Fetelor nu lasati barbatii sa traiasca pe spinarea voastra!!

sis, daca m-as lasa prada depresiei severe pe care o am, ar fii jalanie

problemu e ca nu toti ne permitem sa punem bratele in san si sa ne plangem de mila

Anouk
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:56
anuska..

ehhh lasati,lasati...ca nu-i severa,la aia severa stai cu ochii beliti in tavan,nu-ti mai arde de nimic,mort-viu ce mai...

talica pari destul de vie....
iasomia
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:58
bai, deci, care m-am uitat la the box aseara, care n-am inteles nimic. care n-o mers cablu la rds-rcs, care n-am vazut badea, care nici n-am prea dormit
si nici nu m-am dezmeticit bine, si-s la lucru
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:59
iasomico, juma de an cu coana mare m-a pus pe chituci, fetitza...
a fost ea extrem de dificila si cat a fost sanatoasa, da' acum e luata rau cu capu', si m-a innebunit si pe mine

ai idee cum e sa nu iesi din casa decat ca sa cumperi paine si aia cu viteza luminii?

practic, sunt claustrata in casa, nu pot lipsi mai mult de 10 minute ca face scandal
mi-e teama ca nu mai stiu nici sa trec starda pe la semafor, mama
Anouk
Postat pe 4 Ianuarie 2010 12:02
deci, nashpa
anouk, te compatimesc, si mama are 2 d'astia! adica, bunicii mei, care, desi is de vreo 2 luni pe aici, tot musafiri se simt...deci, pune masa, strange masa
de vis!
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 12:04
daca ar fii numai asta, zambilutz...da' mai are multe in repertoriu, multe, marunte si sadice

nu-ti spun ce show a facut cand a venit fie-mea cu neozeelandezu' ei de craciun...mi-a crapat obrazul de rusine
Anouk
Postat pe 4 Ianuarie 2010 12:07
ei, da' crezi ca la mine asta era tot?
da' nici nu ma mai enervez, ca io-mi toc nervii, si pe altii ii doare undeva
noi sa fim sanatosi!
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 12:11
garbo055472,
tot am vrut sa iti scriu asta de azi dimineata dar nu am avut timp.
Poate ca o sa vezi la un moment dat si cealalta fata a medaliei. Nu e mai buna. Iar barbatii pot fi mitocani in multe feluri - unul ar fi sa iti faca orice cadou scump - fara sa fie in stare vreodata sa ofere o floare. Pentru ca diamantele epateaza. Florile, nu. Si pentru ca s-ar simti caraghios. O floare e ieftina. Iar el e ala in jurul caruia se invarte lumea. Si asta trebuie sa se vada.

