Meditatie la viata mea

deja e nashpa rau!...orice apas, imi apare "sunt intr-un moment..."...gata! sunt invadata! de clone
Ines
Postat pe 10 Februarie 2010 01:33
De la: snowflake, la data 2010-02-10 01:10:13draguta, ca sa folosesc o expresie a unui fost coleg de servici, mataluta vrei sa traiesti intr-un glob de cristal... ca scrii ca-ti vei face lumea ta frumoasa si nimeni nu te va mai deranja... te joci de-a divinitatea plictista si vrei sa-ti populezi lumea ta perfecta... si nu-ti place nimic din ce ti-a iesit in cale, bietul copilash... stai sa-mi storc o lacrima... gata!!!!!!


Vaaaai...cata intelegere si compasiune....Multumesc mult! Vrei o batistuta? Hai sa nu intram in polemici acum. Ideea e ca fiecare are dreptul la o parere. Si fiecare viseaza la ceva (sau cel putin asa ar trebui). visul meu este sa ma inconjor de persoane care merita cu adevarat, care impartasesc acelasi valori ca si mine, care cred ca viata poate fi si frumoasa daca luptam un pic pentru asta.. Nu e usor...cine a zis ca e usor?Nimic din ceea ce merita cu adevarat nu poate fi castigat usor..Dar pana la urma important este sa ai un vis, sa ai pentru ce lupta si sa ai persoane alaturi de tine care sa te sustina si pe care sa le sustii.
Cine ma urmeaza?
femeiadesucces
Postat pe 10 Februarie 2010 01:34
panty_C
Postat pe 10 Februarie 2010 01:35
Ok. Vin eu. Cat e salariul?
Doara
Postat pe 10 Februarie 2010 06:22
da, frumos vis!
parca am avut si eu unul din asta candva...
dar a sunat orologiul si n-am apucat sa vad cum se termina.
Tylly
Postat pe 10 Februarie 2010 06:37
bine, bine...da' totusi ce vrei sa ne spui ? ca nu am inteles ideea
ca viata e sucks ? ai dreptate, este
ca oamenii nu sunt nici buni si nici altruisti? si aici ai dreptate

spune-ne despre ce ai vrea sa discutam, ca sa stim cum abordam discutia
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Februarie 2010 09:00
imi aduci aminte de o secventa din copilarie. Aveam vreo sase ani si m-am tot holbat in fel si chip la o lustra fiind convinsa ca asa pot sa o sparg - PENTRU CA VREAU. Am vazut eu intr-o emisiune ca trebuie sa vrei sa faci ceva si... gataaaa.... s-a facut! Numai ca lustra aia nu se spargea nenorocita deloc.Era tot acolo, intreaga si bine merci.
Cred ca nu avea idee ce minunata sint eu?!

quasaria
Postat pe 10 Februarie 2010 09:29
ai fost foarte convingatoare cu cele n raspunsuri la o sigura postare a mea... dar eu sunt incapatanata, nu urmez pe mine, merg tot in fata, numai eu conduc... femeie naspa, ce sa zic?...


si tot n-am inteles ce vrei pana la urma sa discuti. ca ai sau n-ai vise?
snowflake
Postat pe 10 Februarie 2010 18:46
De la: femeiadesucces, la data 2010-02-10 00:33:11Buna fetelor,

Din cate observ eu, sunteti prezente aici mai mult pentru a critica si a carcoti. Nu ma sperie acest lucru...ba chiar primesc criticile tot la fel de deschis precum primesc si laudele ori sfaturile de la voi. Insa nu inteleg de ce atata ironie...daca nu esti interesat de subiect sau daca te plictiseste...nu inteleg de ce trebuie sa mai scrii ceva.

Eu chiar sunt noua pe acest site si ma gandeam ca voi gasi un grup de femei de la care voi avea multe de invatat si cu care voi putea impartasi bune si rele.

Rog sa imi scrie doar acei care chiar au ceva de spus..Multumesc si va pup pe toate!
Multi de pe aici sunt travestiti..Sunt barbati dar se dau femei,ca sa duca femeile in eroare si sa le spele creierul cu lucruri negative care sunt in favoarea lor
omulsincer
Postat pe 10 Februarie 2010 21:10
De la: buna01, la data 2010-02-10 21:10:13
De la: femeiadesucces, la data 2010-02-10 00:33:11Buna fetelor,

Din cate observ eu, sunteti prezente aici mai mult pentru a critica si a carcoti. Nu ma sperie acest lucru...ba chiar primesc criticile tot la fel de deschis precum primesc si laudele ori sfaturile de la voi. Insa nu inteleg de ce atata ironie...daca nu esti interesat de subiect sau daca te plictiseste...nu inteleg de ce trebuie sa mai scrii ceva.

