Concurs Sandra!

imi plac vocea , sensibilitatea si calitatile ei artistice, fizice.este un reper in muzica. si poate a fost inceputul multor povesti de iubire melodia preferata, "one more night" si pe locul doi toate celelalte succes tuturor participantilor inscrisi pe acest topic, fiecare are motivul lui pt care isi doreste sa ajunga la concert, asa ca inca o data va doresc succes si sa va bucurati
dreamer
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:48
Imi place Sandra de cand eram in liceu, de atunci ii fredonam melodiile, si in ziua de azi le ascult cu placere. Melodia mea preferata este Everlasting Love.
Dana_Botez
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:51
Sanndra este o voce ce imi aduce aminte de copilaria mea, cand parintii ascultau muzica punand casete video...si m-a marcat vocea aceasta...chipul ei frumos, miscarile de scena, nu stiu...e o voce calda ce ma face sa tresar si de vreun an am pe un cd in masina melodia "Hiroshima" imi place foarte mult printre multe altele..
garbo003225
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:51
"One more night"...este una din melodiile pe care le ascultam cu placere in adolescenta mea.Sandra imi aduce aminte de anii frumosi ai liceului, de atatea petreceri si reuniuni dansante..
rpopa
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:51
Sandra a fost regina muzicii disco a anilor 80 si inca ne incanta cu melodiile sale care nu au varsta.''One more night"va ramane melodia mea favorita.Love u Sandra!
garbo032215
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:58
In copilarie aveam camera tapetata cu postere cu Sandra. Acum, cand aud o melodie de-a ei la radio ma simt din nou de 12 ani si lipsita de orice grija. Melodia preferata? Seal it forever.
camelia_barbalata
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:14
Am 37 ani si imi aduc aminte cu placere de melodiile sandrei.Are o voce de invidiat si mi-a facut adolescenta mai frumoasa.Toate melodiile imi plac dar cel mai mult....Maria Magdalena.
garbo031466
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:16
bai, s-au terminat papuceii mov, si ati dat-o pe cantarete??

