Povestea mea...

da bre zambiluto,da tanti tinu ditamai prelegerea

de la lume adunate
eladaela
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:04
Dupa parerea mea, si tanti ar trebui sa mai creasca putin...
garbo_C
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:07
si io???
io, nu??
zambila
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:08
neee... tu esti mare da' te alinti...

garbo_C
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:11
las' ca o sa crestem noi, cei mai mici...
pik_nik
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:13
evident
zambila
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:15
dap... o infiem cu randul.

Azi tu, maine eu...
garbo_C
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:16
eu vin si v-o las la usi, in coshuletz
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:17
si eu pe voi
pik_nik
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:17
neata! ce se discuta pe acilea,cine pe cine lasa?
Helen29
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:20
ready, numele tau de cod e "barza"?

.
garbo_C
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:20
undercover, Cellesto

In general insa numele de cod e barzaunele
ready_vivus
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:23
TZKX , unde ai vazut tu aruncat de pietre?

am citit ce ai scris si nu are rost sa analizam . ar fi pierdere de timp insa,

1. nu vii nici tu cu experienta personala. asa ca, admonestarea ta e lipsita de sens.

povestea cu noi romanii care...etc, nu-si are rostul intr-o dezbatere. nu toti trebuie sa-l batem pe spinare si sa-i spunem ce-i spui tu . poate avem dreptate, poate nu. nimeni nu-i vrea raul. asa ca, diveesitatea de idei poate duce la o concluzie corecta si nu unanimitatea.

2. reactia iubitei nu e normala. s-a explicat si de ce

3.a iubi pe cineva, nu inseamna a-l indeparta de copil pentru ca - dupa logica ta - s-ar simti amenintata si ca-l vrea in intregime .

in rest, nu ai inteles nimic din ce spunem noi.

daca tu crezi in ce scrii, scuza-ma dar, nu prea am incredere in capacitatile tale intelectuale . e parerea mea

si_totusi
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:10
totusico, las ca maine o fi mai bine
pik_nik
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:13
da ce? azi e rau?

si_totusi
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:23
vad norii aia pe acolo...
pik_nik
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:31
pi mini....nu va infiaza nimini????numa asiiiia de sarbatori,,,,fericite!!!!
nazirra
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:05
Nu, nu aruncati cu pietre ci muscati in dreapta si-n stanga pe unde mai apucati o bucata si voi.

Poate vin cu experienta personala, poate nu, cat despre capacitatile mele intelectuale, ma lovi norocul pe-aici,macar stau linistita ca n-oi fi eu cea mai saraca cu duhul; un IQ? ceva? mama omida e pe-aici?

Ingerasha nu sunt eu deoarece am zis din start ca posed copilul meu personal, deci..., iar de crescut, mersi de urari, sa ne tina sanatosi pe toti! Cum am mai crescut, cum va mai scriu sa va spun ce se vede.

Daca e sa vorbim de diversitate de pareri si de forum, eu zic sa-i lasam deci si pe alti tropotiti ca mine asa de exemplu sa abereze, nu?

Fara suparare, gashca, dar chiar c-asa-i romanu!
TZUKI
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:44
Teoretic, ii inteleg problema: se simte data la o parte. Nu este gelozie, ci lipsa de atentie. Obisnuita, probabil, sa fie in centrul atentiei tale, percepe copilul ca pe o activitate care te distanteaza de ea in acel moment. Ar putea foarte bine sa o deranjeze ca pictezi. Ca scrii. Ca te duci la job. Ca ai si alte preocupari in afara de a te uita in ochii ei negri, sau verzi, sau mov, sau roz.
Am retinut o replica dintr-un film...replica e memorabila, filmul fiind plictisitor. Un tip care a iesit intr-o seara pe terasa... si dna in desuuri dupa el...incercind sa se faca placuta :-). Si replica lui: "uneori prefer sa privesc stelele in loc sa iti privesc fundul".

Vezi, dragostea asta este limitata prin natura ei.
Nu o lasa sa te limiteze si pe tine: si mai ales sa limiteze relatia cu copilul tau.
Poti sa fii singura ca pentru fetita ta intotdeauna vei inseamna mai mult decit pentru orice femeie de pe lume. Si va resimti raceala ta de mii de ori mai dureros.
quasaria
Postat pe 10 Decembrie 2009 00:23
De la: quasaria, la data 2009-12-10 00:23:09 "uneori prefer sa privesc stelele in loc sa iti privesc fundul"

Ca un corolar la replica din film, la asta s-a gandit si Kant cand a zis: "cerul instelat deasupra mea si morala in bucile ei"!

Foarte realista si chestia cu dragostea limitata. Ai fost in forma!
garbo059117
Postat pe 10 Decembrie 2009 05:46
Multumesc TZUKY, te-ai apropiat cel mai tare de subiect, ai intrat cel mai bine in pielea personajului si ai zugravit tabloul exact asa cum este.

multumesc de asemeni si celor care "au dat cu pietre" - intr-adevar nu trebuie ca toti sa-mi cante in struna - fiecare dintre voi am vrut sa-si spuna parerea obiectiva - deci nu va condamn pentru "pietrele aruncate" chiar daca unele mi-au produs ceva vanatai, desi nu erau aruncate spre mine

inca o data, multumiri tutror
garbo081455
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:12
455...vanataile trec
stai stramb si judeca drept
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:20
buey....numa multumiri?????????baga o cioco....o ceva!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:27
pui rotisat cu usturoi
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:28
corect.....elutzo....mai ai juma de ora plus la cipandel!!!!!
nazirra
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:30
yupiiii....da' mi-e o foame de vad stele...ti-ar puiu' de ras sa-ti fie...
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:31
mami....papa l pe iel....pe cipandel!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:34
cu frisca si capsuni
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:35
Nu-ti priva copilul de afectiune indiferent de cine este in viata ta!Copilul simte nevoie de afectiune,esti tatal ei,daca de la tine nu poate primi dagoste,atunci de la cine?Iubita ta trebuie sa accepte acest lucru,se pare ca e geloasa.Discutati acest aspect si fa-o sa inteleaga ca nu are nimic de-a face cu dragostea care i-o porti ei.Esti tatal fetitei si asa vei ramane pt totdeauna.
dragu_ta74
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:10
La 29 de ani s te compori aa! Cred k doar apariia unui copil ar cam schimba situaia voastr. Doar aa ar nelege dragostea printe-copil i pe deasupra s-ar putea s fie i o problem de a ei din copilrie ( probabil nu a primit destul atenie din partea prinilor ei) i de aici ar aprea acea gelozie. Pa i baft
garbo1508
Postat pe 2 Ianuarie 2010 03:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema 21 De la: tutankhamon 21 Iunie 2009 20:42
revin 3 De la: si_totusi 17 Octombrie 2010 21:29
HELP 16 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:39
dak ierti...poti sa si uiti?oare mai merge relatia? 216 De la: garbo020969 21 Aprilie 2010 16:55
Iubirea doare a dracului de tare! 546 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:39
Setari Cookie-uri