de ce oamenilor rai nu le plac oamenii buni?

pt ca ii fac sa sufere,,pt ca zic ca si pe ei,i-au facut altii sa sufere...dar cu ce sunt eu vinovata ca ei au suferit? eu cred ca ei sunt plini de ura
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 Septembrie 2010 17:43
dar tu vrei sa zici ca esti buna si ca iti plac oamenii rai?... de ce?:P
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2010 17:44
xena cred ca tu suferi de ceva cred ca duci lipsa la capitolul lupta corop la corp oamenilor rai nu le plac oameni buni pt ca ei sunt rai .....intrebarea e alta? daca uni sunt buni cum te dai tu ........... de ce nu le plac oamenii rai................ pai atunci care sunt cei buni si care sunt cei rai cei in capul tau cocteil molotov mai iesi din virtual mai traieste si tu in real .........eu sunt un om bun dar nu suport oamenii rai ......curios... inseamna ca nu sunt asa de bun asai xena........ sau tu esti unicat probabil de pe siteul asta esti unicat
klaus77
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:09
De la: klaus77, la data 2010-09-25 20:09:22xena cred ca tu suferi de ceva cred ca duci lipsa la capitolul lupta corop la corp oamenilor rai nu le plac oameni buni pt ca ei sunt rai .....intrebarea e alta? daca uni sunt buni cum te dai tu ........... de ce nu le plac oamenii rai................ pai atunci care sunt cei buni si care sunt cei rai cei in capul tau cocteil molotov mai iesi din virtual mai traieste si tu in real .........eu sunt un om bun dar nu suport oamenii rai ......curios... inseamna ca nu sunt asa de bun asai xena........ sau tu esti unicat probabil de pe siteul asta esti unicat


hai bre, Klaus, da-o-n saracie de treaba ca ma ametisi de tot!! :))
yyoana_62
Postat pe 26 Septembrie 2010 02:16
pai scopul... care crezi ca e?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 03:42
De la: eu_geminy, la data 2010-09-26 03:42:42pai scopul... care crezi ca e?:P
:))


Cu siguranta off topic: geminy, pe cine trebuie sa pup pe facebook??:))) Cum functioneaza? Asa .. randomly?:P
cat_13
Postat pe 26 Septembrie 2010 03:49
Oamenilor rai nu le plac oamenii buni ...pentruca nici oamenilor buni nu le plac oamenii rai...
E reactia de respingere reciproca ...Dupa legile fizicii fiind polaritati diferite reactia ar trebui sa fie de atractie....Dar aici functioneaza legile umanitatii care sunt greu de prevazut...si de pus in ecuatie...
Bruce_Lee
Postat pe 26 Septembrie 2010 04:48
De la: klaus77, la data 2010-09-25 20:09:22xena cred ca tu suferi de ceva cred ca duci lipsa la capitolul lupta corop la corp oamenilor rai nu le plac oameni buni pt ca ei sunt rai .....intrebarea e alta? daca uni sunt buni cum te dai tu ........... de ce nu le plac oamenii rai................ pai atunci care sunt cei buni si care sunt cei rai cei in capul tau cocteil molotov mai iesi din virtual mai traieste si tu in real .........eu sunt un om bun dar nu suport oamenii rai ......curios... inseamna ca nu sunt asa de bun asai xena........ sau tu esti unicat probabil de pe siteul asta esti unicat
Poate ca fiecare se vede bun pe el insuti...ca el considera ca are dreptate,,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:12
bine ne pot face numai anumiti oameni , rau ne poate face orice prost.
caleidoscop
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:49
De la: caleidoscop, la data 2010-09-26 21:49:03bine ne pot face numai anumiti oameni , rau ne poate face orice prost.
Da bine iti poate face doar anumiti oameni..Important sa stii sa aprecieze omul care iti face binele si sa nu profiti de el..Pt ca sar putea sa ramai fara el.Pt ca asa cum tie nu iti place sa se profite de tine,,asa nici la oamenii care fac binele nu le place.Pt ca oamenii considera oamenii prosti care le fac binele si le intoarc binele cu rau.Si uite ca asa raman fara bine...raman fara ajutor,,pt ca ei nu stiu sa aprecieze oamenii care stiu sa faca binele.Pt ca doar oamenii inteligenti fac binele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Septembrie 2010 17:14
nu cred ca exista oameni cu adevarat buni si oameni cu adevarat rai, ca unui i sunt necurati si alti i ingeri ! Fiecare din noi avem si o parte luminoasa dar si una intunecata a sufletului !
rupt_de_realitate
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:36
De la: rupt_de_realitate, la data 2010-09-28 11:36:02nu cred ca exista oameni cu adevarat buni si oameni cu adevarat rai, ca unui i sunt necurati si alti i ingeri ! Fiecare din noi avem si o parte luminoasa dar si una intunecata a sufletului !
faptele bune te ajuta sa gandesti mai curat...Dar multi nu inteleg care sunt faptele bune? Sa sprijini moral semenii,,,chiar daca tu ai fost invatat de rau..SA NU INVETI OAMENII SA devina puturosi,,sa ii intretii tu...si sa ii lasi sa creada ca asa este bine pt ei,,sa triasca de pe spinarea la altiii..Faptele bune te ajuta sa gandesti curat si sa fii statornic in ganduri curate...,,din cauza ca omul nu ignora gandurile rele asta il face sa gandeasca necurat....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:52
pai da oamenii sunt comozi..ei prefera sa lupte pt ei,,dar nu sa lupte pt lucruri comune...dar lupti doar pt tine,,individual nu poti reusi nimic in viata..Dar daca lupti pt drepturi comune,,poti realiza ceva si sa fii optimist..pt ca mai sunt si oameni inteligenti dar ei nu se arata pt ca sa nu fie atacati..pt ca oamenii buni si inofensivi sunt considerati slabi si prosti...si multi prefera sa fie neutri


xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:12
De ce oamenilor rai nu le plac oamenii buni....?Pai cred ca au atat de multa frustrare, invidie si nesiguranta in ei incat cred ca toata lumea e impotriva lor.Nu este vorba ca nu le plac doar oamenii buni, au o problema cu toti fie ei buni sau rai.Dar stii cum e....o fapta rea o faci imediat, dar o fapta buna mai greu.
garbo007567
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:24
De la: cat_13, la data 2010-09-26 03:49:54
De la: eu_geminy, la data 2010-09-26 03:42:42pai scopul... care crezi ca e?:P
:))


Cu siguranta off topic: geminy, pe cine trebuie sa pup pe facebook??:))) Cum functioneaza? Asa .. randomly?:P


habar n-am, cat... io am dat o bifa, ca nu-mi disparea mesajul ala si vad ca a plecat la toata lumea... vezi ce generos sunt?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:57
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-28 12:12:46pai da oamenii sunt comozi..ei prefera sa lupte pt ei,,dar nu sa lupte pt lucruri comune...dar lupti doar pt tine,,individual nu poti reusi nimic in viata..Dar daca lupti pt drepturi comune,,poti realiza ceva si sa fii optimist..pt ca mai sunt si oameni inteligenti dar ei nu se arata pt ca sa nu fie atacati..pt ca oamenii buni si inofensivi sunt considerati slabi si prosti...si multi prefera sa fie neutri




pai da... ca sa te citez...
continua, irinooka!...

hai ca incep eu pentru tine:

"pai da... ca barbatii sunt porci si profitori..."

:))
eu_geminy
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:59
De la: eu_geminy, la data 2010-09-30 11:59:50
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-28 12:12:46pai da oamenii sunt comozi..ei prefera sa lupte pt ei,,dar nu sa lupte pt lucruri comune...dar lupti doar pt tine,,individual nu poti reusi nimic in viata..Dar daca lupti pt drepturi comune,,poti realiza ceva si sa fii optimist..pt ca mai sunt si oameni inteligenti dar ei nu se arata pt ca sa nu fie atacati..pt ca oamenii buni si inofensivi sunt considerati slabi si prosti...si multi prefera sa fie neutri




pai da... ca sa te citez...
continua, irinooka!...

hai ca incep eu pentru tine:

"pai da... ca barbatii sunt porci si profitori..."