Ai prefera asa ceva?
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2010 22:59
bre 472....ai deschis un topic de toata jalea.....jalea ei de sticla.....ca tare rau te-a mai pacalit si si-a batut joc de tine sa deschizi asemenea topic.....esti varza, fata, daca tu trebuie sa obtii aprobarea unor straini, ca faci bine ca-l scoti pe porc si mitocan din casa.....mintea ta creata nu putea gandi ca e bine ceea ce ai de gand??? cat mai ai de gand sa-l accepti asa cum e...nesimtit si putoare???
tutankhamon
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:10
..nici o zi...a plecat ieri cu bagaj cu tot....nu pot spune ca nu imi pare rau...dupa relatia asta..dupa el...dar nu aveam nici o perspectiva impreuna...odata ce eu trebuia sa muncesc sa il tin si pe el....asha nu merge...io tre sa am grija de mine si de fi/mea...nu si inca de o persoana streina...streina de problemele mele....
....nu stiu poate si eu am fost streina de problemele lui...ma refer ...cu adevarat....pentru ca eu am gandit din punctul meu de vedere...ca in viatza asta mai intai de toate trebuie asigurata existentza...si pe urma restul...relatii sociale,distractii etc....inteleg eu ca ...ce inseamna la bine si la rau...dar pentru mine e rau daca stai in casa si nu ai ce manca...ca daca se ajunge la o astfel de situatie nu se poate apela la prieteni sau rude decat cel mult o data sau de 2 ori...ca si aia muncesc pentru ei..
...adica asta e o problema care la mine nu se rezolva niciodata cu caracter definitiv..ci numai pentru o perioada....in fiecare luna vin facturi noi..trebuie umplut frigiderul din nou...in fiecare anotimp trebuie cumparat macar un rand de haine noi...te ma si imbolnavesti din cand in cand...trebuie medicamente de la farmacie....si toate costa bani. De unde banii??..trebuie muncit in continuu si facut rost de bani in continuu....si achitat in continuu astfel de cheltuieli....pe care nimeni nu o sa le achite in locul meu de exemplu...
....el a fost marlan inca de la inceput...cand i/am explicat toate problemele astea si a zis ca ...ce...o farfurie de mancare poate ramane si o pun la gunoi...adica vezi doamne ca el nu mi/ar face o mare paguba pentru o farfurie de mancare....dar eu nu sunt de acord cu asta...in primul rand ca mancare nu pun la gunoi prea des...in al doilea rand pentru ca nu mananc mancare proasta...indiferent ce mananc...e cu carne si alte ingrediente de calitate...consider ca in comparatie cu...la ce am vazut prin casele altora...la vmine in casa...se mananca mancare buna si de calitate...care costa mai mult decat o mancare proasta...cu ingrediente mai ieftine si de o calitate mai slaba...nu stau sa dau exemple aici ca presupun ca marea majoritate a oamenilor pot sa faca o astfel de diferentza...
...zice lumea de pe forumul asta ca sunt o trista...poate ca sunt...in comparatie cu altzii...am si eu micile mele bucurii in viatza asta...dar cum am dspus sunt mici,marunte..ma bucur cand imi cumpar o haina noua care imi place...cand ma vopsesc si aranjez la par si imi place cum arat....si asta nu o fac numai la zile mari...ci periodic...de cate ori e nevoie.......altfel viatza asta o iau foarte in serios si prefer sa nu ma bag in treburi pe care eu le consider ca s/ar putea sa ma depaseasca....ca nu as vrea sa ajung sa vad ca nu fac fatza si ca viatza pe mine chiar ma invinge...atata tot!!
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 10:52
NU erai fericita cu el, deci e foarte bine ca a plecat: totusi, pui problema cam prea comercial. Si probabil cu asta ai gresit de la inceput. De la discutia cu farfuria de mincare.
In locul tau, probabil nu i-as fi dat farfuria aia punct. Fara discutii ca ar conta, n-ar conta. N-ar conta, d'aia nici nu reprezinta un subiect. Nici macar nu m-as fi gindit sa negociez. Nu din rautate - ci pentru ca ar fi fost un aspect paralel cu mine.
A, da, ne iubim... sigur, toata pasiunea mea. Eu in filmul asta joc. In rest, nu-ti sint mama eu. Pay your bill, daca vrei pe cineva sa iti repare masina, sa iti zugraveasca apartamentul, sa iti faca ciorba sau manechiura.

Daca ii era foarte clar asta de la inceput, probabil nu mai ajungeai sa il dai afara pe usa. Nu venea el, deloc.
quasaria
Postat pe 6 Ianuarie 2010 00:36
Daca se ajunge la discutia unei farfurii cu mancare ca exemplificare a impartirii responsabilitatilor traiului in comun, atunci dati-mi voie sa , pentru ca aceasta stare imi este inspirata de o astfel de gandire.

Mie mi se pare marlanie sa pui comercial problema din start (adica vii la mine cu conditia sa imi platesti alea-alea), mi se pare mitocanie sa spui ca tu halesti mai bine decat altii; drept consecinta, la o marlanie s-a raspuns cu alta marlanie. Care va sa zica, ati fost chit si v-ati completat reciproc.

