Dar despre femeia Berbec..ce puteti spune?

si ca sa mai complicam putin lucrurile, o punem intr-o relatie cu un Taur
Ynnaa
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:44
siiii
nazirra
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:46
sii...o pune, fata n-a zis??....
fleur_de_lis
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:48
ioiiii si cind????
nazirra
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:49
asta n-a zis..da banuiesc k dupe cde se"complica " ff..bine lucrurilee
! copilasi da voi nu stitii?? io nu mai plec>??/astazi??imm??
fleur_de_lis
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:51
De la: fleur_de_lis, la data 2009-10-07 16:51:05asta n-a zis..da banuiesc k dupe cde se"complica " ff..bine lucrurilee
! copilasi da voi nu stitii?? io nu mai plec>??/astazi??imm??

daca ati fi citit si tema(sus mai in stana0 ati fi inteles ca primul meu comentariu era de fapt completarea titlului
Ynnaa
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:53
un te duci tu mielule????un te duci tu mielule????
nazirra
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:53
aa? ce ziceti? s-a facut lumina?? sau mai incercam?
Ynnaa
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:55
ioiii asta=i clona aia....enervantaa! rauuuuuuuuuuuuuu....
si cu obsesions!!!!!!!!!!!

fugiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiii!!!nazi ia repejor jeepul si hai sa haidem d-aicilea!
fleur_de_lis
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:55
s0-a facut lumina mamii...am taiat-oooo!saluuuuuuuuuuuuuuut!
fleur_de_lis
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:57
De la: fleur_de_lis, la data 2009-10-07 16:55:30ioiii asta=i clona aia....enervantaa! rauuuuuuuuuuuuuu....
si cu obsesions!!!!!!!!!!!

fugiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiii!!!nazi ia repejor jeepul si hai sa haidem d-aicilea!

pe mine deja m-ati convins...
daca una (in speta tuta, sau cum vrea ea) lanseaza o idee,tre sa o copiati toate ca deh..nu se cade altfel, va exclude din gashca si ramaneti pe afara..
Degeaba am incercat sa-i explic si ei ieri CA MA CONFUNDATI ,la fel cum degeaba ma obosesc si cu voi acum...
Mai are rost sa continuam discutia? Primirea pe care mi-ati facut-o pe acest forum este de fapt cartea voastra de vizita..
Ynnaa
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:01
io n-am fost ieri p'aici...deci...carteadevizita'mi apartine!si 's si berbec pe deasupraaa, vai vaii ce a fac??
fleur_de_lis
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:04
Femeia Berbec stie ntotdeauna sa-si farmece admiratorii. Dornica sa mpartaseasca sentimentele de dragoste cu cineva (sentimente care, la ea, sunt un izvor nesecat), ea pierde imens de mult timp n fata oglinzii, nu neaparat pentru ca este o stilata, ci pentru ca are un interes imediat: acela de a fi centrul atentiei cuiva.

Elementul Foc care sustine structura energetica a nativilor Berbec este dinamic, ceea ce face ca femeia Berbec sa fie tot timpul plina de initiativa, prinsa mereu n cte o actiune care nu suporta amnare sau animata de un real zel de a ncepe ceva. Iar atunci cnd nimeni nu vrea, nu poate sau nu are chef sa nceapa mpreuna cu ea sa cladeasca o lume mai buna, singurul lucru care poate fi nceput este o relatie. Daca relatia va dura sau nu, asta numai bunul Dumnezeu stie.

Desi femeia Berbec este de obicei o dezordonata sau o neatenta, atunci cnd si doreste o relatie devine brusc parfumata, fardata, eleganta.

Daca ea va fi cea care cucereste, acest lucru i va scoate la lumina feminitatea nebuna, plina de ardoare, chiar exploziva, ce poate ameti de-a binelea un barbat, mai ales daca el face parte dintre cei care considera ca femeia nu mare are secrete pentru ei. n acest caz, al femeii care cucereste, singurul pericol pentru cuplu este tendinta - constienta sau nu - a femeii Berbec de a pastra "conducerea".

