Povestea mea...

prietene, tu de fapt ce vrei? crezi ca cineva de aici iti va rezolva problema? din atatea postari chiar nu te-ai prins ca trebuie sa gandesti SINGUR ce e de facut? cu atat mai mult cu cat unii chiar au incercat sa ITI DESCHIDA OCHII, pentru a te ajuta...

cat despre ce am scris eu, e doar opinia MEA vis a vis de ce zici tu. si ATENTIE: in finalul postarii mele NU ti-am dat un sfat! ti-am spus doar ce as face eu in situatia aia...
asta nu inseamna ca trebuie sa pui mana pe bata...
ready_vivus
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:21
clar a nu!!!!
nazirra
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:26
Ready, sper ca glumesti la chestia cu bata vezi sa nu se fi antrenat vreo 10 ani la profesionism , o avea centura neagra si tu nu stii... ca la chestiile astea nu se spune, spui doar de sporturile blande pe care le-ai facut , pe mine ai mei m-au trimis la sport ca am batut 2 baieti din clasa a 2 a B ca-mi furasera stiloul meu preferat,
reyya
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:27
io ti-am zis tie nazi sa iei un crion sa desenezi
eladaela
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:28
eluto.....am loat crionu......am loat foaia ....si desenez numa cipandel!!!!!
nazirra
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:29
brava bre....
poi si nenea ce sa priceapa???


da' las' ca pricepem noi
eladaela
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:30
nenea n are timp ....o bate pe tanti!!!!
nazirra
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:34
si totusi... ai dreptate... insa nu este cazul... nu are nici o legatura ua cu alta... divortul meu nu are de-a face cu relatia de acum...
garbo081455
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:35
cred ca iei din context doar ce-ti convine
si se pare ca nu-ti convin multe
asa ca ,parerea mea,ne racim gura de pomana(sau batem in taste anapoda)
eladaela
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:41
Nu iau doar ce-mi convine, insa constat ca o discutie serioasa tinde sa fie trecuta in deradere si tratata neserios... am urmarit cu atentie toate posturile si am retinut toate parerile... totusi, daca nu ma insel, nimeni nu a fost personal intr-o astfel de situatie si inteleg ca parerile au fost ipotetice si nu puse in practica de cineva. de aceea, cred ca rautatile si ironiile nu si-ar avea rostul... multumesc tuturor pentru parerile impartasite!

O seara frumoasa in continuare!
garbo081455
Postat pe 8 Decembrie 2009 15:49
uneori e bine sa mai faci si haz de necaz
viata e scurta ca s-o traiesti doar....serios
parerile si sfaturile ti-au fost date de sotii,mame,foste sotii,tati....deci cred ca multe dintre ele au fost chiar pertinente(exceptand micile glume)
eladaela
Postat pe 8 Decembrie 2009 16:04
nu a fost nimic in deradere.

acu, ce sa zic? spui ca toti am discutat ipotetic. oare?

ai gasit motivul. nu ti-a placut ce ai citit si e mai usor sa iti ascunzi semnele de intrebare, montandu-te singur ca , vezi doamne, vorbim fara sa stim.

o banuiala tot ai tu. ceva, tot te roade. ca o sa fii sincer cu tine si o sa incerci sa privesti la rece, ca o sa continui sa te minti, e numai si numai alegerea ta.

asa, de-o incercare. fii sincer si spune-mi, daca in timpul divortului, cunosteai pe tipa ce-ti este acum sotie.
si_totusi
Postat pe 8 Decembrie 2009 16:26
De la: si_totusi, la data 2009-12-08 16:26:02nu a fost nimic in deradere.

acu, ce sa zic? spui ca toti am discutat ipotetic. oare?

ai gasit motivul. nu ti-a placut ce ai citit si e mai usor sa iti ascunzi semnele de intrebare, montandu-te singur ca , vezi doamne, vorbim fara sa stim.

o banuiala tot ai tu. ceva, tot te roade. ca o sa fii sincer cu tine si o sa incerci sa privesti la rece, ca o sa continui sa te minti, e numai si numai alegerea ta.

asa, de-o incercare. fii sincer si spune-mi, daca in timpul divortului, cunosteai pe tipa ce-ti este acum sotie.