Q a spus-o foarte misto, scopul pentru care stati impreuna ar fi trebuit sa fie doar pentru ca va iubeati, nu pentru ca sa impartiti cheltuielile cu umplutul frigiderului.
anakin
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:20
De la: garbo055472, la data 2010-01-04 03:16:08...of ba da sunt o proasta...care desi muncesc din greu...m/am lasat in voia unui val prost...care ma consuma pe interior si nu mai suport nesimtirea unui mascul de 2 lei...sa/l ia dracu...ca i/am facut bagajul..si de abia astept dimineata sa vina de la serviciu lui de unde io n/am vazut nici un ban pana acuma....si sa/l dau afara.
....Buna ziua! Daca consideri ca ceasta relatie nu merge si se rezuma doar la....vine ,,mananca'' si pleaca cred ca este cazul sa-i pui punct.......viata este frumoasa si trebuie traita intr-o armonie. Este pacat sa-ti pierzi timpul cu un asa individ..Spor la treaba...!
Remy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:22
iubita...e adevarat ca dragostea trece prin stomac.....da sa i contabilizezi omului cit maninca.......
nazirra
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:29
De la: nazirra, la data 2010-01-06 13:29:19iubita...e adevarat ca dragostea trece prin stomac.....da sa i contabilizezi omului cit maninca.......
Poate individul chiar este nesimtit?
Remy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:39
cam multe puncte de suspensie, penttru unul care a fost pe post de molie in casa.

nu tu l-ai primit? nu tu ai fost de acord sa-l intretii? nu tu l-ai acceptat asa, marlanos?

acu fara suparare dar, unde-i gasiti, fetelor? va ia cineva mintile si vi se pune albeata pe ochi, cand ii intalniti?
si_totusi
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:48
Nimeni nu este perfect ! A gresit fatuta si acum culege roadele....doar din greseli invatam..nu?
Remy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 14:19
sau nu.....
nazirra
Postat pe 6 Ianuarie 2010 14:20
sau ba
zambila
Postat pe 6 Ianuarie 2010 14:23
In general cei care mai au ceva neuroni prin capsor invata ! Restul..?? ....bafta multa si la gara!
Remy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 14:36
dar noi putem trai pe spatele lor,mai ales daca poseda un spate lat,bine facut??
Roxxynela
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:10
Pai intr-o casatorie daca merge prost amandoi sunt vinovati....Ori ca sunt prea toleranti pt ca nu sunt reguli si fiecare face ce ii convine,,ma refer la barbati...Ori ca si femeia este rea...Greseala este una din doua....Ori ca femeia este prea toleranta,,,ori ca si ea este rea...
garbo027119
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:44
De la: Roxxynela, la data 2010-01-06 15:10:26dar noi putem trai pe spatele lor,mai ales daca poseda un spate lat,bine facut??
Pai normal ca putem sa traim pe spinarea lor,,ca si noi curatam dupa ei...Un barbat este normal sa ajute o femeie...Numai ca femeia sa nu sa se foloseasca de el,,doar pt bani....pt ca barbatul simte,pt ca nu este prost...Apoi se razbuna,,,si barbatii se razbuna rau de tot,,,pt ca lor le lispseste sensibilitatea...Si pot fii rai,,foarte rai
garbo027119
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:46
De la: garbo027119, la data 2010-01-06 15:46:03
De la: Roxxynela, la data 2010-01-06 15:10:26dar noi putem trai pe spatele lor,mai ales daca poseda un spate lat,bine facut??
Pai normal ca putem sa traim pe spinarea lor,,ca si noi curatam dupa ei...Un barbat este normal sa ajute o femeie...Numai ca femeia sa nu sa se foloseasca de el,,doar pt bani....pt ca barbatul simte,pt ca nu este prost...Apoi se razbuna,,,si barbatii se razbuna rau de tot,,,pt ca lor le lispseste sensibilitatea...Si pot fii rai,,foarte rai
Sa accepti ajutor de la un barbat,,daca simti ca este serios si este persoana potrivita pt tine ca femeie...Nu sa te folosesti de banii lui,,apoi sa il arunci la gunoi...Pt ca toate se intorc inapoi...De asta nu este bine sa ne folosim unii de altii,,pt ca toate ni se intorc atunci cand ne este lumea mai draga...
garbo027119
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:47


http://www.youtube.com/watch?v=_XOHpJ-UPD4

LILO
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:51
De la: Remy, la data 2010-01-06 13:39:10
De la: nazirra, la data 2010-01-06 13:29:19iubita...e adevarat ca dragostea trece prin stomac.....da sa i contabilizezi omului cit maninca.......
Poate individul chiar este nesimtit?


eu ma gindesc ca ar putea trece si prin altele... da' daca nu si nu, macar stomacul sa reactioneze dreak...

