Prea confuza ca sa pot sa iau o decizie, va rog ajutati-ma!!!!!

Buna, offf, citesc pe acest site, atatea si atatea subiecte despre despartiri, uite ca si eu ma aflu printre acestea din pacate. Si sincer chiar sunt disperata si nu stiu ce sa fac, ma gandesc secunda de secunda la aceasta problema si nicidecum nu reusesc sa gasesc o solutie. Deci, cu aproape 2 luni in urma am plecat de la iubitul meu, pentru ca am acceptat un loc de munca in alta tara. Motivul de ce am acceptat, pentru ca in ultimii 4 ani din viata mea eu nu facusem nimic mai mult decat sa-l astept acasa cu mancare, in singuratate totala fara nici un prieten, plictisita pana la infinit si in timpul zilei si in relatie....in viata mea pur si simplu nu exista nici o bucurie in afara de privitul TV-ului. ASa ca am acceptat sa plec si sa-mi fac viata mea, obosisem sa mai traiesc doar viata lui. Chiar de el muncea zilnic pentru ca sa avem o viata mai buna si facea tot ce putea, insa viata si oboseala, rutina....ne-a adus aici. Acum, dupa doua luni de ganduri si suferinte, iubitul meu spune sa ma intorc la el. Deci efectiv este intr-o stare foarte grava fara mine, nu suporta sa traiasca fara mine, spune ca el va schimba totul ca sa ma faca fericita si ca a inteles ca tinundu-ma in casa fara nici o comunicare e ce-a mai mare greseala care a facut-o vreodata, deci regreta foarte mult. Eu sunt pe punctul de a pleca la el, chiar daca aici am inceput sa ma integrez cat de cat, sa invat limba si sa-mi construesc o viata sociala sanatoasa care acolo langa el nu o aveam. Tin sa mentionez ca o data am vrut sa plec de la el.....si am plecat, l-am inselat, am regretat enorm insa eram atat de innecata in suferinta si singuratate ca eram in stare de orice ca sa dau o culoare vietii mele, chiar de nu a fost una roz....insa vazand-ul cat de tare sufera fara mine, am renuntat si m-am reintors la el......acum el a aflat de chestia aia, de cand sunt aici si spune ca ma iarta pentru orice....ca va face orice ce-i sta in puteri ca sa ma faca fericita. Va implor pana la pamant, ce sa fac, am nevoie de urgenta de un raspuns, de un sfat. Atat de confuza nu am fost in viata mea! va multumesc.....
sweety25
Postat pe 10 Decembrie 2010 17:52

raspunsul...de care te TEMI..
se afla bine ascuns inlauntrul fiintzei tale!!!
LILO
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:07
p.s...
nu am cetit ce ai scris
sory
LILO
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:08
confuzia e semn clar ca nu esti in masura sa iei decizii, nu acum. cel mai bun lucru, cand nu stii ce sa faci, e sa nu faci nimic! sfaturile de pe forum nu-ti vor aduce fericirea in casa, si probabil iti dai seama de asta....
ufishor
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:10
"..Tin sa mentionez ca o data am vrut sa plec de la el.....si am plecat, l-am inselat, am regretat enorm insa eram atat de innecata in suferinta si singuratate ca eram in stare de orice ca sa dau o culoare vietii mele.."

e..,acum iti poti colora viata in toate pastelurile posibile..,deci..?care mai e problema ta..?

aaa..,nu mai are savoarea "fructului oprit"..?,sau munca e a dracu de grea..?

ale dreaq tarfeturi...(nu ma refer la TOATE FEMEILE..da?,sa ne intelegem..)
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:23
cand femeia insala,e TARFA(sau cum o mai fi ea)...cand barbatul insala,face comparatii...si intotdeauna o face din cauza nenorocitei de acasa,care nu-i cunoaste niciodata dorintele si nevoile...
ai draq nenorociti(nu toti Barbatii,sa nu fiu gresit inteleasa )

of,of...mai,mai....


sweety....gandeste-te bine si ia o hotarare ca sa-ti fie TIE bine,si lasa lamentarile lui,nu mai are omu' menajera si saltea cand vrea muschiul lui...
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:35
sweety, naravul omului nu prea se schimba ori, cel putin, nu peste noapte! atata vreme cat nu exista educare si perseverenta in sensul asta, atata vreme cat nu exista o anume doza de intelepciune, o anume deschidere si bunavointa in ce priveste perceptia, intelegerea si gestionarea realitatii, omul ramane robul unei ciclicitati indubitabile, adica al unei manifestari comportamentale fara variatii sau oscilatii prea marii.
sinceritatea, suferinta pe care ti le declama, cred ca sunt mai degraba ecoul orgoliului ranit, luat prin surprindere si deconcertat, al unui mascul caruia i-a fost subminata autoritatea sociala si patriarhala. adica, s-a schimbat echilibrul de forte, caci nu mai esti la mana lui, nu mai depinzi de el, dimpotriva, ti-ai croit singura un drum, care pare bun, promitator si chiar necesar. iar asta e un lucru ft important, de care, probabil nici nu-ti dai seama, intrucat alegand sa pleci si muncind, ti-ai demonstrat tie inseti, in primul rand, ca esti capabila sa-ti porti de grija, sa iei in maini si sa detii fraiele propriei tale vieti. ori, faptul ca tu te descurci nesteptat de bine si ca iti e mult mai bine fara el, reprezinta cel mai cumplit si crud atac la vanitatea lui ofensata, atac care e perceput ca unul la propria-i persoana. ca urmare, ...minte!

