zakynthos

dragele mele,

prin prisma meseriei imi este dat sa vad o groaza de locuri frumoase.
anul acesta am operat si multe chartere pe Grecia - pt ca da, grecii stiu sa faca turism si sa scada pretul, dar mai ales sa lucreze la calitatea serviciilor.

am lucrat mult pe zakynthos si santorini.
despre santorini nu vreau sa vapovestesc, nu pt ca nu e frumoasa, dar toata lumea a auzit de ea si in plus e scumputa.

zakynthos dragele mele e o solutie minunata. are niste pesiaje absolut divine, parc maritim national - unde puteti inota cu testoasele pe langa voi , iar daca stati la plaja veti vedea zone micute delimitate de ctavea betioasre: acolo sunt oua de broasca testoasa si sunt semnalate cuiburile in acest fel.

Dragele mele, insula este de vis, va puteti dsitra foarte bine la preturi mai mici decta in tara, este plin de britanici pt ca ei au fost primii turisti in zona prin anii 50, iar majoritatea pub-urilor din Laganas sunt proprietati britanice.

imi pare rau ca nu am poze acum sa va arat, dar promit ca revin zilele astea cu un blog unde am vazut poze puse de anul acesta si va veti convinge si voi de cat de frumoasa e insula.

si pana revin eu cu poze, va sfatuiesc sa faceti o cautare pe google cu plaja navagio - sa vedeti putin din frumusetea divina a insulei (ci pe bune ca in realitate e cu mult mai frumoasa)
cristi_iordache
Postat pe 10 Noiembrie 2010 14:25
nu vad cum sa pun poze pe site, asa ca va trimit la blogul ala cu pozele

http://biscu.ro/zakyntos-ep-1.html

http://biscu.ro/zakynthos-porto-vromi-shipwrek-view-cape-skinari-blue-caves.html

enjoy!
cristi_iordache
Postat pe 11 Noiembrie 2010 17:24
Este intr-adevar locatia perfecta pentru o vacanta, confirm si chiar dupa 2 ani in cazul meu , amintirile au ramas la fel de vii, sper sa mai ajung si vara viitoare
ufishor
Postat pe 11 Noiembrie 2010 17:38
mie mi-a placut pt ca te poti distra la maxim si la preturi bune, uneori mai mici decat in Romania. iar servicile au fost la un super nivel.
ok, te taxeaza, dar dai banii cu placere, nu ca la noi, unde te iau la injurat chelnerii si receptionerii. iar peisajul, plaja navagio, blue caves si marathonisi sunt de vis. cu barcuta inchiriata cu sau fara "capitan", e de vis. face toti banii vacanta in Zakynthos. chiar vezi peisaje si locuri incredibile, si la un pret asa mic......
cristi_iordache
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:08
Intradevar este un loc divin,m-am intrebat cind am fost acolo cum a putut creea Dumnezeu un loc atit de frumos,oriunde m-as duce in concediu in fiecare an macar 7 zile ma duc in Grecia si cred ca voi muri si nu ma voi plictisi pentru ca desi am fost si de doua ori in aceeasi locatie de fiecare data mi se pare ca vad ceva nou.Vedeti ca au aparut deja excursiile cu preturi accesibile tuturor pentru anul viitor in Grecia -400ron transport si cazare in Zakinthos,Corfu,Thassos,Asprovalta......contactati-ma pentru detalii suplimentare
europroiect2007
Postat pe 30 Noiembrie 2010 10:26
asta nu-i locu' de-i zice paradisu' gay?... ca ma cam lasa memoria...
zambil
Postat pe 30 Noiembrie 2010 10:34
Nu mosu`, ala e Mikonos pt baieti...si mai e o legenda si legata de Lesbos..
ufishor
Postat pe 30 Noiembrie 2010 11:20
ufule..
care legenda,mami?
eu n-am fost,da' ce mi-au auzit urechile.
da' e libertate,no..

