Minciuna si tradarea intr-o relatie

Am deschis acest subiect mai mult sa ma "vindec" prin terapie de grup de ceea ce am patit eu.
Primul lucru ca sa te vindeci este sa recunosti ca ai o problema. Recunosc ca am o mare problema: nu pot trece peste ideea ca m-a mintit
Sa dam drumul la discutii
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 03:29
cu ce anume te.a mintit?depinde si de minciuna nu?¿zic eu;)
nimikkk
Postat pe 12 Martie 2010 03:31
Ca sunt viata ei, (ea zicea si o urasc pentru asta ca nu a intalnit pe nimeni ca mine) ca ar vrea sa petreaca mult timp cu mine, stii de astea.
Mai presus de toate chiar ea a zis ca uraste minciuna si acum hopa ea a mintit....hmmm ciudat nu?
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 03:36
interesant nu??????si eu vreau sa vina sa stea cu mine ca doara stau singura si uite de ex sambata trecuta am iesit la disco si eu ne ca mie nu imi plake dar asa a fost filmul si el sa suparat dar cele 9 luni cand el iesea si nu zikea nimik eu trebuia sa il anunt zike :)))hahaha si tu ce crezi ca si iubirea asta vine si se duce ........lupti dar pana cand????'pana se gat armele nu???le iei pe cele de rezerva dar...........din pacate se gata si acelea ce faci?adika ce am sa fac am sa renunt am sa caut exact ceea ce vreau:)de ce sa pierd un timp cu care nu ma mai intalnesc ?oare nu puteam dormi eu la ora asta si nu sa stau noptiile pe net???
nimikkk
Postat pe 12 Martie 2010 03:40
bre ego-ule, da' cu grupu' ce ai? de ce boli vrei sa-l vindeci?
pik_nik
Postat pe 12 Martie 2010 03:41
De la: pik_nik, la data 2010-03-12 03:41:08bre ego-ule, da' cu grupu' ce ai? de ce boli vrei sa-l vindeci?

Bre pik_nik ma autoinvitam la o terapie de grup adica spre a ma vindeca, bre
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 03:43
pikkkkkk nu vrea sa vindece grupul si vrea sa se vindece el :)
nimikkk
Postat pe 12 Martie 2010 03:43
minti prost
pe toate subiectele
pik_nik
Postat pe 12 Martie 2010 03:44
Mda foarte interesant punct de vedere, dar cel mai bine ar fi sa argumentati va rog frumos ceea ce ati spus...asa este frumos nu?
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 03:47
nu
pana acum ai turnat minciuni cu nemiluita, prin tot forumul.
poate chiar esti bolnav, dar de alte boli, sau doar beat.
cand o sa aflu mai multe, o sa-ti spun
pik_nik
Postat pe 12 Martie 2010 03:50
auzi pikkkkk cine minte eu?si chiar daca as minti tu de ce nu minti in rand cu mine;)
nimikkk
Postat pe 12 Martie 2010 03:50
auzi pikkkkk cine minte eu?si chiar daca as minti tu de ce nu minti in rand cu mine;)
nimikkk
Postat pe 12 Martie 2010 03:50
De la: pik_nik, la data 2010-03-12 03:50:20nu
pana acum ai turnat minciuni cu nemiluita, prin tot forumul.
poate chiar esti bolnav, dar de alte boli, sau doar beat.
cand o sa aflu mai multe, o sa-ti spun


Stimate coleg cred ca m-ati confundat cu altcineva, ca eu sunt numai de cel mult 3 ore pe forum. Si cel mai important nu aveti dovezi, asa ca va rog sa va faceti frumos treaba si sa retrageti ceea ce ati zis ca asa e frumos nu?
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 03:53
nu de tine ziceam, alex
un singur lucru e adevarat la ciudatul asta - e bolnav
pik_nik
Postat pe 12 Martie 2010 03:55
ego mama ce ti-am zis eu ca intra si ne spovedeste cum vor ei ca doara s ep mine m.au spovedit ca descisesem un subiect in alta parte decat unde trebuia:(((((((((
nimikkk
Postat pe 12 Martie 2010 03:56
De la: pik_nik, la data 2010-03-12 03:55:15nu de tine ziceam, alex
un singur lucru e adevarat la ciudatul asta - e bolnav


