| Stie cineva cat costa un tratament ultramodern pentru regenerarea unghiilor si ce clinici din Bucuresti ofera conditii ok la preturi rezonabile? Unghiile mele sunt moi, fragile si se exfoliaza cu usurinta. Se rup repede, iar aspectul lor imi cauzeaza batai de cap. | ||
|
rodica2 Postat pe 4 August 2008 17:41 |
||
|---|---|---|
| Si eu aveam ungiile care se exfoliau si se rupeau repede,nu le puteam tine mari sub nici o forma,dar am incercat un leac babesc si mi-am luat mai mult timp sa am grija de ele saptamanal,intr-o craticioara incalzesc ulei ,( lasand craticioara la foc mic ) imi pun degetele cu partea ungiilor in uleiul cald si le tin cat pot rezista,fac asta o data la luna acum,inainte la 2-3 zile,beau zilnic jumatate de litru de lapte,branzeturi,si o data pe saptamana imi curat ungiile acasa ( singura),evit sa stau cu mainile in apa prea mult si daca e necesar sa fac asta folosesc manui de unica folosinta, si oja nu folosesc decat de la L'OREAL MANICURE FRENCH TENUTA SI BRILANTETA 7 ZILE , si acum nu mai am nici o problema ,imi pot tine ungiile cat de lungi vreau,si orice forma ( patrate,rotunde).Sper sa iti fie de folos micul meu ajutor | ||
|
angeletomio145 Postat pe 23 August 2008 14:37 |
||
| Nu stie cineva, un tratament pentru degete moi si catifelate?Eu cand vreau sa cant din fluier, am gura foarte uscata, si din aceasta cauza, fluierul se usuca si crapa.Trebuie sa am o umezeala constanta a gurii.Am incercat si cu pupici, dar nu am obtinut rezultate, pentru ca iarasi mi s-a uscat gura.Ce sa fac?Sunt cuprins de disperare.Am zis ca degetele moi ar reprezenta o solutie. | ||
|
|
||
|
Postat pe 24 August 2008 05:21 |
||
| :) Vanghelis, specialistii ar spune: totul gasesti in tine insuti; puterea este in tine (dar si autoamagirea...) Iti poti provoca perceptia ca ai degete moi sau ca gura ta nu mai este uscata cand o tratezi cu pupici - macar ai unei persoane... Cred ca noi ne confectionam din cineva partenerul potrivit pentru pupici. Nu ca ar fi intrinsec. Norocosi suntem doar cand si acesti parteneri procedeaza la fel cu noi:). Concluzie: perceptia despre realitate este mult mai importanta decat realitatea. | ||
|
gianiblue Postat pe 24 August 2008 13:09 |
||
| Giani, parca nu erai de acord cu sexul virtual? Acum ce faci? Te dezici de cele spuse, ca de satana?Realitatea este unica, superba, mortala.Noi murim pentru aceasta realitate, sau santem in stare sa o facem, dar nu pentru o realitate virtuala.Cred ca problema unghiilor, ar putea fi lesne rezolvata de un medic de nutritie. | ||
|
Postat pe 25 August 2008 06:59 |
||
| Vanghelis, nu ma provoca. Caci nu ma dezic. Doar atrag atentia asupra unui lucru: suntem atat de mici, de limitati incat umplem marea parte a realitatii pe care nu o putem cunoaste cu propriile noastre ganduri, perceptii. Sunt 100% pentru realitate si, in plus, dincolo de ea. Numai ca nu gasesc in jurul meu prea multi fani ai realitatii. Ci doar cei care DOAR DECLARA ca ar fi... | ||
|
gianiblue Postat pe 25 August 2008 10:07 |
||
|
"Pretul unui tratament pentru unghi"? De care? De 30 de grade? Sau de 90? |
||
|
Gaby211081 Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:02 |
||
| Diferenta dintre unghi si unghii consta in faptul ca desi si unele si altele sunt ascutite, numai unele dintre ele zgarie, sau se rup. | ||
|
Postat pe 5 Noiembrie 2008 20:46 |
||
Corect
|
||
|
Gaby211081 Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:44 |
||
| Ulei de masline caldut; e ideal...chiar si pentru tine vanghelis sa-ti clatesti gurita.... | ||
|
Aemulus Postat pe 2 Februarie 2009 19:44 |
||
De la: rodica2, la data 2008-08-04 17:41:38Stie cineva cat costa un tratament ultramodern pentru regenerarea unghiilor si ce clinici din Bucuresti ofera conditii ok la preturi rezonabile? Unghiile mele sunt moi, fragile si se exfoliaza cu usurinta. Se rup repede, iar aspectul lor imi cauzeaza batai de cap. Recomand,, REVALID Intaritor pt unghii''se gaseste in farmacii........si nu costa o avere!!!!Multumesc!
|
||
|
Emimar Postat pe 11 Februarie 2009 21:51 |
||
| Ulei de ricin,lamaie,calciu,ulei cu vit A ,E si tratament cu fiole keratogene de la farmacie de tip revalid sau cele pe care contin keratina keratina | ||
|
andreaV Postat pe 13 August 2009 14:24 |
||
| Subiect | Mesaje | Ultimul Mesaj |
|---|---|---|
| EsteticaSibiu centrul tau de sanatate si frumusete | 1 | De la: esteticasibiu 20 Decembrie 2008 22:24 |
| Cancerul nu inseamna moarte,Medicament impotriva cancerului !!! | 3 | De la: garbo251056 3 Februarie 2012 13:43 |
| Vreti sa castigati cateva mii de ron in 6 luni ???? | 1 | De la: dana92 2 Decembrie 2011 21:27 |
|
|
||
| a inceput campania Zepter international pentru sanatate si frumusete | 2 | De la: nazirra 16 August 2010 15:35 |
| Cardiologie Brasov | 2 | De la: andreeabombonica 19 Martie 2012 17:06 |
România pierde 1 din 6 tineri din sistem. Piața muncii achită nota de plată
22 de defibrilatoare publice în 18 orașe. Un trecător poate salva o viață în primele 3 minute dupa un stop cardiac
Sâmbătă, 16 mai, Bikers For Humanity vă invită la acțiunea anuală de donare de sânge!
McHappy Day 2026®: fapte bune care țin familiile împreună