Cat de dificil este sa cuceresti un barbat divortat?

ioi, nu si tu!!!
ca il am pe sefu prin zona...
zambila
Postat pe 14 Decembrie 2009 13:34
Nu, nu doar observ, asa este pentru ca simt si il vad. Nu stiu cat de traumatizati sunt barbatii dupa divort, cert este ca probabil intr-adevar sufla si in iaurt...Eu l-am tratat cu respect, nu l-am intrebat niciodata nimic despre familie, divort, etc. Daca spune el bine, daca nu, nu. A reusit sa se deschida un pic dar nu total. Din cum se poarta, am mai zis, e totul ok. Voiam sa stiu cam care sunt sansele si daca mai sunt persoane care au trecut prin astfel de relatie si cam care au fost rezultatele (si nu ma refer la casatorie deloc, hartia poate strica multe, ma refer doar la acea mica "siguranta")...
garbo034906
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:19
nazi, iti raspund la mr muscolosu', ca sa nu stric topicul doamnei
Anouk
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:24
g...906, bune atata vreme cat nu faci nimic ca fosta nevasta...
snowflake
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:35
da..906 am avut ocazia , chiar incepusem sa-l iubesc..si presupun ca ma iubea si el ..doar ca umbra fostei banutuia mereu peste noi , desigur relatiile nu erau rupte de tot , nici nu as fi putut si nu ar fi fost drept sa-i cer asta , avand in vedere faptul ca petrecuse cam 9 ani cu acea femeie..dar vezi tu , ,,trauma " se simtea..fusese nefericit cu ea si acum sufla si in iaurt..doar ca mie imi place sa lasam iaurtul la o parte cand intram intr-o relatie, fiecare pana la urma traim in numele nostru acea relatie , fara a fi nevoie sa fim permanent comparati , nimeni nu e blank in viata asta..dar e bine macar sa parem atunci cand incepem ceva nou..Retinerile, ,,suflatul in iaurt" nu sunt oportune,doar pentru ca o data s-a intamplat sa intalnim pe cineva care ne-a dezamagit, astea sunt chestiuni care nu dau sanse unei noi relatii REUSITE..eu cand vad retinere in jur ma retrag foarte repede din ecuatie. Nu doresc comparatii cu ce a fost..EU una m-am implicat insa in final am renuntat..si bine am facut, ulterior am observat cat de mult as fi putut sa sufar.Sunt o cerebrala..recunosc :-) Cele bune!
reyya
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:46
ma tem ca dupa ce ai train ceva ani langa o persoana,ai trecut cu ea si prin bune si prin rele,ptr ca nu poti sa spui ca ai stat langa un om mai multi ani si ti-a fost doar rau....inevitabil apar si "comparatiile"(este doar parerea mea)
eladaela
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:50
eladela..sa-ti spun un lucru, am fost casatorita cu cineva STRICT pana in momentul in care ala a devenit un ,,mare bou" si i-am spus adio in urmatoarele 24 de ore, dupa o relatie fix de 5 si jumatate destul de frumoasa ,nefiind nimik de reprosat pana in momentul ,,crepuscular" Nicio clipa nu am fost tentata sa suflu in iaurt in relatia ce a urmat..si a fost o decizie corecta, daca celalalt simte retinere devine si el retinut. Chestie de feeling..
reyya
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:11
si nici nu am fost tentata sa compar :-)
reyya
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:13
reyya....teoretic iti dau dreptate...
practic,cred ca e mai greu
suntem persoane diferite,situatia difera de la caz la caz


oricum sunt de acord ca asa ar trebui procedat
eladaela
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:14
Eladela, asta e realitatea..
Cele bune!
reyya
Postat pe 14 Decembrie 2009 17:26
multumesc, la fel si tie!
eladaela
Postat pe 14 Decembrie 2009 17:28
eeehhh...hai...lasati...un pic, acolo, tot ati suflet in iaurt...
tutankhamon
Postat pe 14 Decembrie 2009 17:29
tuth....depinde cat de tare te-ai ars
eladaela
Postat pe 14 Decembrie 2009 17:39
tuth, si iaurtul asta merge suflat pana la un punct. dar pana la urma sa ajunga sa-ti spuna ca el face tot cum vrei tu cand de fapt nu face decat sa-si afiseze independenta si zice "da, draga" fostei cu care a imparit casnicia si imparte in continuare copilul e un pic cam mult... ajunge sa te cam ia cu racoare si parca il vrei pe Antonio frumos, musculos si fara obligatii...
snowflake
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:12
mami...iaurtul asta are si un termen de expirare....si, daca e facut cu conservanti e cah....face naspa la ten....asa ca de ce sa-l mai cumparam???? ma rog...sa-l cumparati ca eu inca nu sunt in situatia de a ma lugu-lugu cu fostul ...actualu inca nu e fost.....dar mai vedem.... daca apare antonio.....si-mi aduce paturicaaaa......
tutankhamon
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:16
ioii...m-ati pierdut! cine e antonio??
fleurdelis
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:20
vai, nu stii reclama cu : "Antonio, fa freto... "

http://www.youtube.com/watch?v=PYysBD6U_S8&feature=PlayList&p=C05C14BFE063CABE&index=0&playnext=1
snowflake
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:30
ba daa!
fleurdelis
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:32
mai e una pe plaja cu o minune de tip... asa ca pt vise... dar n-am gasit-o pe youtube...
snowflake
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:33
ba antonio sa faca bine sa faca caldo...ca nu mai poci de frig, mama ei de centrala
Anouk
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:33
ia un vin cu scotisoara fiert... n-au astia decat icon cu bere...
snowflake
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:35
vin ???!!! cahh...
mai degraba as bea un degetar de visichi, da' nu mai am in casa
si ca sa fiu si on topic...nu e greu sa cuceresti un barbat divortat

de fapt, nu e greu sa cuceresti un barbat, in general
intrebarea e daca merita...
Anouk
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:38
sa cuceresti un barbat divortat sau un barbat la modul general?...

