Cat de dificil este sa cuceresti un barbat divortat?

daca e nehotarat-asa va ramane, cu siguranta ca-si iubeste copiii si ma bucur din tot sufletul ca exista asemenea tatici !
anisoaraf
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:31
ooo, da!
de aia e secsu incredibil, ca-si iubeste copiii
ma lesi?
zambila
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:34
sunt de parerea amisoarei: se poate intoarce la fosta sotie, sunt destule exemple de genul...cand zice mai tare ca a fost nefericit cu fosta, atunci isi da seama ca nu poate trai fara ea...rau e cu rau, dar mai rau e fara rau...
sora_ilsi
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:38
copiii iti fac viata frumoasa, cu atat mai mult cand sunt ai tai, cat despre sex incredibil - poate mai are si alte pretendente disponibile...
anisoaraf
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:41
zambilutz, nu are nici o legatura una cu cealalta...

isi iubeste copiii nu si nevasta...
garbo_C
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:41
dar copiii cu siguranta-si iubesc si mama
anisoaraf
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:48
ridic si eu 2 degete ca sa va zic urmatoarele: ala micu de 40 de ani o sa vrea intotdeauna jucaria pe care n-o mai are... si daca mai are si 2 copii care sa-i spuna ce frumoasa e mama, reteta e garantata... parol d'onor!!!!!
snowflake
Postat pe 16 Decembrie 2009 15:56
fulgu,

"stai linistita, ca aluat nota ca nu vei interveni intre el si copii... o sa-i aseze el intre voi de o sa te impiedici de ei la fiecare pas."

mda..

stai linistita,sunt atatia barbati care pt o bucatica de fofo uita de copii..
un barbat care pune pe primul loc copii ,are toata admiratia mea.
iasomia
Postat pe 16 Decembrie 2009 16:33
snow...nu stiu altii cum sunt,dar ptr copiii mei eu sunt cea mai frumoasa si cea mai buna mama(eu nu ma vad chiar asa )
si cred ca la varsta lor le-ar fi cam greu sa accepte o alta..."mama"
ptr ei ar fi mereu....cea care sta cu tatal lor,si nu cred ca ar ezita macar un moment sa spuna ca tot mama lor e mai buna
eladaela
Postat pe 16 Decembrie 2009 17:01
iasomia, nu ma intelege gresit... n-am zis ca va pune copiii pe primul loc neaparat, ci ca-i va folosi foarte frumos ca scuza pt orice nu-i convine: nu putem sa mergem, n-avem bani sa mergem ca trebuie pt copii... been there, done that...

ela, mi se pare foarte normala atitudinea copiilor si nu vad nimic rau in ea... ce vroiam eu sa spun era ca sunt prea multi factori contrari in tipul asta de relatii... eu zic ca ea e prea tanara si nu suficient de disperata pt o asemenea relatie... scuzata sa-mi fie rautatea!
snowflake
Postat pe 16 Decembrie 2009 23:54
De la: anisoaraf, la data 2009-12-16 10:31:50 daca e nehotarat-asa va ramane, cu siguranta ca-si iubeste copiii si ma bucur din tot sufletul ca exista asemenea tatici !



