Concurs Sandra!

Garbo te invita la un nou concurs: Poti castiga una dintre cele 2 invitatii duble la concertul Sandrei sustinut in Bucuresti in cadrul turneului de promovare pentru albumul "Back To Life" daca participi la concursul nostru.

Ce trebuie sa faci?

Posteaza in acest topic de forum raspunsul la intrebarea "De ce iti place cantareata Sandra si care este melodia ta preferata din repertoriul sau?" si poti intra in cursa pentru castigarea celor doua bilete duble puse la bataie de Garbo.

Concursul se desfasoara in perioada 12-26 octombrie 2009.

Vor fi luate in calcul numai raspunsurile postate in acest topic de forum!
ConcursGarbo
Postat pe 11 Octombrie 2009 21:22
ioi...o reinviat sandra????...ioi.....imi aduc cu placere aminte de melodia Maria Magdalena...o canta cu barba-su...michael cretu....a fost melodia copilariei mele...
tutankhamon
Postat pe 12 Octombrie 2009 01:16
Sandra este un simbol al adolescentei mele, mai mult decat o cantareata de succes. Melodiile ei circulau pe casete si erau ascultate de mii de ori la petrecerile noastre. Solista de la arabesque a stiut sa-si pastreze farmecul care a consacrat-o, chiar si dupa atatia ani de lipsa de pe scena. Sandra ramane in sufletul meu o 'marie magdalena".
anais
Postat pe 21 Octombrie 2009 01:16
Sandra imi aminteste de vremuri frumoase si sotul ei este roman!!!
Melodia preferata...sunt mai multe, greu de spus..."Around My Heart"( si "Loreen", sorry, nu ma pot abtine sa nu mai scriu inca una!)

lauraymail_yahoo_com
Postat pe 21 Octombrie 2009 01:41
Imi place Sandra,pentru ca are o voce formidabila si nu in ultimul rand este o frumusete de femeie!Melodia preferata este "Lorain-Lorain"...
Meteorit
Postat pe 21 Octombrie 2009 01:43
Chiar imi doresc sa merg la concertul Sandrei, a fost si este una dintre preferatele mele. In adolescenta ii fredonam melodiile pe care le si dansam de altfel in discoteci. Am multe piese preferate, de fapt albumul preferat este "Around my heart", iar melodia preferata se regaseste pe acesta si se numeste "In the heat of the night".
ghindutzu
Postat pe 21 Octombrie 2009 02:33
De ce imi plac beatlesii, led zeppelin, uriah heep? De ce ma infioara muzica arta a lui pink floyd? Dar ABBA, de ce ma incanta de cate ori ii aud, desi muzica lor avea si tenta comerciala? Vocea profunda a blondei de la midle of the road de ce ma face sa iubesc toate femeile? De ce zambesc privindu-mi amintirile?
La toate astea, un singur raspuns.
Pentru ca e normal!
Pai de ce-mi place Sandra?! De ce am asezat-o in galeria selecta a vocilor-arta ale muzicii?! De ce imi doresc o invitatie?! De ce ma incanta "Maria-Magdalena"?!
Am raspuns mai sus...pentru ca e NORMAL!