Daca femeia Berbec va fi ea cucerita, va face uz de ntregul arsenal cu care a nzestrat-o planeta Marte (guvernatorul zodiei Berbec), tocmai pentru ca aceasta energie a nceputului sa fie traita ct mai intens: "mai nu vrea si mai se lasa" (cum spune poetul), "du-te-ncolo, vino-ncoace / sezi binisor, nu-mi da pace" (cum spune o vorba populara), spiritul de contradictie, declaratia de dragoste totala si nflacarata si canalizarea ntregii energii catre nevoia de a fi mpreuna.

pik_nik
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:08
si cum ai ajuns tu la concluzia ca sunt o clona?
sau este doar un pretext pentru a exclude noii veniti?
Ynnaa
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:08
si cum ai ajuns tu la concluzia ca sunt o clona?
sau este doar un pretext pentru a exclude noii veniti?
Ynnaa
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:08
Daca va ndragostiti tare de tot de o femeie Berbec, lasati-va dus de val, dar aveti grija sa va faceti rezerve afective pentru mai trziu. Alaturi femeia Berbec, riscati sa demarati n tromba si sa consumati astfel foarte mult din energia de a merge ct mai departe n aceasta relatie.

Alaturi de femeia Berbec, este recomandabil sa chibzuiti (femeia Berbec nu prea stie ce nseamna "a chibzui" si nici nu practica prea des... sportul asta!) daca veti putea ntretine arderea interioara si pasionalitatea pe termen lung. Daca da, atunci urmariti sa gasiti o provocare frumoasa n fiecare zi, un ideal umanitar n a carui realizare sa va angrenati amndoi, sau o disputa filosofica a carei concluzie sa se amne chiar si la infinit. Fara acest condiment aparent, jocul amoros tinde sa-si piarda ritmul.

Nimic altceva nu "struneste" mai bine o femeie Berbec dect o mplinire erotica pe masura stofei ei de cuceritor. Daca pna n dormitor barbatul este cel care da directia n relatia cu femeia Berbec, odata ajunsi n pat va sfatuim sa acceptati sa fiti dominat, fiindca veti avea numai de cstigat.

Femeia Berbec este o adevarata initiatoare erotica si mpreuna cu ea aveti toate sansele sa descoperiti ca sexualitatea nu nseamna numai amor n forta pentru satisfactia instinctuala, ci o arta adevarata, care nu are aproape nimic n comun cu orgasmul de 3-5 secunde care constituie performanta sexuala suprema a multor barbati din zilele noastre
pik_nik
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:09
De la: pik_nik, la data 2009-10-07 17:08:26Femeia Berbec stie ntotdeauna sa-si farmece admiratorii. Dornica sa mpartaseasca sentimentele de dragoste cu cineva (sentimente care, la ea, sunt un izvor nesecat), ea pierde imens de mult timp n fata oglinzii, nu neaparat pentru ca este o stilata, ci pentru ca are un interes imediat: acela de a fi centrul atentiei cuiva.

Elementul Foc care sustine structura energetica a nativilor Berbec este dinamic, ceea ce face ca femeia Berbec sa fie tot timpul plina de initiativa, prinsa mereu n cte o actiune care nu suporta amnare sau animata de un real zel de a ncepe ceva. Iar atunci cnd nimeni nu vrea, nu poate sau nu are chef sa nceapa mpreuna cu ea sa cladeasca o lume mai buna, singurul lucru care poate fi nceput este o relatie. Daca relatia va dura sau nu, asta numai bunul Dumnezeu stie.

Desi femeia Berbec este de obicei o dezordonata sau o neatenta, atunci cnd si doreste o relatie devine brusc parfumata, fardata, eleganta.