stai sa vad daca am inteles bine: dupa ce a divortat de sotie ...cortina a cazut in relatia lui de casatorie..
Anisoara..te bucuri ca ala habar nu are ce vrea cu viata lui ? te bucuri ca mai ,,incurca " o persoana in timp ce-si proiecteaza in relatia prezenta frustrarile din relatia trecuta ..desi el e la fel de ,,alunecos" , presupunad ca ar avea o relatie cu altcineva, de unde concluzia ca nu si-ar iubi copii si nu ar avea o legatura constanta si frumoasa cu copii lui? Ce legatura are una cu alta? Ce legatura are nehotararea lui cu faptul ca isi iubeste copiii?? ca eu nu vad legatura.. in fine..mie imi pare genul ,,traumatizat" care oricum sufla si in iaurt..si probabil va avea sanse sa sufle mult timp ...pe langa faptul ca omul imi pare extrem de ,,alunecos" ..si asta tine de caracter sau lipsa lui mai degraba, probabil ca se manifesta asa atat cu sotia cat si cu iubita actuala ..
reyya
Postat pe 17 Decembrie 2009 00:07
Asa e-ai dreptate si atunci de ce sa-si incurce viata biata fata cu un asemenea personaj-o fi bun, o fi rau-sa stea langa copilasii lui si poate uneori langa sotie, daca-l mai accepta prin preajma ei, ca de bun nu l-a lasat sigur!
anisoaraf
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:48
mda...
nu te-ai saturat de texte din astea??
nu poti sa accepti faptul ca unii oameni pur si simplu nu se potrivesc?
zambila
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:53
Nu am precizat ca e divortat de 4 ani... Cand am zis "sex incredibil" nu am vrut sa sune aiurea... M-am referit ca este pasional si ca e foarte bine pentru amandoi (din cate stiu, sexul conteaza foarte mult intre parteneri). Am inceput sa ne intalnim din ce in ce mai des si sa comunicam cat mai mult. DA, il admir pentru cat de mult isi iubeste copiii. Este absolut normal. Daca nu era asa si isi neglija copiii, nici nu ma indragosteam de el. Nu stiu cine a fost vinovat in relatia lui cu fosta, prefer sa cred ca atunci cand intervine divortul, de fapt cei doi nu s-au potrivit. Iar un barbat sau o femeie care a divortat merita sa continue cu altcineva care il/o accepta, nu? Poate ca trebuie sa mai am rabdare, poate el merita, poate nu merita dar nu e viata o loterie? Nu stii niciodata decat daca risti. Chiar si cu un tip single, nu ai de unde sa stii cum va fi... Dar el, asa cum este divortat, este un om deosebit, cel putin asa il vad eu. Sper ca va fi bine cu noi doi pentru ca un astfel de barbat imi doresc, chiar daca sunt si defecte. Oricum toti le avem...
garbo034906
Postat pe 17 Decembrie 2009 10:14
Pentru destui barbati divortati, acesta este un pas mai grau de facut, mai ales ca deja are copii, se gandeste ca o sa mai apara si altii...
pretty_varza
Postat pe 17 Decembrie 2009 11:52
chestia cu iubitul copiilor e ca sa dea bine in ochii cui il crede...ma, ce om, altii nu mai stiu de copii, el nu...
sora_ilsi
Postat pe 17 Decembrie 2009 13:42
eu nu pot sa inteleg o chestie...daca barbatul cu care interactionezi iti spune ca nu poate sa ofere mai mult...iar tu,indragostita fiind,accepti sa te culci cu el...chiar si in situatia asta...nu crezi ca te poate cataloga drept o femeie usoara,chiar daca este divortat cum spui tu????...cred ca ai cedat prea usor..fara a iti fi asigurat un suport moral...gen:deveniti prieteni,va implicati intr-o relatie...in incercarea de a va indragsotii unul de altul....Cam asta nu inteleg eu..in fine..fiecare cum isi asterne asa dorme.Numai bine
issa
Postat pe 17 Decembrie 2009 21:54
Femeile din ziua de azi sunt ca gripa - te iau de pe strada si te baga direct in pat !

anisoaraf
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:07


issa, credeam ca au disparut specimenele ca tine
anouk, unde esti sa esplici...
zambila
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:09
De la: anisoaraf, la data 2009-12-18 10:07:52 Femeile din ziua de azi sunt ca gripa - te iau de pe strada si te baga direct in pat !

[/quot

SERIOS?!?!?!>>
tu,asa faci?
LILO
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:11
ce traducere vrei, mamicule ?
e clar ca buna ziua...nu te culci cu el prea repede ca sa nu zica ca esti courva...o iei intai cu floricele pe campi, shecspir in lov, d-ala...si abia dupa ce il dai bine in unda, sari in pat

a !!! sa nu uit...musai dimineata il intrebi daca te mai respecta....
Anouk
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:12
yessss

asta era!! stiam io ca-mi suna cunoscut
zambila
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:14
gata fetele, shushaua...
ma duc sa sparg lemne si sa aprind focul la centrala

sa va jucati frumos
Anouk
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:14
neata! zambilici,pot sa explic eu?
"CUM ITI ASTERNI ASA DORMI",adica
"somnoroase pasarele"
pe la cuiburi se aduna
si daca n/au cuibul lor
pot lejer s/o ia in mana...

elodia
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:17
anouk...spor la lucru...eu am facut aceasta "inviorare"..da..
sa vezi ce ok o sa fie...
mie imi vine sa joc "SALSA"
LILO
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:17

noi nu suntem normali, noi nu suntem normali
zambila
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:22
elodio...noi cum mai mergem a paris ca iote cum ii

http://translate.google.ro/translate?hl=ro&langpair=en%7Cro&u=http://video.aol.co.uk/video-detail/snow-trocadero-paris-neige-4/2902333122

tombe la neige
LILO
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:22
lilo,unde bag eu carnatul ala de la tine sa vad parisul?
elodia
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:27
poi nu mai putem vedea parisul
encore une fois....
LILO
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:30
sory...
LILO
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prieteni cu beneficii 1 De la: garbo_499755 27 Mai 2019 17:13
nelamuriri 7 De la: garbo_2127 4 Mai 2012 16:36
a fost odata, ca de n-ar fi fost, nu s-ar povesti 1042 De la: iasomia 1 Noiembrie 2009 17:51
CE PARERE AVETI DESPRE BARBATI CARE FAC SEX CU ALTE FEMEI IN TIMPUL CASATORIEI DAR SI DUPA DIVORT? 69 De la: mariusboss 9 Iunie 2010 10:20
1st time 23 De la: vuvuzela 12 Octombrie 2010 10:04
Setari Cookie-uri