Hors concours, da? De ce vreau o invitatie la concertul Sandrei?
Ca s-o fac cuiva cadou. Normal, nu?
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 02:49
imi place sandra...absolut totul...iar melodia preferata din repertoriul ei este "In the heat of the night"...pur si simplu imi place ...vocea ei e inconfundabila(la fel ca sicea a lui Bonnie Tyler)...sunt preferatele mele.
17Carmen
Postat pe 21 Octombrie 2009 03:06
Sandra,o cantareata cu o voce deosebita,parca desprinsa dintr-o poveste cu zane ale gheturilor,cu o frumusete aparte.Ea,alaturi de formatia Arabesque din Olanda,din care facea parte,mi-a inseninat multe din zilele adolescentei mele,mi-a adus fiori de emotie in suflet,ascultand acele melodii sensibile,care transmiteau o stare de melancolie,dar si de bucurie,deopotriva...Melodia care imi place cel mai mult din repertoriul celebrei soliste este:Everlasting love.Bine ai revenit,Sandra,te asteptam cu drag la Bucuresti,sa ne infiori inimile,asa cum faceai cu farmecul tau straniu,de fiecare data...!
biancamilian
Postat pe 21 Octombrie 2009 03:35
Sandra este un simbol al adolescentei mele, mai mult decat o cantareata de succes. Melodiile ei circulau pe casete si erau ascultate de mii de ori la petrecerile noastre. Solista de la arabesque a stiut sa-si pastreze farmecul care a consacrat-o, chiar si dupa atatia ani de lipsa de pe scena. Sandra ramane in sufletul meu o 'marie magdalena".
rautaangela
Postat pe 21 Octombrie 2009 06:49
Melodia care imi placea in liceu era "HI HI HI".Nu am mai ascultat din liceu (1988)muzica cantata de catre ea,dar fetita mea,Teodora,in varsta de 6 ani cunoaste tot repertoriul ei si al lui Michael Jackson.Daca la Michael nu am avut ocazia sa-mi duc fetita,poate aici reusesc.
suzanamatei
Postat pe 21 Octombrie 2009 07:43
m-am bucurat cand am aflat ca aceasta minunata cantareata va concerta in Romania. Desi a facut o pauza lunga este inca o femeie atragatoare cu o voce superba... Everlating love e o melodie super..
garbo000816
Postat pe 21 Octombrie 2009 07:48
ma bucur mult pentru concert.maria magdalena este mai cunoscuta.nu este si solista de al Enigma?frumoasa voce,frumoasa artista.in adolescenta mea melodiile ei erau foarte ascultate .
garbo002982
Postat pe 21 Octombrie 2009 07:51
Imi place Sandra fiindca muzica ei e plina de pasiune si simt ca ma reprezinta.In urma cu doi ani cand ma intorceam de la Bucuresti tot drumul(Bucuresti-Oradea) am ascultat Sandra :))...la nunta mea s-a ascultat Sandra(anul acesta).I LOVE SANDRA!!!!! Melodia mea preferata este "You and I".
joli
Postat pe 21 Octombrie 2009 07:57
Am descoperit-o pe Sandra anul acesta cand un amic mi-a trimis un link cu o melodie de a ei. Merci V.
Asadar, am fost o necunoscatoare pana cand am inceput sa ascult noul sau album Back to life.
Dar ca sa raspund la intrebare, cel mai mult imi place, sau favorita mea este melodia NEVFR BEFORE.
lilla
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:01
Imi place Sandra pentru ca degaja delicatete prin muzica ei iar versurile sunt foarte faine. Melodia NEVER EVER de pe noul album Back to life este favorita mea.
lilla
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:03
Nus la ce ma gandeam in dimineata asta Never before se numeste melodia.
promit ca nu mai revin cu alta corectura.
lilla
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:05
One More Night e melodia preferata de la Sandra!Are o voce calda,puternica si totodata linistitoare!Imi place Sandra!
marius_ciurea
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:16
IMI PLACE SANDRA,AM CRESCUT CU MELODIILE EI.REPREZINTA PENTRU MINE PERIOADA FRUMOASA A ADOLESCENTEI
garbo053107
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:28
buna ziua,
imi place Sandra din adolescenta, piesa de rezistenta care e preferata mea Ome More Night.
Numele meu e Carmen Stoica.
garbo046749
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:34
De la: ConcursGarbo, la data 2009-10-11 21:22:52Garbo te invita la un nou concurs: Poti castiga una dintre cele 2 invitatii duble la concertul Sandrei sustinut in Bucuresti in cadrul turneului de promovare pentru albumul "Back To Life" daca participi la concursul nostru.

Ce trebuie sa faci?

Posteaza in acest topic de forum raspunsul la intrebarea "De ce iti place cantareata Sandra si care este melodia ta preferata din repertoriul sau?" si poti intra in cursa pentru castigarea celor doua bilete duble puse la bataie de Garbo.

Concursul se desfasoara in perioada 12-26 octombrie 2009.