Am cunoscut-o in timpul divortului
garbo081455
Postat pe 8 Decembrie 2009 16:38
http://www.youtube.com/watch?v=cJSfiMF9GUQ



Hitler nu e de acord cu votul romanilor!
alexxandra
Postat pe 8 Decembrie 2009 16:41
cezare....ce ai bre????????
nazirra
Postat pe 8 Decembrie 2009 16:42
cand???
cely
Postat pe 8 Decembrie 2009 16:44
De la: nazirra, la data 2009-12-08 16:42:54cezare....ce ai bre????????




draga mea Nazi,am facut spiritism,si multi dintre cei plecati dintre noi,nu sunt de acord cu votul unora dintre romani.Hitler si-a facut si un clip.vi-l transmit tuturor.
alexxandra
Postat pe 8 Decembrie 2009 16:48
atentie, 55. ceva e puterd in danemarca. am intuit bine, deci. si asta, numai cititnd printre randuri . simteam ca ceva scartaie .

nu zic ca nu te iubeste. insa:

tempereaza-i mofturile privitor la copil.sunt doar mofturi si pretentii aiurea .din gelozie, incearca sa o indeparteze. fata nu este rivala ei, ca sa incerce tehnici de manipulare si seductie.
e o zona unde nu are dreptul de a interveni.

in privinta copilului, nu-i rost de tocmeala. in momentul in care va vedea ca oscilezi si nu esti hotarat in decizie, va fi jale. ca o face constient sau nu, habar n-am.

asa ca, fara cearta, fara reprosuri, fara ton ridicat. ii spui clar si raspicat conditiile. punct.










si_totusi
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:05
si daca nu vrea sa-nteleaga.....punct!
eladaela
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:07
Becali spune ca....http://www.youtube.com/watch?v=b7hafpNsry8


alexxandra
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:08
cezare.....cind mai faci spiritism....intreab o pe soacramea daca nu i dor de fiisu.....asa numa.....
nazirra
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:13
De la: nazirra, la data 2009-12-08 17:13:06cezare.....cind mai faci spiritism....intreab o pe soacramea daca nu i dor de fiisu.....asa numa.....



Nazi de acord.
alexxandra
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:20
iutte cezare!!!!vreau si io sarbatori feeerriiicite!~
nazirra
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:23
De la: iulius_cezar, la data 2009-12-08 16:41:37http://www.youtube.com/watch?v=cJSfiMF9GUQ



Hitler nu e de acord cu votul romanilor!
manca-si buretzi?
yanyacharberet
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:24
De la: yanyacharberet, la data 2009-12-08 17:24:15
De la: iulius_cezar, la data 2009-12-08 16:41:37http://www.youtube.com/watch?v=cJSfiMF9GUQ



Hitler nu e de acord cu votul romanilor!
manca-si buretzi?



Becali si Unguru'Bulan.http://www.youtube.com/watch?v=b7hafpNsry8....
alexxandra
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:30
De la: nazirra, la data 2009-12-08 17:23:00iutte cezare!!!!vreau si io sarbatori feeerriiicite!~
http://www.youtube.com/watch?v=b7hafpNsry8




ok pana atuncidelecteaza-te cu unguru'bulan si Becali..http://www.youtube.com/watch?v=b7hafpNsry8
alexxandra
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:33
Omul a-ntrebat daca au mai trecut si altzii prin situatia asta.

Ar fi bine sa nu mai cautam de aruncat cu pietre, noi romanii numai asta facem de la o vreme.

Eu zic asa: dragostea de iubita n-are a face cu dragostea de copil. Punct. De ce trebuie concurate?

Apoi: copilul este ceva deosebit, dar cine are azi copii stie cum era pe vremea cand n-avea; si anume auzeam tot felul de emanatii despre cat de inaltator e sa ai copii si ce sentimente unice inspira, nu? Ok, erau draguti, scumpi, in regula, dar erau ai altora! Ei bine de cand am copil s-a schimbat treaba.

De aceea: sa ne asteptam ca o fata de 29 de ani sa inteleaga si sa simta ca un parinte adevarat e nefondat, asa ca nu mai categorisiti fata. Reactia ei e fireasca(chiar daca exagerata poate intr-o masura, nu stiu, n-o cunosc), dar un lucru iti spun sigur 455, te iubeste cu adevarat. Daca ar fi interesata, oportunista, rea, etc., nu s-ar simti amenintata de dragostea ta pentru copilul tau. Ea simte pentru tine o dragoste mare, te vrea in intregime pentru ea, plus ca a avut maturitatea sa-ti impartaseasca si sa fie sincera cu ceea ce simte, riscand astfel chiar si sa fie respinsa.

Primul semnal care ti-ar arata ca o femeie ar vrea altceva decat dragostea ta, ar fi ca s-ar purta cat se poate de mieros si de prefacut cu copilul si in nici un caz nu te-ar lasa sa intrevezi nimic altceva.