Daca ea va fi cea care cucereste, acest lucru i va scoate la lumina feminitatea nebuna, plina de ardoare, chiar exploziva, ce poate ameti de-a binelea un barbat, mai ales daca el face parte dintre cei care considera ca femeia nu mare are secrete pentru ei. n acest caz, al femeii care cucereste, singurul pericol pentru cuplu este tendinta - constienta sau nu - a femeii Berbec de a pastra "conducerea".

Daca femeia Berbec va fi ea cucerita, va face uz de ntregul arsenal cu care a nzestrat-o planeta Marte (guvernatorul zodiei Berbec), tocmai pentru ca aceasta energie a nceputului sa fie traita ct mai intens: "mai nu vrea si mai se lasa" (cum spune poetul), "du-te-ncolo, vino-ncoace / sezi binisor, nu-mi da pace" (cum spune o vorba populara), spiritul de contradictie, declaratia de dragoste totala si nflacarata si canalizarea ntregii energii catre nevoia de a fi mpreuna.



Frumos ce ai spus tu acolo..si adevarat pe deasupra
dar din experienta ce poti sa spui?
Ynnaa
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:09
ca sa zic din experientza, ar trebui sa ma ajuti
pik_nik
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:12
tu vb serios pik?? asa-i uamanul berbec??? ioiii!!
fleur_de_lis
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:13
De la: pik_nik, la data 2009-10-07 17:12:04ca sa zic din experientza, ar trebui sa ma ajuti



