vacanta la Disneyland Paris

Anul acesta, tinand cont ca fetita mea implineste 4 ani, as vrea sa facem o calatorie la Disneyland. Am gasit o oferta la o agentie de turism, platesc 3 nopti si stau 4. Eu zic ca e destul de convenabil, si am sa merg.Aveti idei de alte destinatii pentru copii?

Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:01
io am 26, si vreau la disney
se poate?
zambila
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:10
pentru Disneyland este inca prea mica. spun asta deoarece exista locuri unde pentru ca nu are o anumita inaltime nu va fi lasata sa intre. cred ca e vorba de 110 cm.,in 2009 am fost cu fetita in varsta de 4 ani si 8 luni, dar stiam deja de restrictia aceasta si oricum cel mai "periculos" a fost pt. ea un montagne-russ. desi am crezut ca ii va placea, ea s-a cam speriat! apoi la "Piratii din Caraibe" a trebuit sa o lamuresc ca parcursul barcilor e lin si ca nu va mai avea surprize neplacute!

nu am spus sa nu o duci!

pregateste-te daca mergi in plin sezon (noi am fost in august)sa stai la rand 45-110 minute pentru 1,30 minute de joaca! chiar daca iei bilete (inauntru in parc) de prioritate la rand, tot stai si astepti 30 min. la fiecare "carusel" exista posibilitatea de a lua aceste bilete de prioritate, insa cineva trebuie sa faca turul parcului si sa se ocupe de acest lucru. e un efort foarte mare, noi nu am reusit decat la 2-3 locuri sa luam aceste bilete de prioritate dupa care am renuntat ca nu ni s-a parut ca am rezolvat mare lucru.

am stat toata ziua la randuri ca sa ne dam pe absolut tot ce se poate!!! fetitei i-au placut cel mai mult personajele din desene intalnite prin parc si spectacolul personajelor care are loc seara la 19 h si la 22 h. s-ar putea sa fie o defilare si pe la 13 h sau 14 h dar noi nu ne-am indurat sa renuntam la joaca. caravana personajelor de la ora 19 e spectaculoasa intr-adevar! mancare gasesti la tot pasul dar cel putin 10 E platesti pentru sa zicem un hamburger si cartofi prajiti. deci pregatesti banutii sau pregatesti sandwich. am stat de dimineata pana seara la 22 h, asa ca trebuie sa si mananci ceva si sa bei un suc.

fetita mea s-a bucurat mult de jucariile pe care i le-am cumparat. aici, dupa buzunar ... de la 15 E catre 30 E, mai micute sau mai mari, si ma refer la Minnie, Mickey, Donald, Winnie, Tigrila, si alte plusulete!

biletele se vand pentru 2 parcuri sau pentru 1 parc. Disney este alcatuit din 2 parcuri. desi am fost de 2 ori, in parcul cu studiourile in care poti vedea si cum au fost facute filmuletele, noi nu am mers. de asemenea biletele sunt si pt. 1 zi, 2 zile, 3 zile sau 5 zile.

si asa mai departe! va fi o distractie pentru intreaga familie!
noi vom merge din nou cand fetita va avea vreo 7 ani.
clippy
Postat pe 27 Ianuarie 2010 11:31
Am auzit si eu de aceasta oferta la agentia cu care calatoresc de mult timp, Perfect Tour, despre care pot spune ca este o agentie de incredere din toate punctele de vedere si v-o recomand. Este o oferta destul de convenabila si cred ca fetita ta va fi fascinata de ceeea ce va vedea acolo, dar este recomandat sa o mai duci o data si cand se va face mai mare, ca sa inteleaga mai bine aceasta lume magica!
ANDRUSCA007
Postat pe 3 Februarie 2010 18:23
Si eu recomand agentia Perfect Tour. Recent am intrat pe site-ul lor si am vazut ca au oferta cu tarife reduse pentru rezervarile facute pana pe 20 iulie. Pentru 273 euro, ofera 3 nopti de cazare, 4 zile de intrare in parcurile Disney si mic dejun. Parintii care au copii pana in 7 ani, au inca un motiv de bucurie, acestia beneficiaza de gratuitate pentru micuti la zbor, cazare si intrari in parcurile Disneyland. Destul de tentant, zic eu
open23
Postat pe 15 Iulie 2011 11:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
regiunea BILHOR 46 De la: ileana_damian 7 Decembrie 2010 19:03
un loc dragut langa Bucuresti: Comana 1 De la: ileana_damian 16 Mai 2011 11:50
vot concurs 1 De la: dumiel 18 Mai 2009 10:18
locuri si impresii despre vacanta: bune si rele 71 De la: Ciresica 8 Septembrie 2011 03:36
Concediu 50 De la: garbo197910 14 Iulie 2011 16:58
Setari Cookie-uri