eu ti-as zice sa continui ceea ce ai inceput! ...departe de el! ...chiar daca e doar `un sfat de pe forum`! pana la urma, e doar un punct de vedere, nu o porunca!
esme
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:59
ai draq nenorociti(nu toti Barbatii,sa nu fiu gresit inteleasa, ale dreaq tarfeturi...(nu ma refer la TOATE FEMEILE..da?,sa ne intelegem..) maaa io sant de acord cu amandoi da fata asta le face pe toate din plictiseala...prea are timp liber
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:01
si bine face..
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:05
sincer? ia arata fata tu ce poti construi cu propriile maini
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:31
De la: eladaela, la data 2010-12-10 19:05:28si bine face..
paaai o familie nu se construieste cu munca amandorura?Deci noi santem demodati ca muncim amandoi si santem egali in puteri
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:34
asta n-ai de unde stii elo..,doar ala de sa babardit cu el(daca face bine sau nu)..
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:36
floricica...se construieste mami cu munca amandurora...dar cand nu merge...o construiesti singura....
si nu sunteti demodati mami...sunteti poate printre ...norocosi



Roby..ala si muuuuuulllllti altii
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:40
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:43
Stai fata pe fundul tau acolo unde esti. El sufera? Te iarta? Ha. Sa vezi tu cand renunti la toate si te intorci la el ce o sa fie de tine. Stai linistita ca o sa-i treaca suferinta. Oricum relatia e cam stricata. Ma rog, e stricata rau. Nu stiu daca tu cel putin vei mai putea fi fericita cu el. Nici el nu va fi fericit cu tine. Oricat ti-ar spune acum ca te-a iertat, iti spune doar pentru ca ca ii e greu fara tine. Nu te va ierta si faptul ca l-ai inselat va fi mereu intre voi. Daca te-ai hotarat sa pleci nu te intoarce. Cel putin pentru un barbat cu care nu ti-a fost bine.
Doara
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:51
vaaaai ela si io ma gandeam sa fac un curs intensiv de stat acasa si lancezit ........ia las sa mearga la munca si cand se intorc amandoi sa gateasca sa faca curat sa ingrijeasca si copilu sau copilu siiiiii dupa sa mai faca si sex cu preludiu
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:55

mor de ras cand vad atata deontologie pe aici!!!
Thor_again
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:58
De la: Thor_again, la data 2010-12-10 19:58:46
mor de ras cand vad atata deontologie pe aici!!!
eeeee THORACHEEEE cum ai auzit de sex si preludiu hop si tu
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:00
Doara..
Subscriu!
picaturaderoua
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:01
nuuu, Floris, eu am venit direct la orgasm!
Thor_again
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:04
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl8.glitter-graphics.net/pub/2398/2398968xhfda461ln.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:05
picaturica...si tu???
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:06
"..Eu sunt pe punctul de a pleca la el, chiar daca aici am inceput sa ma integrez cat de cat, sa invat limba si sa-mi construesc o viata sociala sanatoasa care acolo langa el nu o aveam.."

pentru ce balmajesti tu aici,trebuiesc ani puisor..,multi ani..
si ceva-mi spune ca tu nu ai atata rabdare,din moment ce, dupa doua luni esti pe "punctul" de a te intoarce..
este ca era mai bine cu dobitocul..?
el mergea la muuuunca...
tu te babardeai cu cine vroiaaaaai...
ce frumoasa era viata...,aia plictisitoare asa...
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:06
De la: Thor_again, la data 2010-12-10 20:04:03nuuu, Floris, eu am venit direct la orgasm!
eeeeeee pai sa nu te dau pe mana la o cotofana deasta care nu munceste .....nuuuu f... decat barbatu altei fumei siiiii devine si plictisita si nelinistita de neinplinire
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:08
ROBY prima data intelegeam caaaa daca tot te-ai obisnuit cu noi pe garbo decizi sa te intorci la barbatu fumeiii ca e ok tipu radeam singura
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:12
paaai nu este ia corvolita? si daca era barbat si scria asa era c...a masculina ca sa nu ziceti fetelor ca sant misogina
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:14
musiu roby, nu stiu de unde (dar, de fapt, cred ca stiu, din misoginism, din ideea fantoma si atat de prost tricotata, incat e un rebut, ca barbatul ii e superior femeii) va hraniti voi, cei mai multi dintre barbati, cu mentalitatea de primata inferioara de Neanderthal, conform careia, daca barbatul munceste, femeia trebuie, e obligata prin statutul ei, prin faptul ca nu poseda doua..., sa i se inchine, sa-l spele pe picioare si pe sale, sa nu ridice privirea din pamant in fata lui si a cuvantului lui, sa nu traiasca! ci doar sa-l slugareasca pe el, Voievodul Loboda (caci voda uita cine munceste in casa!)! se pare ca barbatul confunda deseori iubirea cu datoria si crede ca amandoua se platesc! misoginismul tau, raportarea patriarhala la lucruri nu demonstreaza altceva decat faptul ca esti incapabil sa faci o femeie fericita si, ca urmare, sa aleaga sa ramana langa tine!
esme
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:38
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2010 20:43
da de ce?stiti voi ca Roby nu munceste si nu munceste si in gospodarie? de ce tre sa cronometram? daca muncesc in mod egal
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 21:03
zambila
Postat pe 10 Decembrie 2010 21:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casnicie sau cosmar....? 155 De la: cameea_kidz 13 Decembrie 2010 11:33
o mica problema...rezolvarea pt tot restul vietii 13 De la: dragu_ta74 10 Decembrie 2009 21:46
Am o mare problema..... help.... 31 De la: garbo271017 18 Noiembrie 2012 20:41
iubire cu nebadai... 49 De la: fleurdelis 8 Decembrie 2010 19:45
Despartire! 37 De la: garbo_9496 15 Aprilie 2013 14:01
Setari Cookie-uri