Ideea ca el are un copil...

Buna seara la toata lumea...sunt intr o situatie neplacuta si simt nevoia sa imi impartasesc ideile cu cineva...v-am gasit pe voi si, asa cum reiese din titlul topicului, am o relatie -extrem de frumoasa si de profunda, cu un barbat, care a mai fost casatorit si are un copil.
Dupa cum am spus, relatia dintre noi este minunata, consider ca este tot ceea ce mi am dorit vreodata INSA...nu pot, imi este cumplit de greu sa accept existenta copilului...imi e greu sa accept faptul ca va avea in permanenta doua familii...ca in permanenta in viata lui va mai exista alta femeie...imi este greu si ma doare foarte tare...
garbo179679
Postat pe 14 Decembrie 2010 17:02
OK... da' care-s ideile de care ziceai ca vrei sa le impartasesti?
Thor_again
Postat pe 14 Decembrie 2010 17:08
Faptul ca ma afecteaza existenta acestui copil si a mamei lui ...faptul ca imi este foarte frica ca am sa stric totul fiindca ma manifest aiurea iar el are cea mai mare rabdare din lume momentan...ati trecut prin experiente similare? v-a fost greu sau totul a decurs natural?...
garbo179679
Postat pe 14 Decembrie 2010 17:19
Poi si ce? Nu mai exista asasini platiti in lumea asta?
Thor_again
Postat pe 14 Decembrie 2010 17:27
Thorele............
jeanette40
Postat pe 14 Decembrie 2010 17:36
Iote asa mai am si io ocazia sa fac un ban cinstit, janeto
Thor_again
Postat pe 14 Decembrie 2010 17:50
Thanks Thor...la asta nu m-am gandit....oare atat de pueril sa fie subiectul meu??!!!
garbo179679
Postat pe 14 Decembrie 2010 17:53
Noup... subiectul nu e pueril... E de-a dreptul imposibil de catalogat
Thor_again
Postat pe 14 Decembrie 2010 17:55
LILO
Postat pe 14 Decembrie 2010 18:27
Ideea ca el are un copil...

ei si ce???

aiesta-i titlu??

in ce scoli invatatzi breee?!?!?
LILO
Postat pe 14 Decembrie 2010 18:28


macar 679 si presul au ceva in comun..
amandoi urasc copiii
ca tot zicea'mnealui ca suntem o tzara de mamici si de bebei


dar el ce o fi fost pe vremea cand era cu tzatza in praf??

doamne cum se azvarle cu IDEI...
p.s...
care idei?!?!
de impartasit?!?!?
LILO
Postat pe 14 Decembrie 2010 18:36
trbuia sa spui ïdeea ca el are o fosta nevasta"- pentru ca banuiesc ca asta e problema ta... nu copilul.
Nevasta si copilul sint fiinte diferite, de cind a iesit de la mama-sa din marsupiu....
quasaria
Postat pe 14 Decembrie 2010 20:19
Nu prea inteleg ce treaba are una cu alta?

Mi se par doua chestii total diferite...
Dragostea voastra merge inainte, chiar daca el are copil...
Copilul nu are nicio vina...ca exista. Si nici ca parintii lui nu s-au inteles.
Daca il iubesti, il accepti cu tot cu "bagaj". Indiferent de natura lui..
Parerea mea!
picaturaderoua
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:19
nu inteleg cum ai ajuns sa ai o relatie extrem de frumoasa daca te deranjeaza atat de mult faptul ca are o "ex nevasta" si un "ever forever copil" daca ai stiut asta de la inceput trebuia sa nu te incurci ca sa nu mai ai batai de cap acum .....
cory_emy
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:25
''extrem de frumoasa relatie'' sa fim realiste,dormi bine noaptea sau te streaza faptul ca are un copil....?
copilul nu are nici o vina,este al lui si asa va ramane,fosta sotie...hm,e fosta,e chiar asa greu....
gelozia,asta este boala de care suferi,nu il ideparta de copilul lui,vei fi unica care va pierde....
anaROBERT
Postat pe 14 Decembrie 2010 23:40
daca va reusi sa-l indeparteze de copilul lui,singurul care va pierde va fi nenorocitul ala cu care traieste...sa renunti la COPILUL TAU ptr o....fusta(hai ca se apropie Craciunul si am promis sa fiu draguta)
de ce nu ai cautat bre unu' fara copii si fara "fosta"???
daca mie mi-ar fi spus macar in gluma ca ma vrea pe mine,dar nu imi accepta copiii....ar fi regretat amarnic ca m-a cunoscut...
eladaela
Postat pe 14 Decembrie 2010 23:57
subscriu ela


asta este si in cazul ei,stia de la inceput ca are un copil,de ce sa bagat??spera ca ii va distanta???
asta nu este o problema,omul a divortat,de fost sotie nu il leaga decat faptul ca este mama copilului lui si atat....si-a refacut viata alaturi de ea,dar copilul nu are nici o vina,cu atat mai putin ca nici nu i la trantit in brate sa il creasca ea....si chiar daca era asa,odata ce iubesti pe cineva,iubesti si cu defectele si calitatile lui.....parerea mea
anaROBERT
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:02
Ana...cu atitudinea pe care o are tantila asta...nu e nevoie sa-l indeparteze ea de copil...se va indeparta sigur copilul si de ea si de tac-su
acum probabil e mai mic si nu intelege multe(nu a spus ce varsta are copilul) dar va creste si va intelege,va simti "frustrarile" madamei si se va indeparta singur..
si daca se va intampla asta...domnu' isi merita soarta...si soata..