:))
mi-ai luat vorba din gura...Adica miai furat gandurile
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:33
pai da... ca deja te cunosc...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:35
Ce inseamna,om bun? Un om bun este inofensiv,este un om cuminte si nu face lucruri care i-ar afecta pe ceilalti oameni..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Septembrie 2010 13:21
pai da... ca om bun inseamna de fapt acela care face barbatii porci si profitori...:)):P
eu_geminy
Postat pe 30 Septembrie 2010 13:26
De la: eu_geminy, la data 2010-09-30 13:26:51pai da... ca om bun inseamna de fapt acela care face barbatii porci si profitori...:)):P
Pai barbatii sunt porci pt ca asa vor ei..Nu vor sa il lase pe Dumnezeu,Iisus sa le conduca mintea,,Pt ca pe Dumnezeu il posi lasa sa conduca mintea ta,,daca esti smerit si nu faci lucruri rele care nu ii plac lui Dumnezeu...Atunci Dumnezeu intra in mintea ta si conduce mintea ta...Dar daca faci lucruri rele care ii plac la diavol,,diavolul intra in mintea barbatului si conduce mintea lui...Si diavolului ii place sa distruga caracterul oamenilor,,ca oamenii sa se urasca intre ei,,ca barbatul si femeia sa se urasca intre ei...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Septembrie 2010 13:31
Pai barbatii sunt porci pt ca asa vor ei..Nu vor sa il lase pe Dumnezeu,Iisus sa le conduca mintea,,Pt ca pe Dumnezeu il posi lasa sa conduca mintea ta,,daca esti smerit si nu faci lucruri rele care nu ii plac lui Dumnezeu...Atunci Dumnezeu intra in mintea ta si conduce mintea ta...Dar daca faci lucruri rele care ii plac la diavol,,diavolul intra in mintea barbatului si conduce mintea lui...Si diavolului ii place sa distruga caracterul oamenilor,,ca oamenii sa se urasca intre ei,,ca barbatul si femeia sa se urasca intre ei...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Septembrie 2010 13:32
Pai barbatii sunt porci pt ca asa vor ei..Nu vor sa il lase pe Dumnezeu,Iisus sa le conduca mintea,,Pt ca pe Dumnezeu il posi lasa sa conduca mintea ta,,daca esti smerit si nu faci lucruri rele care nu ii plac lui Dumnezeu...Atunci Dumnezeu intra in mintea ta si conduce mintea ta...Dar daca faci lucruri rele care ii plac la diavol,,diavolul intra in mintea barbatului si conduce mintea lui...Si diavolului ii place sa distruga caracterul oamenilor,,ca oamenii sa se urasca intre ei,,ca barbatul si femeia sa se urasca intre ei...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Septembrie 2010 13:32
Daca barbatul face doar lucruri rele,,normal ca mintea lui este condusa de diavol...Pt ca lucrurile rele distrug caracterul altui om,si este normal ca Dumnezeu sa nu se afle in mintea acelui om care face lucruri care plac la diavol...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Septembrie 2010 13:49
pai da... hai ca ti-am dat apa la moara, poate intru mai pe seara sa vad daca ai scris destul...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 30 Septembrie 2010 13:56
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-30 13:49:43Daca barbatul face doar lucruri rele,,normal ca mintea lui este condusa de diavol...Pt ca lucrurile rele distrug caracterul altui om,si este normal ca Dumnezeu sa nu se afle in mintea acelui om care face lucruri care plac la diavol...
Si cum Dumnezeu nu se afla in mintea omului care face lucruri rele...Pt ca daca faci voia la diavol,,diavolul se afla in capul tau si conduce mintea ta.Asta se numeste libertatea de a alege...Si apoi diavolul se foloseste de omul prost,,,ca sa faca rau la altii sa le ca sa le distruga caracterul si apoi si el o sa sufere de pe urma altor oameni...pt ca asa place la diavol,,ca oamenii sa sufere,,sa se razbune si sa isi faca rau unii la altiii...eu sper sa nu fiu prin preajma lor..pt ca eu sunt cuminte
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Septembrie 2010 14:04
De la: Bruce_Lee, la data 2010-09-26 04:48:19Oamenilor rai nu le plac oamenii buni ...pentruca nici oamenilor buni nu le plac oamenii rai...
E reactia de respingere reciproca ...Dupa legile fizicii fiind polaritati diferite reactia ar trebui sa fie de atractie....Dar aici functioneaza legile umanitatii care sunt greu de prevazut...si de pus in ecuatie...
Pai da,,este si o vorba cine se aseamana se aduna
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Octombrie 2010 10:28
Bine v am gasit!! Aici este vorba despre ,oamenii rai si buni, nu despre ,cei care s ,porci,!Cred ca, ar muri unele persoane daca,n-ar comenta in contradictoriu si n ar jigni!
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2010 07:54
