Casatorie Iintre atei si crestini? ce parere aveti?

De la: quasaria, la data 2009-12-06 17:19:19tuth, se corenteaza...las-o....


fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:45
helen...nu toate bolile psihice se mostenesc,dar exista totusi acest risc
nu e de gluma
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:46
eu am citit asa de-a valma si destul de multa psihologie si psihiatrie, si in plus am un job in care am de-a face cu oamenii, ne-am mai facut traininguri dpdv tipologii si mod de reactie.
Da' se presupune ca avem de-a face cu din aia de umbla liberi pe strada...asa ceva ma depaseste.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:48
la irinuca e ....cu complicatii
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:50
faceam referire la educatia de care o sa aiba parte copilul ala
ce dracu o sa il invete ea?ca trebuie sa o urasca pe mama,pe tata,frati,surori?
Helen29
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:51
fratilor...absolut si categoric ca a fost batuta de parinti in copilarie......absolut si categoric ca, daca a avut frati...poate mai mari, poate mai mici, si intr-un caz, si in celalalt, trebuia sa imparta totul cu ei ...si nu pare a fi o fire darnica....pe de alta parte, familia din care provine nu e una, cat de cat, cu ceva cheag....macar asa, de conditie medie.....greselile de exprimare si modul de expunere al ideilor tradeaza o educatie incompleta, poate chiar un chiul masiv de la ore...deci o lipsa acuta de scolire, eventual chiar o idee implementata in familie.....nu te du la scoala, ca e pierdere de timp.....iar faptul ca uraste barbatii...e foarte posibil sa fii avut o iubire foarte mare, care a tradat-o...ea era foarte indragostita, a cedat, si ala si-a batut joc de ea, parasind-o dupa ce o inceput-o...sau mai e varianta cu cea mai veche meserie din lume, fortata de imrejurari....oricum, e clar...fata nu are nici o facultate...si face parte dintr-o secta - martorii, adventistii, penticostalii...
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:51
bre, am si io o pareree..pot s-o spun?
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:52
initial am avut impresia ca scrie la caterinca... da' de citeva ori s-a enervat si a avut reactii aiurea - nu e la misto.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:52
De la: fleurdelis, la data 2009-12-06 17:52:19bre, am si io o pareree..pot s-o spun?

normal ca poti sa iti spui parerea!
Helen29
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:53
da bre tuth..o avut viata lui maiccal jecson, saraca, hai sa plangem
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:54
q...tocmai aceste reactii ciudata o tradeaza.....e ceva nemultumire in sufletul ei....durere si nemultumire....si are impresia ca toti ii vor raul....
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:55
helen tine minte..tu ai vrut

deci io ziik...k dc nu-i cu x, si de 12cm..ii cu casatorii intre musulmani si atei! adica.....ii alexandra dragii mei
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:56
fleur...nu e de ras.....e de compatimit...pentru ca toate care i s-or intamplat si viata traita pana acuma si-au pus amprenta pe tot....si foarte greu va reveni pe o cale buna....trebuie un psiholog tare si cu nervi buni...pentru ca asta are darul de a te scoate din pepeni indiferent cat de calm esti....
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:57
acu'... si noi o dam in telenovele.
Da, tuth, tu stii mai bine ca mine ca exista un trigger in bolile psihice... Si daca se speria de tramvai putea sa o ia razna, daca asa e materialul.
Pe de alta parte, e o nevoie acuta de protectie fata de oameni, d'aia o tot da ea cu dumnezeii in sus si in jos, desi nu intelege ce-s aia. Chestia cu meseria veche, probabil - a fost in iad si nu se mai intoarce acolo...si ii e rusine de ce a facut... si viata dezorganizata si altele... Si rapacitatea cu banii. Undeva toate lucrurile astea se leaga. Pe de alta parte... nu stiu... cred ca am eu suficiente probleme proprii sa mai analizez traumele altora. N-am nervii pentru chestia asta, poate daca i-as avea as intelege.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:57
cum am zis....psihologul va avea nevoie de psiholog
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:58
pentru mine e interesant sa inteleg ce ii determina pe oameni sa se manifeste intr-un anume fel dar la dracu asta chiar ma depaseste

fac carcel la creier daca procesez tot ce debiteaza ea aici!
Helen29
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:00
pai astia toti au nevoie mai!
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:00
heleno,oare d-aia ma doare pe mine capul??
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:02
De la: Helen29, la data 2009-12-06 18:00:20pentru mine e interesant sa inteleg ce ii determina pe oameni sa se manifeste intr-un anume fel dar la dracu asta chiar ma depaseste

fac carcel la creier daca procesez tot ce debiteaza ea aici!


pentru mine nu prea mai e. Am cam renuntat sa analizez. Iau ca atare modul in care se manifesta si basta.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:04
De la: eladaela, la data 2009-12-06 18:02:44heleno,oare d-aia ma doare pe mine capul??


probabil!
uite acilea sa iti treaca durerea
Helen29
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:05
guasaria cred ca o sa ma las si eu pagubasa daca mai am cateva specimene la irinuca
Helen29
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:07
q...si eu, din aceleasi motive ca si tine, nu ma mai obosesc sa o mai inteleg si pe obnubilata asta....le am eu pe ale mele, ca sa mai fiu mama dolores pentru altii....
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:10
helen,hai ca mi-a mai trecut
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:11
eu am avut un coleg care a luat-o pe campii verzi... in fine, au chemat ambulanta in timpul unei discutii, era o chestie strict de job, legata de niste bani... nu conteaza.

Ce m-a marcat este ca l-am vazut dupa vreo 5 ani, si vorbea EXACT de acelasi lucru. Adica a ramas asa... s-a stricat placa la momentul ala. N-a reusit sa inchida subiectul si probabil nici nu o sa il mai inchida vreodata.
Cam asa si cu irinuca.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:12
pacat de ea ca e tanara
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:16
ei na! k parca stim noi cine e !
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:17
elado esti sigura ca e tanara? eu am niste retineri
Helen29
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:18
incerc s-o cred pe cuvant
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:19
nu stiu daca e foarte tinara.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:19
am eu o vorba pe care o folosesc in gluma: nu te pune cu nebunul ca are mintea odihnita!
Helen29
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pe locul 2 3 De la: emory 23 Octombrie 2010 17:47
fidelitate 275 De la: piper 10 Februarie 2012 18:16
Justitie divina versus justitie umana ? 91 De la: Mihaela_Tudora_1 27 Noiembrie 2013 23:32
de ce oare oamenii nu se suporta unii pe altii ?eu una nu as suporta sa locuiesc cu cineva pt ca oamenii sunt rai si fiecare isi urmareste interesul, 1 De la: ingerasulluptator 20 Iulie 2012 23:14
depinde.............. 5 De la: moniq_ 28 Mai 2010 11:55
Setari Cookie-uri