eu ma dau de demoazela de-aia delicata si beau doar vin... da' adevaru e ca nu tin la beutura si asa ca prefer sa indoi vinul cu apa si sa beau o seara intreaga un pahar de vin... si ma duc peste tot cu masina si refuz cu responsabilitate orice...
snowflake
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:43
snow, si si...barbatii in general
da' cum am zis...de ce si-ar pierde vremea o femeie ca sa cucereasca un barbat ? in loc sa se lase ea cucerita, si sa-l faca pe barbatu' ala sa transpire din greu...paererea mea

nici eu nu beau decat de 2 ori pe an...si-atunci juma de pahar de bere de la care ametesc de zici ca-s chiauna
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 00:04
Multumesc celor care mi-au dat cate un sfat.E destul de complicat sa te lupti cu demonii trecutului. Nu cred ca se mai gandeste la ea pentru ca mi-a spus lucrul asta. Se gandeste la copii (si este absoult normal). Am vorbit cu el si i-am exprimat clar ca nu as interveni niciodata intre el si copii, ar fi o tampenie mare de tot sa fac asta. Cred ca cel mai bine pentru mine ar fi sa mai am rabdare iar cand nu o sa mai am, probabil voi renunta. Chestia este ca simt, simt pur si simplu sentimente si din partea lui. Cine stie? Asa ciudata e viata asta... nu esti niciodata sigur de nimic.
garbo034906
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:23
cu placere 906, am trait o poveste similara,ce-i drept una scurta( a fost alegerea mea) poate te-au ajutat postarile mele. Cele bune!
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:26
lasa ca nici prea sigura cand esti nu e bine,te apuca plictiseala.
si inversa e valabila.....

906,

din moment ce nu tii la "hartia aia",ce siguranta mai vrei?
sa-ti faca declaratii?sa te muti cu el?
ca nu inteleg..
am impresia ca deranjul este la tine,nu la el...

fii mai sigura pe tine,ce naiba....
iasomia
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:26
De la: garbo034906, la data 2009-12-15 15:23:02Multumesc celor care mi-au dat cate un sfat.E destul de complicat sa te lupti cu demonii trecutului. Nu cred ca se mai gandeste la ea pentru ca mi-a spus lucrul asta. Se gandeste la copii (si este absoult normal). Am vorbit cu el si i-am exprimat clar ca nu as interveni niciodata intre el si copii, ar fi o tampenie mare de tot sa fac asta. Cred ca cel mai bine pentru mine ar fi sa mai am rabdare iar cand nu o sa mai am, probabil voi renunta. Chestia este ca simt, simt pur si simplu sentimente si din partea lui. Cine stie? Asa ciudata e viata asta... nu esti niciodata sigur de nimic.


stai linistita, ca aluat nota ca nu vei interveni intre el si copii... o sa-i aseze el intre voi de o sa te impiedici de ei la fiecare pas... si or sa se mai aseze si ei cate un pic... si uite asa o sa fiti tare fericiti... o sa te plictisesti intr-o zi sa fii mereu matura... si o sa constati ca barbatii cresc mai greu si vor sa fie rasfatati forever... si o sa ai 3 copii in loc de doi... si cand o sa vrei sa te rasfeti n-o sa mai ai loc, or sa fie toate locurile luate... mai stiu eu pe cineva la fel de matura... e drept ca avea ceva mai multi ani ca tine... ceea ce e in dezavantajul tau... dar nu te jena, da bine de pragul ala... mergi semeata...
snowflake
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:49
Foarte interesant - sex incredibil cu un barbat nehotarat, cred ca este mai important sa ai o relatie certa, pentru ca la 40 de ani un barbat stie ce are de facut in materie de sex !
Intr-o relatie sexul conteaza 80%, iar daca lipsesc celelalte lucruri (comunicarea, respectul, iubirea etc...) sexul conteaza doar 20%, asa ca stai linistita.
Daca nu a imbatranit degeaba are mari sanse sa se intoarca la sotie si copii, cu tine doar se distreaza !
anisoaraf
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:13
ha??
io nu mai inteleg nimic?
ce treaba are secsu incredibil cu varsta si nehotararea lui??
deci,clar, is blonda rau
zambila
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SEX 219 De la: AMELYY 11 August 2009 22:45
Cum sunt oamenii....Cum sunt barbatii? 45 De la: barboneli 31 Iulie 2011 21:56
De ce unele femei accepta sa fie mintite si insealate de barbati doar ca sa aiba un mascul langa ele? Si sa fie ajutata material...Asta inseamna ca nu au demnitate si se vand 9 De la: politistul 21 Aprilie 2010 03:01
Oare nu ma iubeste? atunci de ce s-a casatorit cu mine? 13 De la: garbo185704 8 Februarie 2011 13:28
vreau un sfat ! 18 De la: florin_c76 4 Mai 2010 22:57
Setari Cookie-uri