ma tot intreb de unde apar astea si daca mai sunt multe
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:12
eu numai cat am citit debitatiile ei,si fiind mama,stiu cum este.....ea,probabil,este doar o copila.....cel putin asa gandeste.


mai sunt multe ela,inca nu le-am vazut pe toate :)))
cine stie ziua de maine ce noutati ne aduce
:))))
anaROBERT
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:14
tocmai ptr ca sunt mama Ana nu le suport nici eu aberatiile astora...
ma gandesc mereu ca probabil asa vorbeste una ca asta si de copiii mei si ma iau nervii
ptr mine copiii mei sunt tot,si daca nu mi-ar fi ACCEPTAT SI RESPECTAT copiii,nu ar fi avut ce cauta langa mine
Doamne,iti multumesc ca am copii mari si destepti si nu vor fi nevoiti niciodata sa suporte una ca asta...
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:22
asa este ela,numai o mama stie,tocmai de aia i-am comentat postarea doar pentru faptul ca sunt mama si stiu ce simte un parinte,atat,ca altfel treceam si peste asta....
va veni si randul ei......
anaROBERT
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:26
gandeste-te bine: vei fi toata viata in competitie cu copilul!
sora_ilsi
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:28
Ela ... nu trebuie sa ai copil sa te supere gandirea astora. Sunt doar egoiste, vor totul numai pentru ele si cu atat mai mult vor pierde.
In ultimul timp pe forum au aparut foarte multe amante si persoane care au legaturi cu barbati divortati si cu copii. Au facut-o in spirit de solidaritate fata de primele care au postat.
cricat
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:32
ilsuca..ce faci mami,ii pui sare pe rana???


ca de fapt si in fapt pe ea nu o doare atat copilul cat ma-sa..
si asta ptr ca e sigura 100% ca ala o iubeste pe ea si n umai pe ea vesnic si la nemurire
hai ca ma enervez si nu vreau...ca fac riduri
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:32
Ilsi... nu va fi in competitie cu copilul. Copilul este muuult mai sus.
cricat
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:36
mie,personal,asta mi se pare o gandire de pustoaica proasta....fara suparare si atac la persoana....
esti plina de egoism,rautate si gelozie,ti-e frica ca nu cumva pentru copil ei doi sa se impace....



iote cum fac si pe psihologul,gratis
:)))
anaROBERT
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:36
fetelor, ea se crede in competitie cu copilul, cu fosta sotie, de care e inca legat prin acel copil...e o chestie pe care ea nu o poate impartasi cu el, e din afara relatiei lor...si asa va fi mereu, inevitabil...

sora_ilsi
Postat pe 15 Decembrie 2010 00:44
De la: garbo179679, la data 2010-12-14 17:02:52Buna seara la toata lumea...sunt intr o situatie neplacuta si simt nevoia sa imi impartasesc ideile cu cineva...v-am gasit pe voi si, asa cum reiese din titlul topicului, am o relatie -extrem de frumoasa si de profunda, cu un barbat, care a mai fost casatorit si are un copil.
Dupa cum am spus, relatia dintre noi este minunata, consider ca este tot ceea ce mi am dorit vreodata INSA...nu pot, imi este cumplit de greu sa accept existenta copilului...imi e greu sa accept faptul ca va avea in permanenta doua familii...ca in permanenta in viata lui va mai exista alta femeie...imi este greu si ma doare foarte tare...


Dar cand l-ai cunsocut nu stiai ca are un copil dintr-o alta casnicie? Nu te-ai gandit ca nu il vei putea accepta pe copil? Ca daca veti face un copil - copilul tau va fi frate cu acel copil chiar daca numai dupa tata.
Asta cu in viata lui va mai exista o alta femeie e complet aiurea. Presupun ca in viata lui exisat si o mama, un tata, frati, surori, prieteni - te deranjeaza si asta - ai vrea sa existi numai tu?
Lady_Di
Postat pe 15 Decembrie 2010 14:14
679, esti extrem de posesiva! rau lucru...in general nu aduci decat suferinta prin asa atitudine, si daca mai faci farafastacuri de-astea si cu un barbat divortat, ti-ai taiat craca! eu cred ca te va parasi, cat de curand...
ufishor
Postat pe 15 Decembrie 2010 14:27
lasati mai fata in pace. ea de fapt se teme pe termen lung ca respectivul s-ar putea intoarce la sotie.
nu ati inteles mai nimic din ce a spus ea. eu sunt sigura ca nu e nici egoista nici rea nici imatura.
iar voi ati sarit la jugulara ei saracuta.

fata draga, daca te iubeste si esti sigura ca si tu il iubesti existenta/prezenta copilului nu e nici o problema iar cu ex-a....daca s-a despartit de ea inseamna ca nu o mai vrea.
Ciresica
Postat pe 15 Decembrie 2010 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum iti dai seama daca te iubeste daca e diferenta de varsta 24 De la: denyssss 17 Octombrie 2012 18:59
Viata langa un bisexual e posibila? 63 De la: mep_mychel 3 Februarie 2016 16:08
sentimente ascunse 2 De la: Alexxandra 9 Martie 2010 18:41
Doresc un sfat ..o solutie.. 16 De la: Diana_DM 20 Martie 2014 17:51
Pauza in relatie 25 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:41
Setari Cookie-uri