Deci, este vorba despre ,oamenii rai,,de care i plin pamantul.Uneori esti obligat sa suporti si ,oamenii rai, iar cand nu esti ,obligat, atunci le ignori prezenta, nebagandu i in seama ca asta ,doare, Stau de multe ori si privesc in jurul meu, unde observ atata ,rautate, invidie,dusmanie, unii oameni s au nascut asa ,rai ,invidiosi altii s au facut rai datorita educatiei sau poate esecurilor din viata, Am muncit inainte cu elevi ,aveam mai putini colegi apoi intr o fabrica mare unde ,predominau femeile,exista mai multa ,rautate si invidie la femei, decat la barbati.Invidia era in floare, isi aratau ,rautatea pe fata, era tare greu sa multumesti 1600 pers, in general ,femei, luna de luna (am muncit la normarea muncii) salariul lor depindea de cati banuti le dadeam la cate o faza ,era acord individual, nu munceai nu aveai salar si erau multe ,,lingatoare, ele,carau cu sacosa la ,maistru, si trebuia sa aiba salarii ffff,bune! Eu pana am ajuns sa am acel post, am fost si eu in locul lor tragand ca o disperata la masina,eu aveam liceu si maiastra mea ,,4 clase,, o vedere ingusta,,dar stia linge sefii si le cosea garderoba ,lucru ce eu atunci il invatam, Am avut si eu colege lingatoare, paratoare, de o rautate crasa.Eu nu le aveam treaba, discutam strictul necesar in rest,,ignoram, prezenta lor,Am avut ocazia de multe ori sa vad cata rautate poate exista si n familii,am cunostinte care ascultand de parinti si frati au bagat amandoi divort,,3000lei apoi impacandu se au renuntat,,pt, copil si cele 30milioane s au dus si ea este cu facultate ,lucreaza in invatamant ea a inceput influientata de a ei. De asemenea mai multe cazuri ,in care soacra le cara cu sacosa de toate, mamele nu si cine era ,vipera?? Soacra! De aniversare soacrele primeau daca primeau un ,la multi ani,, dar mamicile cadouri care abia le duceau,,Si aceste gesturi de ,rautate,, in familie doare, pt, ca n a muncit D zeu mai mult pe mama lui decat pe mama ei si invers, PAREREA MEA ESTE CA, TOTUL TINE DE EDUCATIE SI DE CE AI IN ,CEREBEL, DACA TE LASI CONDUS DE RAUTATE SI URA , Eu va doresc sa fiti buni dar nu ,prosti de buni,, pt, ca , uneori nu este bine sa fii nici bun! :sml- love0049: Wekend placut tuturor, buni-rai!
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:24
Deci, este vorba despre ,oamenii rai,,de care i plin pamantul.Uneori esti obligat sa suporti si ,oamenii rai, iar cand nu esti ,obligat, atunci le ignori prezenta, nebagandu i in seama ca asta ,doare, Stau de multe ori si privesc in jurul meu, unde observ atata ,rautate, invidie,dusmanie, unii oameni s au nascut asa ,rai ,invidiosi altii s au facut rai datorita educatiei sau poate esecurilor din viata, Am muncit inainte cu elevi ,aveam mai putini colegi apoi intr o fabrica mare unde ,predominau femeile,exista mai multa ,rautate si invidie la femei, decat la barbati.Invidia era in floare, isi aratau ,rautatea pe fata, era tare greu sa multumesti 1600 pers, in general ,femei, luna de luna (am muncit la normarea muncii) salariul lor depindea de cati banuti le dadeam la cate o faza ,era acord individual, nu munceai nu aveai salar si erau multe ,,lingatoare, ele,carau cu sacosa la ,maistru, si trebuia sa aiba salarii ffff,bune! Eu pana am ajuns sa am acel post, am fost si eu in locul lor tragand ca o disperata la masina,eu aveam liceu si maiastra mea ,,4 clase,, o vedere ingusta,,dar stia linge sefii si le cosea garderoba ,lucru ce eu atunci il invatam, Am avut si eu colege lingatoare, paratoare, de o rautate crasa.Eu nu le aveam treaba, discutam strictul necesar in rest,,ignoram, prezenta lor,Am avut ocazia de multe ori sa vad cata rautate poate exista si n familii,am cunostinte care ascultand de parinti si frati au bagat amandoi divort,,3000lei apoi impacandu se au renuntat,,pt, copil si cele 30milioane s au dus si ea este cu facultate ,lucreaza in invatamant ea a inceput influientata de a ei. De asemenea mai multe cazuri ,in care soacra le cara cu sacosa de toate, mamele nu si cine era ,vipera?? Soacra! De aniversare soacrele primeau daca primeau un ,la multi ani,, dar mamicile cadouri care abia le duceau,,Si aceste gesturi de ,rautate,, in familie doare, pt, ca n a muncit D zeu mai mult pe mama lui decat pe mama ei si invers, PAREREA MEA ESTE CA, TOTUL TINE DE EDUCATIE SI DE CE AI IN ,CEREBEL, DACA TE LASI CONDUS DE RAUTATE SI URA , Eu va doresc sa fiti buni dar nu ,prosti de buni,, pt, ca , uneori nu este bine sa fii nici bun! :sml- love0049: Wekend placut tuturor, buni-rai!
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii inter etnice 15 De la: sora_ilsi 7 Ianuarie 2010 21:45
buna 3 De la: cricat 26 Octombrie 2011 07:22
Numai divorturi nimic interesant??? 43 De la: vieru_cezar_iasi 26 Iunie 2010 13:30
coleg da semnale mixte 13 De la: 24 Aprilie 2018 09:30
Femeia Gemeni si barbatul scorpion 26 De la: varuzza 16 Ianuarie 2012 11:11
Setari Cookie-uri