Concurs Sandra!

este aranjata la par ca si mine; una din melodiile pe care le cunosc este si Innocent live
garbo037945
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:01
"Around My Heart"este melodia preferata ,Sandra este cantareata care mi-a marcat tineretea , imi place si acum la 49 de ani,si as dori din tot sufletul sa merg cu sotul meu si sa dansam , ca la 20 de ani , cand totul era simplu si frumos .
valica_45
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:02
Buna dimineata! Sunt mai multe melodii frumoase si difuzate pe posturile de radio, dar una dintre melodiile mele preferate ramane "Invisible shelter" de pe albumul "Diamond collection - CD2" / Branisteanu Roxana, Constanta.
branisteanuroxana
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:02
Sotului meu ii placea ffff tare de Sandra, de altfel prin anii "90 cand ne-am cunoscut, dansam la toate petrecerile pe melodiile ei. Ar fi super sa-i pot face o surpriza cu biletele la spectacol. Melodia noastra preferata este Everlasting Love. Pupici...
carmenlacusta
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:05
Sandra a fost / este si cu siguranta va fi preferata mea mult timp de aici inainte. Semanam din multe puncte de vedere si o admir teribil. Melodia TOP ONE pt mine este LOREEN. Toate bune si ne vedem la concert ! semneaza : Mireille ( multi ma stiu dupa id-ul meu de yahoo, ce ii poarta numele ( "sandra" fara vocale si dealtfel si adresa de mail sndr_x@yahoo.com )
mireille302003
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:07
Buna dimineata! Sunt mai multe melodii frumoase si difuzate pe posturile de radio, dar una dintre melodiile mele preferate ramane "Invisible shelter" de pe albumul "Diamond collection - CD2". Vocea ei se regaseste si in melodiile proiectului Enigma, a carui vondator este chiar fostul sot al Sandrei, Michael Cretu. Pe Sandra am descoperit-o si am ajuns sa-i cunosc mai bine melodiile imprumutand un CD de la un priete cu 10 ani mai mare decat mine, pe atunci aveam 19 ani.... iar acum 27;))..... si ii ascult si acum muzica... si cu siguranta nu sunt singura....
branisteanuroxana
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:08
cum spuneam si mai devreme : Sandra e bestiala ! ....sunt mereu indragostita de ea....aceeasi mireille
sandraX
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:13
Sandra....Doamne, este cantareata care mi-a incantat sufletul cand abia ma indragosteam pt. prima data
Toate melodiile mi-au placut, n-as putea spune ca doar 1 este cea mai buna.
violeta12
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:15
Sandra........ este tineretea mea, sunt ceaiurile la care nu mancam nimic, beam suc, dar dansam nopti intregi. Este muzica cu care am crescut si m am maturizat, este muzica pe care o adora acum fiica mea ajunsa la adolescenta. Melodia preferata este "One more night".
medaeleftere
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:26
Imi place foarte mult Sandra , este cantareata cu care am petrecut cea mai frumoasa perioada din viata mea "adolescenta ", este cantareata pe melodia careia m-am indragostit prima oara , in disco Ring din Costinesti , iar melodia preferata este Maria Magdalena , care mi-a ramas in suflet ..............
garbo055544
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:35
Are o voce inconfundabila care va ramane in istoria muzicii internationale si ma bucur tare mult ca a fost casatorita cu un ROMAN.
Melodiile care m-au marcat sunt: Maria Magdalena, In the heat of the night si Hirosima.
garbo035959
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:36
Concurs sandra!
In 1984 Michael Cretu ii compune piesa 'Maria Magdalena',aceasta e piesa care imi place si faptul ca e casatorita cu un roman este un motiv in plus pentru care imi place Sandra.
marianavelea
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:37
... formulez raspunsul la intrebarea voastra in dimineata in care aflu ca o prietena foarte apropiata a mea a ales sa atinga stelele, sa se alature lor..., sa ne priveze de imbratisari materiale, in favoarea comunicarii subtile. sandra are aripi in glas, inaltare, putere, igiena a mesajului... ascult cu drag si ma emotioneaza in special piesa cu rezonanta biblica, MARIA MAGDALENA.In memoriam... Multumesc. georgia stefanescu
garbo004395
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:39
Concurs Sandra
Imi place Sandra pentru ca imi aminteste de copilarie ,adolescenta iar melodia preferata este "In the heat of the night" ,melodie ce a fost preluata si de trupa de rock To Die For. Sandra este cantareata care place oricui,a tuturor timpurilor, alaturi de ABBA , Uriah Heep,etc.
lief
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:49
Am multe piese preferate,albumul preferat este "Around my heart", iar melodia preferata "In the heat of the night".
scristina106
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:52
Am inceput sa o ascult pe Sandra la inceputul anului 1990 cand avem 9 ani, luam caseta fratelui si toata ziua o ascultam, o si atunci eram un bun dj la butoane, da intoarce caseta pe o parte si pe alta, da inapoi ca sa mai asculti iar melodia preferata, ce bine ca acum nu mai fac asta, meritul tehnologiei.
De ce o ador pentru ca muzica ei are efect tonic si ca are puterea sa ma faca sa retraisca bucuria copilarirei.
Melodia preferata Maria Magdalena, dar mai sunt multe alte melodii.

Si o apreciez si mai mult ca s-a reintors precum un pheonix in muzica, dupa ce in vara am suferit un accident de masina, Slava lui Dumnezeu am scapat cu viata si m-am insanotosit, o simt pe Sandra cu Back To Life aproape de sufletul meu, are un loc special in inima mea pentru efectul de balsam al muzicii ei.