asia tati....dezlantuiete!!!!desfa ti paru si zi tat.....
nazirra
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:16
Intr-adevar, in mare parte , ai dreptate d-le NIC...dar nu sunt de acord in ceea ce priveste dezordinea...pr ca femeia berbec, dimpotriva este o tipicara in ceea ce priveste ordinea si curatenia pt ca nu se simte confortabil in orice mediu...si-i place in primul rand confortul, atmosfera placuta pe care o poti avea nu numai intr-un castel, ci si intr-un bordei curat si mai ales parfumat....Am 54 de ani, sunt berbec(foc) cu ascendent in sagetator (foc) iar in chinezesc sunt maimuta de foc.....am deci FOC pe linie....iar aceste insusiri imi dau intr-adevarputina agresivitate in relatiile cu cei cu care nu ma simt pe aceeasi lungime de unda....ofer totul si cer asemenea....iar in viata desi stiu ca a ierta e omeneste, imi place sa ma ghidez dupa legea talionului....adica-mi place sa platesc cu aceeasi moneda, sau cum imi dai buna ziua, la fel imi place sa-ti raspund....Intuiesc persoanele care nu ma plac drept pt care incerc sa le evit si sa le ignor tocmai pt a le face sa-si dea seama ca m-am prins de faptul ca nu ma plac...si in acest comportament, nu tin cont de ceea ce este persoana : vecin, coleg sau ruda....In ceea ce ma priveste, pot spune ca nu m-am neglijat niciodata si nu mi-a fost indiferent niciodata de felul in care arat...Nu am iesit nici macar pana la gunoi, fara sa-mi aranjez parul sau fara sa fiu machiata....cat despre felul cum trebuie sa ma prezint la serviciu nu se mai pune problema....totdeauna am fost si sunt extrem de exigenta cu imaginea mea....si-mi refac machiajul (pe furis.. daca e cazul )chiar si la serviciu....Silueta, mi-a fost si-mi este si acum, una dintre preocuparile mele de viata...am 1.70 si 64 kg...ma retin cat potde la mancare iar cand ma ingras tin regim si-mi reduc ratia alimentara...La varsta mea nu ma aranjez pt cineva anume ci doar pt mine , pt ca ma simt onorata cand sunt admirata.... Sunt autoritara si in general in casa, am cam ultimul cuvant sau macar se tine seama de parerea mea...Am spus toate acestea pt a va arata ca nu suntem dezordonate si nicidecum neparfumate....decat in anumite conditii....(probabil ca exista si exceptii de la regula si pe acelea le-ati intalnit d-vs....)Am uitat sa specific ca sunt casatorita de 30 de ani cu primul si actualul meu sot si sunt mama a 2 copii un baiat de 28 de ani si o fata de 22 de ani... O seara frumoasa !(scz lipsa de modestie, dar m-am simtit ofensata cu descrierea cum ca o berbeaca este o dezordonata si mai ales o neparfumata ?!...)
florivizireanu
Postat pe 19 Iulie 2010 18:56
AVETI DREPTATE SUNT BERBEACA SI SUNT LA FEL !CORECTA DISCIPLINATA ISTEATA INTRPRINZATOARE FRUMOASA ORDONATA SI SUNT SEFA LA MINE IN FAMILIE! SUNT CASATORITA TOT CU UN BERBEC DAR IL CONDUC EU! IL LAS SA CREDA CE EL CONDUCE ! STIU SA ASCULT ! DA SI SA MA FAC ASCULTATA! IMI PLACE ORINEA CURATENIA TOT CE E IN JURUL MEU SA FIE PERFECT!SI ACASA SI LA SERVICIU !IMI PLCE SA FIU LAUDATA PE MERIT NU FARA MERIT IAR TOT CE AM REALIZAT A FOST PRIN PROPRIA MEA MUNCA !NIMIC GRATIS !TOT CE FAC E O LUPTA CONTINUA DAR AM REALIZAT TOT CE MI AM PROPUS IN VIATA!TOTI DIN JURUL MEU MA IUBESC PRT CA SUNT PLINA DE VIATA ENERGIE SI DE TOATE GLUMELE BUNE DIN LUME! CIND ESTI SUPARAT TE FAC SA RIZI SI SA UITI DE STAREA IN CARE ESTI! IMI PLACE SA I AJUT PE TOTI SI SA IMPART BUCURII CELOR PE CARE II IUBESC DAR SI CELOR AMARITI SI NECUNOSCUTI ASA SUNT EU PRIETENOASA AMABILA IUBITOARE ASTA E BERBECUL MAI BINE ZIS FEMEIA PUTERNICA SI LUPTATAORE CARE NU PARE SA OBOASEASCA NICIODATA!!!!!ESTE APROAPE PERFECTA DAR FOARTE GELOASA IUBITOARE DEVOTATA O VIATA INTREAGA SOTULUI SI FAMILIEI SALE !!!!!!!!!ADEVARAT DIN TOT CE VA SCRIU !ASA SUNT !