Eu chiar sunt noua pe acest site si ma gandeam ca voi gasi un grup de femei de la care voi avea multe de invatat si cu care voi putea impartasi bune si rele.

Rog sa imi scrie doar acei care chiar au ceva de spus..Multumesc si va pup pe toate!
Multi de pe aici sunt travestiti..Sunt barbati dar se dau femei,ca sa duca femeile in eroare si sa le spele creierul cu lucruri negative care sunt in favoarea lor
Daca stiai ca barbatii sunt casnici in romania si femeile muncesc de rup...Pt ca barbatii in loc sa isi bata capul cum sa se uneasca sa faca dreptate in tara asta,ei traiesc de pe urma femeilor...Barbatii au o viata usoara,,femeile saracele au o viata grea,pt ca cred toate prostiile ce le invata barbatii
omulsincer
Postat pe 10 Februarie 2010 21:12
http://www.youtube.com/watch?v=md6HPoCigJg Oamenii au nevoie de cunoastere.Ca sa poata diferentia binele de rau.Informatiile fac pe oameni puternici...Repetitia este mama invataturii..
omulsincer
Postat pe 10 Februarie 2010 21:17
De la: femeiadesucces, la data 2010-02-10 01:34:39
De la: snowflake, la data 2010-02-10 01:10:13draguta, ca sa folosesc o expresie a unui fost coleg de servici, mataluta vrei sa traiesti intr-un glob de cristal... ca scrii ca-ti vei face lumea ta frumoasa si nimeni nu te va mai deranja... te joci de-a divinitatea plictista si vrei sa-ti populezi lumea ta perfecta... si nu-ti place nimic din ce ti-a iesit in cale, bietul copilash... stai sa-mi storc o lacrima... gata!!!!!!


Vaaaai...cata intelegere si compasiune....Multumesc mult! Vrei o batistuta? Hai sa nu intram in polemici acum. Ideea e ca fiecare are dreptul la o parere. Si fiecare viseaza la ceva (sau cel putin asa ar trebui). visul meu este sa ma inconjor de persoane care merita cu adevarat, care impartasesc acelasi valori ca si mine, care cred ca viata poate fi si frumoasa daca luptam un pic pentru asta.. Nu e usor...cine a zis ca e usor?Nimic din ceea ce merita cu adevarat nu poate fi castigat usor..Dar pana la urma important este sa ai un vis, sa ai pentru ce lupta si sa ai persoane alaturi de tine care sa te sustina si pe care sa le sustii.
Cine ma urmeaza?
Buna eu sunt una
omulsincer
Postat pe 10 Februarie 2010 21:17
dap... esti una si "buna"!

Tylly
Postat pe 10 Februarie 2010 21:21
De la: Celleste_, la data 2010-02-10 21:21:00dap... esti una si "buna"!

3 in 1..7 dintr-o lovitura
omulsincer
Postat pe 10 Februarie 2010 21:24
http://www.youtube.com/watch?v=md6HPoCigJg Oamenii au nevoie de cunoastere.Ca sa poata diferentia binele de rau.Informatiile fac pe oameni puternici...Repetitia este mama invataturii..
omulsincer
Postat pe 10 Februarie 2010 21:24
cum mai merge succesurle alea si cu meditatia??
fleurdelis
Postat pe 11 Februarie 2010 21:14
cred ca au ajuns deja in nirvana...
snowflake
Postat pe 12 Februarie 2010 12:25
servus copii!
iaca o venit buna si le rezolva e a pe toate!...iar noi...suntem travestiti!
Ines
Postat pe 12 Februarie 2010 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Impreuna..dar despartiti 43 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:42
2013..inceput "grozav 12 De la: Cristina_5 22 Ianuarie 2013 20:14
concurs-cel mai bun topic-aprilie 2010 62 De la: Achmed 31 August 2010 11:00
Ce sa fac? 2 De la: rica_mld 11 Septembrie 2009 11:04
vreau sa ma ingras??? 3 De la: sheika29 1 Martie 2010 02:03
Setari Cookie-uri