Ma bucura enorm reintoarcerea ei!
Carmen
grama_carmenFiz
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:53
Este o placere sa o revedem!Imi place si mai mult gandindu-ma la Michael Cretu,roman de-al nostru!Melodia preferata?Maria Magdalena si In the heat of the night!
cesege
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:57
"In the heat of the night" imi place, ca toate piesele ei. Sandra e fina, asta credeam cand eram mica, pare delicata si are o voce sensibila!
davidmihai
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:02
Este o cantareata deosebita.Are o voce minunata.Este casatorita cu un roman de atata timp. Nu s-a auzit nimic murdar de ea.Si sa nu neglijam faptul ca este foarte frumoasa.
iosefina38
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:04
Scuze! Melodia preferata"MARIA MAGDALENA"
iosefina38
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:05
Sandra... melodiile cu care am crescut. Energie, entuziasm, mod de viata.. este incantatoare, o legenda vie. Muzica sa m-a inspirat, m-a format. Vreau sa merg la concert pentru a canta o data cu ea melodia mea preferata " In the heat of the night" si nu numai... lista e lunga, nu am loc sa scriu aici toate motivele ptr care o ador si toate melodiile pe care le fredonez zilnic. Love good music.. love Sandra
DeeaElena
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:06
Sandra a aparut odata cu Michael Cretu. Asa am auzit si eu de ea, eram o adolescenta. Imi place genul de muzica pe care-l abordeaza, muzica anilor'80 , chiar si acum la o varsta inaintata. Toate melodiile ei sunt frumoase, dar "IN THE HEAT OF THE NIGHT" in mod special. Asi vrea s-o revad pe scena Salii Palatului, dar in acelasi timp i-as face un cadou frumos sotului meu de Sf. Mihail si Gavril(8 noiembrie)
oloeriu
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:07
De ce imi place Sandra ? pentru ca am crescut cu muzica ei, pentru ca are o voce inconfundabila care se lipeste de suflet. De aici si melodia preferata este "Around my heart".
Alexcri11
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:07
De ce imi place Sandra? Pai simplu.....pot zice ca generatia mea a crescut pe muzica ei, circulau casetele de la unul la altul (ca nu se inventase cd-ul pe atunci).....La radio, ca era imediat dupa revolutie, incepusera sa dea muzica mai de doamne-ajuta...era plin de Sandra....Iar noi, pustoaicele de atunci, incercam sa cantam ca ea Mi-e chiar mi se spunea Sandra, ca tot cantam pe unde apucam, prin fata blocului, pe la scara, prin curtea scolii, pe la baschet prin titan....Cantam in special Hiroshima si Maria Magdalena (cred ca nu foarte corect, dar norocul meu ca aveam voce) Mai tarziu am facut Liceul pedagogic si, spre norocul meu, am facut multa muzica (Jean Lupu...pentru fostele "oi") , am invatat sa cant la chitara si la pian...Wow ce batrana sunt.... Parca a trecut un veac de cand m-am mai pus mana pe chitara sau de cand n-am mai cantat...
Imi place Sandra....si imi aduc aminte cu placere de tot ce era pe vremea aceea la moda: Vanilla, Depeche, Sabrina, Michael, Modern T....mama, ce baierame mai faceam, de vuia cartierul
Va pup si merci ca mi-ati adus aminte 5 minute de adolescenta
DANAPAULA
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:13
Sandra imi aminteste de vremuri frumoase si sotul ei este roman!!!
Melodia preferata...sunt mai multe, greu de spus..."Around My Heart"( si "Loreen", sorry, nu ma pot abtine sa nu mai scriu inca una!)
codrutarauta
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:13
sandra imi aminteste de perioada adolescentei.
melodia preferata este : "in the heat of the night"
garbo001281
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:21
sandra imi aduce aminte de coplarie, de vremea cand eram tanara si ascultam la petreceri melodiile ei ; Maria Magdalena imi placea foarte mult si imi place.. pe sandra o admiram cat era de frumosa si de eleganta , vedeam si noi cum e moda pe afara
lils
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:24
IN THE HEAT OF THE NIGHT este melodia care imi vine in minte prima oara cand aud numele sandrei .o admir ptr ca a reusit in cariera ei ,avand in vedere ca a avut "norocul"sa faca parte din generatia michael jackson,madonna,beatels.ceea ce vreau sa spun este ca intr-o piata plina de talente a reusit si ea sa fie cineva.bravo.
sexymamma
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:24
Muzica Sandrei mi-a incantat toata adolescenta,dar nu numai si acum nu trece o zi sa nu ascult o melodie de a ei.Am vazut pe net concertele pe care le are acum si are acelasi succes,este o artista deosebita.Una dintre melodiile preferate este SECRET LAND.
narcisa
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:29
Sandra a fost si va ramane o cantareata care place tuturor generatiilor(cel putin asa cred eu).Cantecele sale melodioase le consider la fel de actuale si astazi, dupa 20 de ani.Ma bucur ca a revenit pe scena si ca revine si in Romania.Mi-ar placea foarte mult sa merg la concertul ei, mai ales ca nu am vazut-o niciodata live.Melodia preferata: toate dar pentru ca trebuie sa nominalizez una:In the heat of the night.
Mi-as dori mult sa castig o invitatie.
ramonasimonarusu
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Economie meditatii 1 De la: Ioana_R 3 Octombrie 2009 12:11
Horoscop... rautacios 40 De la: garbo088232 9 Aprilie 2010 08:29
probleme la cuptorul cu microunde 24 De la: eu_geminy 18 Octombrie 2011 23:38
cele 22 de semne ale zodiacului original 1 De la: garbo070745 3 Martie 2010 19:45
Sunt interesata de niste rechizite si chestii legate de scoala si nu stiu de unde 5 De la: Alina_Andrei 21 Octombrie 2013 22:26
Setari Cookie-uri