ce zicea cristache ca e?parca insotitor de bord?
da' ce de chestii ne baga,harnica fata...
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2010 11:34
iaso...legendele sunt ca ciupercile in Grecia...dar ca raspuns pentru zambil si banuiala lui, am amintit de Lesb(v)os , insula lesbienelor, impropriu considerata astfel. E locul nasterii poetei Sappho, cea mai cunoscuta poeta si apriga feminista de pe vremea lui Platon. Sappho nu era lesbiana (a fost indragostita de Alceus, tot poet)dar a dedicat versuri si cantece nuptiale fecioarelor ce urmau sa se casatoreasca (pricina e un exil- frecvent la vremea aceea, si o casatorie impotriva inimii). Insula e si astazi taram al omagilor aduse feminitatii.
Si cam banui ce ti-au auzit urechile iaso...da, grecii-s cam gay asa....dar daca le vezi pe majoritatea grecoaicelor ii poti intelege
ufishor
Postat pe 30 Noiembrie 2010 12:02
ooo, da!
ii nedrept!!!
zambila
Postat pe 30 Noiembrie 2010 12:06
ufu'

multumesc pt istoricu'ala,da' alta a fost nuantza,fetitza..adecatelea ,care legenda?ca e pe bune...
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2010 15:31
e pe bune, dar pe vazute sa stii ca nu-s mai multi/ciudati ca in alte locuri, doar mai relaxati si nu se ascund , cum se intampla inca la noi. mda...'libertate'
ufishor
Postat pe 30 Noiembrie 2010 16:28
deci daca-mi cade proteza pe jos in zakhintos, pot sa m-aplec fara grija, ha?...

dap, in lesbos se serbeaza feminitatea, cam la-nceputu' lu' septembre, in fiecare an... erau chiar simpatice, feministele alea, mai ales ca majoritatea erau batrane si urate... si nu erau grecoaice...
zambil
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:51
nuti_vio
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:53
fiti atenti daca va aplecati ca e plin de englezi pe acolo,ei si nordicii inchid sezonul
europroiect2007
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:02
in Zakynhtos di nce am inteles, dupa Razbelu' Mondial au inceput sa apara britanicii. e plin de ei, de pub-uri si clubulete in stilul lor.
personal imi place Anglia si imi plac si pub-urile ,so ma bag (sper la anul sa am buget pt zakynthos asta ca prea am lesinat la pozele cu plaja Navagio)
ileana_damian
Postat pe 7 Decembrie 2010 19:01
intradevar este plin de englezi si de nordici,sezonul incepe in aprilie si se termina in noiembrie,daca poti avea concediu in mai poti merge acolo cu 400ron/pers-transport si cazare la vile foarte cochete.
Mincarea este foarte convenabila la pret cu 2 euro poti minca o lipie cu carne de pasare sau porc care se numeste gyros si cu 0,8 eurocenti poti bea o bere de la supermarket
Peisajele sant superbe,croaziera cu vaporul in jurul insulei se poate negocia pina la 15-17euro/pers-plimbare de 1 zi/functie de nr. de persoane inscrise.
Daca va intereseaza date suplimentare despre aceste excursii contactati-ma si vi le ofer cu placere.
europroiect2007
Postat pe 8 Decembrie 2010 17:35


si eu merg anul asta in zakynthos

dar nu laganas, ci in kalamaki

o sa vad broscute caretta caretta
Eugenia69
Postat pe 23 Martie 2012 20:19
am vazut mult epoze pe net cu celebra plaja din zakynthos, posibil sa imi petrec concediul in vacanta de vara in zakynthos
eu_monica
Postat pe 22 Martie 2013 16:05
am luat bilete deja pentru zakynthos in iulie, abia astept, am mai fost pe 2 insule in Grecia,dar aici va fi cea mai mare distractie
deea_cc
Postat pe 2 Iunie 2013 21:37
numai sa te ajute vremea! ca e cam rau cu starea vremii vara asta! inca nu se face baie.... la vremea asta,... iar anul trecut erau apele pline de turisti si localnici.... acum ....zici ca e toamna!!!

sa speram ca peste o luna o sa fie mai bine!
heartbit
Postat pe 2 Iunie 2013 22:55
Ei si tu acuma....Nu descuraja fata . Deea , fi optimista...
Rotty
Postat pe 3 Iunie 2013 07:17
nici nu-mi fac probleme ca n-o sa fie vreme de plaja, vorbim de Grecia nu de Romania
deea_cc
Postat pe 3 Iunie 2013 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CONCEDIU IN ROMANIA 85 De la: anisoaraf 26 Martie 2010 15:35
Cel mai bun de identitate fals și de calitate a noilor pașapoarte, certificate și licențe de căsătorie 10 De la: garbo_397971 28 Octombrie 2016 11:19
Single traveller? 11 De la: Blue_Tattoo 28 Iulie 2009 12:50
Cat m-ar costa o zi la eforie nord 3 De la: bogdannnro 27 Iulie 2016 18:45
vacanta la Disneyland Paris 5 De la: open23 15 Iulie 2011 11:58
Setari Cookie-uri