Relatiile cu veciinii din bloc.

la care final???..tu te referi la avatar...de ce andreea n c??...pai c de la Camelia...ca ma mai cheama si Camelia....si pentru ca mai inainte de a/mi face cont pe garbo...a trebuit sa imi fac o adresa de e/mail..si cum andreea n...exista deja...si apartine altei persoane care si/a facut adresa intr/un moment anterior mie...a trebuit sa mai adaug ceva ...daca totusi vroiam sa fie cu numele meu care nu e numai al meu.
andreea_n_c
Postat pe 14 Martie 2010 00:37
SALUT!Sti care este problema? nu se stie cand vei avea nevoie de un vecin.Probabil ca nu te gandesti la multe necazuri pe care viata te-ar pune sa le infrunti si atunci.....nu mai gandi asa.Nu costa nimic sa dai buna ziua, nu trebuie sa -ti povestesti viata, doar buna ziua.!
gabi_ene2005
Postat pe 14 Martie 2010 11:23
fleurdelis
Postat pe 14 Martie 2010 11:37
Eu ce sa spun?Am avut niste vecin superbi si cu bun simt .Locuiau deasupra mea.Se imbatau in fiecare zi.El era cuminte,dar ea...."super cuminte".Cam de doua ori pe saptamana ma trezeam pe la ora 3 noaptea cu politia la usa,cica ascultam muzica tare si vecinii de deasupra nu puteau dormi.Eu in pijama,somnoroasa deschideam usa...Deja ii cunosteam pe politati Mergeau sus la ei si binenteles nu li se deschidea usa.Am facut si eu o mica reclamatie la politie pt. acest lucru si pt multe alte "placeri" facute de acesti vecini:spalatul cu galeata a plasei de tantari(pur si simplu arunca apa cu galeata pe plasa...)inundatii de la covoare spalate si puse la scurs in baie(toata apa era la mine pe tavan).Cand mergeam sa le zic,aveam un raspuns minunat:"e apa curata ca doar am spalat covoarele " .Nu mai spun de chiuituri si jocuri populare.
Am hotarat sa le dau pace,sa nu ii mai bag deloc in seama.
Si surpriza .Intr-o zi imi vad vecinii mutandu-se.Saracutii s-au saturat de cat ii ignoram.
Si uite asa acum e bine si liniste.
lucia12
Postat pe 14 Martie 2010 11:40
mai cand aceste relatii sunt PERFECTEE....dorm bine si dorm mult....cam pana la ora asta asa
sau sa nu fi fost azi noapte acasa oare??
fleurdelis
Postat pe 14 Martie 2010 11:49
De la: Darksukkubus69, la data 2010-03-13 12:43:00Toti vecinii mei stiu ca nu e bine sa ma enervez... decibelii mei fac sa se scuture toate geamurile de pe scara! Pe unii i-am amenintzat ca le trimit cate un glontz prin usa (tot ma bate gandul sa-mi iau permis de arma etc), de atunci nu s-au mai apropiat... Unii au impresia ca la mine vin barbati... au vazut iesind vreo cinci-sase de la mine, dar fara sa stie cine sunt, deci ma distreaza grozav sa ma gandesc la ce or crede unii vecini, ca panda si barfa sunt ocupatii principale... Pe multi vecini nu-i cunosc, cu aia pe care-i stiu mai mult din vedere ma salut si atata.
BRAVO! DA-LE'N BOT DIN PRIMA ... DAR SA NU TE STIE K VREI SA-TI SCOTI ... PERMISUL PORT-ARMA ... K ... TE TOARNA !
vaduv_bucuresti
Postat pe 18 Aprilie 2010 20:07
Darksukkubus69
Postat pe 19 Aprilie 2010 16:45
in blocurile in care inca locuiesc multe persoane de varsta a 3a....nu ai cum sa treci ne-observat. Constiinta educatiei dinaintea erei noastre ii determina inca pe multi sa se uite luung pe geam ,mai ales cei care au vedere pe fata sa vada cine intra...cine iese...la ce ora,cat sta..etc. groaznic. Normal ar fi ca fiecare sa-si vada de patratica lui...dar cand te plictisesti in patratica proprie ,,,la propriu,,,vrei sa vezi ce e si in patratica altuia.
garbo171675
Postat pe 29 Decembrie 2012 16:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as merge la lucru in italia 1 De la: garbo004062 10 Septembrie 2010 16:06
Ce sunt sentimentele si de unde apar ele? Animalele au sentimente? 33 De la: delada 12 Septembrie 2015 20:43
Raylor Sole Golf Clubs 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:47
Va scapa nepedepsit Cristian Cioaca si de data asta, sau .....?! 2 De la: LLisa 10 Ianuarie 2013 22:25
sex and the city! 90 De la: fleurdelis 5 Iunie 2010 17:39
Setari Cookie-uri