povestia mea..sau mai bine prostia ce am facuto...:(

Victor, am pus t-ul ca asa doreste Romeo. Normal ca nu am unde dar avand in vedere ca m-a citat... Mesajele erau pt mine
sierra_ig
Postat pe 1 Februarie 2010 13:30
parerea mea este ca decat s-o dati pe "harasho", "babushka", "dedushka" si zdrastvite, mai bine incepeti cu ighen... aia-s mai aproape.
parerea mea!
victor68
Postat pe 1 Februarie 2010 13:38
De la: victor68, la data 2010-02-01 13:38:52parerea mea este ca decat s-o dati pe "harasho", "babushka", "dedushka" si zdrastvite, mai bine incepeti cu ighen... aia-s mai aproape.
parerea mea!


Pentru cine mai aproape? Pentru tine sigur nu-s... doar daca s-a mutat Ungaria in SE Romaniei...

Baietzica, explicai mai sus acronimele... si ti-am zis si eu: nu mori daca pui un T langa U sa iti iasa in vorbirea scrisa in loc de acronimul cu pricina TU si nu U (englezescul you)... de aia plusai: ia ochelari si citeste!


Acuma, daca nu iti iese cu orientarea in spatiul virtual.. asta nu mai e vina mea, sau a altcuiva....
Romeo_Ex
Postat pe 1 Februarie 2010 14:00
Pai cred ca si pentru mine sunt mai aproape, chiar daca nu sunt coproprietari la marele lac rusesc

PS: Am vecini din aia, in bloc
victor68
Postat pe 1 Februarie 2010 14:03
De la: victor68, la data 2010-02-01 14:03:56Pai cred ca si pentru mine sunt mai aproape, chiar daca nu sunt coproprietari la marele lac rusesc

PS: Am vecini din aia, in bloc


What???
Romeo_Ex
Postat pe 1 Februarie 2010 14:07
romeo, azi cred ca si tu esti blond
ca sa nu zic blonda
zambila
Postat pe 1 Februarie 2010 14:17
explicai mai sus acronimele... si ti-am zis si eu: nu mori daca pui un T langa U sa iti iasa in vorbirea scrisa in loc de acronimul cu pricina TU si nu U (englezescul you)... de aia plusai: ia ochelari si citeste!


Acuma, daca nu iti iese cu orientarea in spatiul virtual.. asta nu mai e vina mea, sau a altcuiva....

romeo ai folosit un limbaj muult prea "elevat" ca sa poti fi inteles
LILO
Postat pe 1 Februarie 2010 14:21
Ah, acum inteleg. Ok, scrie "tu" cand comunici cu unul de afara daca vrei. Nu folosesc acronime englezesti cand postez pe romaneste tocmai pt ca incerc sa evit intrebarile de prisos.
sierra_ig
Postat pe 1 Februarie 2010 14:24
victorase, au fost ce au fost pe vremea lui attila . in rest, tupeu cat cuprinde. de dragi ce-mi sunt, hai c-as tine cu trupele din caucaz . sau cu armata a 14 a transnistreana , ca-i mai aproape de mine
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 14:24
da ce-aveti bre cu istoria (straveche)
las ca scriem noi istoria "contimporana"...viatza noastra
LILO
Postat pe 1 Februarie 2010 14:26
straveche, lilo, da? ai sa vezi tu ce contemporana o sa devina de n-ai sa inveti kalinka la foc automat, sa nu-mi zici mie "tu"

si lasati pe sierra in pace. nu el e cel ce foloseste pe "u". baiatul a dat o explicatie. asa e. unii folosesc englezismele, cum foloseau candva alde coana chirita ,frantuzismele.
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 14:31
ai prins ideea totusica
LILO
Postat pe 1 Februarie 2010 14:32
Multumesc totusi dar ma pot apara singur. Si daca fac vreo greseala mi-o asum. Oricum ne-am inteles aiurea din prima. Daca nu ma cita nu lungeam problema mai mult decat era necesar.
sierra_ig
Postat pe 1 Februarie 2010 14:37
nu apar pe nimeni, sierra. a fost doar o neintelegere si atat

oricum, m-a amuzat discutia. mersic, baietii

si fetele
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 14:39
lasa-l mai! k se grabeste spre nevada
fleurdelis
Postat pe 1 Februarie 2010 14:43
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 15:04
De la: Romeo_Ex, la data 2010-02-01 13:15:26
De la: sierra_ig, la data 2010-02-01 13:07:14Da, e acronim de inet chat pt "you"


Acronim pentru enghezescu "You", luat fara a sta pe ganduri de progeniturile astea mici...
Vorbeste frate corect daca vrei sa postezi, mori daca mai pui un "t" langa "u" ala??


"Dragutule" Romeo-ex, decat sa dai atatea sfaturi in ceea ce priveste postarea mea,care cat de cat e corecta gramatical,mai bn ai invata-o pe postatoarea acestui topic,sa scrie cu adevarat corect,nu crezi ca ea are mai multa nevoie?Pt ca nu sunt rautacioasa,ma opresc aici si nu intru in polemica,cu tine.
PS- Cred totusi, ca ati invatat pana acum de cand va tot perindati pe acest site,scrierea asta "englezeasca"...si mai usor cu aceste "complimentele" pe care mi le atribui gratuit...
oana4me
Postat pe 2 Februarie 2010 12:04
Tu esti "dumb" sau "dumber"? Ca nu-mi dau seama...