Vor fi luate in calcul numai raspunsurile postate in acest topic de forum!
garbo005605
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:35
imi place foarte mult sandra. este cantareata copilariei mele. am crescut cu muzica ei si, dupa atata timp, inca imi place sa o ascult. este o prezenta incantatoare. melodia care imi aminteste cel mai bine de acele timpuri si care imi place cel mai mult este "In The Heat of The Night"
muli
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:35
o ador pe Sandra e idolul adolescentei mele, la vremea respectiva colectionam fotografii, albume le procuram cu greu in anii 80 inca stau marturie un superb poster de aproape 20 si alte fotografii in jur in camera mea de adolescenta! imi plac toateeeeeeee melodiile dar in mod special Hiroshima, melodie pe care m-am indragostit de tatal copiilor mei!
iarina34
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:41
Buna ziua.Ma numesc Mariana Serban...De ce imi plac melodiile Sandrei? -sunt melodiile tineretii mele,..ma leaga de foarte multe amintiri frumoase,..ascultandu-le intri direct in tematica fiecareia,apte sa-ti schimbe starea de spirit imediata.Una din atatea melodii este MARIA MAGDALENA 1985. Multumesc pentru sansa de a merge la un spectacol pe care nu mi-l puteam permite.
garbo055920
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:44
Sandra e vocea cu care am crescut, pe langa multe alte voci din acea perioada. Ce muzica, ce vremuri!! Melodie preferata...toate, de la Maria Magdalena, In the heat of the night si pana la Everlasting Love sau Hiroshima!! Super voce!
allyna2606
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:45
imi place sandra......iar melodia preferata din repertoriul ei este "In the heat of the night"...pur si simplu imi place ...vocea ei e inconfundabila si mi-as dori sa pot merge cu iubitul meu la concert
crys_iordache
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:47
Pe melodiile ei am dansat primele dansuri impreuna cu sotul meu.M-a fascinat intotdeauna timbrul vocii ei.Melodia preferata este Maria Magdalena.
NARCISA2002RO
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:48
Exact cum au spus si alte persoane de pe acest sait ,este cintareata adolescentei mele(ANII'80)am iubit intotdeauna muzica ei si stilul ei natural , iar melodia mea preferata se numeste " MARIA MAGDALENA"
garbo016814
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:50
Imi doresc o invitatie pentru ca nu am mai fost de mult timp la un concert iar Sandra imi aminteste de tineretea mea, de perioada fara griji si probleme in care visele imi doream sa devina realitate.... si cine nu a ascultat Maria Magdalena?
Super melodie!
daniela6
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:51
Neata!Ce ma bucur ca revine Sandra la noi in tara. A fost si la Piatra Neamt si am trait emotii pe care nu credeam ca mai pot sa le am .Imi aduc aminte ca de banii care ii aveam de la parinti pentru pachet ,la scoala,imi cumparam postere si casete cu ea,si se gaseau destul de greu,atunci... Incercam sa o imit in tot ,mai ales in aranjarea parului
Este o cantareata super buna si eleganta,asa a fost dintotdeauna ,chiar daca anii incep sa isi puna amprenta asupra ei.
Imi place la nebunie!!!!!Ma emotioneaza si acum aducandu-mi aminte de o perioada frumoasa a adolescentei.
Melodiile preferate ?! sunt multe... daca nu chiar toate As mentiona Don't Be Aggressive,Johnny Wanna Live...
Si adresa mea de mail ii poarta numele,si daca o sa am o fetita o sa ii pun numele Sandra(deocamdata am un baietel de 5 ani)
Multi pupici la toti si sa aveti o zi cat mai buna!
garbo057731
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat_cuptor cu microunde! 73 De la: anaandreea 24 Aprilie 2009 10:45
ADHD la adulti. 28 De la: suparatu_ 21 Decembrie 2013 18:14
IERTARE... 21 De la: Roxxynela 16 Aprilie 2009 22:33
Concurs PUR si simplu...nu MERGE!!! 1 De la: isabela 5 Iunie 2012 13:38
Stiati ca ... 19 De la: bunny_carla 15 Februarie 2010 19:13
Setari Cookie-uri