ce se da aici?
zambila
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:16
dragelor de cite ori ascult ENIGMA IMI AMINTESC CU DRAG DE SANDRA
PE ACEASTA MELODIE AM FACUT DRAGOSTE ACUM 25 DE ANI CU ACTUALUL MEU SOT , APOI AM ADMIRAT-O PT CA ESTE MAMA DE GEMENI SI SOTIA LUI MICHAEL CRETU -ROMAN SI EL DE ALTFEL,STIIU CA AU DIVORTAT INTRE TIMP DAR MUZICA EI CU INFLUENTE RELIOGIOASE MI-A PLACUT SI O ASCULT SI ACUM CU MARE PLACERE.
gugiuluiza1
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:22
Sandra este adolescenta mea care a trecut mult prea repede. Astazi ascultand-o retraiesc minunate amintiri ale unor vremuri ce nu se vor mai intoarce. Sandra este ,,maria Magdalena" celei mai frumoase perioade din viata mea deci melodia care imi place este ,,Maria Magdalena"
pirania_1960
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:31
Sandra imi place pentru ca face parte din perioada adolescentei mele, are o voce placuta, cu un timbru relaxant iar melodia "In the heat of the night" a fost foarte aproape de sufletul meu atunci si o ascult oricand cu placere!
gherescuclaudia
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:36
SANDRA, cand spun SANDRA imi apare in fata ochilor acel chip minunant acea privire patrunzatoare a cea voce unica, consacrata care nu poate fi uitata si inlocuita cu alta. CAnd ascult SANDRA imi apar in minte toate clipele minunate petrecute in adolescenta, toate evenimetele la care participam, melodia ne lipsita de la petreceri era Maria MAgdalena, desi au trecut atatia ani de la aparitia acestei melodi, eu inca o ascult cu aceeasi placere macar odata pe saptamana si retraisc cu aceeasi intensitate perioada anilor "80.
garbo061131
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:41
am dansat pe melodiile ei in adolescenta mea...are o voce extraordinara, este frumoasa si foarte naturala..
lenna34
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:52
are o voce extraordinara...melodiile ei s-au asculata la majoritatea petrecerilor nostre din adolescenta....este frumoasa si naturala :X;;)
lenna34
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:58
Sandra, fosta regina a muzicii disco a anilor '80.Sunt anii pe care imi aduc aminte cu mare drag .Preferata mea este 'In the Heat of the Night' (1985) As fi foarte fericita daca as reusi sa vin la concertul ei
garbo049903
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:59
Ce vremuri.....mi-as dori sa revina acele timpuri,chiar era muzica de calitate. Cand primeam reviste din afara,le decupam si imi lipeam pozele pe sifonier,eram innebunita dupa muzica ei.....
Mi-ar place sa vad concertul de la Bucuresti si sa fredonez cu drag melodiile de pe albumele ei AROUND MY HEART (in special melodia mea de suflet In the heat of the night ), CLOSE TO SEVEN, EVERLASTING LOVE, FADING SHADES,etc...Sper sa imi pot implini dorinta de a o vedea.......
dea1977
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:04
O sa fiu sincera, nu o ador pe Sandra. Canta frumos dar nu a avut super multe melodii care sa te dea pe spate. Pt mine Mirabela Dauer are mai multe melodii de suflet si cu mesaj decat Sandra. Asta simt. DAR, STIU PE CINEVA CARE O IUBESTE F.F.F.F MULT PE SANDRA, STIE TOTUL DESPRE EA, TOATE MELODIILE EI, LA AVATAR MEREU ARE POZA EI, CANTA PRIN "CASA"( DE FAPT ESTE UN BAIAT CU UN HANDICAP DE GRADUL 2 CARE ARE PESTE 30 DE ANI SI CARE NU ARE CASA LUI ,STA PE UNDE APUCA) MELODIILE EI II INVESELESC VIATA SI IL FAC SA SE SIMTA MAI INCREZATOR. DANSEAZA PE MELODIILE EI. CHIAR O IUBESTE SI NU INTELEG DE UNDE ATATA DRAGOSTE PT EA. MEREU SI-A DORIT SA O VADA IN CARNE SI OASE. DACA AS CASTIGA INVITATIA I-AS DA-O LUI SA SE DUCA CU UN PRIETEN LA FEL DE NENOROCOS CA SI EL. PT MINE O INVITATIE NU E MARE LUCRU SI IN GENERAL CONCERTELE NU LE IUBESC CINE STIE CE DAR PT EL AR FI O BUCURIE IMENSA. SUNT SIGURA.
Rabela
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:19
A, AM UITAT SA SPECIFIC CA EL SPUNE DESPRE EA : " ESTE CEA MAI EXOTICA PRINTESA CU MIROS DE MAGNOLII" . GEVA DE GENUL SPUNE.
Rabela
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:21
pur si simplu imi place sandra cantecele ei imi amintesc de adolescenta cu toate ca nu stiam ca inca mai canta
tatiana_m
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:37
SANDRA ESTE UN IDOL AL COPILARIEI MELEIAR MELODIA PREFERATA ESTE MARIA MAGDALENA
coreli
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:43
Muzica Sandrei reprezinta anii mei cei mai frumosi: de liceu si studentie. Cea mai iubita melodie a ei: "Hiroshima"
mi_hara_99
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:05
Am 39 de ani si imi place muzica anilor 80!
Melodia preferata TOATE dintre care ,,HI,HI,HI.
garbo004853
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:07
Eu vreau neaparat sa gastig un bilet si nici nu banuiti de ce: sa-l fac cadou sotului!!!! Cand noi ne-am cunoscut...acum multi ani , avea la el in camera poster cu ea(hahahaha) si ma gandesc ca as fii o nevasta dragutza daca l-as trimite la concert! Asta ar fii o mare surpriza pt. el si sper sa ajunga pt. macar 10 ani de acu inainte(hahahahaha)
Pupici la toata lumea
lorena_2
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:16
Muzica Sandrei este muzica cu care am crescut..........si cate amintiri frumoase. Pacat ca lumea nu mai asculta buzica veche. Melodia preferata este Around my heart.
Nirvana
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:16
pentru mine Sandra este inceputul adolescentei cand intalnesti prima dragoste si incepi sa fredonezi cantecele de dragoste.
garbo005999
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:29
Imi place SANDRA pt originalitatea de care a dat dovada pe toate planurile,a fost si este idolulu meu,,tot mi-a placut la ea,in adolescenta eram o mica Sandra,imi placea inclusiv proiectul ,,enigma,,de care nu m-am despartit nici acum,la maturitate;cantecul adorat de mine era,,one more night,,care si acum imi da fiori cand o ascult,multum,LIS.
garbo042867
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:35
Mi-am petrecut adolescenta pe muzica Sandrei....Era idolul meu.Melodia preferata Maria Magdalena si nu numai.
lumi_ni_ta
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:36
Melodiile mele preferate sunt Hi,Hi,Hi, Everlasting love si evident Maria Magdalena.Sandra alaturi de CCCatch si Modern Talking sunt egale cu anii de liceu.Atunci adolescentii aveau alte valori si-n muzica...si ce muzica super era atunci...eheee!
stanescugean_ph
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:42
De la: garbo005605, la data 2009-10-21 08:35:42
De la: ConcursGarbo, la data 2009-10-11 21:22:52Garbo te invita la un nou concurs: Poti castiga una dintre cele 2 invitatii duble la concertul Sandrei sustinut in Bucuresti in cadrul turneului de promovare pentru albumul "Back To Life" daca participi la concursul nostru.

Ce trebuie sa faci?

Posteaza in acest topic de forum raspunsul la intrebarea "De ce iti place cantareata Sandra si care este melodia ta preferata din repertoriul sau?" si poti intra in cursa pentru castigarea celor doua bilete duble puse la bataie de Garbo.

Concursul se desfasoara in perioada 12-26 octombrie 2009.

Vor fi luate in calcul numai raspunsurile postate in acest topic de forum!
L_K_B
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:51
SANDRA SANDRA SANDRA,ma bucur enorm ca vine in ROMANIA,locuiam impreuna cu fratii mei (2)si imi aduc aminte cand veneam de la scoala se auzea muzica (locuiam la etajul 8),de la coltul blocului,melodia preferata a noastra fiind MARIA MAGDALENA.Am copilarit cu SANDRA si mi-as dorii fffffff mult sa merg la concertul ei:SANDRA SANDRA SANDRA SANDRA SANDRA SANDRA.
L_K_B
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Site nou anunturi gratuite 2 De la: miha162492 13 Iulie 2010 21:03
Mare inaugurare !!! !!! !!! 1 De la: AlMaiDesteptInIstorie 25 Septembrie 2009 00:05
cele 22 de semne ale zodiacului original 1 De la: garbo070745 3 Martie 2010 19:45
Meditatii economie admitere ASE/Drept/SNSPA 1 De la: Ioana_R 12 Octombrie 2009 22:13
NOUA ENERGIE 25 De la: bluelight 4 Decembrie 2009 18:39
Setari Cookie-uri