garbo165761
Postat pe 29 August 2010 13:45
este femeia pur-sange , daca nu stiati!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:19
iarta si nu poate sa uite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:19
io uit... da'nu ierttttt!...:PPPP
:)))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:20
De la: eu_geminy, la data 2010-09-07 22:20:53io uit... da'nu ierttttt!...:PPPP
:)))
....te-ai simtit bine in compania unei berbecute???????????....nu e de mirare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 12 Septembrie 2010 11:15
De la: garbo165761, la data 2010-08-29 13:45:49AVETI DREPTATE SUNT BERBEACA SI SUNT LA FEL !CORECTA DISCIPLINATA ISTEATA INTRPRINZATOARE FRUMOASA ORDONATA SI SUNT SEFA LA MINE IN FAMILIE! SUNT CASATORITA TOT CU UN BERBEC DAR IL CONDUC EU! IL LAS SA CREDA CE EL CONDUCE ! STIU SA ASCULT ! DA SI SA MA FAC ASCULTATA! IMI PLACE ORINEA CURATENIA TOT CE E IN JURUL MEU SA FIE PERFECT!SI ACASA SI LA SERVICIU !IMI PLCE SA FIU LAUDATA PE MERIT NU FARA MERIT IAR TOT CE AM REALIZAT A FOST PRIN PROPRIA MEA MUNCA !NIMIC GRATIS !TOT CE FAC E O LUPTA CONTINUA DAR AM REALIZAT TOT CE MI AM PROPUS IN VIATA!TOTI DIN JURUL MEU MA IUBESC PRT CA SUNT PLINA DE VIATA ENERGIE SI DE TOATE GLUMELE BUNE DIN LUME! CIND ESTI SUPARAT TE FAC SA RIZI SI SA UITI DE STAREA IN CARE ESTI! IMI PLACE SA I AJUT PE TOTI SI SA IMPART BUCURII CELOR PE CARE II IUBESC DAR SI CELOR AMARITI SI NECUNOSCUTI ASA SUNT EU PRIETENOASA AMABILA IUBITOARE ASTA E BERBECUL MAI BINE ZIS FEMEIA PUTERNICA SI LUPTATAORE CARE NU PARE SA OBOASEASCA NICIODATA!!!!!ESTE APROAPE PERFECTA DAR FOARTE GELOASA IUBITOARE DEVOTATA O VIATA INTREAGA SOTULUI SI FAMILIEI SALE !!!!!!!!!ADEVARAT DIN TOT CE VA SCRIU !ASA SUNT !
segona
Postat pe 27 Decembrie 2010 14:51
De la: garbo165761, la data 2010-08-29 13:45:49AVETI DREPTATE SUNT BERBEACA SI SUNT LA FEL !CORECTA DISCIPLINATA ISTEATA INTRPRINZATOARE FRUMOASA ORDONATA SI SUNT SEFA LA MINE IN FAMILIE! SUNT CASATORITA TOT CU UN BERBEC DAR IL CONDUC EU! IL LAS SA CREDA CE EL CONDUCE ! STIU SA ASCULT ! DA SI SA MA FAC ASCULTATA! IMI PLACE ORINEA CURATENIA TOT CE E IN JURUL MEU SA FIE PERFECT!SI ACASA SI LA SERVICIU !IMI PLCE SA FIU LAUDATA PE MERIT NU FARA MERIT IAR TOT CE AM REALIZAT A FOST PRIN PROPRIA MEA MUNCA !NIMIC GRATIS !TOT CE FAC E O LUPTA CONTINUA DAR AM REALIZAT TOT CE MI AM PROPUS IN VIATA!TOTI DIN JURUL MEU MA IUBESC PRT CA SUNT PLINA DE VIATA ENERGIE SI DE TOATE GLUMELE BUNE DIN LUME! CIND ESTI SUPARAT TE FAC SA RIZI SI SA UITI DE STAREA IN CARE ESTI! IMI PLACE SA I AJUT PE TOTI SI SA IMPART BUCURII CELOR PE CARE II IUBESC DAR SI CELOR AMARITI SI NECUNOSCUTI ASA SUNT EU PRIETENOASA AMABILA IUBITOARE ASTA E BERBECUL MAI BINE ZIS FEMEIA PUTERNICA SI LUPTATAORE CARE NU PARE SA OBOASEASCA NICIODATA!!!!!ESTE APROAPE PERFECTA DAR FOARTE GELOASA IUBITOARE DEVOTATA O VIATA INTREAGA SOTULUI SI FAMILIEI SALE !!!!!!!!!ADEVARAT DIN TOT CE VA SCRIU !ASA SUNT !

AI DREPTATE 100%, SUNT BERBEACA IAR DESCRIEREA TA E PERFECTA SI IN CAZUL MEU DOAR CA EU NU SUNT INCA CASATORITA. SARBATORI FERICITE!
segona
Postat pe 27 Decembrie 2010 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un alt fel de zodiac-GEMENII 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:25
bunadimineataptrcei care intra pe forum 3 De la: eu_geminy 4 Mai 2011 07:57
esec 1 De la: boby22pim 19 Noiembrie 2011 02:54
ea pesti el berbec - are sanse de reusita o astfel de relatie? 12 De la: milena010570 2 Ianuarie 2012 19:19
Credeti ca exista o atractie si o posibila casatorie intre un baiat SCORPION si o fata TAUR? 50 De la: Good_Boy 23 Iulie 2012 17:41
Setari Cookie-uri