
scrichy
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:06
mey, cum de am ratat topicu' asta interesant... de-abia acum il vazui. un cocktail in care intra flegma lu' cioran, medici psihologi, freud si narcisismul...

may, io nu dadui pana acum de expresia cioranneasca cu flegma, dar daca a zis-o, atunci cioran e un jeg.

deci carevasazica, io am trecut in utima vreme la pisicanaliza, ca motanu' meu e narcisist rau, vrea duduse si crochete toata ziua :)
anticenzura
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:30
De la: anticenzura, la data 2010-04-20 15:30:23mey, cum de am ratat topicu' asta interesant... de-abia acum il vazui. un cocktail in care intra flegma lu' cioran, medici psihologi, freud si narcisismul...

may, io nu dadui pana acum de expresia cioranneasca cu flegma, dar daca a zis-o, atunci cioran e un jeg.

deci carevasazica, io am trecut in utima vreme la pisicanaliza, ca motanu' meu e narcisist rau, vrea duduse si crochete toata ziua :)



oricine are dreptul sa isi spuna o parere proprie,sau auzita,preluata,despre un subiect anume.poate nu multi stiu cate ceva despre acel subiect,atunci pot spune;am auzit,am citit ca....ideea dupa parerea mea,ca narcisismul este o dereglare de orice natura,este cea mai mare bazaconie,pe care am auzit-o.adica zeii erau dereglati?pot sa va spun ca ,cu cat cunosc mai bine unii oamenii,cu atat iubesc mai mult animalutele.a te iubi pe tine insuti,este o normalitate.eu nu sunt Iisus sa ma jertfesc pt o cauza pierduta.recunoasteti ca pacatul,pt care el s-a jertfit,astazi are o mai mare amploare,atinge inimaginabilul.sa avem pardon mons cherilor,dar prefer sa fiu narcisista decat Iuda,daca intelegeti ce vreau sa spun.prefer sa fiu ca mine decat,ca fariseii care dau lectii,de orice natura pe internet.sa traiasca motanul narcisist!
alexxandra
Postat pe 16 Mai 2010 13:35




Alexxandra, intotdeauna te-am admirat pt. raspunsuri, pt. curaj, pt. promptitudine, vocabular, cunostinte , etc. Acum te FELICITEZ!!!
liaiedera
Postat pe 16 Mai 2010 13:41



exista si " titulatura " de medic psihopat!!!sa nu ma bateti! va dau exemple ocicand .
liaiedera
Postat pe 16 Mai 2010 13:43
mai , asa de mult imi place emoticonul asta ca nu ma mai satur privindu-l

Pantera neagra, cum sa-l cheme?
liaiedera
Postat pe 16 Mai 2010 13:45
De la: liaiedera, la data 2010-05-16 13:41:47



Alexxandra, intotdeauna te-am admirat pt. raspunsuri, pt. curaj, pt. promptitudine, vocabular, cunostinte , etc. Acum te FELICITEZ!!!




multumesc Lia.dar acum vb strict de narcisism.toti intra repede pe google pt informatii.de multe ori am atras atentia,ca internetul este si util dar si periculos.in primul rand stiinta a avansat.deci multe descoperiri de ieri ,azi nu mai sunt valabile.sau multe descoperiri de ieri,abia azi ies cu greu la lumina,pt ca au fost tinute secrete.insa e foarte greu sa schimbi acum vechile principii.exact ca medicul(unii,sau majoritatea) care nu accepta tratamente naturiste ,pt ca nu au invatat la facultate.asa imi spune si medicul meu de familie. in loc sa colaboreze cu medicul care cunoaste medicina naturista,sau sa se apuce sa invete chiar el despre medicina naturista,prefera sa spuna ca nu are incredere, ca nu stie, ca nu a invatat.asta inseamna ca are principii invechite si nu este deschisa nu la nou ci la adevar,care a existat de cand lumea.asa si cu google,trebuie sa stii sa triezi informatiile(citind si carti noi aparute) si mai trebuie sa intelegi ca trebuie sa fii deschis la nou,nu sa ramai cu sacul in cap.un alt pericol ce il gasesti pe internet,este manipularea maselor de oameni,mai naivi.in general,mass-media scrisa,audio,video-manipuleaza.de aceea este bine sa ne informam din mai multe surse ,mai ales sa nu uitam cartile,si sa nu luam drept tabu,google.este o mare greseala.
alexxandra
Postat pe 16 Mai 2010 14:13
De la: liaiedera, la data 2010-05-16 13:45:55 mai , asa de mult imi place emoticonul asta ca nu ma mai satur privindu-l

Pantera neagra, cum sa-l cheme?



panty_C
Postat pe 18 Mai 2010 15:33
bantuie pe aciulea neshte unii care isi facura nush' cate conturi si se lauda "unii pe altii", mai precis ei pe ei insisi.

da'n fine, asta-i o kestiune secundara, io ma intreb unde disparura anumiti useri dintr-o data?
anticenzura
Postat pe 19 Mai 2010 18:56
CINE????

vreau sa stiu si io
LILO
Postat pe 19 Mai 2010 19:02
io cred ca o sa fac miting pt cei plecati!
zauuuuuuuuuuuuuuuu!
cum o-ndraznit celll!???
cuuuuuuuuuuuuuuum o putuut sa faca asa cevaaaaaaaaaaa??!
fleurdelis
Postat pe 19 Mai 2010 19:04
io am zis ca erau prea multe scaune goale, iarna, tristete pe acolo. sper ca a plecat la mai bine :)
anticenzura
Postat pe 20 Mai 2010 16:12
Bre, voi nu pricepeti ca e ceva "o" doar temporar

panty_C
Postat pe 20 Mai 2010 18:48
De la: fleurdelis, la data 2010-05-19 19:04:35io cred ca o sa fac miting pt cei plecati!
zauuuuuuuuuuuuuuuu!
cum o-ndraznit celll!???
cuuuuuuuuuuuuuuum o putuut sa faca asa cevaaaaaaaaaaa??!




Fleurdelis , ce-i cu tine ? ce s-a intamplat? vai , ma ingrijorez .
liaiedera
Postat pe 21 Mai 2010 17:50
techerizi oameni buni ca vine acush' caldura
anticenzura
Postat pe 22 Mai 2010 15:49
sa vina odata
bluelight
Postat pe 22 Mai 2010 16:15
de la medici pisalogi ajunseram la vreme, da' azi a venit ptr prima data caldura pe anul asta aciulea, asa ca va zic si voua de bucurie :) . si sper ca maine sa fie la fel.

nu stiu pe unde masoara astia incalizrea globala, insa io de juma' de an cel putin traiesc marea racire globala brrr.
anticenzura
Postat pe 23 Mai 2010 23:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ginegolog Timisoara 1 De la: garbo_393323 24 Ianuarie 2014 14:20
galati endocrinolog bun 5 De la: mymya 20 Februarie 2014 13:45
stergere cu laser TATUAJ SPRANCENE 5 De la: LILO 18 Decembrie 2011 15:32
Vreti sa castigati cateva mii de ron in 6 luni ???? 1 De la: dana92 2 Decembrie 2011 21:27
Analize Medicover 1 De la: laly02 18 Ianuarie 2012 12:47
Setari Cookie-uri