Ia sa incerc sa ma plimb cu barbatul vietii mele sub clar de luna si sa ii soptesc cu pasiune cum ceapa, taiata marunt sau trecuta pe razatoare, se adauga peste ardei. Si se lasa sa se caleasca la foc potrivit. Da' se amesteca la 3 minute. Ca altfel se arde tigaia aia a buna de teflon. Si e scumpa. Ca eu n-am bani de ustensile daca vreau sa maninc bine. Trebuie sa fac sacrificii.Nu pot sa cumpar cite o tigaie toata ziua...
quasaria
Postat pe 6 Ianuarie 2010 23:59

interesant..faptul ca ai scantei de adevar..deranjeaza...
buuun..pe topicul meu sunt blocata..tari dragilor..doar asa ma puteti opri..
SUPERDEMOCRATIE!!!!!

TheDarkRose
Postat pe 7 Ianuarie 2010 00:36
ha??
tutankhamon
Postat pe 7 Ianuarie 2010 00:55
De la: anakin, la data 2010-01-06 13:20:57Daca se ajunge la discutia unei farfurii cu mancare ca exemplificare a impartirii responsabilitatilor traiului in comun, atunci dati-mi voie sa , pentru ca aceasta stare imi este inspirata de o astfel de gandire.

Mie mi se pare marlanie sa pui comercial problema din start (adica vii la mine cu conditia sa imi platesti alea-alea), mi se pare mitocanie sa spui ca tu halesti mai bine decat altii; drept consecinta, la o marlanie s-a raspuns cu alta marlanie. Care va sa zica, ati fost chit si v-ati completat reciproc.

Q a spus-o foarte misto, scopul pentru care stati impreuna ar fi trebuit sa fie doar pentru ca va iubeati, nu pentru ca sa impartiti cheltuielile cu umplutul frigiderului.

...nu draga..n/am fost chit deloc...si nu suntem...e ca si cand te duci sa mananci la restaurant si nu platesti....la mine nu e restaurant...si daca ar fi...nu e unu in care sa manance gratis..niste streini..pe care/i doare in c. ca ingredientele alea nu cresc pe masa din bucatarie....deci a cui a fost marlania si nesimtirea???...adica atata vreme cat manacam impreuna tre sa platim impreuna...n/a fost la piatza cu mine sa care de sacoshe...si nici la casa...ca sa plateasca....si nici la bucatarie ca sa gateasca...atunci cine e el...sa manance de pomana????...deocamdata nu fac parastase!....ce daca ne/o tragem acuma sunt cumva barbatul eu?..ca sa platesc sau ce...?..
....pana la urma eu am dat doar un exemplu...ca marlanii poate sunt mai multe....
.....cum adica discutii pentru o farfurie de mancare???...da cine ti/o da gratis si de cate ori???...si daca da cu ce scop??
garbo055472
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:02
doooaaaamneeeee chiar eu am deschis topicul asta....ce sfaturi dadeam....si nu stiu cum s-a intamplat dar tocmai eu nu am tinut cont de ele....ca am lasat ca un dobitoc sa traiasca aproape 2 ani de zile pe spinarea mea....si greau am scapat de el...ca nici acum nu sunt sigura daca sunt libera 100%.
garbo171675
Postat pe 29 Decembrie 2012 16:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RASPUNS LA INTREBARE 1 De la: karcsika58 21 Noiembrie 2011 15:10
buna am o ploblema:| 62 De la: garbo_9056 21 Noiembrie 2012 20:45
Say about Golf Ball 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:53
ce sa fac sa nu ma mai simt singura?pote cineva sa imi ras? 9 De la: anaROBERT 20 Iulie 2010 00:49
Ajutooooooor natiune romana!!!!! 15 De la: LILO 19 Martie 2010 05:23
Setari Cookie-uri