La munca !!!

tipic - grija caprei vecinului
panty_C
Postat pe 18 Martie 2010 22:38
de parca grija asta...ar apartine unei singure persoane!!
andreea_n_c
Postat pe 19 Martie 2010 00:29
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-18 21:35:58
De la: eu_vio, la data 2010-03-18 18:37:49Ilsuco , tocmai tu iti pui intrebarea asta ??? E una retorica , pentru ca noi , cei din sistem, ne lovim zilnic de aceasta problema !

...ce chestie ca...unii din sistem...stau toata ziua pe forum...de placere si pe urma vor sa le vina banii!!!
Pai cauta gaini de jumulit....OAMENI CUMSECADE CA SA PROFITE DE PE EI...cand gasesc cate un om cumsecade,,sar toti pe el
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Martie 2010 00:50
nu stiu daca e vorba de om cumsecade aici...sau de...pacalirea sistemului!!
andreea_n_c
Postat pe 19 Martie 2010 00:53
fleurdelis
Postat pe 20 Martie 2010 10:27
De la: fleurdelis, la data 2010-03-20 10:27:48
Barbatii au facut sapaturi,,au gasit o gaina buna de jumulit....De asta ii omor ca nu mai scap de ei..Si multi nu se uita la ei,,ca nu fac 2 bani egoiti frate,,ii intereseaza doar interesul propriu....Dar eu?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Martie 2010 11:17
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-19 00:53:24nu stiu daca e vorba de om cumsecade aici...sau de...pacalirea sistemului!!

Nu cred ca intrebarea mea iti era adresata ! In plus , nu cred ca eu am purtat grija ta si, atunci , nu inteleg CUM ITI PERMITI sa ma acuzi ca nu sunt un om cumsecade sau ca as insela sistemul ???
Te rog , sa-ti masori cuvintele si sa nu mai jignesti oamenii care au avut bunul simt sa nu te atace !!!
eu_vio
Postat pe 20 Martie 2010 16:59
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-03-19 00:50:06
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-18 21:35:58
De la: eu_vio, la data 2010-03-18 18:37:49Ilsuco , tocmai tu iti pui intrebarea asta ??? E una retorica , pentru ca noi , cei din sistem, ne lovim zilnic de aceasta problema !

...ce chestie ca...unii din sistem...stau toata ziua pe forum...de placere si pe urma vor sa le vina banii!!!
Pai cauta gaini de jumulit....OAMENI CUMSECADE CA SA PROFITE DE PE EI...cand gasesc cate un om cumsecade,,sar toti pe el

irino , nu caut gaini de jumulit , iar , daca as face-o , in niciun caz n-as alege una ca tine ! nu te mai baga in seama cu cine nu-ti acorda atentie , pentru ca , atunci cand ti-o furi in bot , nu-ti convine!
eu_vio
Postat pe 20 Martie 2010 17:03
Se pare ca e mai usor sa vorbesti despre munca, decat sa prestezi, ha?!

Din pacate exista si unele erori "umane" ale sistemului, vio: needucabilii...altii, dupa ce s-au folosit de sistem ca sa ajunga undeva, uita de unde au plecat si cine le-a pus stiloul in mana ca sa-i scoata din...

Din nefericire pentru cei mai multi, toti sunt produsul unui sistem...
sora_ilsi
Postat pe 21 Martie 2010 21:42
poate ca asta va place mai mult celor care doar critica si nu construiesc nimic:
Scrisoarea unui arab din Romania catre casa...

Zalutam cu rezbekt, Jefu! Aderizat la Romania cu bomba la valiza ascuns, tregut fara broblem control la aerobort. Pastrat dolar american blestemat, bentru construit aigea bomba, dat jumadate la taxi, jumate furat tigan din buzunar.

Indalnit frate Ahmed, batron magazin, ajudat la mine. Discutat cu el la cafenea plan bomba, consumat egler broaspat, intoxicat cu zalmonel, noi ajuns la sbital, doctor roman durut la cour, noi luat cour fok.

Jefu, gu bomba praf antrax nu putut facut la Romania, cineva furat antrax, deci ingercat plan bomba cu bum-bum...!

Mutat apartament frate Ahmed, adus mult frumos aminde de tara mia, fara apa la robinet, geamm zbarte ca la Beirut , tigle kazut cap cind vind bate. Urmarit PRO TV emiziune explozia camion azotat, facut frica la mine.

Astia romani are tupeu nu gluma ! Urgent trebuie recrutat, jefu ! Bomba cu azotat mare efect aveam...

Inderesat pilotat avion bentru lovit gladire la roman. Vazut delevizor, aparat zbor MIG brabusit singur in ogor la taran, plus taran roman stricat singur gladire, adormit beat, tigara abrinsa, murit soacra, facut chef mare la ei...

Draga Jefu, gineva furat la mine gas pastrat bentru bus la bomba, iar azeara, gind iesit cumbarat baclava, exblodat budelie la barter.

Aicia la Romania, mult cretin! Zbierat, zguibat la sin, eu
gagat be mine de frica ! Jefu, ma indorg acasa! Asta romani nu are nevoie terorism, asta face singur treaba



Ahmed

sora_ilsi
Postat pe 21 Martie 2010 21:49
De la: sora_ilsi, la data 2010-03-21 21:42:59Se pare ca e mai usor sa vorbesti despre munca, decat sa prestezi, ha?!

Din pacate exista si unele erori "umane" ale sistemului, vio: needucabilii...altii, dupa ce s-au folosit de sistem ca sa ajunga undeva, uita de unde au plecat si cine le-a pus stiloul in mana ca sa-i scoata din...

Din nefericire pentru cei mai multi, toti sunt produsul unui sistem...

CORECT , Ilsi! Dar , din pacate, multi nu-si mai amintesc,in niciun fel ,ca sunt "produsul" unui sistem ...
Sunt acei ...despre care vorbea " seful statului" , ales de ei ...
Nu pot decat sa-l citez pe marele nostru Caragiale : " o sotietate fara printipuri...care va sa zica nu le are " sau "este sublima, dar lipseste cu desavarsire"
eu_vio
Postat pe 21 Martie 2010 22:15
Salutare fetele. Sincer m-am amuzat copis pe ce a scris Ilsi, exact cum a scris asa si vorbesc.Am si eu un turc cu care lucrez si chiar mor de ras cand i aud cum vorbesc. O seara minunata.
alex2007
Postat pe 21 Martie 2010 23:16



imi place subiectul. Ilsi,


continuam?
liaiedera
Postat pe 2 Mai 2010 21:34
ioi Ilsi!!
cum de mi-a scapat??!
bluelight
Postat pe 2 Mai 2010 21:36
si mie!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 2 Mai 2010 21:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma puteti ajuta? 21 De la: romanov_ella 18 Ianuarie 2013 22:20
buna fetelor 2 De la: lacramioaracrengi 4 Septembrie 2011 10:02
Ce sa fac? 2 De la: rica_mld 11 Septembrie 2009 11:04
Prea confuza ca sa pot sa iau o decizie, va rog ajutati-ma!!!!! 98 De la: wiorin 27 Februarie 2011 02:29
despartire din cauza banilor... 44 De la: blonda_no1 12 Ianuarie 2011 15:15
Setari Cookie-uri