Una e sa iti scape o litera in tastare si alta e sa nu stii sa scrii corect pe un site, in diferite postari! Ti-am mai atras atentia o data. Si chiar daca nu imi place sa ma repet, iti mai spun o data, cu majuscule, sa citesti si fara ochelari: DUPA FIECARE SEMN DE PUNCTUATIE (VIRGULA, PUNCT, SEMNUL EXCLAMARII, ETC.) SE DA SPATIU!!! DACA PUI VIRGULA, NU E ACELASI LUCRU CU A DA SPATIU INTRE CUVINTE!

Ia aminte si corecteaza-te singura, dupa aia iti dau voie sa ma corectezi si pe mine penru o litera!
Romeo_Ex
Postat pe 2 Februarie 2010 12:14
Voi aveti probleme mari cu puctuatia si litere pierdute. E forum de oameni mari asta din cate am obs. Asa ca nu vad problema ca scrii si cu picioarele daca-ti e la indemana :P Esti excesiv de critic Romeo.
sierra_ig
Postat pe 2 Februarie 2010 12:18
Ma exaspereaza prostia, de aia!
Romeo_Ex
Postat pe 2 Februarie 2010 12:19
Nu e prostie, doar ceva comoditate. Asa vad eu situatia. Si sa stii ca eu cand vb cu lume de afara folosesc acronime in draci. Iar daca imi mai scapa cate o litera sau un semn de punctuatie... asta-i viata. Nici chiar perfecti nu ar trebui sa fim. Greselile ne fac mai umani, nu?
sierra_ig
Postat pe 2 Februarie 2010 12:23
Poti scrie corect dar sa nu excelezi in desteptaciune...Eu cred ca prostia are alte criterii...
rodyk
Postat pe 2 Februarie 2010 12:25
De la: sierra_ig, la data 2010-02-02 12:23:25Nu e prostie, doar ceva comoditate. Asa vad eu situatia. Si sa stii ca eu cand vb cu lume de afara folosesc acronime in draci. Iar daca imi mai scapa cate o litera sau un semn de punctuatie... asta-i viata. Nici chiar perfecti nu ar trebui sa fim. Greselile ne fac mai umani, nu?


Hei, poti incerca, din respect pentru cel care te citeste!
Romeo_Ex
Postat pe 2 Februarie 2010 12:29
Inteleg ce vrei sa zici. Dar prostia are alt grad pentru fiecare dintre noi in parte. Ma refeream doar la Romeo ca pune prea mare pret pe unele greseli, voite sau nu. La o adica poate user-ului respectiv nu-i place sa lase spatiu dupa virgula. Important e sa se faca inteles. Desigur ca se schimba foaia daca avea numai 12 ani. Dar asa... la ce folos sa batem apa-n piua aiurea. Consumam bit-ii de pomana.
sierra_ig
Postat pe 2 Februarie 2010 12:30
De la: Romeo_Ex, la data 2010-02-02 12:19:17Ma exaspereaza prostia, de aia!


Prietene nu te mai da a tot stiutoru...ca nu ii om pe lumea asta sa nu gresasca,nu cred ca ii cazu tu sa corectezi ca sunt convinsa ca numai greseli ai in viata ta
blondina_X
Postat pe 2 Februarie 2010 12:33
Pointless...

Romeo_Ex
Postat pe 2 Februarie 2010 12:34
Stiu si te aprob. But old habits die hard. Daca asa s-a invatat, greu mai intorci omul din drum de la o anumita varsta. Problema cu "oamenii se schimba" e o mare vrajeala. De ex. mie-mi vine foarte greu sa citesc un text in care se scrie cu k in loc de c. Sincer mi se pare tampenie dar nu am comentat la nimeni pana acum.
sierra_ig
Postat pe 2 Februarie 2010 12:35
Rau faci..

Blondo.. du-ti neuronul la doctor... e in coma si are nevoie de resuscitare!
Romeo_Ex
Postat pe 2 Februarie 2010 12:37
Ar fi o lupta fara final. Mai curand pierduta din start. Cine stie... poate e mai trendy sa scrii cu "k" si "u" si ce-o mai fi. Si eu bag expresii americane tot din puterea obisnuintei.
sierra_ig
Postat pe 2 Februarie 2010 12:42
romeo, sierra
anmari
Postat pe 2 Februarie 2010 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parerea voastra 10 De la: garbo_5723 13 August 2012 13:43
SARBATORI FERICITE PENTRU TOATE FEMEILE SINGURE! 6 De la: VOIAJOR 23 Septembrie 2012 03:54
Meritam o a doua sansa? 9 De la: ratuscaceaurata 10 Octombrie 2011 07:00
vreau un sfat ajutatima 31 De la: ines_kidz 21 Decembrie 2011 20:03
divort 1 De la: garbo_499110 5 Aprilie 2019 19:59
Setari Cookie-uri