Hmmm dupa limbajul folosit se pare ca este un pusti pus pe sotii la ora asta sau un batranel care nu are c eface....as sugera inca o data sa aduceti dovezi la ceea ce ati afirmat....
Pana la urma si dvs sunteti bolnavsi stiti de ce? pentru ca daca eu as fi nu trebuie sa imi repetati atat nu? cine acuza se scuza....adiuca sa intelege ca dvs sunteti beat si pus pe sotii? hmmmm interesant punct de vedere nu?
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 04:00
mai pikkkkkkkkkk dar de ce este bolnav???ce are sti ce are sau???
nimikkk
Postat pe 12 Martie 2010 04:01
Ego poate ca nu te-a mintit, ti-ai pus intrebarea asta?
probabil ca la momentul respectiv asa simtea
Andreiussha
Postat pe 12 Martie 2010 04:03
ego, prea usor ti-ai dat de gol intentiile, asta inseamna ca te-a cam lasat si ultimul neuron valid
Hai, continua, poate reusesti sa pacalesti pe careva. Io revin cand mai am chef sa-mi sterg pantofii de mecla unui cretin
pik_nik
Postat pe 12 Martie 2010 04:03
poi mai pik tu care trebuie sa sti cum sa vb cu oameni ca ne esti mai in varsta chiar tu vb asa urat pfffffff urat din partea ta lasa oameni sa minta ce si cum vor cu ce te afecteaza?sau tu nu ai mintit niciodata ????
nimikkk
Postat pe 12 Martie 2010 04:06
Mai sa fie la varsta mea probabil nu s-a instalat senilitatea, pe cand la dvs.....ma tem ca ati ajuns la un stadiu destul de avansat si as vrea sa de acum sa nu imi mai adsresati nici un cuvant pana nu va cereti scuze pentru vorbele spuse
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 04:07
bashti da-te dreaq, maimutoiule circar
pik_nik
Postat pe 12 Martie 2010 04:09
De la: Andreiussha, la data 2010-03-12 04:03:26Ego poate ca nu te-a mintit, ti-ai pus intrebarea asta?
probabil ca la momentul respectiv asa simtea

asta inseamna ca starea de moment a unei femei este sa faca pe cel care sustine sus si tare ca il iubeste sa sufere?
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 04:09
probabil la momentul ala, asta a simtit. Dar nu poti sa o judeci si sa afirmi ca a mintit. Acum depinde si de cat timp erati impreuna, depinde si de momentele tensionate pe care le-ati avut dar mai mult de modul cum le-ati abordat.
Daca ai spus/facut ceva (mai putin pe placul ei) interesul poate sa scada destul de considerabil.
Acum vorbesc din proprie experienta
Andreiussha
Postat pe 12 Martie 2010 04:14
ego... si oamenii trec, d'apai sentimentele.
Probabil in momentul ala asa simtea. Ce simti la un moment dat nu poate fi o promisiune pe viata pentru ca nu depinde de tine...
Asta este un scenariu.

Iar ca alt scenariu, DA, daca ai fost viata cuiva poate ajunge sa isi doreasca si poate face tot posibilul sa suferi cum n-a mai suferit altcineva inainte. Este chestiune de implicare: catre aceeasi persoana, directionezi sau dragoste sau ura, diferenta de intensitate nu e foarte mare... nu stiu daca inseamna ca iubesti: inseamna ca persoana respectiva conteaza. Intr-un mod sau altul, conteaza foarte mult.
Altfel e doar indiferenta.
quasaria
Postat pe 16 Martie 2010 00:17
fleurdelis
Postat pe 16 Martie 2010 00:22
Mai bine gandeste-te ce ai facut tu sa-i schimbi gandirea. Si da. Dragostea se termina. Azi poti simti ca mori fara cel de langa tine, iar maine sa faca respectivul ceva urat incat sa-ti schimbe sentimentul. Asta nu inseamna ca a mintit. Probabil ca ai mai avut relatii si ai mai iubit femei. Acum nu le mai iubesti. Ai mintit cumva atunci cand le-ai spus "te iubesc"? Pari a fi unul din barbatii aia egoisti care isi vad doar interesul lor. Care nu incearca sa-l inteleaga pe celalat. Care merge pe principiul :daca nu esti cu mine esti impotriva mea. Barbati de care am fugit toata viata. Dar din pacate, n-ai cum sa-i recunosti din prima. Iti dai seama pe parcurs. Asa o fi fost si la ea.
Doara
Postat pe 16 Martie 2010 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia varsator se potriveste ccu un capricorn sau cu un leu?? 50 De la: iulianbiciclist 17 Decembrie 2010 11:00
Pe locul 2 3 De la: emory 23 Octombrie 2010 17:47
Am nevoie de sfatul vostru,va rog!!! 6 De la: milka22 18 Octombrie 2009 22:43
Dar mai exista rusine in ziua de azi mai ales la voi femeile??? 25 De la: estela 30 Mai 2010 02:39
caut partener 138 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 13:29
Setari Cookie-uri