Situatia ta este necunoscuta pentru ea, iar un om indragostit e putin irational si se simte amenintat de tot ceea ce nu cunoaste in legatura cu omul pe care il iubeste. In ceea ce priveste atitudinea pe care o are fata de fetita ta, ea arata doar faptul ca iubita se straduieste foarte mult sa-ti faca pe plac vazand cat de mult iti iubesti fata si la sfarsit e epuizata de teama de a nu fi gresit cu ceva.

Trebuie sa-i explici ca dragostea ta pentru ea este dragostea pentru o femeie si sa-i descrii tot ce te-a atras la ea si tot ce te-a determinat s-o alegi. Tu inaintea ei ai fost casatorit, deci al alteia, poate ca pentru iubita tu esti prima dragoste adevarata. Dragostea pentru copilul tau insa este un alt fel de dragoste si in nici un caz nu se hraneste din sentimentele pe care le ai pentru iubita.

Dupa asta ar trebui sa-i explici ca nimic din comportamentul ei cu fetita nu ar putea sa te dezamageasca si sa o incurajezi sa se poarte natural. Sa fie draguta daca asa-i vine, sau sa stea mai retrasa, chiar sa te incurajeze sa petreci timp singur cu fata daca n-are chef sa fie cu voi. Altfel viata ei se inscrie intr-un ciclu de doaua saptamani in care ea se va ocupa (va tremura) sa faca totul sa iasa bine si bineinteles ca "she will miss all the fun".

Lucrurile nu trebuie fortate, cu rabdare si intelegere problema se va rezolva. Copiii, dupa cum zicea cineva pe forum au darul de a cuceri pe oricine, iar in momentul in care nu va mai exista presiune si teama, relatia dintre ele va creste de la sine. Cand ii ai prin preajma nu poti sa nu-i iubesti decat intr-un singur caz, cand esti obligat si presat s-o faci. Iar atunci nu-ti iese.

Fii fericit, deoarece esti norocos ca dupa divort ai avut sansa sa iubesti din nou si sa ai incredere in cineva, fii fericit ca ai o fetita pe care o adori si ai putina rabdare.

Si sa nu uit, in nici un caz sa nu-ti schimbi comportamentul fata de copil. Un copil devine un adult intreg si echilibrat doar cand se simte iubit si poate avea incredere si gasi sprijin in adultii care il inconjoara. Adultul trebuie sa inteleaga si sa aiba grija de copil si nu invers. De aceea, faptul ca iubita ta se straduieste fata de copil e mai degraba laudabil. Stai linistit, fetita daca se va simti iubita si sustinuta, va avea doar de castigat si nu va simti nimic din problemele voastre de inceput, iar iubita te va iubi si mai mult cand va intelege cat de mult te straduiesti sa faci relatia sa mearga.

Iertati-ma doamnelor, care dintre noi nu si-ar dori un iubit care sa intre pe un forum pentru femei si sa ceara un sfat despre cum sa-si faca iubita fericita?
TZKX
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:53
TZKX, bea vreo doua cafele, eventual papa si un croissant, ca ti-o fi foame, si reciteste postarile noastre. Pe urma revino si spune cine a aruncat cu pietre?

A, gata, stiu... nu mai e nevoie sa spui nimic. Simteai nevoia sa spui si tu ceva "inteligent", asa-i? Si te-ai folosit de o parabola biblica...

In rest... mda...
Ce sa zic, e destul de corect ce ai spus. Cu o mentiune: "ingerashul" lui 55 are vreo 29 de anisori. Mai mult decat atat, se presupune ca, fiind femeie, e destul de dezvoltata din punct de vedere psihologic. Se pare insa ca in acest caz nu e asa. Dimpotriva, tanti ingeras a ramas un copil intarziat, care ar avea nevoie de ceva mai mult decat "simple" explicatii...
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:56
TZKX,sa-ntelegem ca tu vorbesti din experienta???

eladaela
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:58
io crez ca ea e ingerasha

iar daca ar citi mai atent, ar observa ca n-a aruncat nimeni cu pietre, ci a incercat sa ajute, asa cum a stiut fiecare...
si cam acelasi lucru am zis si noi
zambila
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac 4 De la: cricat 23 Noiembrie 2010 22:52
sexul copilului 1 De la: mariana1971_12_08 1 Aprilie 2010 13:50
Discutii diverse despre, nemultumirile voastre sufletesti. 87 De la: eu_geminy 20 Octombrie 2010 00:17
Barbatul care nu iese din casa 261 De la: esme 20 Iunie 2011 22:08
pauza intr-o relatie! 48 De la: garbo269109 17 Iunie 2012 15:35
Setari Cookie-uri